PŘEČTĚTE SI POKYNY TÝKAJÍCÍ SE RECENZÍ

Spolu můžeme vylepšit zdravotní péči

O čem je tato stránka

Zdravotnictví je velmi citlivé téma. Proto chceme ve ZnamyLekar pomoci uživatelům sdílet jejich recenze zdravotníků a zařízení („profesionálové“). Chceme také podporovat specialisty v poskytování těch nejlepších služeb pro jejich pacienty.

Účelem přidávání recenzí je pomoci ostatním uživatelům najít správného specialistu. Buďte proto prosím ve svých komentářích upřímní a odkazujte pouze na své osobní zkušenosti.

Děláme, co je v našich silách, abychom poskytovali spolehlivé a užitečné informace a zároveň zajistili, že recenze jsou skutečné, uctivé a v souladu s podmínkami a našimi interními směrnicemi.

Tyto pokyny jsme připravili, abychom pacientům pomohli při psaní recenzí. Na konec jsme také zařadili sekci FAQ s odpověďmi na nejčastěji kladené otázky.

Nejdůležitější věcí, kterou žádáme, je, abyste dodržovali tyto pokyny a naše podmínky poskytování služeb. Vyhrazujeme si právo nezveřejnit recenze v případě jejich nedodržení. Nezapomeňte si také přečíst naše zásady ochrany osobních údajů, abyste zjistili, jak zpracováváme vaše údaje.

Přes 16 milionů recenzí je přidávaných na celém světě

Kdo může napsat recenzi

Kdokoli starší 16 let, kdo má přímou zkušenost s dotyčným specialistou. Zkušenost však nemusí nutně znamenat návštěvu odborníka, může se jednat například o telefonický rozhovor, rezervaci nebo využití služeb před konzultaci či po konzultaci.

Jak vkládat recenze

Po vaší návštěvě vám můžeme poslat zprávu s žádostí o napsání recenze. Recenzi můžete přidat pomocí odkazu v této zprávě nebo přímo z profilu profesionála pomocí naší aplikace či webu.

Náš portál je neutrální

Pokud se odborník a pacient neshodnou na průběhu událostí, zaujímáme nestranné stanovisko. Nemůžeme říct, co se stalo, a rozhodnout, kdo má pravdu.

Jako neutrální platforma nemůžeme zveřejňovat žádná obvinění ze zločinu, pokud je nepotvrdí příslušné orgány, protože pouze ty mohou určit, zda k trestnému činu došlo. Budeme plně spolupracovat s příslušnými úřady při jakýchkoli žádostech nebo vyšetřováních, která se nás týkají. Můžeme také nahlásit záležitosti policii nebo úřadům, pokud se domníváme, že bezpečnost našich uživatelů může být ohrožena.

Pravidla, která je třeba dodržovat

CO DĚLAT: Buďte upřímní a buďte upřímní o svých osobních zkušenostech. Pokud se posudek týká jiné osoby, kterou jste vzali na návštěvu (dítě, starší osoba), můžete o tom napsat, ale ujistěte se, že máte oprávnění jej napsat.

CO NEDĚLAT: Nezveřejňujte recenze, za které jste byli placeni nebo jinak zvýhodněni. Vyhněte se komentářům založeným na tom, co slyšíte od jiných lidí nebo médií.

POCTIVOST

CO DĚLAT: Pište jednoduše a k věci. To pomůže specialistům přemýšlet o vašich slovech. Pomůže to i ostatním uživatelům v rozhodování. Uchovávejte doklady o používání služby (např. účtenka, faktura).

CO NEDĚLAT: Nepřidávejte vágní nebo příliš obecné informace, protože mohou být pro ostatní uživatele nesrozumitelné.

BUĎTE KONKRÉTNÍ

CITLIVOST NA OCHRANU SOUKROMÍ

CO DĚLAT: Při psaní recenze dbejte na své soukromí i soukromí ostatních. Věnujte zvláštní pozornost informacím týkajícím se dětí nebo jakékoli jiné osoby, se kterou jste byli na návštěvě.

