Tento specialista nabízí online konzultace

Pokud je to možné, poraďte se s tímto specialistou online. Získejte pomoc bezpečným způsobem, kdykoliv ji budete potřebovat.

Jak to funguje?

Konzultace online • 1 500 Kč

Přijímám: dospělí

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

My own video communicator:
Dobrý den,

aby naše online setkání proběhlo plynule, doporučuji si projít nasledovní kroky:

1) Stáhněte si video komunikátor, třeba Skype (https://www.skype.com/en/get-skype) nebo Zoom (https://zoom.us/download). Konzultovat ale můžeme i přes Facebook videohovor, vps.meet.cz (end-to-end sifrovany videohovor bez registrace), a další - klidně navrhněte.

2) V případě potřeby si vytvořte si nový účet, nebo se ujistěte, že si pamatujete přihlašovací údaje k existujícímu účtu.

3) Přidejte si mě mezi kontakty (moje skype id - Kateřina Matoušková, matouskova.katka, email ************************).

4) Zkontrolujte své internetové připojení, dostatečné soukromí a buďte připraveni 5 minut před konzultací.

5) Sezení trvá 50 minut.

6) Po sezení obdržíte fakturu na platbu převodem na účet.

7) Zrušení nebo změna termínu je možná 2 pracovní dny předem. Při pozdním zrušení je třeba setkání uhradit, jako kdyby proběhlo.

Děkuji a teším se na setkání,
Katka Matoušková* Některé informace se nezobrazují kvůli ochraně osobních údajů. Uvidíte je po objednání konzultaci.

Připravte se 10 minut před konzultací. Ujistěte se, že je váš telefon nebo počítač nabitý. Pro video konzultaci zkontrolujte připojení k internetu a nastavení mikrofonu a kamery. Můžete také připravit své lékařskou dokumentaci (např. výsledky vyšetření).

Palác Ymca, Na Poříčí 12, 2. patro, dveře 218, linka 12. Zrušení je bez náhrady možné dva pracovní dny předem., Praha

Přijímám: dospělí
Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami, Bankovní převod, Hotovost
602 35.....

Individuální psychoterapie (50 minut) • 1 500 Kč

Koučink (80 minut) • 2 500 Kč

Psychologická konzultace (50 minut) • 1 500 Kč +1 Více

Psychotherapy in English (50 minutes) • 1 500 Kč

Jsem psycholog, psychoterapeut a kouč. Pomáhám klientům překonat krize a náročné situace v životě. Pomáhám též překonat úzkost či depresi a vyřešit vz...

• emocionální krize
  • pracovní krize
  • vztahová krize

Ukončené školy

• Katedra psychologie, Filozofická fakulta Univerzity Karlovy, PhDr. v oblasti psychologie
  • Pražská vysoká škola psychosociálních studií - Pětiletý výcvik v psychodynamické skupinové psychoterapii SUR
  • QED Group - Roční výcvik v psychologickém koučování
Zobrazit více

• psychoterapie

Fotografie

Filmy

Znalost jazyků

Angličtina, Francouzština

Nejčastěji hledané služby

Individuální psychoterapie (50 minut)

Konzultace online

Online konzultace

Ostatní služby

Koučink (80 minut)

2 500 Kč

Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace

Psychologická konzultace (50 minut)

Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace

Psychotherapy in English (50 minutes)

Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace

Paní doktorka je velmi příjemná, empatická, díky jejímu vedení jsem získala představu, na co zaměřit pozornost při řešení problémů. Těším se na další spolupráci.

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, moc děkuju za Vaši reakci. Těší mě, že Vám naše setkání prospělo a taky se těším na další. Katka Matoušková

Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace

Paní doktorka Matoušková je velmi empatická a příjemná. Od první chvíle jsem měl pocit, že je to člověk, kterému se můžu svobodně svěřit. Mám za sebou již několik návštěv a musím říct, že se cítím mnohem lépe, než na začátku. Paní doktorka mi pomohla. Na návštěvy u ní se vysloveně teším.

