přijímá nové pacienty

Psycholog, Psychoterapeut Více

Praha 1 adresa

Odhadovaná doba odpovědi:

Palác Ymca, Na Poříčí 12, 2. patro, dveře 218, Praha

Bezpečnostní opatření v této ordinaci

Zobrazit

Přijímám: dospělí
Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Bankovní převod, Hotovost, + 1 Více

Individuální psychoterapie (50 minut) • 2 000 Kč

Konzultace online • 2 000 Kč

Přijímám: dospělí

Způsoby platby: Bankovní převod

Pro nové pacienty je třeba uhradit setkání dva dny předem. Číslo účtu *********/****. Po setkání obdržíte fakturu s variabilním symbolem.

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Jiné aplikace pro videohovory:

aby naše online setkání proběhlo plynule, doporučuji si projít nasledovní kroky:

1) Stáhněte si video komunikátor, třeba Skype (https://www.skype.com/en/get-skype) nebo Zoom (https://zoom.us/download). Konzultovat ale můžeme i přes Facebook videohovor, vps.meet.cz (end-to-end sifrovany videohovor bez registrace), a další - klidně navrhněte.

2) V případě potřeby si vytvořte si nový účet, nebo se ujistěte, že si pamatujete přihlašovací údaje k existujícímu účtu.

3) Přidejte si mě mezi kontakty (moje skype id - Kateřina Matoušková, matouskova.katka, email ************************).

4) Zkontrolujte své internetové připojení, dostatečné soukromí a buďte připraveni 5 minut před konzultací.

5) Sezení trvá 50 minut.

6) Po sezení obdržíte fakturu na platbu převodem na účet.

7) Zrušení nebo změna termínu je možná 2 pracovní dny předem. Při pozdním zrušení je třeba setkání uhradit, jako kdyby proběhlo, a to i v případě zrušení ze závažných důvodů.

Děkuji a teším se na setkání,
Katka Matoušková* Některé informace se nezobrazují kvůli ochraně osobních údajů. Uvidíte je po objednání konzultaci.

Nejčastěji hledané služby

Online konzultace

Online konzultace

4 000 Kč

3 000 Kč

Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace

Jsem psycholog, psychoterapeut a kouč. Pomáhám klientům překonat krize a náročné situace v životě. Pomáhám též překonat úzkost či depresi a vyřešit vz...

Ukončené školy

• Katedra psychologie, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, PhDr. v oblasti psychologie
  • Pražská vysoká škola psychosociálních studií - Pětiletý výcvik v psychodynamické skupinové psychoterapii SUR
  • QED Group - Roční výcvik v psychologickém koučování

• Angličtina,
  • Francouzština

Účty sociálních médií

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace psychologická konzultace (50 minut)

Dnes jsem se viděla s dr. Matouškovou poprvé; díky jejímu přístupu plnému pochopení jsem nepociťovala ostych promluvit o tom, co mne tíží. Trpělivě mě vyslechla a pomohla nahlédnout věc objektivněji. Setkání pro mne bylo velice příjemné. Bude-li třeba, ráda paní doktorku znovu vyhledám.

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace Individuální psychoterapie (50 minut)

Velmi prijemne posedeni. Pani doktorka je chapava a velmi mila dama

Umístění: Online konzultace Individuální psychoterapie (50 minut)

Vyjadrenim svojho názoru chcem podakovat Katke za efektivnu pomoc pri mojej ceste spracovavania emocii, zbavovania sa strachov a sebapoznavania. Jej pragmaticky pristup a citliva snaha pomoct mi spoznat samu seba ma nasmerovala smerom ktory mi dava zmysel. Dakujem :)

K paní doktorce jsem chodil na terapii zhruba rok a půl. Přišel jsem řešit vztahové problémy, ale postupem času jsme zabrousili i do oblasti vztahů s rodiči, vnímání sebe samého, práce a mnoha dalších. Paní doktorka mi pomohla nalézt jádro mých "problémů" a pochopit, jak s nimi dál pracovat. Jednotlivá sezení byla vždy velmi příjemná, a to i když se řešily vážnější témata, a odcházel jsem vždy o něco uvolněnější. Paní doktorku můžu jednoznačně doporučit a pokud bych někdy v budoucnu cítil potřebu znovu využít služeb psychologa, vím za kým zajít.