CO NEDĚLAT: Nepřidávejte citlivá data, o kterých by ostatní neměli vědět. Doporučujeme nezveřejňovat údaje, které lze použít k identifikaci vás nebo jiných osob. Neuvádějte telefonní čísla, e-mailové adresy, lékařské záznamy ani jiné osobní údaje, které by vás nebo jiné osoby mohly identifikovat.

CO DĚLAT: Popište svou osobní a aktuální zkušenost s profesionálem. Sdílejte to, co může být cenné a důležité pro ostatní pacienty.

CO NEDĚLAT: Vaše recenze by měla být především o specialistovi, o kterém píšete. Vyhněte se propagačnímu nebo marketingovému obsahu.

PŘÍSLUŠNÝ OBSAH

CO DĚLAT: Recenze by měla být psána s ohledem na druhou osobu. I když máte negativní zkušenost, zkuste situaci popsat konstruktivně a civilizovaně.

CO NEDĚLAT: Nezveřejňujte vulgární, diskriminační, násilný nebo obscénní obsah. Neurážejte ostatní. Takový obsah nebudeme zveřejňovat.

ÚCTA

Co můžeme zveřejnit

Jak dostupné a přesné byly informace, které bylo možné nalézt na profilu specialisty.

Zda byla vaše návštěva zrušena, odložena, zpožděna nebo se specialista nedostavil.

Váš pohled na návštěvu, myšlenky a pocity z procesu konzultace, např.:

• dochvilnost specjalisty,

• způsob komunikace: byl jasný, empatický, používal odborník srozumitelný jazyk a byl milý a trpělivý,

• zda léčba doporučená specialistou, výsledky, stanovená diagnóza, objednané testy nebo vystavené recepty splnily vaše očekávání. V zájmu ochrany vašeho soukromí se však vyhněte poskytování informací, které se týkají Vaší zdravotnické dokumentace.

Jaká byla vybavená klinika nebo ordinace (např.: prostorné, snadno dostupné, pohodlné; nebo naopak trochu opotřebované, obtížně dostupné, z jiných důvodů se vám nelíbí)

Jak se k vám choval personál spolupracující se specialistou.

Zodpověděl odborník vaše otázky, které jste položili před nebo po konzultaci.

Co nemůžeme zveřejnit

Nezveřejníme recenze, které jsou v rozporu s našimi pokyny, nebo podmínkami portálu. Některé příklady najdete zde:

Delikátní témata a informace

Osobní údaje, které by mohly ohrozit vaše soukromí, jako jsou telefonní čísla, e-mailové adresy, údaje o platební kartě nebo lékařské záznamy, nebo jiný tip citlivých informací.

Tento obsah zveřejníme pouze v případě konečného soudního příkazu nebo potvrzení od příslušného orgánu nebo lékařské komisie jednající v tomto ohledu.

Obsah, který může ohrozit nezletilé.

ZnamyLekar není zdravotní instituce, proto není schopen řešit otázky týkající se správnosti léčby, lékařského postupu nebo diagnózy. To znamená, že nemůžeme ověřovat obvinění ze zanedbání lékařské péče, nedostatečné způsobilosti nebo z nedbalosti. Některá z těchto prohlášení mohou představovat pomluvu nebo očerňování specialisty, což může být považováno za porušení zákona. Pokud však máte pravomocný rozsudek soudu nebo potvrzení od příslušného úřadu nebo orgánu a zákon nám umožňuje stanovisko zveřejnit, samozřejmě tak učiníme.

Nepravdivé informace a obsah

Obsah napsaný umělou inteligencí nebo plně automatizovanými systémy.

Obsah z nezákonné činnosti nebo trestného činu.

Recenze, které opisují zkušenosti jiných uživatelů.

Recenze napsaná přímo specialistou nebo jeho zaměstnanci, blízkými přáteli zaměstnanců a rodinou odborníka.

Recenze psané za peníze.

Obsah související s informacemi nalezenými na sociálních sítích, tisku nebo získanými od třetích stran, které nesouvisejí s osobní zkušeností uživatele.