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, Juraji, děkuju za Vaše milá slova. Jsem ráda, že jsem v tom mohla být s Vámi :-). Mějte se moc hezky! Katka

Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace vyhoření - hledání příčin a řešení

S paní doktorkou Matouškovou jsem se setkala při řešení stavu vyhoření, ke kterému se přidaly velké stavy úzkosti a záchvaty paniky.. Jak ona sama zmínila v úvodní komunikaci, někdy stačí velmi málo, aby se situace zlepšila a to byl také můj případ.. Viděly jsme se asi 3x v období cca 2 měsíců a již v rámci této krátké doby jsem pociťovala velké změny.. Velký klid a ukotvení jsem vnímala v podtatě hned po prvním setkání, kdy se mnoho věcí utříbilo. Díky koučinku jsem opět našla větší vnitřní klid. Na jeho udržení budu asi vždy muset pracovat, ale teď už vím, jak na to a hlavně, že je možné k němu dojít. Kateřina mi pomohla eliminovat stavy panické úzkosti. A docházím k ní dodnes, ve chvíli, kdy se chci posunout v osobním rozvoji či obdobích, kdy cítím, že potřebuji jeji odbournou pomoc.

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, Markéto, vážím si toho, že vidíte naši spolupráci jako přínosnou. Slyšet ocenění potěší každého člověka a obzvlášť je myslím důležité pro nás v pomáhajících profesích. Děkuju! Katka

Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace koučování

S Katkou se mi pracvovalo výborně. Byla jsem u ní několikrát s rozestupem 2-3 týdnů a vždycky jsem za tu hodinu odcházela nabitá energií a s konkrétními kroky, na co se do dalšího setkání zaměřit.
Vždycky dokázala vhodně položit otázku a najít správný nástroj, jak konkrétní téma probrat a byla velmi vnímavá a empatická. Určitě bych koučink doporučila každému, kdo na sobě chce zapracovat a je ochotný do toho investovat energii. Protože Katka to za vás neudělá, ale pomůže vám se do toho pustit.

Milá Katko, děkuju. Ráda jsem s Vámi pracovala a věřím, že se máte fajn. Katka

Pani doktorka je obrovský profesionál a je radost s ní pracovat..Vřele doporučuji všem..Ten kdo potřebuje pomoci a chce pomoc,neváhal bych se ozvat..

Děkuju Vám moc za Vaše slova. Doufám, že se Vám daří dobře. Katka

Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace koučování

Koučování paní Katky Matouškové je skvělé!
Už po třetím sezení jsem pochopila souvislosti, které mi nějak nedocházely a tvořily dost podstatnou část mého problému.
Katka dokáže přesně zacílit momentální směr kam se ubírat a co právě teď řešit. Kreativně používá různé nástroje ze své praxe k tomu aby se klient dobral podstaty problému. Dělá to s pochopením a ženskou citlivostí. Velkým přínosem je i její smysl pro humor a nadhled. Můžu vřele doporučit všem, kdo mají pocit, že se nemůžou hnout z místa.

PhDr. Kateřina Matoušková

Milá Jakubo, děkuju ti za krásná slova. Už mockrát jsem ti říkala, jak dobře se mi s tebou pracuje a jak moc ti fandím. Držím ti palce a těším se na nějaké příští setkání, Katka

Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace

Paní doktorka je úžasná osoba. Má ke klientovi lidský příštup. Každé sezení coachingu vede k cíli a vřele doporučuju i pro lidi, co na sobě chtějí soustavně pracovat. Paní doktorka dokáže nasměrovat a sezení jsou vedeny ve velice přátelské atmosféře.

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, Jano, děkuju za Váš názor, vážím si ho. Moc ráda jsem s Vámi pracovala a přeju vše dobré.

Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace koučování

Doporučuji, koučování mi dávalo smysl a lze se díky němu posouvat kupředu. Záleží samozřejmě na osobě, ne každému musí nedirektivní přístup vyhovovat.

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, Luďku, díky vřele za doporučení. Znamená to, že byl na Vás můj přístup příliš nedirektivní :-)? Máte pravdu, někdo může potřebovat jasné vedení. Doufám, že se máte skvěle! Katka

Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace psychologické poradenství

S paní doktorkou spolupracuji dlouhodobě při řešení mých kariérních i studijních záležitostí. Dlouhodobě jsem se potýkal s problémem silného psychického bloku, který mi na několik měsíců zabránil pokračovat v dokončení mojí kvalifikační práce. Nebýt konzultací s paní Matouškovou, dost možná bych nikdy kapitoly nedokončil a přišel bych o možnost dokončit vysokoškolské studium. Oceňuji u ní velice lidský přístup, kdy se upřímně zajímala o mé starosti a uměla situaci podat velice diplomaticky a věcně. Bez toho, aniž bych se ve své situaci připadal hloupě. Jednoznačně doporučuji.

