Položte lékaři otázku

Ptejte se nejlepších lékařů a specialistů a získejte pomoc v souvislosti se svými pochybnostmi, které se týkají zdraví.

• Získáte několik odpovědí
  • Obvykle během 48 hodin
  • Zcela zdarma

Dotazů pacientů

Odpovědi lékařů

lékařů a specialistů, kteří odpovídají na dotazy pacientů

Jak to funguje?

Položte otázku

Položíte krátkou otázku ohledně vašeho zdravotního problému...

Otázka je odeslána lékařům

Otázky jsou schvalovány moderátorem a odesílány příslušným lékařům a specialistům, kteří jsou ochotni odpovědět.

Lékař na ni odpoví

Na otázku obvykle odpoví více než 1 lékař nebo specialista.

Přečtete si odpověď

Na novou odpověď vás upozorníme e-mailem.

Nejčastěji zodpovězené otázky za posledních 30 dní.

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,když mám umrtvovací vložku v zubě 2 měsíce jestly to ničemu nevadí.Dekuji za odpověď .

Dr. Valerii Vashchuk
124 názor

Dobrý den.Bezpeční doba je 10-14 dnů.Po uplynutí této doby je potřeba pokračovat z ošetřením kořenových kanálků.Pokud vložka se neodstraní - bude provokavat chronický nebo akutní zánět kostní tkání v oblastí kořenů zubu a časem zub ztratíte.

Dobrý den, mám takový problém, na více zubech mi opadává sklovina a při zatlačení na nějaký zub na kterém mám opadanou sklovinu tak strašně bolí co s tím děkuji za odpověď.

MDDr. Jan Kubeček
3 názor
Praha

Sklovina nejčastěji odpadává v důsledku kazu, který roste pod sklovinou. Jak se kaz rozšiřuje, oslabuje více a více skloviny a ta díky tomu odpadává. Díky tomu může zub samozřejmě i bolet, i když to není pravidlem. Pomoc je jednoduchá- je zapotřebí kazy ošetřit u zubního lékaře.

Dobrý den, v podstatě ze dne na den se mi udělala taková divná vyrážka na levém třísle, vypadalo to jak malé vřídky. K tomu jsem si nahmatala v tom třísle také takové dvě nebo tři malinké bolestivé bulky. Bolest vystřelovala až do levého stehna. Během víkendu bolest v podstatě ustoupila a vřídky se také začínají samy od sebe léčit. Chtěla bych se jen zeptat, jestli je možnost, že by to bylo něco vážného, nebo to můžou být jen nějaké zvětšené uzliny (například z přetažení, protože den předtím, než se to všechno objevilo, jsem cvičila na vnitřní stranu stehen a trošku jsem to přehnala). Děkuji.

MUDr. František Rolínek
Praktický lékař
33 názor
Brno

Zvětšené uzliny v třísle jsou reakcí na kožní infekci - vřídky v třísle. Je nutné zajít k lékaři na vyšetření, aby se zjistilo, co je příčinou kožní infekce. Zřejmě dostanete jak lokální léčbu na kůži, tak celkově léky dle stavu (teplota, potíže s hybností nohy, zvětšené uzliny). S pozdravem

Nejaktivnější zdravotničtí profesionálové za posledních 30 dní

Ing. Vladimír Cvrk