Praktický lékař pro dospělé
Jordana Jovkova 5/3253, Praha

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Jiný

Pan doktor je pečlivý, většinou nejvíc v čekárně u něj remcají důchodci, kteří mají spoustu času. Pana doktora chválím, na kvalitní vyšetření si vždy rád počkám.

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Jiný

Pana doktora můžu jen chválit, protože se o pacienta zajímá a nemá problém poslat ho na další vyšetření. V době Covidu mě kontroloval, jak řekl a nehleděl na nějakou pracovní dobu. Měl jsem roky praktičku 70+ , která uměla změřit jen tlak a diagnozu si člověk musel udělat sám, stejně žádat o další odborná vyšetření. Napsala maximálně aspirin a doporučila vitamíny. Jsem rád, že jsem od ní odešel a můžu chodit k panu dorktorovi Barešovi

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Jiný

Pan doktor je arogantní a s předsudky k pacientům. V době onemocnění s Covidem jsem měla na neschopence byl uveden datum kontroly, volal mi o dva dny dříve po 20 hodině, kdy už jsem spala s horečkou, následně mě obvinil, že jsem telefon nezvedla, protože se vyhýbám práci a uschopnil mě ještě v katanténě. Navíc má uvedené obě mé práce a neschopenku poslal jen do jedné. Ubýjející jsou také hodiny čekání a při nachlazení mě posílal na internu, pro celkové vyšetření. Odcházím od pana doktora.

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Jiný

Arogantní chování, nepříjemný, při popisu obtíží přerušuje moji řeč, nic se nevyřídilo telefonicky na dálku ani v dobách covidu, dlouhé čekání v čekárně. Výpis pro závodního lékaře = dlouhý telefonický, následně dlouhý osobní výslech a před vystavením další 30.minutové čekání před ordinací.
O mé chronické diagnóze kterou mám v kartě 15 let prohlásil, že je to ode mě účelové a nemám s tím k němu chodit. Pro jistotu k němu nechodím vůbec a jen doufám, že do doby nalezení nového praktika nebudu potřebovat řešit něco vážného.

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Jiný

Jsem pacientem u pana doktora 15 let. Do zpráv píše nesmysly, které nemají s léčbou nic společného. Když přijdu do ordinace s horečkou, diví se, že jsem bez dobré nálady a chce mě poslat na vyšetření s depresí. Nedokáže pochopit, že v dané situaci nemá člověk dobrou náladu. Nyní jsem v izolaci s COVID, měl jsem mu zavolat, ale dovolal jsem se pouze sestře, která slíbila, že se pan doktor ozve, což se nestalo. Musím si najít normálního praktika.

Bohužel musím přidat negativní názor. K panu doktorovi jsem chodila několik let, měla jsem jisté problémy, a pan doktor mě (jako je to u boreliózy běžné) posílal od čerta k ďáblu a nic z toho. Když už nevěděl co se mnou, napsal mi žádanku k psychiatrovi (také běžná praxe u boreliózy). Před dvěma lety jsem ho požádala o testy na boreliózu, ale odignoroval to. Pak jsem odešla a teď má diagnóza zní neuroborelióza, což už není žádná sranda. Mrzí mě, že jsem mohla diagnózu znát už dva roky a řešit ji.

Pan doktor Bareš je skvělý praktický lékař. Jako každý i on má své a proti, mezi proti jsem až do nedávna řadil jeho přehnanou pečlivost. Ve finále je ale vidět, že je to k něčemu dobré.
Narozdíl od jiných doktorů pro něj lidé neznamenají jenom nějaký měsíční paušál a fofrem je neodbyde. Některým lidem vadí jeho přílišná pečlivost. Musím se přiznat, že mě všelijaká doporučení na vyšetření taky lezla na nervy. Absolvoval jsem jich opravdu dost a vždy s negativním výsledkem. Zejména na Modřanské poliklinice je pan doktor velmi známý, jelikož tam pacienty posílá s každou maličkostí, jen pro jistotu, co kdyby. I já jsem byl na všech možných vyšetřeních. Jedno z takových mi před týdnem zachránilo život.
Přišel jsem za panem doktorem s virózou, on mě poslal s podezřením na trombózu v noze, což se nakonec i potvrdilo a nález byl i menší embolie v plicích. Kdyby mi dal léky na virózu a nezajímal se, co a jak je se mnou dále, nemusel jsem tu už být. Takže díky, pane doktore, za včasnou hospitalizaci na poslední chvíli. Na Vaše požadavky o všelijaká vyšetření přestávám plivat, aspoň si můžu být jistý, že jsem po zdravotní stránce úplně v pořádku a že mi žádná vážnější nemoc nehrozí a dokud budu u Vás, tak se taková včas odhalí.
Je pravda, že se u pana doktora často delší dobu čeká v čekárně. Je to daň za pečlivost a kvalitu, s jakou svou práci odvádí. Pokud nechcete čekat dlouho, choďte třicet minut před otvíračkou a půjdete na řadu velmi brzy.
Po zkušenostech s předchozí praktickou lékařkou, která léčila každou rýmu bez hlubší diagnózy antibiotiky musím pana doktora Bareše doporučit. Jediný z jeho pacientů mu není, narozdíl od některých jeho dalších kolegů, ukradený.
Ještě jednou děkuji, pane doktore, a stoprocentně Vás budu každému doporučovat.