PhDr. Kateřina Matoušková

Dobrý den, Patriku, gratuluju ještě jednou k Vašemu úspěchu! Zásluha je Vaše. Moc dobře sama vím, kolik úsilí a sebekázně musí člověk uplatnit, aby dokončil tak velký projekt, jako je studium na vysoké škole. Úspěch jste si zasloužil. Srdečně, Katka

Umístění: Soukromá psychologická a psychoterapeutická ordinace

Paní Katka má velkou schopnost empatie a cítil jsem z ní touhu pochopit a pomoci. Každé sezení je vedeno ve velmi přátelské atmosféře a má dobrou strukturu, aby vše vedlo k hmatatelnému cíli. Pokaždé bylo výsledkem něco konkrétního, co mi v mém problému dokázalo pomoci... Moc děkuji.

PhDr. Kateřina Matoušková

Já děkuji! Vážím si vašich slov. Je pro mě významné slyšet, že naše setkání mají pro Vás hmatatelné výsledky. Katka

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, poslední měsíc si častěji představuji svoji smrt a nechápu, proč když o tom s někým začnu mluvit mi to zakazují. Vždyť přece, když cítím, že nejsem nijak hodnotný člověk, tak přece nemá smysl chodit, dýchat, a zabírat místo na planetě.
    Když si napustím teplou vanu a říznu se jak dlouho to asi bude trvat? Bude to bolet?
    Dá se odejít ze světa nějakým příjemným způsobem? Zatím mi přišlo nejrozumnější dat teplou koupel a říznout se, ale nechci, aby mě někdo našel už v rozkladu ☹️ to prý smrdí.
    Zatím to nechci udělat, jen nad tím uvažuji.
    Druhá možnost je se opít a poblíž je hora a zkusit štěstí jestli přežiju a vrátím se domů celý.
    Ne nejsem šťastný, můj život ztratil tak nějak smysl a tonoucí se stébla chytá. Je mi to líto, že to vidím vše tak černě. Někdy mám pocit, že se chci prostě sesypat na malou hromádku neštěstí a mít chvíli klid od všeho.
    26 let.
    Muž

Dobrý den, z Vašeho příspěvku je vidět, že se opravdu trápíte a to je mi líto. Asi chápu, proč Vám lidi zakazují o smrti mluvit. Možná protože vnímají, že Vaše trápení se může v čase zmírnit a že můžete zase najít pocit smyslu a šťastně žít a vnímají, že by vás byla škoda, že byste jim chyběl. A taky chápou, že Vy se takhle ve svém stavu na věci nemůžete podívat. Někdy nás přepadají velké pocity smutku a jsou tak tíživé, že bychom měli chuť všechno skončit. Asi proto si představujete způsob, jak spáchat sebevraždu, protože si přejete úlevu od těch tíživých pocitů. Nejspíš trpíte onemocněním nazvaným deprese a v těch nejzávažnějších případech lidi na depresi umírají - vlastní rukou. Ale je to jen malé procento, já doufám, že se do něj nezařadíte, byla by to škoda. Proč se vnímáte jako nehodnotný člověk? Chápu ten pocit, taky mě to někdy napadá (je to depresivní myšlenka, nic víc). Já sama sobě to vymlouvám takto: Kdybychom to vzali rozumem, myslíte, že někteří lidi mají víc hodnoty než jiní? Že někteří lidi mají větší právo zabírat místo na zemi než jiní? Představte si, že by nějaké zvíře takto uvažovalo - malá čivava se trápí tím, že je nehodnotný pes, že pouze vlčáci mají právo žít, nebo naopak vlčák se trápí tím, že je pes k ničemu a že jen jezevčíci jsou ti opravdoví psi. Prosím seberte odvahu a zajděte k lékaři, třeba zatím k obvodnímu, on Vám může předepsat nějaká antidepresiva. Když už uvažujete o smrti, což je nevratné řešení, není na místě nejdřív vyzkoušet všechno ostatní, co se nabízí tady na zemi, jestli by Vám to časem nepřineslo úlevu? Ještě lepší možnost je dojít k psychiatrovi, ten umí líp volit léky podle vašich konkrétních potíží a přizpůsobit léčbu - znovu připomínám, že deprese je nemoc, kterou je třeba léčit. Kromě léků existuje taky léčba povídáním, tj. psychoterapie (je vhodné dělat obě věci zároveň, jak brát léky, tak chodit na psychoterapii). Znám mnoho lidí, kteří se cítili jako Vy a dnes spokojeně žijí, s občasným návratem smutku, ale umí s ním už zacházet. O to jde - naučit se zacházet se svými černými myšlenkami a s pocity, které vyvolávají. Děláte tu chybu, že své myšlenky považujete za pravdu. Naše myšlenky jsou přechodné jevy, které se nám objevují a zase mizí a často nám říkají věci, které nejsou pravda - jsou třeba nadměrně kritické k nám samým a světu kolem, vytvářejí katastrofické scénáře, dělí věci na černé a bílé a podobně. Na psychoterapii se dá mluvit o tomto všem i o ostatních věcech, které člověka trápí - jak dobré nebo špatné má vztahy s lidmi kolem sebe, jaké věci mu dělají radost, jestli se věnuje věcem, které by pomohly - třeba sport a tak dále. Zkuste vybrat vhodného psychologa a psychiatra v místě, kde bydlíte, a zkuste je oslovit, jsem si jistá, že najdete pochopení i podporu, kterou potřebujete. Někdy je potřeba to se životem nevzdat a dát mu ještě šanci.

