Zenklova 340/22 2p, Praha
Praktický lékař pro dospělé

Stránky ordinace www.medifox.cz

Umístění: Praktický lékař pro dospělé Jiný

Znáte to, když se jako chcípák doplazíte do polikliniky nejbližší vašemu bydlišti, protože je vám mizerně, v čekárně plné lidí tiše doufáte, že po týdnu marasmu vám v ordinaci pomůžou s tím, co jste již doma nebyli schopni uparalenovat a že vás lékař přijme bez objednání, natožpak registrace (skandál!), i když očekávání výprasku od sestřičky se zřejmě stejně nevyhnete? Že se snažíte vypadat jako ještě větší chcípák, než ve kterém jste přišli, abyste svou zdravotní mizérii před sestřičkou prokázali? Vždycky si říkám, když se mi sprdung od sestřičky přihodí, jestli je to zapotřebí, protože v roli pacienta, který z výše popsaných důvodů přišel právě sem ve slabosti s tím, že doma se to již nelepšilo, co bych na to tedy měla odpovědět? Chápu, že takových lidí domáhajících se práva nepojít musí být každý týden několik a sestra, ani lékař na ně nemusí být zvědaví, také nemají amébní kapacity, to chápu. V těchto situacích bych si vždycky přála, aby mě třeba sestra poslala k nejbližšímu jinému lékaři ideálně s nějakým písemným doporučením, bez výčitek, abych se nemusela cítit jako spráskaný pes. Přes úvodní anabázi jsem se však nakonec do dalšího levelu dostala a jsem ráda, že mě sestra zpátky ven do galejí bez vyšetření nepustila, což by jí stálo přinejmenším blbé svědomí a mně kus zdraví.
V ordinaci to pak byla jinačí zábava - měla jsem příležitost být vyšetřována přítomnou stážistkou za vedení pana MUDr. Líšky, který připomínkoval, co stážistka během před-vyšetření opomenula či zanedbala. Zde se v celé své kráse ukázal lékařův důraz na důkladnost a erudici, přístup "dvakrát měř-jednou řež" v kombinaci s nasloucháním pacientových poznámek, jež bere vážně, nezlehčuje a nezesměšňuje a sem tam utrousí nějakou tu odlehčenou poznámku, která není trapná a je na místě (abyste se nedivili, jak trapný smysl pro humor někteří lékaři mají!). Lékař, kterého pacientovo zdraví skutečně zajímá, je pak můj celkový dojem z návštěvy, k němuž se nedokázal přiblížit nikdo jiný kdy předtím, třebaže je to cliché; avšak to je podstata mých očekávání od návštěvy lékaře. Zde máte pocit sofistikovanosti přístupu, který bych připodobnila k šachovému hráči - stejně tak i MUDr. Líška vyšetřuje/uvažuje tři tahy dopředu. Asi jako každý se i na mém přístupu k lékařům podepsaly negativní zkušenosti, dojem "odfláknutého" vyšetření/odmítnutí s pocitem toho, že prohlídka byla povšechná, čekárna prázdná a personál ordinace se zdál chtít být brzy doma. Najít opravdu dobrého/vyhovujícího doktora je vzácné. Za objev tohoto "doktorského úkazu" - MUDr. Líšky - jsem velice ráda, z prohlídky mám pocit, že bylo vykonáno úplně vše, co vykonáno mohlo být a panu lékaři se budu bez obav vracet.

Zrovna dnes jsem byla u pana doktora a jsem velice snim spokojena. Bydlela jsem v zahranici a setkala jsem se s mnoha lekari a musim rict ze pan doktor patri
mezi nejlepsima. Chova se vzdycky velmi prijemne, profesionalne a vstricne. Vystreni ktere je zapotrebi mi vzdycky napise a vzdycky odchazim s dobrym pocitem ze mam spolehliveho lekare.

Pan doktor je velmi kvalitni lekar a kdybych se neodstehoval mimo ceskou republiku jsem uneho porad, doporucuji ho........... M.V apreji mu vela uzpechu

Pan doktor Líška je výborný profesionál, vždy mi se vším pomohl, mám k němu důvěru. Chodí k němu celá naše rodina.

MUDr. Liska je velmi zodpovedny lekar, alespon co mohu soudit z me vlastni zkusenosti.

já s panem doktorem Líškou mám jen ty nejlepší zkušenosti, vzhledem k tomu, že mám malé dítě, nikdy mě nežene zbytečně na x vyšetření a co může provede sám, staral se o mě od těhotenství, přes žlučník, bolavé ruce i únavu .... tohoto pana doktora vřele doporučuji, přihlásila jsem k němu i manžela a nemáme problém, pan doktor je svědomitý, příjemný, empatický, pečlivý a vtipný :) myslím, že je příjemné že i "obyčejný" praktický lékař může přesahovat český standard neochotného a otráveného lékaře a jsem za to jen a jen ráda ....

Skvělý doktor!!:)))

Pan doktor je pečlivý a svědomitý. Občas se sice stane, že není přítomný a neordinuje, což není zrovna dobrá vizitka, ale z doktorského hlediska nemám problém. Teď má dokonce novou příjemnou sestřičku a sní si vždy rád popovídám a den je hned příjemnější. Takže já určitě DOPORUČUJI.

P.Líška je v ordinaci pozorný a vždy mi dobře poradil, není důležité jestli je chladný nebo veselá kopa, vyslechne pacienta a zajímá se. Mám ovšem připomínky, které by se daly do budoucna zlepšit. Čekárna útulná, ale lavice jsou nepohodlné při opírání (obvzlášť když čekáte 2 hodiny a není Vám dobře), s tím souvisí i objednávání (byla jsem zvyklá, že v normálních případech si člověk zavolá a objedná se), rádio by se mohlo přeladit, ale to je maličkost. A chtělo by nějak vylepšit aktuální otevírací dobu a informace o otev.době během svátků a při nepřítomnosti P.Líšky obecně. Pokud se jdete do Poznaňské podívat večer či o víkendu, jsou zavřená vrata a nic se nedozvíte. Doplňovat na web nebo na ceduli před vraty do areálu objektu:-)

Pan doktor sice působí chladně a jakoby s nezájmem, ale to se změní po příchodu do ordinace. Pacienta vyslechne a nikdy jsem nebyla s ničím odmítnuta.
Možná bych si tu dovolila jen poznamenat, že je vždy znát absence sestřičky, která nyní již delší dobu chybí a také mi chybí aktuální oznámení na dveřích ordinace v případě nepřítomnosti pana doktora a zároveň odkaz na zastupujícího lékaře.
Rovněž bych se přimlouvala za změnu rozhlasové stanice, která je pouštěna pacientům do čekárny, Rádio 1 je určeno opravdu jen pro specifický okruh posluchačů a když člověku není dobře melodie tohoto rádia moc nepřidávají:-)

Stránky ordinace www.medifox.cz