Falešné a nepravdivé recenze.

Jiné

Propagační, marketingový obsah a také spam.

Politicky citlivé komentáře.

Vulgární, diskriminační, nenávistný, násilný, obscénní, urážlivý, pomluvačný, obtěžující, agresivní nebo výhružný jazyk.

Záleží nám na Vaší svobodě projevu: můžete říct o své osobní zkušenosti s odborníkem, zda vám léčba, kterou navrhl, pomohla nebo ne.

Doporučujeme Vám, abyste se vyhnuli výše uvedeným prohlášením a pamatujte, že nás můžete kontaktovat, pokud budete potřebovat pomoc.

NE falešným recenzím

Na našem portálu ZnamyLekar máme politiku nulové tolerance pro falešné recenze, takže jejich odhalení je pro nás prioritou.

• Zveřejňujeme recenze napsané uživateli po návštěvě rezervované prostřednictvím ZnamyLekar. Tyto recenze jsou na naší platformě snadno identifikovatelné, protože jsou označeny jako ,,Návštěva objednaná přes ZnamyLekar.cz’’. Před zveřejněním recenze vždy kontrolujeme, zda nenastala situace, kdy se pacient nedostavil na návštěvu.

• Máme také komentáře od uživatelů, kteří si zarezervovali návštěvu mimo naše webové stránky. Věříme, že takové recenze jsou skvělou příležitostí dát hlas všem pacientům, kteří by se rádi podělili o své zkušenosti. Tyto recenze také podléhají podrobnému ověření.

• Všechny recenze procházejí automatizovanými a manuálními ověřovacími systémy. Náš tým moderátorů uplatňuje přísný proces kontroly obdržených recenzí, abychom zajistili, že naše webová stránka je bezpečná a důvěryhodná.

Náš systém automaticky kontroluje, zda recenze obsahuje podezřelý vzor falešné recenze. Používáme různé software, například program vyvinutý naším týmem vyvojařů s názvem TrustScore, který odhalí podezřelé chování. Za tímto účelem zkoumají parametry, jako jsou proxy, IP adresy, telefonní čísla, aktivity uživatelů, historie rezervací a některé další. Systém pak používá algoritmus k výpočtu pravděpodobnosti pravosti této recenze.

• Nepovolujeme recenze, o kterých máme podezření, že je nenapsal pacient, ale např. systém umělé inteligence.

Kdykoli budeme mít pochybnosti o důvěryhodnosti recenze, náš tým vás bude kontaktovat s žádostí o doložení (například potvrzení o účasti nebo podobný doklad, který prokazuje, že jste se zúčastnili konzultace s odborníkem).

Pokud máte podezření, že je recenze falešná, můžete ji kdykoli označit. Chcete-li pochopit, jak na to, podívejte se do sekce „Jak mohu nahlásit stížnost týkající se recenze?“.

Jak jednáme, když je recenze v rozporu s našimi pravidly?

• Náš moderační tým analyzuje všechny recenze, aby zjistil, jestli jsou napsány v souladu s našimi pravidly a podmínkami portálu.

Jestli je recenze v rozporu s našimi pravidly, nemůže být zveřejněna. Jestli recenzi lze opravit a tímto odstranit důvod zamítnutí, kontaktujeme autora recenze a vysvětlujeme, proč recenzi nemůžeme přijmout a navrhujeme, jak může být upravena, aby byla v souladu s našimi pravidly. Některé recenze musíme zrovna odstranit kvůli jejich obsahu. V obou případech informujeme uživatele o této situaci.

• Nikdy nechceme měnit celkové původní znění nebo záměr recenze. Nerozhodujeme o obsahu recenze a nenutíme uźivatele ke změně negativní recenze v pozitivní.

• Náš tým je vycvičený v tom, aby byl neutrální a nestranný během moderace recenzí.

Se všemi recenzemi zacházíme stejně. Jsou pro nás rovné, nehledě na to, o kterém specialistovi mluví (tj. není důležité, jestli je specialista našim zákazníkem, nebo není).