• Dobrý den,

jsem student studující v Praze a mám nárazové psychické problémy. Někdy se mi stává, když je toho více ve škole, že mám představu, že když nezvládnu jednu věc, nezvládnu i ty ostatní a že vše půjde do kopru. V ten okamžik nemám chuť žít. Paradoxem je, že mi škola šla vždy dobře, spíše výborně, ale nemám dostatek sebevědomí, abych tuto skutečnost přetransformoval i do reálné spokojenosti v životě. Momentálně jsem v 1. ročníku magisterského studia, bakaláře jsem absolvoval s vyznamenáním. Dalším paradoxem je, že mám skvělé lidi okolo sebe, milující přítelkyni, báječnou rodinu, která mě ve všem podporuje. Ale nejsem spokojený ve vztahu k sobě samému. Chtěl bych být více uvolněný. Největší problém vidím v tom, že jsem buď velmi šťastný, anebo velmi nešťastný. A tato rozkolísanost nálad mě ubíjí a sráží k zemi ve vypjatých situacích. Abych byl přesnější, myslím tím vypjaté situace, které tak vnímám zejména pouze já. Okolí se s tím vypořádává lépe. Rovněž s problémem nedostatečného sebevědomí souvisí strach z vystupování před mnoha lidmi, zejména pro mě cizími. Chtěl bych vyhledat odbornou pomoc, která by se mnou tyto problémy konzultovala a poradila mi, jak se s těmito pocity vyrovnat. Jelikož jsem student, mé finanční možnosti jsou omezené. Mohli byste mi pomoci?

Proč je tak děsivá představa, že byste něco nezvládl? Myslíte, že musíte všechno za všech okolností zvládat? Je pak celkem srozumitelné, že vás náročné situace zatěžují víc než vaše okolí. Někdy si potřebujeme nechat prostor pro chybu a to může být těžké, když nám věci přirozeně jdou a díky tomu si o nás druzí myslí, že jsme chytří a šikovní. Kdyby se nám něco nepovedlo, potom logicky vysuzujeme, že bychom tedy asi v jejich očích nebyli už tak chytří a šikovní. A tahle představa nás může dostat do kolen. Nadaní a šikovní lidé jsou k sobě často náročnější než lidé víc v oblasti průměru. Asi k tomu taky může přispívat úzkostná výbava - každý se rodíme s odlišnou mírou odolnosti vůči stresu. Můžete se zkusit naučit meditovat - zastavit se, pouze sedět a dýchat a přenášet pozornost od myšlenek zpátky k dechu (to je hodně zjednodušené, na internetu a v knihách najdete hodně návodů). Může to vést ke zklidnění a k lepší odolnosti. Pokud jste z Prahy, napište mi zprávu, pošlu Vám kontakt na psychologa, který pracuje na pojišťovnu v Praze na Proseku a je skvělý.

• emocionální krize
  • pracovní krize