Praktický lékař
Pod Marjánkou 12/1906, Praha

snaha pomoci

Naše, paní dr.Micková, byl pro mne ten nejlepší lékař, kterého jsem za svůj život poznala. Byla vždy a na každého milá a vstřícná. Dokázala nejen dobře poradit ale i jen pohladit slovem a člověk, který k ní přišel odcházel vždy "alespoň pohlazen na duši" jak říkávala moje maminka. Je to vzácný člověk a vůbec nechápu hodnocení oněch dvou lidí, kdy dokonce píší, že je dobře, že už je v důchodu. Je pravda, že se v čekárně u naší paní doktorky dost dlouho čekalo - ale proč? Vždyť byla a je volba lékaře - proč ti nespokojenci pořád chodili k naší paní doktorce? Jednou jsem se také v čekárně setkala s takovou nespokojenou paní - pořád mumlala jak je to hrozné, jak se dlouho čeká atd. tak jsem jí řekla, proč čeká, že má možnost jít přeci jinam když je nespokojená. To prý nechce ale je to doba. Pak přišla na řadu ona a když už byla v ordinaci, tak se jí najednou doba asi zastavila, protože tam byla dost dlouho a asi byla moc ráda, že se jí naše paní doktorka věnovala a nekoukla na ní jen od dveří a šup, šup aby byla venku - jako je to u jiných lékařů, kde je "příjemné, že čekárna zeje prázdnotou". Opravu s velkou vděčností na paní doktorku budu vždy vzpomínat.

nespokojenost

snaha pomoci, vstřícnost, odbornost