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, O., moc mě těší Vaše zpráva a hodnocení. Projít psychoterapií vyžaduje odvahu, ochotu na sobě pracovat a schopnost přijímat i to těžké jak na sobě, tak na životě. Vám se dařilo toto vše a proto Vám terapie mohla být užitečná. Díky za naši společnou práci a přeju co nejvíc spokojených období, Katka

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pomoc paní Kateřiny jsem vyhledal z důvodu přetrvávajících úzkostných stavů a rozhodně ji mohu jen doporučit. Naše spolupráce trvala bezmála 2 roky a přístup paní Kateřiny byl vždy velmi empatický a věcný. Díky její pomoci se mi podařilo své pocity lépe pochopit a rovněž se s nimi naučit pracovat. Vzhledem k faktu, že jsem v minulosti již vyhledal služby jiných terapeutů, mohu s čistým svědomím říci, že paní Kateřina mi pomohla zdaleka nejvíce. Ještě jednou moc děkuji.

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, Lukáši, děkuju za krásnou zpětnou vazbu. Moc mě těší Vaše slova. Zlepšení svých potíží jste si odpracoval, je výsledkem Vaší ochoty jít do toho, hledat cesty, zkoušet nové věci. Vždycky mě velice potěší, když dostanu zprávu, že se mému klientovi vede dobře. Ať to trvá, jak dlouho je to jen možné! Katka

Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace koučink (80 minut)

Katka je moc milá a naše setkání měla efekt. Vyhledala jsem ji v oblasti profesního koučingu, kdy jsem měla po 8 letém působení v korporaci syndrom vyhoření. Nevěděla jsem ale, CO přesně chci dělat. Společně jsme se dopracovaly k oblasti, která mi je velmi blízká a ve svém volném čase jsem se ji věnovala i po té teoretické stránce. Nyní pracuji jako obchodní zástupce vinařství . Katko, ještě jednou díky moc!

PhDr. Kateřina Matoušková

Ale to je úžasné, Dito, děkuju za zprávu! To mám velkou radost. Je to Vaše zásluha, byla to Vaše píle a odvaha, která Vás dovedla k tomu dělat, co Vás baví. Přeju co nejvíc potěšení z práce. Katka

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Dostal jsem se do složitější životní situace, se kterou jsem si sám nevěděl rady. Uvědomil jsem si ze se bez pomoci odborníka neobejdu. Na znamylekar.cz jsem našel Kateřinu Matouškovou a z komentářů nabyl dojmu, že poskytuje přesně ten typ terapie která by mohla fungovat. S terapií jsem neměl předchozí zkušenosti, jen povrchní představu se spoustou stereotypů.
Jelikož jsem v té době žil v zahraničí a také kvůli komplikacím s COVIDovou pandemií proběhla větší část sezení online přes Skype. Rozhodně to nebylo na škodu a byl jsem sám velmi překvapen jak dobře může terapie fungovat online bez osobního kontaktu.
Recenzi píšu zpětně po ukončení pravidelných sezení v průběhu něco málo přes rok. Paní Kateřina Matoušková mi moc pomohla a velice oceňuji její přímý přístup a otázky na které bylo často složité odpovědět ale právě hledání odpovědi pro mě byla cesta vyznat se sám v sobě. Poté co jsem se přestěhoval zpátky do Česka a situace to dovolila probíhaly sezení osobně a přišlo mi že se terapie stala intenzivnější. Rovněž velice oceňuji způsob jakým jsme terapii ukončovali. Společná rekapitulace mi teprve naplno odhalila jaký kus cesty jsme spolu prošli.
A když se ohlédnu zpět na poslední rok jsem sám překvapený jakmile se můj život změnil. K lepšímu. Žiji spokojený vyrovnaný a plný život. Z části díky vědomí, že pokud bych se dostal do situace kterou sám nebudu zvládat můžu se kdykoliv obrátit na paní Kateřinu.
Terapii bych doporučil každému. Jsem přesvědčen že duševní zdraví vyžaduje pravidelný trénink a dobrého trenéra. A tím paní Kateřina rozhodně je!

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, Ladislave, děkuju vřele za Vaše doporučení. Moc mě těší, jak hodnotíte cestu, kterou jste urazil. Palec nahoru za Vaše úsilí a mám radost, že Vám nese ovoce. Katka

Umístění: Online konzultace Konzultace online

Katka je skvělá. Už před několika lety jsem s ní pracovala jako s koučkou při potřebě profesní změny. Tentokrát jsem její pomoc vyhledala, když jsem potřebovala řešit osobní problémy. Nejdřív jsem si bláhově myslela, že odejdu po pár sezeních s několika dobrými radami, jak vést osobní komunikaci. Katka mě ale prostřednictvím terapie přivedla k tomu, že řešení si nesu sama v sobě - a já doteď nepřestávám žasnout nad tím, jak dobře to funguje. Navíc Katka disponuje úžasnou schopností pojmenovat věci pravým jménem a vystihnout podstatu problému - ale bez toho, aby vás někam tlačila. Katko, děkuju.

