Spálená 78/12, Praha
Městská Poliklinika Praha

Všeobecná zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, + 1 Více

2.5

F
Umístění: Městská Poliklinika Praha Akutni faryngitida

U pani doktorky jsem byl za dva roky dvakrát na pohotovosti. Vždy jsem měl teploty minimálne tři dny, nesnesitelnou bolest v hrdle, a bolest hlavy. Pani doktorka mi dvakrát řekla že si mám dát paralen a jíst citrusové plody. Řekla, že mandle vypadají být v pořádku, až já jsem ji musel upozornit že mandle nemám. Hned od pani doktorky jsem vždy šel na ORL pohotovost, kde mi okamžite po vyšetření hrdla nasadili na silný zánět lymfatického tkaniva na jizvách po mandlích antibiotika. Doktorka kromě jiného počas psaní zprávy úplně zapomněla na moje odpovedi a napsala zprávu podle sebe. 1000krát se mě ptala na jednu vec a i tak jí v konečném důsledku zapsala jinak. Už nikdy víc. Kdybych nešel jinam asi bych skončil v nemocnici. Je mi líto hlavně těch, kterí museli po neposkytnutí adekvátne léčby zbytečne trpět.

Umístění: Městská Poliklinika Praha Akutni bolesti

Musim souhlasit se vsemi komentari, ktere jsem zde cetla. Velice neochotna sestra na ambulanci, doktorka mi nepredepsala zadne leky a rekla, ze muj problem je chronickeho razu (ackoli jsem problemem netrpela jiz vice nez 9 let!!!), odeslala me domu a pri zhorseni mam jit za specialistou. Moje obtize a prubeh onemocneni se behem jednoho dne vystupnovaly a ja tedy navstivila pohotovost v jinem meste, kde mi byla diagnostikovana angina a predepsana antibiotika. Opravdu dekuji pani doktorce za jeji profesionalni pristup a znacnou ochotu pomoci svym pacientum, jak se pravi jiz v prisaze, kterou kazdy zdravotnik a lekar sklada. Za me tedy opravdu nedoporucuji a radeji priste navstivim jinou ambulanci!!

U paní doktorky Berkovičové jsem byla na pohotovosti. Řekla jsem jí, že jsem zřejmě chytla virózu od přítele, který bral antibiotika (řekla jsem jí i název) a že jsem to chytla zřejmě od něj. Po strááááášně dlouhém vypisování do PC jsem dostala úplně jiné antibiotika, které jsem měla brát po 8 hodinách.

V lékárně se divili tak častému dávkování (normálně se berou po 12 hodinách), ale řekla jsem si, že doktorka ví snad více než lékárnice. Po dobrání antibiotik, které mi vůbec nezabrali a měla jsem při jejich užívání střevní potíže, jsem byla donucena opět navštívit lékaře. Moje praktická lékařka měla zrovna dovolenou a já skončila v čekárně MUDr.Berkovičové. 1 pacient v ordinaci = 1 hodina čekání v čekárně. A buďte si jisti, že doktorka s pacientem neprobírá pouze zdravotní věci,což si můžete vyslechnout přes slabé dveře ordinace.

Když jsem se konečně dostala do ordinace, tak paní doktorka se zděsila, kdo mi předepsal takovéhle antibiotika a ještě ke všemu v takovém dávkování!!! Koukala jsem na ní s otevřenou pusou a říkám jí, že ona sama, že jsem tu byla před pár dny na pohotovosti. Paní doktorka jen konstatovala, že jí ty dny splývají a už si nepamatuje 5 dní zpátky, zda tam byla nebo ne. A ještě se mě tak hezky zeptala, jestli mi po nich nebylo špatně :-D Nakonec mě poslala na ORL.

O sestrách snad nemá smysl ani mluvit, ve zkratce jsou nepříjemné, drzé a když se slušně ohradíte, tak na vás štěkaj.

Doktorku Berkovičovou určitě nedoporučuji.

