Praktický lékař
Bělohorská 78, Praha

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

PhDr Paul Ermite
Mudr Michal Sklenka je skvělý doktor i člověk! Nikdy mě neodmítl,dokonce mě přijal pár minut před koncem ordinační doby ! Dovede naslouchat a má přehled ,poradí, povzbudí,doporučí následnou léčbu.Mám k němu naprostou důvěru a doporučuji všem.

W

Skvělý doktor!
Před formalitami má u něj vždy přednost pacient a jeho zdraví, navíc mně jakožto cizinci strašně pomohl i s tím, že po telefonu zjistil (což nebylo zcela jednoduché), jak se mám registrovat, abych na základě evropského pojištění měl v ČR normální přístup k zdravotní péči (na mnoha místech s tím doktoři mívají velký problém).
Ovšem lidem, kteří měří kvalitu doktora počtem předepsaných léků, se může nelíbit to, že MUDr. Sklenka u viróz častokrát vsadí na moudrost našich babiček a pošle člověka jednoduše do postele s lipovým čajem, medem, česnekem a vincentkou s mlékem. Pokaždé ale s tím, abyste se u něj po dvou dnech stavili, kdyby se to zhoršilo. V jiných případech jako např. cesta nebo svátky, kdy není možnost přijít za dva dny, není problém se s ním domluvit, aby Vám antibiotikum napsal hned, s tím, že ho nasadíte až po dvou dnech, kdyby postel a tradiční metody nazabraly.
Dnes mě pan doktor už úplně dojal. Šel jsem za ním totiž, protože mě už delší dobu bolí chodidlo a sám jsem měl problém lokalizovat, ve kterém přesně místě to bolí nejvíc (žádný otok, modřina - nic). Pan doktor se jen na to moje chodidlo podíval a rovnou nahmatal právě to místo, kde se bolest soustředí a beze všeho mě poslal na konzulatci k ortopédovi.
Doporučuji všem, kdo mají fakt zájem o své zdraví a přiměřenou léčbu. Pro ty, kterým záleží na rychlém obdržení receptu na silné léky bez žádného vysvětlování, nebude to asi správná volba.
Wojciech Belch

Jsem pacientkou asi 20 let. Vyhovuje mi, že pan doktor "nestraší", nedělá z komára velblouda a z kašle tragedii. Ale když se opravdu blíží malér, spolehlivě pomůže.

Chodím k panu doktorovi Sklenkovi již desátým rokem a nemohu si v žádném případě na něho stěžovat.Výborný přístup k vyskytnutému problému a k jeho řešení!

Bohužel jsou všechny negativní reakce pravdivé. Když jsem k němu na konci roku přišel, bylo to po necelém týdnu a vyčerpání mé poslední dovolené, kdy se mé nachlazení změnilo v typické příznaky nemoci bronchitida (kašel, bolesti v krku, rýma a bolesti kloubů). Tohoto lékaře jsem navštívil po několika letech, co jsem u něj byl naposledy a k mému nemilému překvapení, se z tohoto doktora stala velmi nepříjemná, arogantní a samolibá osoba, která na místo plnění svých základních lékařských povinností se věnovala spíše mladé dívčí společnosti z řad lékařské fakulty, kterou zde měla na učení a velmi ironickému urážení mé osoby. Na první návštěvě mě velmi neochotně prohlédl, napsal neschopenku, a poslal domů s lipovým čajem, s tím, že se to určitě z lepší, a ať za pár dní příjdu. Díky tomu, že mi nenasadil antibiotika, či jakékoliv další léky se má nemoc samozřejmě za těch pár dní zhoršila, při další schůzce, kdy jsem mu popsal svůj zdravotní stav a opět zcela stejné příznaky, mi bez jakékoliv prohlídky dal žádanku na krevní a další vyšetření na nedalekou "nasmlouvanou" soukromou polikliniku, s tím že až po obdržení výsledků ( po dalších dvou dnech) může rozhodnout o eventuálním nasazení léků. Na poliklinické odběry jsem měl jet, až následující den. Tudíž jsem bez jakýchkoliv léků opět odjel domů. Ještě v ten den večer se můj zdravotní stav zhoršil, tudíž jsem bez jakýchkoliv okolků odjel na pohotovost do Motola, kde jsem ani nemusel popisovat příznaky, a zkušená paní lékařka okamžitě poznala, že se jedná o bronchitidu, okamžitě mi předepsala antibiotika a důrazně mě upozornila na změnu lékaře...
Antibiotika zabrala a nemoc byla díky standartní kvalitně odvedené práci paní doktorky v Motole konečně po dvou týdnech vyléčena.
Kdyby pan praktický lékař mě řádně vyšetřil a věnoval se řádně pacientovi, zcela určitě by nehazardoval natolik z mým zdravotním stavem a taktéž by tato zcela obvyklá nemoc byla vyléčena o mnoho dříve.
K panu lékaři jsem šel akorát ukončit pracovní neschopnost po dobrání antibiotik, pracovní neschopnost mi ukončil svým klasickým stylem - bez jakékoliv prohlídky a arogantní prupovídkou.
Nicméně jeho neustále prázdná čekárna je důkazem toho, že už mu díky jeho léčení a chování moc pacientů nezbylo. Já jsem samozřejmě poslechl hlas paní doktorky v nemocnici a na její doporučení jsem vybral jiného lékaře, který svou práci odvádí kvalitně, profesionálně a spolehlivě, a všem ostatním pacientům, kteří tomuto lékaři ještě zůstali bych tuto změnu doporučil také.

Chodím k němu, ale doporučit ho nemůžu. Sice má zkušenosti, to je nesporné, ale kolikrát pacienta skoro urazí svým přístupem nebo nevnímá, co mu říká. Občas je dost nepříjemný. Několik členů naší rodiny má s ním tu zkušenost, že ačkoliv výsledky krve nevyjdou dobře, mávne nad tím rukou a dál to neřeší - často na to upozorní až nějaký lékář-specialista, že jak to, že obvoďák problém z výsledků krve nezjistil. Chodím k němu jen proto, že to mám blízko a jsem líná hledat někoho jiného - a hlavně nejsem moc nemocná, takže je to mi to skoro i jedno, u koho mám kartu.

nema plnou cekarnu pacientu a ma vyborny pristup k pacientovi. Muzu doporucit. Nemel jsem s nim nejmensi problem, ale je pravda temer nejsem nemocny

neochota,laxnost,nedůvěra....

Rozhodně nedoporučuji,velmi neochotný a málokdy při smyslech rozhoduje o druhých. Jedná s člověkem podle výsledků a neřeší jeho léčbu. "14 dnů doma a kdyby něco,přijděte se mi ukázat". Pomocnou ruku vám tento lékař nepodá.

pohodový, vysvětlí problém