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, Báro, děkuju vřele za krásné hodnocení. Velmi dobře se mi s Vámi pracovalo. Přeju vše dobré, děkuju Vám. Katka

Dlouho jsem nechtěla začít terapii, i když jsem věděla, že bych ji potřebovala. Když jsem potom potkala Katku, hned jsem jí důvěřovala a věděla jsem, že se jí můžu svěřit. Ukázalo se po pár měsíců setkání, že je opravdu empatická, a zároveň autentická. Přirozenost byla pro mě důležitá, protože jsem potřebovala mluvit s člověkem, a ne s psychologickou příručkou :) Tak mi pomohlo, že Katka je lidská a má smysl pro humor, i když vždycky je zatím citět, že je profesionál s velkou zkušeností. Je podle mě dobré, že prosí často o zpětnou vázbu a lehce vede rozhovory. Člověk se pak méně ztrácí. To doprovázení nezměnil ale to, že jsem si mohla vybrat téma nebo směr rozhovorů. Zkrátka můžu Katku jen doporučit a jsem vděčná, že jsem měla štěstí a našla ji :)

PhDr. Kateřina Matoušková

Milá Hélène, moc Ti děkuju za krásná slova. Ráda jsem s Tebou pracovala a bylo to pro mě obohacující. Vážím si Tvojí důvěry a jsem ráda, že se cítíš líp. Přeju vše dobré. Katka

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace

Paní doktorka je velmi příjemná, empatická, díky jejímu vedení jsem získala představu, na co zaměřit pozornost při řešení problémů. Těším se na další spolupráci.

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, moc děkuju za Vaši reakci. Těší mě, že Vám naše setkání prospělo a taky se těším na další. Katka Matoušková

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, poslední měsíc si častěji představuji svoji smrt a nechápu, proč když o tom s někým začnu mluvit mi to zakazují. Vždyť přece, když cítím, že nejsem nijak hodnotný člověk, tak přece nemá smysl chodit, dýchat, a zabírat místo na planetě.
Když si napustím teplou vanu a říznu se jak dlouho to asi bude trvat? Bude to bolet?
Dá se odejít ze světa nějakým příjemným způsobem? Zatím mi přišlo nejrozumnější dat teplou koupel a říznout se, ale nechci, aby mě někdo našel už v rozkladu ☹️ to prý smrdí.
Zatím to nechci udělat, jen nad tím uvažuji.
Druhá možnost je se opít a poblíž je hora a zkusit štěstí jestli přežiju a vrátím se domů celý.
Ne nejsem šťastný, můj život ztratil tak nějak smysl a tonoucí se stébla chytá. Je mi to líto, že to vidím vše tak černě. Někdy mám pocit, že se chci prostě sesypat na malou hromádku neštěstí a mít chvíli klid od všeho.
26 let.
Muž

