Monika Nováková, praktický lékař Praha

Praktický lékař

Bašteckého 10/2545, Praha
Praktický lékař pro dospělé

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Jiný

Nemůžu si na pani doktorku stěžovat, jsem vozíčkář a je vždy milá a snaží se pomoci. At příjdu ke konci pracovní doby ,vždy se mnou vše co potřebuji vyřídí. Sestřička je rovněž hodná a snaží se pomoci

Umístění: Praktický lékař pro dospělé predoperacni vysetreni

K pani doktorce chodim uz vic jak dvacet let a rozhodne nesdilim pocity a dojmy, ktere jsou v negativnich komentarich popisovany. Ke me se chova a chovala vzdy korektne, celkovy jeji pristup je "na pohodu", coz rozhodne ocenuji vic, nez kdyby za stolem sedel nekdo, kdo si hraje na poloboha a mluvi s vami skorou vyhradne latinsky, aby si dodal vaznosti. Takova pani doktorka Novakova rozhodne neni a jsem za to rád !

Umístění: Praktický lékař pro dospělé

Paní doktorka umí tak maximálně posílat za odborníkem.Mám vždycky takový pocit že jdu s bolestí hlavy a odcházím s zadankou na rtg nohy. Nehledě na to že když jsem chtěl potvrzení na řidičák byl to pro paní doktorku hrozný problém mi ho napsat , protože jsem se v minulosti léčil s drogami. Tím jsem pochopil i podle chování paní doktorky ze jsem pro ni úplný povl.

Umístění: Praktický lékař pro dospělé problémy s plícemi

Otřesné jednání, musím si najít jiného lékaře!

V březnu 2018 jsme za paní doktorkou přišli s mým manželem. Manžel je cizí státní občan, nemluví příliš dobře česky, proto na úřady a k lékaři chodím vždy s ním. Paní doktorka se začala velice rozčilovat, proč jdeme tak pozdě, že přece nemocný člověk nemůže přijít "až v půl šesté". Na mé námitky, že její ordinační doba je v pondělí do 18.00, nereagovala. Taktéž jsem se snažila namítat, že já nemocná nejsem, musím do práce, a nemohla jsem přijít dříve. Paní doktorka jen odvětila, že "do práce musíme všichni" a "copak manžel neumí česky" (umí jen pár slov). Pak nám začala paní doktorka vehementně doporučovat, "ať si najdeme jiného doktora". Bylo evidetní, že se manžela chce jako pacienta zbavit, možná proto, že je cizinec (o mně nic neříkala, ale po tomto jednání její pacientkou rozhodně nezůstanu, byť jsem u ní byla před tím 8 let)? Opravdu slušně s námi mluvila paní doktorka jen tehdy, když nám vysvětlovala, co podnikout pro registraci u jiného lékaře.

Paní doktorka manžela sice vyšetřila stetoskopem, změřila teplotu a prohlédla mu krk, ale na další prosby o poukaz na vyšetření nereagovala, s tím, že "tohle je v pořádku". Ani jsme se nedostali k tomu, že manžela ještě trápí tlak očí a potřeboval by ho změřit.

Z ordinace jsme odcházeli jako opaření, jako třicátníci na takové jednání nejsme zvyklí a zvykat si nehodláme.

Přešla jsem k této lékařce od dětské lékařky, na Velké Ohradě tenkrát jiný praktický lékař nebyl. Většinou jsem potřebovala jen nějaké potvrzení a několikrát do roka antibiotika na zánět průdušek, ty mi předepsala vždycky stejná a bez nějakého většího vyšetřování, asi jí stačilo slyšet mě zakašlat. Asi 2x jsem se ptala, jestli se tomu nedá nějak předcházet protože mám zánět průdušek pokaždé když nastydnu, ale prý nic takového neexistuje. Jednou mi antibiotika nezabrala, dokonce se to po 4 dnech začalo zhoršovat a špatně se mi dýchalo, tak jsem přišla a chtěla, aby mě poslala někam na vyšetření. Asi jsem si dovolila dost, protože mi bylo řečeno že nemůžu chtít být zdravá po pár dnech a koukala na mě jak na největšího simulanta, ale nakonec mi s otráveným výrazem vypsala žádanku na rentgen plic a s tím že mám potom jít na plicní. Když doktor na plicním viděl ten rentgen, ptal se proč jsem nepřišla dřív, že mám těžký zánět průdušek a přijít o něco později, tak se z toho vyvinul zápal plic. Po vyléčení mi nasadil slabé léky na astma, díky kterým už s průduškami nemám problém několikrát do roka, ale maximálně jednou za 2-3 roky a to jdu potom už rovnou na plicní. Teď chodím k této lékařce už jen pro potvrzení a jednou jsem tam byla pro papíry na předoperační vyšetření když mi trhali osmičky. Když už tam jdu, většinou se chová jako bych vůbec v ordinaci ani nebyla, na pozdrav neodpoví a se sestrou se baví o nějakém jiném pacientovi, přitom mi vypíše potrvzení a vyinkasuje poplatek. Už abych se přestěhovala a změnila lékaře...

Y

Já jsem sice u paní doktorky jen pár měsíců, ale ke mě se chová zdvořile a když jsem nemocná, tak mě vyšetří a věnuje se mi.
Trpím záněty močových cest a nikdo jiný kromě ní, se o mě tak nestaral.
Díky ní se přišlo na spousty zdravotních potíží.

Je to zajímavý, ale já s touto lékařkou jsem maximálně spokojen. Je pravda, že k lékaři chodím jen málo. Ale to co zvorali v Motolské nemocnici ona dala dohromady. Stará se a její doporučení na jiné odborníky bylo víc než uspokojivé.

Mirek

Nevím, jestli bych neměl napsat, že mám s paní dr. pozitivní zkušenost, protože se mi stala neuvěřitelná věc.
Přišel jsem před rokem o práci z důvodu finančních problémů firmy, kde jsem pracoval. Na úřad práce se mi nechtělo a tak jsem šel k paní Dr. Novákové s "bolestmi zad". Vzhledem k mé práci (skladníka) to nebylo nic nenormálního. Paní doktorka vypsala neschopenku docela ochotně a napsala domácí klid a později rehabilitace.
Trošku se mi zdálo, že v hrníčku na kávu, kterou ráda a asi často pije nebyla jen káva, ale i možná nějaký ten rumík. Táhlo to z ní docela pěkně, takže další kontrola u ní byla na neschopence uvedena až za 2,5 měsíce!!!
Nevím, ale myslím, že na kontrolu se chodí nejpozději za měsíc, pokud je člověk v neschopence.
Já si alespoň odpočinul a v klidu našel i nové místo.

Dlouhou dobu znám pí.doktorku Novákovou a již několikrát doslova zachránila život mé přítelkyni když v nemocnici nic neudělali.Je to věc názoru,ale hodnotím ji dle mých zkušeností.

No myslím že je očividné , že tady číháte a reagujete během jednoho dne , bůhví jaký důvod máte doktorku Novákovou očerňovat . Kolem nás všichni sousedé k pí doktor chodí a nikdy se jim taková věc nestala a nikdo z nás si nevšiml, že by paní doktorka byla snad mstivá, to už je směšné, jak se usilovně snažíte jí pomlouvit .Žádné štěstí nemám, paní doktorka Nováková normálně funguje a lidem dává karty , když odcházejí. My jsme spokojeni a pokud vám nevyhovuje , zkuste jiného doktora a neroznášejte nepravdivé pomluvy .Asi budete osamělá žena, která se nemá doma s kým hádat , tak si přes paní doktorku ventilujete svoje frustrace.....Sommerová