Položte lékaři otázku

Ptejte se nejlepších lékařů a specialistů a získejte pomoc v souvislosti se svými pochybnostmi, které se týkají zdraví.

• Získáte několik odpovědí
  • Obvykle během 48 hodin
  • Zcela zdarma

Dotazů pacientů

Odpovědi lékařů

lékařů a specialistů, kteří odpovídají na dotazy pacientů

Jak to funguje?

Položte otázku

Položíte krátkou otázku ohledně vašeho zdravotního problému...

Otázka je odeslána lékařům

Otázky jsou schvalovány moderátorem a odesílány příslušným lékařům a specialistům, kteří jsou ochotni odpovědět.

Lékař na ni odpoví

Na otázku obvykle odpoví více než 1 lékař nebo specialista.

Přečtete si odpověď

Na novou odpověď vás upozorníme e-mailem.

Nejčastěji zodpovězené otázky za posledních 30 dní.

Dobrý den, už 2. měsíc mě bolí v oblasti horní lopatky, pokaždé když se narovnám a stlačím ramena směrem dolů, tak mi tam něco přeskočí a je to velmi bolestivé a nepříjemné, taky mi ta bolest střílí i do levého ramene a celé ruky, záda i krk jsou celá ztuhlá a nemohu se pořádně nadechnout. Byl jsem na masážích, pokoušel jsem se to protahovat i posilovat, dal jsem tomu měsíc i klid ale nic nepomáha, dokonce jsem to i mazal, byl jsem na chirurgii, tam mě odbyli ať tomu dám klid že neví co to je. Už jsem z toho vážně zoufalý, jsem mladý sportovec a potřeboval bych nějaké rady co s tím.. Děkuji

Mnichovo Hradiště

Dobrý den, vaše potíže pravděpodobně souvisejí se svalovou nerovnováhou v oblasti krční a hrudní páteře.Může se jednat o přetížení určitých svalových skupin a na straně druhé o nedostatečnost jejich protihráčů. Tento stav může způsobit svalovou, úponovou bolest, blokády krční, hrudní páteře a žeber. Při projekci bolesti do horní končetiny není možné vyloučit ani útlak nervových kořenů. Je, ale nezbytné vyšetření pohybového aparátu specialistou - např. RHB lékařem, ortopedem, nebo erudovaným fyzioterapeutem. S pozdravem Bc. Markéta Zahajská

Ráno jsem si objevil žlutý povlak na jazyku .. včera ksem byl na ORL vyšetření kvůli občasnými bolestmi krku a bylo to v pořádku

Praktický lékař
36 názor
Brno

Povlak na jazyku má mnoho příčin. Odstraňujte jej kartáčkem na jazyk a po čištění zubů používejte také pravidelně ústní vodu. Můžete si také udělat kůru s ústní vodou Corsodyl. Pokud jinak na ORL bylo hrdlo v pořádku, není důvod větší léčby ze strany tohoto lékaře. Povleklý jazyk také může často být z opakovaného refluxu kyselých žaludečních šťáv. S pozdravem

Dobrý den, chci se zeptat zda můžu použít lexaurin s prošlou expiraci. Předem děkuji za odpověď. Tomáš

Praktický lékař
36 názor
Brno

Dobrý den, Tomáši, Lexaurin nepoužívejte, ani kdyby nebyl prošlý. Velmi rychle na tuto látku vzniká závislost se všemi jejími důsledky. To se pak velmi špatně léčí. Pokud se potřebujete nějak uklidit, máme jiné prostředky - více Vám řekne Vám praktický lékař. Každopádně tyto prostředky - léky na spaní, benzodiazepiny (to je ten Lexaurin), rivotrily a další - by dnes již neměli být předepisovány. Činí lidem ze života vskutku peklo! S pozdravem

Nejaktivnější zdravotničtí profesionálové za posledních 30 dní