U paní doktorky jsem byla zatím jen dvakrát, ale nemůžu si stěžovat. Když jsem tam přišla poprvé, byla jsem tam poslána z nemocnice kvůli předoperačnímu vyšetření (nebyla jsem tam zaregistrována, ale jelikož jsem svého lékaře měla v místě bydliště a nikoli v Praze a absolutně jsme už nestíhala zajet domů, bylo mi doporučeno jít na polikliniku do Spálené), zároveň jsem ještě měla další zdravotní problémy, se kterými jsem potřebovala zajít k lékaři. Nejprve jsem se tedy nepohodla se sestrou, protože byla absolutně neochotná a řekla mi, že předoperační vyšetření mi prostě neudělají a že je to můj problém, že už nestíhám dojet ke svému lékaři. Poté, co se mě několikrát snažila poslat pryč, jsem se zeptala, jestli mě teda aspoň může někdo vyšetřit, jelikož mám i další zdravotní problémy, mi to tedy neochotně odkývla. Paní doktorka se u recepce objevila asi v půlce naší debaty se sestrou, kdy jsem už opravdu byla zoufalá, řekla sestře, že mě vyšetří ona, ať mě pošle k ní. Paní doktorka mě vyšetřila, a zároveň mi pomohla vyřešit situaci ohledně předoperačního vyšetření. Ukázalo se, že to nakonec zase nebyl takový velký problém, jak se asi zdálo sestře. Ani při vyšetření na mě nebyla nijak nepříjemná, nebo cokoliv jiného, co se tu píše. Nakonec jsem se tedy k paní doktorce přeregistrovala. Je pravda, že přístup sestry byl naprosto otřesný, ale hodnotí se tu lékaři, nikoli sestry, proto můžu hodnotit "velmi dobře".

Po příchodu na pohotovost se nám zdravotní sestra vysmála, že jdeme v půl 1 ráno na pohotovost s bolestí břicha. Ihned si, ale vyžádala poplatek 90,-. Poté vyšla doktorka a také se divli co tam děláme a začla nás poučovat, že jsme měli jít k našemu praktickému lékaři. Po cca 10 minutách nás neochotně pozvala do ordinace. Dalších cca 10 minut psala do počítače a ptala se mě na mou diagnózu, nezapomněla přitom podotknout, jak je možné, že nevím jakou barvu má moje stolice, když mě bolí břicho. Při vyšetření na lehátku mi prohmatávala celé bolavé břicho a byla rozčílená, když jsem jí řekla, že mě bolí celé a nebolelo mě jen na jednom místě. Poté psala zase něco do počítače, bohužel mi, ale nezdělila diagnózu, jen se mi rozhodli píchnout injekci proti bolesti. Po injekci mě začlo být špatně a zkolabovalal jsem. Když jsem se probrala a oznámila doktorce, že mě brní končetiny tak mi nevlídně odpověděla, že si za to můžu sama. Po cca 5 minutách, kdy jsem se uklidnila, tak mi chtěli dát kapačku, bohužel při napíchnutí žíly měli špatné spoje ke kapačce a cca minutu mi z žíly hadičkou tekla krev na kalhoty. Poté přijela záchranka a DÍKY BOHU JSEM BYLA OD TÉTO PANÍ DOKTORY PRYČ!!! Nejsem vůči paní doktorce zaujatá, ale její PŘÍSTUP a JEDNÁNÍ stějně tak jako zdravotní sestry se mi zdál velice neadekvátní. Příště se raději ošetřím sama, vyjde to na stejno!

