Moje ambulance a.s.
Švehlova 32/1391, Praha

Úplně arogantní doktor Ivo Vitěra. Zatím nejhorší chování s jakým setkala. Mně objednála dcera osobně na vstupní prohlídku v Asclepius Medical, prý návštěvě doktor nás poslal hledat jiného doktora. Na začátku argumentoval tím že ja nemluvím český, odmítl přijmout že dcera byla se mnou aby mohla překládat. Začal ptát možná mluvím anglicky nebo německý, a furt doporučoval najít ruského doktora (i přesto že věděl že my jsme s Ukrajiny). Nakonec doktor řekl že má plnu kapacitu, a na otázku jak je to možné, když pár dnů zpět mě objednály na vstupní prohlídku, doktor nám snažil vysvětlit že ta kapacita u nich každý den mění... Kdy začala řešit tuhle situace tak zjistila že na "znamylekar.cz" doktor má hodnocení 1, a to s 13 hodnocení...

Kladu si otázku, proč vlastně pan doktor léčí, když ho každý pacient tolik obtěžuje a je evidentní, že lidi nemá rád. S touhle povahou měl studovat na bankéře, tam by se jistě uplatnil lépe. Arogance, povýšenost, nezájem a sebestřednost, to jsou základní prvky osobnostní výbavy tohoto lékaře. Prozatím má nejhorší životní zkušenost s doktorem. Hodná a milá sestřička to už pak bohužel nezachrání...

Absolútny nezáujem o pacienta a žiadna empatia. Najväčší problém bol že som nebol objednaný. Keď sa človek po dvoch týždňoch s nejakým problémom odhodlá ísť v pondelok ráno k lekárovi (prázdna čakáreň) prvé čo sa ma spýtal bolo prečo nemám termín a následne kedy chcem termín (najbližší až cca o mesiac). Až keď som mu povedal že chcem najbližší možný termín, sa má spýtal čo mi vlastne je...

Neochota, arogance, záměrné zamlčení nebo neuvedení informací ve zprávě nutné k přechodu k jinému lékaři. V kartě bylo uvedeno mnoho důležitých záznamů, které ale pan doktor ve zprávě neuvádí. K tomuto lékaři a obecně organizaci Akademed s.r.o.se vyhněte obloukem!!!

Před cca rokem jsem přešla do Asclepius Medical (v Nuselské poliklinice) k panu doktorovi Ivo Viterovi. V první řadě bych chtěla říct, že jestli něco na těch několika zážitcích chválím byly sestřičky. Velmi milé, pohotové, vstřícné, profesionální. Ani jedno z těchto slov se ovšem nepojí s panem doktorem. Chová se arogantně, neempaticky, občas nevnímá co pacient říká a jednou mi dokonce vynadal za postup, který zcela objektivně nebyl mou chybou, ale jeho nedostatečnou komunikací se sestřičkou a výrazným nezájmem o pacienta. Takové chování jsem si nenechala líbit a v tu chvíli jsem se vymezila. Byla to také jediná návštěva kdy se následně trpělivě a se zájmem věnoval mému problému. Příště už pochopitelně vůbec netušil kdo jsem a že jsme měli nějaký spor (je jasné že taková zkušenost utkvěla spíš mně než jemu). Při vyšetření je z pana doktora často cítit, že už to hlavně chce mít brzy hotové, z čehož pak plynou rozhovory, které jsem tam nejednou zažila (- Kašlete? - Ne. - Máte horečky? -Ne, mám nateklé mandle a bolí mě v krku. - Dobře, takže na kašel dáme tohle a na horečku si dejte tohle.). Tento druh komunikace jsem v takto absurdní míře zažila minimálně dvakrát. Respektuji, že člověk občas nemá svůj den, že se jedná o náročnou profesi, ovšem moje návštěvy pana Vitery se zcela plně shodují s negativními zkušenostmi, které tu jsou několikrát popsány. Pokud občas máte nějaký zdravotní problém a nejedná se vám pouze o nějaké formality, opravdu nedoporučuji.

Ja to ještě panu doktorovi řeknu Osobně na dnešní kontrole(poslední návštěva). Arogantní , nepříjemný , nechtěl slyšet nic. Ne jen ze mi nedal léčbu při plicní infekci. Ale nepředepsal mi ani léky na vykaslavani. Pijte čaj , ležet. Prosil jsem se o plicní vyšetření a imunologii… taky nic. Jsem zklamaný z jeho přístupu a nulové empatie. Hlavně že mám neschopenku ze pane doktore. Ale ze nemám zdraví je už vedlejší…Jedno pozitivum je, tak me pan doktor rozčilil ze díky němu a vzteku už nekouřím.

Umístění: Moje ambulance a.s. Jiný

Z důvodu Covid 19 proběhla jen telefonická konzultace. Pan doktor se do telefonu ani nepředstavil a byl velmi arogantní od první chvíle. Byl šokován, že ho žádám o neschopenku, přestože jsem měla horečky. Šokující přístup, budu hledat jiného praktika. Užívání Brufenu 400 a jitrocelového sirupu byla jeho jediná "lékařská rada".

Od pana doktora odcházím, arogance, místo pozdravu vyštěknutí, že nejsem objednaný (přitom jsem den předem psal email a volal od 7 do 7.30 několikrát - ale doktor přichází samozřejmě až před osmou /i když tam má ord.hod.od 7:00). Sestra je velmi milá, ale ta to bohužel nezachrání. Diagnostika od stolu, jedny antibiotika a po týdnu už ho ani nezajímalo (když jsem tam přišel) jak to se mnou vypadá (až když jsem řekl sestře, že bych rád p.doktorovi sdělil průběh léčby /nebyl standardní a nebylo mi ještě stále dobře/, tak mě přijal s tím, že "jste mladej, v moči už nic není, tak není co řešit". Čekárna - 2 plast.židle naproti výtahu, ale o tom to není - hlavní je ten přístup - a ten je bohužel opravdu za 5.

Předpokládal jsem, že nebudu sám, kdo sdílí podobný názor na pana doktora a je to tak. ...Antibiotika od stolu bez prohlídky, žádosti na vyšetření musíte pomalu nadiktovat sami. Žádná empatie, žádný zájem. Děkuji, nechci. Odcházíme.

Umístění: Moje ambulance a.s.

Navštívila jsem lékaře se zánětem průdušek, tento lékař ordinoval od stolu, ani si mne neposlechl, zda nejsou zasaženy plíce. Šokovalo mne to, poslech pacienta je jeden ze základních vyšetřovací postupů. Jednalo se zde o lenost.. nebo nezájem o pacienta..? tomuto lékaři se budu obloukem vyhýbat.