Dobrý den, z Vašeho příspěvku je vidět, že se opravdu trápíte a to je mi líto. Asi chápu, proč Vám lidi zakazují o smrti mluvit. Možná protože vnímají, že Vaše trápení se může v čase zmírnit a že můžete zase najít pocit smyslu a šťastně žít a vnímají, že by vás byla škoda, že byste jim chyběl. A taky chápou, že Vy se takhle ve svém stavu na věci nemůžete podívat. Někdy nás přepadají velké pocity smutku a jsou tak tíživé, že bychom měli chuť všechno skončit. Asi proto si představujete způsob, jak spáchat sebevraždu, protože si přejete úlevu od těch tíživých pocitů. Nejspíš trpíte onemocněním nazvaným deprese a v těch nejzávažnějších případech lidi na depresi umírají - vlastní rukou. Ale je to jen malé procento, já doufám, že se do něj nezařadíte, byla by to škoda. Proč se vnímáte jako nehodnotný člověk? Chápu ten pocit, taky mě to někdy napadá (je to depresivní myšlenka, nic víc). Já sama sobě to vymlouvám takto: Kdybychom to vzali rozumem, myslíte, že někteří lidi mají víc hodnoty než jiní? Že někteří lidi mají větší právo zabírat místo na zemi než jiní? Představte si, že by nějaké zvíře takto uvažovalo - malá čivava se trápí tím, že je nehodnotný pes, že pouze vlčáci mají právo žít, nebo naopak vlčák se trápí tím, že je pes k ničemu a že jen jezevčíci jsou ti opravdoví psi. Prosím seberte odvahu a zajděte k lékaři, třeba zatím k obvodnímu, on Vám může předepsat nějaká antidepresiva. Když už uvažujete o smrti, což je nevratné řešení, není na místě nejdřív vyzkoušet všechno ostatní, co se nabízí tady na zemi, jestli by Vám to časem nepřineslo úlevu? Ještě lepší možnost je dojít k psychiatrovi, ten umí líp volit léky podle vašich konkrétních potíží a přizpůsobit léčbu - znovu připomínám, že deprese je nemoc, kterou je třeba léčit. Kromě léků existuje taky léčba povídáním, tj. psychoterapie (je vhodné dělat obě věci zároveň, jak brát léky, tak chodit na psychoterapii). Znám mnoho lidí, kteří se cítili jako Vy a dnes spokojeně žijí, s občasným návratem smutku, ale umí s ním už zacházet. O to jde - naučit se zacházet se svými černými myšlenkami a s pocity, které vyvolávají. Děláte tu chybu, že své myšlenky považujete za pravdu. Naše myšlenky jsou přechodné jevy, které se nám objevují a zase mizí a často nám říkají věci, které nejsou pravda - jsou třeba nadměrně kritické k nám samým a světu kolem, vytvářejí katastrofické scénáře, dělí věci na černé a bílé a podobně. Na psychoterapii se dá mluvit o tomto všem i o ostatních věcech, které člověka trápí - jak dobré nebo špatné má vztahy s lidmi kolem sebe, jaké věci mu dělají radost, jestli se věnuje věcem, které by pomohly - třeba sport a tak dále. Zkuste vybrat vhodného psychologa a psychiatra v místě, kde bydlíte, a zkuste je oslovit, jsem si jistá, že najdete pochopení i podporu, kterou potřebujete. Někdy je potřeba to se životem nevzdat a dát mu ještě šanci.

PhDr. Kateřina Matoušková

jsem student studující v Praze a mám nárazové psychické problémy. Někdy se mi stává, když je toho více ve škole, že mám představu, že když nezvládnu jednu věc, nezvládnu i ty ostatní a že vše půjde do kopru. V ten okamžik nemám chuť žít. Paradoxem je, že mi škola šla vždy dobře, spíše výborně, ale nemám dostatek sebevědomí, abych tuto skutečnost přetransformoval i do reálné spokojenosti v životě. Momentálně jsem v 1. ročníku magisterského studia, bakaláře jsem absolvoval s vyznamenáním. Dalším paradoxem je, že mám skvělé lidi okolo sebe, milující přítelkyni, báječnou rodinu, která mě ve všem podporuje. Ale nejsem spokojený ve vztahu k sobě samému. Chtěl bych být více uvolněný. Největší problém vidím v tom, že jsem buď velmi šťastný, anebo velmi nešťastný. A tato rozkolísanost nálad mě ubíjí a sráží k zemi ve vypjatých situacích. Abych byl přesnější, myslím tím vypjaté situace, které tak vnímám zejména pouze já. Okolí se s tím vypořádává lépe. Rovněž s problémem nedostatečného sebevědomí souvisí strach z vystupování před mnoha lidmi, zejména pro mě cizími. Chtěl bych vyhledat odbornou pomoc, která by se mnou tyto problémy konzultovala a poradila mi, jak se s těmito pocity vyrovnat. Jelikož jsem student, mé finanční možnosti jsou omezené. Mohli byste mi pomoci?

Proč je tak děsivá představa, že byste něco nezvládl? Myslíte, že musíte všechno za všech okolností zvládat? Je pak celkem srozumitelné, že vás náročné situace zatěžují víc než vaše okolí. Někdy si potřebujeme nechat prostor pro chybu a to může být těžké, když nám věci přirozeně jdou a díky tomu si o nás druzí myslí, že jsme chytří a šikovní. Kdyby se nám něco nepovedlo, potom logicky vysuzujeme, že bychom tedy asi v jejich očích nebyli už tak chytří a šikovní. A tahle představa nás může dostat do kolen. Nadaní a šikovní lidé jsou k sobě často náročnější než lidé víc v oblasti průměru. Asi k tomu taky může přispívat úzkostná výbava - každý se rodíme s odlišnou mírou odolnosti vůči stresu. Můžete se zkusit naučit meditovat - zastavit se, pouze sedět a dýchat a přenášet pozornost od myšlenek zpátky k dechu (to je hodně zjednodušené, na internetu a v knihách najdete hodně návodů). Může to vést ke zklidnění a k lepší odolnosti. Pokud jste z Prahy, napište mi zprávu, pošlu Vám kontakt na psychologa, který pracuje na pojišťovnu v Praze na Proseku a je skvělý.