Položte lékaři otázku

Ptejte se nejlepších lékařů a specialistů a získejte pomoc v souvislosti se svými pochybnostmi, které se týkají zdraví.

• Získáte několik odpovědí
  • Obvykle během 48 hodin
  • Zcela zdarma

Dotazů pacientů

Odpovědi lékařů

lékařů a specialistů, kteří odpovídají na dotazy pacientů

Jak to funguje?

Položte otázku

Položíte krátkou otázku ohledně vašeho zdravotního problému...

Otázka je odeslána lékařům

Otázky jsou schvalovány moderátorem a odesílány příslušným lékařům a specialistům, kteří jsou ochotni odpovědět.

Lékař na ni odpoví

Na otázku obvykle odpoví více než 1 lékař nebo specialista.

Přečtete si odpověď

Na novou odpověď vás upozorníme e-mailem.

Nejčastěji zodpovězené otázky za posledních 30 dní.

Dobrý den.před sedmi měsíci mi začalo přeskakovat v levé lopatce a bolelo to a špatně se mi dýchalo chodila jsem na pohotovosti na injekce na bolest potom jsem šla k doktorce na rehabilitaci dala mi prášky na zánět obstřiky do levé lopatky a řekla,že mám zablokovaná žebra.Chodila jsem na cvičení.Nic nepomohlo tak jsem šla k jiné doktorce ta mi řekla,že mám zablokované 2 až 7 žebro tak mě poslala na rehabilitaci masáže,cvičení a elektroléčbu.Teď to absolvuji ještě mě čekají asi tři návštěvy.Ale zdá se mi to pořád stejné jako před sedmi měsíci.Přeskakuje mi něco v levé lopatce a ta bolest jde i směrem dopředu na té straně když ležím a bolí to při dýchání i teď špatně se mi polyká.Prosím poraďte děkuji.

Brno

Dobrý den, velmi důležitá bude kvalitní fyzioterapie - opakovaně s použitím více metod, které se vzájemně doplňuji: individuální léčebný tělocvik doplněný o fyzikální metody. Pomůže také lokální prohřívání spolu s aplikací mastí, krémů či gelů s protizánětlivými a analgetickými složkami - poradí v lékárně - nutno mazat aspoň 4x denně. S pozdravem

Kamarád ma poruchu testosteronu, prý mu doktor doporučil brát steroidy, nešlo by to třeba nějak jinak vyřešit? Bere je už dva roky, chtěla bych o tom něco vědět co to děla jaké to ma účinky jestli je to hodně škodlivé a nebo naopak jestli mu to opravdu pomaha na tu poruchu? Zda-li bude moct mít někdy své děti.

Brno

Dobrý den, Váš dotaz je velmi stručný, abych mohl odpovědět. Kamarád bere steroidy nebo jen testosteron - ten se bere tak, že se v pravidelných intervalech píchne injekce do svalů. Je nutné konzultovat lékaře, který tuto léčbu předepisuje - urolog, sexuolog., psychiatr.... S pozdravem

Dobrý den, chci se zeptat, mám už 2 den, bolesti na pravé straně hrudníku, a celkově bolesti pravé strany vrchní části těla. Při nádechu mě píchne v části hradního koše.. a při výdechu také. Zkoumal jsem zdali to není zápal plic, ale nejspíš není, protože kašel ani zvýšenou teplotu až horečku nemám. Chodím cvičit, a je také dost možné, že bolest jde od zad, ale je mi divné, že bych měl bolesti z namožených svalů už 2 dny. Děkuji moc za veškerou odpověď, doufám že mi alespoň nějak poradíte, a že se nebudu nervovat z toho, čeho jsem se dočetl na internetu (rakovina). Mimochodem je mi 16 let.

Brno

Dobrý den, podle Vašeho popisu jde s velkou pravděpodobností opravdu o namožené mezižeberní svaly či bolesti vystřelující ze zad. Zápal plic se také ve Vašem případě jeví jako málo pravděpodobný, stejně tak rakovina. Vyzkoušejte lokálně masti či gely proti zánětu a otoku a před každým cvičením se pořádně protáhněte a zahřejte. S pozdravem

Nejaktivnější zdravotničtí profesionálové za posledních 30 dní

Mgr. Markéta Řeřichová