Položte lékaři otázku

Ptejte se nejlepších lékařů a specialistů a získejte pomoc v souvislosti se svými pochybnostmi, které se týkají zdraví.

• Získáte několik odpovědí
  • Obvykle během 48 hodin
  • Zcela zdarma

Dotazů pacientů

Odpovědi lékařů

lékařů a specialistů, kteří odpovídají na dotazy pacientů

Jak to funguje?

Položte otázku

Položíte krátkou otázku ohledně vašeho zdravotního problému...

Otázka je odeslána lékařům

Otázky jsou schvalovány moderátorem a odesílány příslušným lékařům a specialistům, kteří jsou ochotni odpovědět.

Lékař na ni odpoví

Na otázku obvykle odpoví více než 1 lékař nebo specialista.

Přečtete si odpověď

Na novou odpověď vás upozorníme e-mailem.

Nejčastěji zodpovězené otázky za posledních 30 dní.

Dobrý den, mám bolesti v krku, suchý kašel, byl jsem poslední 2 týdny unavený více než obvykle, teplota včera zvýšená, dnes již normální. Rýmu mám, ale slabou. Nyní se přidala zimnice. O co by mohlo jít? Děkuji

Brno

Dobrý den, problémy, které popisujete by mohli být k nachlazení. Poklud by se rýma změnila např. v žlutou nebo zelenou, stejně tak jste začal vykašlávat i zbarvené hleny a přidala se i teplota, pak běžte na vyšetření ke svému prakt. lékaři - vyšetří Vás a zjistí, zda-li není třeba nasadit i antibiotika. S pozdravem

Dobrý den, prosím o Vaši pomoc nebo alespoň názor odborníka. Natekla mi leva noha u kotniku a do druheho dne jsem se na ni uz nemohl postavit. Neprodelal jsem zadny uraz a ani si nemyslím ze bych ji pretezoval. Rentgen nic neodhalil a ted cekam na vysledky odberu krve zda nemam v krvi nejaky zanet. Problém je ze to same jsem mel vloni v podstatě tu samou dobu akorat ze jsem to prolezel sam doma a doktory jsem nezatezoval. Takže nikdo neví co s tou nohou mám. Ja nevim co s tim mam delat, zda ledovat, nebo ne, stahovat nebo ne. Noha je jeden den uz téměř bezbolestna a druhý den mam pocit ze mi upadne. Nevim jestli to je chronicka cevni nedostatecnost, nebo treba zavodnění či prostě z únavy. Snažím se pít alespoň 3 litry denně,stravovat se přiměřeně zdravě a co mi tělo dovolí tak cvičit. Samozřejmě s nohou která nejde použít se jedna jen o lejke cvičení doma s vlastni vahou. Budu rád ua každý nazor. Dekuji

Brno

Dobrý den, problémy které popisujete by mohly být zánětlivého původu, např. i od dny, zvýšené hladiny kyseliny močové. Pokud by se potvrdilo - je nutné držet dietu, dále delší dobu se berou léky na snížení kys. močové v krvi. Bohužel nepíšete o event dalších zdravotních potížích, které třeba dlouhodobě řešíte a mohou s tímto problémem souviset. S pozdravem

Dobrý den, chtěla bych se poradit s následujícím problémem- již několikrát jsem si nahmatala pod čelistí - čelistním kloubem- jakoby v té kůži v ‘podbradku’ na straně - váček jako bych tam měla něco zduřelé. Bývá to pohyblivé, trošku bolestivé, měla jsem to už na obou stranách dnes opět na pravé. Naposledy to po čase samo zmizelo. Myslela jsem že může jít o hnis ze zánětu ze zubu, ale zubař mi řekl že mám zuby v pořádku. Nevím tedy co s tím bojím se že mám v těle zánět a že mi neléčený může v budoucnu způsobit velké potíže. Lze přítomnost zánětu zjistit například z krve? Nemáte tušení o co by mohlo jít? Děkuji za odpověď

Brno

Dobrý den, mohlo by jít o lymfatickou uzlinu, která se zvětšuje, pokud je v oblasti nějaký zánět. Někdy i mechanickou manipulací. Pokud by tam tedy místo a hmatná resistence byly více jak 2 týdny, zajděte na vyšetření za praktickým lékařem. S pozdravem

Nejaktivnější zdravotničtí profesionálové za posledních 30 dní