Navíc,náš moderační tým je nezávislý a nespojený s našim obchodním týmem a týmem zákaznícké podpory.

• Pořád kontrolujeme všechny naše procesy, abychom ujistili, že tvoříme důvěryhodný portál a recenze zveřejněné na ZnamyLekar.cz jsou pravdivé.

• Jestli, podle různých znaků a parametrů, které bereme v úvahu, si myslíme, že je recenze falešná, vyhrazujeme si právo na zaslání autorovi žádosti o dokázání pravdivosti popsané zkušenosti nebo jinak na odstranění recenze. Jestli podezíráme, že se recenze nezakládá na skutečné a pravdivé zkušenosti, vyhrazujeme si právo na nezveřejňování recenze, pokud do 30 dnů od zaslání žádosti neobdržíme důvod (např. potvrzení o návštěvě od odborníka nebo účtenku). Prosíme, pokud je to možné, aby nám uživatelé neposílali doklady, které obsahují zdravotní informace. Můžete být jistí, že se všemi daty, která obdržíme, budeme zacházet tajně. Jestli nám uživatel omylem pošle zdravotní informace, zůstanou tajné a hned je odstraníme.

• Jestli zjistíme u uživatele neobvyklé chování a mnohonásobné porušování našich pravidel, můžeme mu omezit možnost zveřejňování recenzí nebo dokonce i smazat jeho účet po předchozím zaslání oznámení. Pokud recenze porušuje jakýkoliv zákon, vyhrazujeme si právo podejmout právní kroky proti uživateli nebo nahlásit tuto záležitost příslušným institucím.

Jak mohu nahlásit stížnost týkající se recenze?

Pokud zamítneme recenzi nebo pošleme ji Vám pro úpravu její části a nesouhlasíte s tím, máte právo na stížnost. V tomto případě nás můžete kontaktovat e-mailem kontakt@znamylekar.cz. Vždy přezkoumáme naše původní rozhodnutí, vyslechneme Vás a v případě potřeby recenzi upravíme. Vždy někdo z našeho týmu ještě jednou zkontroluje proces moderace u této recenze, podívá se na situaci z Vašeho hlediska.

Pokud jste uživatelem nebo profesionálem a myslíte si, že je recenze falešná nebo porušuje naše pravilda nebo obsahuje nepravdivá tvrzení, můžete jej snadno nahlásit. Pro nahlášení zneužití klikněte tlačítko „Nahlásit zneužití“. Odpovíme Vám co nejdřív.

Kontaktujte nás

Často kladené otázky (FAQ)

• Ano, pokud jsou v souladu s našimi pravidly. Není důležité, jestli jsou pozitivní nebo negativní. Věříme, že recenze pacientů mají sílu a nejsou jen pouhými slovy - jsou pro jiné pacienty dobrým zdrojem informací o zkušenostech se specialisty.

• Nic, co je v rozporu s pravidly našeho portálu. Chceme, aby náš portál byl bezpečným místem založeným na vzájemném respektu. Netolerujeme urážlivý a diskriminující jazyk a také falešné recenze.

Navíc, nejsme poskytovatelem zdravotních služeb a proto nemůžeme zveřejňovat recenze, které vážně zpochybňují kompetence dotyčného specialisty. Kupříkladu nemáme možnost rozhodovat o tom, jestli lékař stanovil správnou diagnózu nebo jestli předepsal správné léky. Takové neodůvodněné obvinění může nést zákonné znaky pomluvy. Musí být tedy posouzeny vhodnými státními institucemi nebo kontrolními orgány.

• Několik příkladu je uvedených v sekci „Co nemůžeme zveřejnit“ výše. Níže uvádíme ještě několik:

❌ Tento lékař je nekompetentní, nejděte k něj.

❌ Doktor xxx je mnohem lepší než tento doktor.

❌ Velmi špatný lékař!

✅ Nejsem spokojen s léčbou, kterou mi předepsal tento lékař. Necítil jsem se komfortně s tím, jakým způsobem mi vysvětloval všechny informace a diagnózu.

