Položte lékaři otázku

Ptejte se nejlepších lékařů a specialistů a získejte pomoc v souvislosti se svými pochybnostmi, které se týkají zdraví.

• Získáte několik odpovědí
  • Obvykle během 48 hodin
  • Zcela zdarma

Dotazů pacientů

Odpovědi lékařů

lékařů a specialistů, kteří odpovídají na dotazy pacientů

Jak to funguje?

Položte otázku

Položíte krátkou otázku ohledně vašeho zdravotního problému...

Otázka je odeslána lékařům

Otázky jsou schvalovány moderátorem a odesílány příslušným lékařům a specialistům, kteří jsou ochotni odpovědět.

Lékař na ni odpoví

Na otázku obvykle odpoví více než 1 lékař nebo specialista.

Přečtete si odpověď

Na novou odpověď vás upozorníme e-mailem.

Nejčastěji zodpovězené otázky za posledních 30 dní.

Dobry den, chtela bych se vas zeptat. Uz 3roky trpim na panicke ataky,ktere se projevuji necekane a jsou dny,kdy jsou opravdu ve velke intenzite a k tomu mam samozrejme uzkosti. Chodim k psychiatrovi a beru AD, psychiatr mi doporucil terapie .Nejvice me trapi strach z toho,ze se me panicke ataky objevi necekane,nebo ze omdlim na ulici a nikdo mi nepomuze. Do toho me strasne boli za krkem a boli me stredni pater a bedra. Z ceho jsem ale nejvice zoufala je takove divne pomotavani hlavy.Obcas mam pocit ze se mi nadnaseji nohy nebo ze se vznasim. Jsem opravdu zoufala. Chci se zeptat,zda je mozne mit blokla zada a krk,co mi zpusobuje motani a zavrate,popripade problem s uchem nebo je to pouze ,,psychicka nemoc''. Predem dekuji za odpoved S pozdravem

Psycholog, Psychoterapeut
3 názor
Praha

Dobrý den, nečekané panické ataky a zvláště ve velké intenzitě by jistě v mnohých z nás vyvolávaly velký strach a obavy. Ztuhlý krk a zablkovaná záda mohou být důsledkem psychického napětí, které popisujete. Závratě a motání hlavy s tím tak mohou souviset a doporučila bych Vám konzultaci u fyzioterapeuta, který by se pokusil uvolnit ztuhlé svalstvo v oblasti zad a krku. Případně můžete navštívit ORL pokud by přetrvávalo podezření na problém s rovnovážným ústrojím v oblasti vnitřního ucha. Zároveň se připojuji k doporučení Vašeho psychiatra k řešení úzkostí a panických atak nejen skrze medikaci, ale také za využití psychoterapie. Přeji Vám, aby se Vám brzy podařilo nalézt řešení Vašich obtíží. Andrea Kretíková

Dobrý den, mám brát léky na vysoký tlak + chudokrevnost. Lze kombinovat léky Dopegyt+Sorbifer? Moc děkuji.

Praktický lékař
35 názor
Brno

Dobrý den, léky lze kombinovat. Sorbifer však je nutné brát na lačno, jinak se dobře nevstřebává. Kvůli chudokrevnosti doplňte také vitamín B12 (dnes existuje i lék v tabletách) a můžete také zkusit Globifer tobolky - to je železo, kterému jídlo při vstřebávání vůbec nevadí. S pozdravem

Dobrý den, mám zvýšenou hodnotu jaterních testů a proto se na vás obracím s prosbou o radu. Jím hodně bílkovin (zhruba 2g na 1kg tělesné váhy a někdy i více) a už přes rok výrazně omezuji sacharidy. Ale vyloženě ketodietu nedržím. Také jím velké množství zeleniny (klidně i 2 kg denně) a mléčných výrobků (light Cottage, řecké jogurty atd.) Dále také piji hodně bylinkových čajů (3-4x denně). Co by tedy podle vás byla ta nejpravděpodobnější příčina zvýšených jaterních testů? Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den.

Praktický lékař
35 názor
Brno

Dobrý den, Váš životní styl a stravování je zcela jistě příčinou zvýšených jaterních testů. Játra pracují co mohou a Vaší stravou je pořádně zaměstnáváte. Doporučuji Vám upravit dlouhodobě životní styl a dietní opatření. Jaterní testy by se pak měly jistě snížit. Játra mají velkou schopnost regenerace. Ale je to podobné jako s alkoholem. S jeho přemírou, zvýšenou a dlouhodobou konzumací tučných jídel či jídel obsahujících velké množství sacharidů. To vše játra zatěžuje a časem vede k jejich poškození - ztučnění a zánětu. Projevy samotných zdravotních problémů na sebe v takovém čase nenechají dlouho čekat. S pozdravem

Nejaktivnější zdravotničtí profesionálové za posledních 30 dní