Pana doktora nehodnotím vyloženě negativně, ale pozitivní hodnocení to taky není. K panu doktorovi jsem byla přihlášená několik let, chodila jsem k němu spíše jen sporadicky (pro potvrzení, občas při nemoci) a musím souhlasit s tím, že pan doktor sice působí velmi pečlivě, nicméně v čekárně tak strávíte klidně dvě hodiny, což považuji za významnou nevýhodu.

Navíc opravdu až přehnaně řeší např. potvrzení na řidičák, když jsem tam byla poprvé, poslal mě na vyšetření na oční a k ještě jednomu specialistovi. Podruhé, když jsem donesla výsledky, byla plná čekárna, takže si vše ode mně vzala sestra s tím, že potvrzení odpoledne připraví a pan doktor pak začal ještě s tím, že bude dělat prohlídku, mezitím, když jsem mu kvůli tomu volala, tak jsem se akorát dozvěděla, že tam má hodně pacientů apod. Když jsem tam pak dorazila, tak se ještě na základě potvrzení od očního, že jsem způsobilá k řízení, divil, že mi oční lékařka na tupozrakost nepřidala dioptrie (když tupozrakost dioptriemi korigovat nelze), čímž mě přesvědčil o tom, že má určité mezery ve znalostech. Navíc na očním se divili, že mě tam vůbec posílá, neboť vidím tupozrakým okem 80% a druhým okem 110%, oběma očima rovněž 100%, tudíž podle vyhlášky nemohla být ani řeč o tom, že bych nebyla způsobilá k řízení z tohoto důvodu.

To nemluvím o tom, že samotné potvrzení na řidičák mě takto vyšlo přes 3 000 Kč, neboť 500 Kč jsem dala panu doktorovi, což by mi nevadilo, ale dalších 2500 jsem dala za oční vyšetření v nemocnici, které tím, že bylo dělané kvůli řidičáku jsem musela rovněž celé uhradit.

Myslím, že rozhodně ví, co dělá. Ze všeho mě zatím vyléčil. Problém je, že už 2x jsem musela k jinému doktorovi, neboť většinou potřebuji lékaře kvůli střevním problémům, a tak samozřejmě nejsem schopna hodinu v ordinaci čekat.. Ale jinak si počkám. Je pravda, že když přijdete, sestra vybere poplatek a pak čekáte, ale minule jsem spěchala, a nebyl problém sestře o poplatek říci s tím, že musíte jít a odejít...

S tímto doktorem jsem byl velmi nespokojen. Možná svému oboru rozumí, ale se mnou často jednal velmi arogantně a řekl bych, že je velmi hamižný, což byl hlavní důvod, proč jsem od něho odešel. Několikrát jsem měnil práci, což byl také nejčastější důvod, proč jsem ho za posledních osm let navštívil, potřeboval jsem potvrzení o tom, že mohu práci vykonávat. Poprvé před osmi lety jsem si našel brigádu (dělal jsem tehdy za 60kč na hodinu) a potřeboval jsem pouze potvrzení o tom, že mohu pracovat v nočních směnách. Za napsání této jedné věty po mě pan doktor chtěl pětset korun (nejednalo se o zdravotní prohlídku), měl spoustu argumentů, že to nelze napsat jen tak, že prý musí dlouze studovat dokumentaci atd. a nakonec slevil na 300 a tvářil se velmi dotčeně. Pak jsem se s ním dlouho neviděl, protože jsem odjel na několik let za prací do ciziny, po návratu jsem dlouho nemohl sehnat práci, rozhodl jsem pro rekvalifikaci na sanitáře, za potvrzení o tom, že mohu tento kurs absolvovat (opět pouze napsání jedné věty) po mě chtěl znovu 500kč, po menší diskuzi se nakonec spokojil se 100kč (bez paragonu), měřil mi zcela zbytečně tep atd. Tuto práci jsem nějakou dobu dělal, pak jsem o ní bohužel přišel a našel jsem si brigádu. Za stejné potvrzení, o tom, že mohu pracovat v nočních směnách chtěl pan doktor opět 500kč (v práci už jsem dělal, chtěli ho doložit do konce měsíce zpětně). Vzhledem k tomu, že tato práce ve skladu za 70kč na hod. byly opravdové galeje srovnatelné pouze s podmínkami v továrnách ve třetím světě, přesto jsem za ní byl rád, ale už jsem odmítl věnovat 8hod. své práce tomuto vyžírkovi za napsání jedné věty (celou záležitostí by strávil max. 5 minut). Našel jsem si novou doktorku, která je mnohem příjemnější a za napsání každé maličkosti nechce mafiánské výpalné 500kč.