❌ Tento lékař se jenom zajímá o vaše peníze, nestará se o pacienta.

✅ Když jsem přišla na konzultaci, zdalo se mi, že se lékař zajímá jen o to, aby mě informoval o tom, kolik bude léčba stát, a abych mu zaplatila. Chybělo mi vysvětlení, proč byly ty všechny zákroky důležité.

❌ Tato specialistka velice pomohla mému známému. Díky terapii má se teď výrazně lépe.

❌ Četl jsem článek ve zprávách, že tento lékař je velmi hrubý. Nenavštěvujte ji!!!

✅ Byl jsem na návštěvě u této lékařky, pomohla mi tak, jak dřív žádný doktor nedokázal. Zachranila mi život, teď ji doporučují všem mým známým.

❌ Přišel jsem k tomuto doktorovi, diagnostikoval mi xxx a předepsal lék xxx. Doporučuju tohle všem, velice se mi ulevilo.

✅ Byl jsem na návštěvě u tohoto doktora, předepsal lék xxx a teď je mi mnohem lépe. Pomohl mi vyřešit můj problém.

❌ Nedoporučila bych tuto doktorku. Ztratila jsem hodně času, když jsem se snažila k ní dovolat. Volala jsem ordinaci, ale k doktorce jsem se dovolala teprve na její soukromé číslo, které mi sdělila sekretářka: xxxxxxxxx.

✅ Potřebovala jsem mluvit s lékařkou, ale nepodařilo se mi dovolat, i když jsem to zkusila mnohokrát.

❌ Hrozná zkušenost. Doktor je &$!#%🤬

❌ Četl jsem někde, že tato lékařka je strašně sprostá. Vyhněte se jí obloukem!!!

✅ Lékař neměl vůbec empatii, byl vůči mě sprostý během celé návštěvy. Byl také velice netrpělivý, když mi vysvětloval léčbu.

• Ne. Dovolujeme jednomu uživateli napsat jen jednu recenzi na profilu jednoho specialisty. Nemůžete přidat další recenzi, ale vždy můžete opravit tu první.

• Recenze jsou zveřejňovány na profilu specialisty chronologicky, podle data přijetí recenze moderačním týmem.

• Absolutně ne. Specialisté nemůžou si zaplatit za pozitivní recenze ani za odstranění negativních recenzí. Prosíme, informujte nás, jestli máte podezření, že specialista nabízí něco na oplátku za pozitivní recenze.

• Vaše recenze bude pravděpodobně zveřejněná v průběhu od 24 do 48 pracovních hodin.

Pokud vás budeme muset kontaktovat, abychom potvrdili nějaké informace nebo vás požádali, abyste překontrolovali určité části vaší recenze, které jsou v rozporu s našimi zásadami, pak nám může zveřejnění vaší recenze trvat o něco déle.

• Musíte mít osobní zkušenost s odborníkem, kterého hodnotíte a být plnoletý. Publikování recenzí je pro uživatele zcela zdarma.

• Jsme velmi citliví na práva dětí a nezletilých. Chcete-li napsat recenzi, musíte být plnoletý. Pokud jdete k lékaři nebo specialistovi s nezletilým, můžete se podělit o své zkušenosti z návštěvy podle svého názoru, pokud jste se jí osobně zúčastnili. Neměli byste psát recenzi jen na základě toho, co vám o něm nezletilý řekl, ale na základě vlastních zkušeností a pocitů.

Buďte prosím opatrní a ohleduplní při psaní takové recenze. Nepište nic, co by mohlo poškodit práva nezletilého.

• Pokud jste byli přítomni, když jiný uživatel navštívil odborníka, můžete vyjádřit svůj názor, ale nikdy neposkytujte žádné osobní údaje (např. jméno pacienta). U dospělých (například starších pacientů) se ujistěte, že máte oprávnění napsat takovou recenzi, a neuvádějte žádné osobní údaje, které by mohly daného pacienta identifikovat.

