Položte lékaři otázku

Ptejte se nejlepších lékařů a specialistů a získejte pomoc v souvislosti se svými pochybnostmi, které se týkají zdraví.

• Získáte několik odpovědí
  • Obvykle během 48 hodin
  • Zcela zdarma

Dotazů pacientů

Odpovědi lékařů

lékařů a specialistů, kteří odpovídají na dotazy pacientů

Jak to funguje?

Položte otázku

Položíte krátkou otázku ohledně vašeho zdravotního problému...

Otázka je odeslána lékařům

Otázky jsou schvalovány moderátorem a odesílány příslušným lékařům a specialistům, kteří jsou ochotni odpovědět.

Lékař na ni odpoví

Na otázku obvykle odpoví více než 1 lékař nebo specialista.

Přečtete si odpověď

Na novou odpověď vás upozorníme e-mailem.

Nejčastěji zodpovězené otázky za posledních 30 dní.

Dobrý den- chci se zeptat zda by šla výplň mezi mezeru na prrdnich zubu, rovnatka nechci. Dekuji.

Zubař
269 názor

Dobrý večer. Je možnost to upravit buď pomoci fotokompozitních plomb buď pomocí fazét.

Dobrý den, Mám už rok neustálý kašel. Lékaři na různých oddělení provedli několik vyšetření a poukázali na astma a případně i možnost psychogenniho kašle. Co mě ale zajímá je, zda samotný kašel, může po takovéhle dlouhé době (1 rok) způsobit nějaké poškození v těle. Může samotný kašel namáhat srdce nebo plíce a způsobit jejich poškozeni ? S pozdravem a děkuji za případnou odpověď

Praktický lékař
35 názor
Brno

Dobrý den, kašel by musel být opravdu velmi usilovný, velmi silný, aby vedl k případnému poškození plic. Správnou léčbou astmatu by ale měl být kašel velmi zlepšen. S pozdravem

Dobrý den, jsem muž, 22 let, od očkování proti covidu (červenec 2021, Pfizer) jsem začal pociťovat píchání na hrudi. Po první dávce tento pichlavý pocit trval několik týdnů, postupně oslaboval. Po druhé dávce se ovšem znovu vrátil, ale ustoupil rychleji. Od té doby stále občas pociťuji tento pichlavý pocit, cca jednou za dva týdny. Byl jsem po první dávce za praktickým lékařem, který mě poslal na odběry krve (hlavně kvůli podezření na nesprávnou funkci štítné žlázy) i na kardiologickém vyšetření, nicméně se nic nenašlo. V listopadu se mi začaly na stehnech, zadku, břiše, bocích a ramenou tvořit (a stále se tvoří nové) metličky a na levém stehně z vnější strany i křečová žíla (menší velikosti). Praktický lékař mi předepsal Devenal, jelikož mám rodinné predispozice k chronické žilní nedostatečnosti a během ledna jdu na vyšetření na cévní. Měl bych dodat, že v období říjen-listopad jsem trpěl nepříznivým psychickým stavem a nevěnoval se v té době pohybu. Mojí otázkou je, jestli tvorba metliček po celém těle může souviset s vakcínou či mým psychickým stavem (a pokud souvisí s psychikou, jestli se po zlepšení mého psychického stavu v kombinaci s preventivními opatřeními lze tvorbě nových metliček vyvarovat). Případně zda-li se dají metličky jinde než na stehnech (např. na břiše) odstranit na pojišťovnu. Děkuji.

Praktický lékař
35 názor
Brno

Vážený pane, píchavé bolesti bych nedal do souvislosti s očkováním proti covidu - i kardio vyš. bylo v pořádku. Bolesti budou vyvolávat svaly a nervy, které máte pod každým žebrem - vyzkoušel bych dechové cvičení a lokálně aplikaci masti proti zánětu a bolesti - volně prodávají v lékárně. Problémy s cévami ve stádiu metliček jsou považovány v tomto stádiu za kosmetický problém, tedy zdravotní poj. Vám jejich odstranění nezaplatí. Metličky by se ale mohli jistě upravit změnou životního stylu - pravidelný pohyb, pokud máte sedavou práci. A samozřejmě i zlepšením psych stavu - dobrými vztahy v práci, doma. Pozitivním myšlením. S pozdravem

Nejaktivnější zdravotničtí profesionálové za posledních 30 dní