Prijdete na polikliniku a bez toho, aby vam bylo provedeno to, co chcete, hned po vas chce nekdo penize. Jeste je po vas chce velmi neochotna sestra. Dale se posadite do cekarny a najednou pred vami 2 pani nastvane odchazeji, jelikoz osetreni se jim nedostava. Pani doktorka chodi sem a tam, sestricky chodi do ordinace a zpet, ale nikdo neni osetrovan. Vejdete do ordinace, pani doktorka je velmi milá. Sdelite ji problem, kouka. Reknete ji co by to nejspis mohlo byt, jelikoz vam to treba nekdo poradil a nebo jste to vyhledali na netu. Prikyvne a pak si vybere jednu vami navrhnutou diagnosu. Me poslala na jejich EKG. Natacela mi ho ta "velmi vstricna" sestricka. Delala ze me uplnyho pitomce, kdyz jsem nevedela jak moc se mam svleknout na tohle vysetreni a tvrdila mi, ze za 30 let dve praxe to nikdy nevidela. Myslim, ze za 30 let praxe, by mela vedet, tak se chovat k pacientovi. Pak bez jakehokoli slova sla dat vysledky doktorce, nechala me v cekarne, a v ordinaci se doktorkou se mi vysmivala! Tak to je nehorazne! Je zla, neochotna!!! Hruza. Rekla jsem pani doktorce, ze jeji sestra si moc dovoluje a ona mi rekla, "no tak kdyz jste se nespravne svlekla" :-D Myslim, ze tohle byla moje prvni a taky posledni navsteva pani Berkovicove, jeji sestru nechci uz do konce zivota (ktery by byl velmi kratky, kdyby byla moje prakticka doktorka) videt. Proto doporucuji vsem nemocnym, jdete nekam, kde o vas budou mit opravdu zajem!

Můj dojem s paní Dr. je takovy, že příjdu, sdelim sve problemy...na ktere odveti jen hmmmmmm, pak navrhnu postup (kolikrat se mne uz sama ptala, co teda budeme delat? ), ten vetsinou provede a pak si pomalu muzu napsat i recept. A naposled co jsem k ni chodila jsem mela pres pul roku problem, ktery nehodlala resit ikdyz jsem tam chodila opakovane, ani KO nebyla schopna udelat.......a pote, co mne moje znama doktorka poslala do Motola se to konecne vyresilo a byli tam ze mne opravdu prekvapeny, co zjistili. Takze myslim, ze priste pujdu nekam jinam a nebo se jako medik poradim s kamaradkami.....myslim, ze vymyslime vic.

Mé zkušenosti jsou velmi špatné, u paní doktorky jsem se setkala pouze s neochotou a přezíravým, panovačným přístupem. Praktického lékaře změním.

No, na to, že je lékařka pro mediky, by se od nich občas něco mohla i přiučit... Takhle podle mě opravdu nemá vypadat péče praktického lékaře. Rozhodně by neměla jen rozesílat ke specialistům. A i po odborné stránce mám někdy pocit, že umím víc než ona a to já jsem ještě medicínu nedodělala... už k ní půjdu jen na záverečnou prohlídku po studiu a pak sbohem a šáteček...

Souhlasím víceméně s obsahem negativního hodnocení výše (mně osobně sdělování informací o mém zdravotním stavu v čekárně nevadilo), ale rozhodně ne s jeho závěrem. Kdyby si více praktických lékařů bylo "méně jistých" a v případě jakýchkoliv pochybností posílalo na odborná vyšetření, bylo by nám všem lépe. Co jiného by měl praktický lékař dělat především, než rozpoznávat, kde by mohl být problém a posílat k odborníkům? K paní doktorce jsem chodila během studia a bohužel jsem zatím na lepšího praktického lékaře nenarazila. Paní doktorka se také osobně angažuje - sama se u specialistů, kam své pacienty posílá, dotazuje na výsledky vyšetření, a pokud si dobře pamatuji (bohužel už k ní nemohu chodit cca 10 let od ukončení studia), i sama obvolává laboratoře za účelem rychlejšího zjištění výsledků. Pravda je, že ta jistota v diagnostice by mohla být o trošku větší (proto nedávám úplně nejlepší hodnocení), ale na druhou jistotu lepší než lékař, který je si sebou až příliš jistý (jako např. jistý pan gynekolog v téže budově).