• Ano. Pokud jste registrovaným uživatelem, můžete ji kdykoli změnit, aktualizovat nebo odstranit z naší stránky. Doporučujeme vám aktualizovat svoji stávající recenzi, pokud k ní budete chtít přidat další informace. Pamatujte, že každá upravená recenze znovu prochází procesem moderování.

• Ne. Některé části recenze však můžeme bez vašeho souhlasu smazat nebo skrýt pokud obsahuje:

• údaje umožňující identifikaci osoby

• obchodní názvy léků

Můžeme také měnit slova z velkých písmen na malá. Děláme to pouze proto, abychom mohli zveřejnit vaši recenzi a abychom to mohli udělat za vás. Díky našim výše uvedeným změnám bude vaše recenze zveřejněna mnohem rychleji.

• Ne. Profesionálové (včetně těch, kteří jsou našimi klienty) nemohou upravovat recenze.

• Ano, svoji recenzi můžete podepsat, např. pouze iniciály nebo jméno. Nepožadujeme, abyste se pod svou recenzí podepsali celým jménem. Ve skutečnosti nedoporučujeme poskytovat identifikační údaje.

• Specialista dostane upozornění, když je na jeho profilu zveřejněna nová recenze. Bude znát pouze obsah recenze. Z důvodu ochrany vašeho soukromí neposkytujeme údaje lidí píšících recenze, pokud se nerozhodnete v recenzi sdělit své celé jméno. Pokud jméno sdělíte v takovém případě si ho samozřejmě může přečíst i odborník (jako každý jiný uživatel).

• Ano, vždy dáváme možnost specialistům odpovědět na recenze na jejich profilu a tato odpověď bude veřejně dostupná.

• Ne. Abychom zaručili rovnost, povolujeme pouze jeden komentář každé straně. Pokud však nějaký problém vyžaduje objasnění, můžete se obrátit přímo na odborníka.

• Ano, umožňujeme každému uživateli nahlásit zneužití v případech, kdy se domnívá, že zveřejněná recenze je v rozporu s našimi pokyny nebo předpisy.

Informace o tom, jak nahlásit zneužití, naleznete v sekci „Jak mohu nahlásit stížnost týkající se recenze?“..

• Můžete nám nahlásit zneužití a my se na tento případ znovu podíváme. Viz sekci „Jak mohu nahlásit stížnost týkající se recenze?“.

• Samozřejmě. Viz sekce „NE falešným recenzím“ a „Jak jednáme, když je recenze v rozporu s našimi pravidly?“.

• Viz sekci „Jak jednáme, když je recenze v rozporu s našimi pravidly?“.

• Doporučujeme tento případ co nejdříve nahlásit příslušným institucím, jako je policie, soud, ČLK nebo Ombudsman pro práva pacientů, podle druhu porušení. Měli by vám být schopni pomoci. Dejte nám prosím vědět, pokud potřebujete pomoc i od nás, prověříme, jak jinak vám můžeme pomoci.

• Ve společnosti ZnamyLekar dbáme na spolehlivost a bezpečnost publikovaného obsahu. Vyhrazujeme si právo odstranit jakoukoli recenzi, pokud je recenze v rozporu s našimi pravidly nebo když to od nás vyžadují příslušné orgány. V závislosti na závažnosti přestupku můžeme také pozastavit nebo zrušit účet pachatele.

• Recenzi nesmažeme jen proto, že se to profesionálovi nelíbí. Vymažeme ji pouze v případě, že je v rozporu s našimi pokyny.

• Profesionála můžete ohodnotit na stupnici od 1 do 5 hvězdiček. Jedna hvězdička vyjadřuje velkou nespokojenost, zatímco 5 hvězdiček znamená velmi pozitivní zážitek. K určení celkového hodnocení Profesionála používáme aritmetický průměr. Do průměru jsou zahrnuty pouze recenze za poslední 4 roky. Věříme, že nejaktuálnější informace Vám pomohou najít toho nejlepšího specialistu.

Žebříček profesionálů

Chcete-li zjistit, jaké faktory ovlivňují pozici specialistů v žebříčku, přečtěte si informace zde.

ZnanyLekarz Sp. z o.o.
ul. Kolejowa 5/7