Položte lékaři otázku

Ptejte se nejlepších lékařů a specialistů a získejte pomoc v souvislosti se svými pochybnostmi, které se týkají zdraví.

• Získáte několik odpovědí
  • Obvykle během 48 hodin
  • Zcela zdarma

Dotazů pacientů

Odpovědi lékařů

lékařů a specialistů, kteří odpovídají na dotazy pacientů

Jak to funguje?

Položte otázku

Položíte krátkou otázku ohledně vašeho zdravotního problému...

Otázka je odeslána lékařům

Otázky jsou schvalovány moderátorem a odesílány příslušným lékařům a specialistům, kteří jsou ochotni odpovědět.

Lékař na ni odpoví

Na otázku obvykle odpoví více než 1 lékař nebo specialista.

Přečtete si odpověď

Na novou odpověď vás upozorníme e-mailem.

Nejčastěji zodpovězené otázky za posledních 30 dní.

delší dobu (asi 9 měsíců)) mám divné období, snad to popíšu tak, aby se to dalo pochopit. Cítím takový tlak na hrudi, ve škole,doma všude. Taky mám i stavy, kdy jsem musela jít na záchod a uklidnit se, protože jsem nemohla dýchat. Je to děsivý, zvláště když se to stane z ničeho nic. Mám i dny nebo týdny, kdy nemůžu vstát z postele a koukám jen do zdi. Nemám žádnou motivaci. Mám i noční můry o věcech, které se mi staly (rozvod rodičů, můj otec který se o nás nezajímá, sestře diagnostikovali RS, atd...). Taky se mi děje hodně často to,že se moje tělo zastaví a začne přehrávat věci, které se staly a byly pro mě velmi negativní. Taky když jsem naštvaná nebo když jsem vystreslá tak se hrozně klepu s nejde to zastavit. třeba se i klepu hodinu a je to děsivý. Nevím co mám dělat a co, čím by to mohlo být.

Psycholog
31 názor

Dobrý den, podobné stavy někteří lidé zažívají, vlastně to není ani tak vzácné, jak by se mohlo zdát. I když to může být děsivé, lze s tím pracovat tak, že se příznaky zmírní nebo úplně vymizí. Píšete o škole, takže tuším, že jste mladšího věku. O to víc je dobrý nápad jít do psychoterapie, aby Vám bylo zase dobře. Ať se Vám to podaří. Hanka Kyrianová

Dobrý den, po vytržení horních zubů z důvodu nutnosti umělé zubní náhrady začaly při hojení na několika místech vystupovat z horní čelisti kostní výrůstky, které nyní velmi překáží a působí bolest při nasazení protézy. Stomatolog vidí jediné řešení v obroušení výrůstků na čelistní kosti. Jak se takový zákrok provádí, kde (stomatochirurg nebo praktický stomatolog), a jaká je doba rekonvalescence? Děkuji

Dermatolog, Zubař
2 názor

Dobrý den, nevím.

Potřebuji pomoc, mně blízká osoba se trápí psychickými problémy, které pramení už z dětství (šikana), momentálně se jí rozchází rodiče, bodyshaming od útlého věku, není sebevědomá, ubližuje si sama sobě a přemýšlela o sebevraždě, odmítá si dojít za psychologem a já, protože ji mám ráda, už vůbec situaci nezvládám, jsem zoufalá a nevím si s tím rady...nevíte, na koho se obrátit a nebo poradit, co dělat...já sama už to nezvládám, jsem jediná komu se s tím svěřuje....

Psycholog
31 názor

Dobrý den, je hezké, že se snažíte kamarádce pomoct. Někdy to může být ale moc těžké. Jestli kamarádka žádá radu nebo vyslechnutí jen od Vás, zvažte, jestli si nechat sama poradit od profesionála. Podle toho, co píšete, je to pro Vás velmi vyčerpávající a náročné. Pokud se Vám tedy kamarádku nedaří nasměrovat k psychologovi nebo terapeutovi, jděte tam Vy. S Vámi terapeut nebude řešit, co má dělat kamarádka, ale spíš to, jak se postavit k situaci mezi vámi tak, aby pro Vás byla zase zvladatelná. Držím palce, ať je Vám lépe Hanka Kyrianová

Nejaktivnější zdravotničtí profesionálové za posledních 30 dní