Umístění: Městská Poliklinika Praha Jiný

Paní doktorka mě ošetřovala jako záskok v době dovolené mé vlastní doktorky. Oceňuji její pečlivost při anamnéze a při vyšetření, v tom byla profesionál. Nedostatky cítím v oblasti komunikace, jako pacient jsem se necítila příliš dobře. Vadil mi lehce mocenský postoj, kdy mě doktorka oslovovala "dítě" (při přátelský konverzaci dobrý, ale nejsme přátelé a tady to příjemný fakt nebylo), vytýkala mi, že jsem nepřinesla moč, že jsem ráno nepila (nepila jsem právě kvůli svým střevním potížím, abych za ní do ordinace vůbec došla, což jsem se jí snažila vysvětlit a nevím, nakolik tomu bylo porozuměno, btw. sama trvala na tom, že mám do ordinace dojít, že telefonicky je to málo) atd. Také vznikly nějaké nesrovnalosti ohledně neschopenky, komunikace mezi námi zkrátka vázla. Neschopenku jsme si dovysvětlily v telefonátu, kde paní doktorka byla vcelku milá. Chyběly mi také jasnější informace o tom, jak budou vypadat jednotlivé kroky vyšetření a jaký je jejich účel, ale na to jsem se případně doptala, i když chvílemi mi to už bylo hloupé v tomto settingu. Obecně mi připadalo, že se ode mě očekává, že mám mít nějaký šestý smysl, díky kterému uhodnu, co se ode mě očekává nebo proč jsou věci jak jsou. Nemarodím často a k doktorům moc nechodím, z mého pohledu je potřeba, aby s tím profesionál uměl pracovat a komunikoval srozumitelně a s pochopením. Nicméně za intervenci jsem ráda, léčba mi pomohla. Komu nevadí mentorsky rodičovský přístup, proč ne... já se těším zpět na svou doktorku.

Příjemná paní doktorka. Pracuje velmi svědomitě se zájmem o pacienta. Doporučuji.

Paní Dr.léčí velmi důsledně!