Praktický lékař pro dospělé
Božkovská 4/2967, Praha

Zdravím, můj názor na pana doktora je na rozdíl od některých přispěvatelů velmi pozitivní. Jsem jeho pacientem přes 20 let a v mnoha ohledech mi velmi pomohl, o to více mne mrzí jeho vleklé zdravotní problémy. Za velký přínos považuji konzultaci s pacientem, tedy že se zeptá, co by pacient považoval za vhodné. Taktéž na rozdíl od jiných prakticky nevybírá 30ti korunový poplatek, neb ho toto kupčení se zdravím lidí evidentně uráží. Přeji panu doktorovi brzké uzdravení! Pavel Šidla

Již leta k panu doktorovi nechodím a podíval jsem se sem, zda se něco změnilo. Dle ohlasů se zdá, že ano, ale přesto nebo snad právě proto sem přidám svůj názor. Panu doktorovi jsem dle všeho "vděčný" za většinu svých dlouhodobých problémů. Před lety jsem k němu přišel s úporným kašlem. Dostal jsem od něj antibiotika a pak další a pak další. Celkem jsem antibiotika od pana doktora bral 7 týdnů. Pak mě konečně poslal na plicní. Tam mi obratem diagnostikovali silný akutní a tedy v té době již zanedbaný zánět průdušek a sdělili mi, že antibiotika, která jsem bral, na ně neúčinkují a dostal jsem tak antibiotika další - správná. Bohužel jsem musel dostat dvě balení a tak jsem antibiotika užíval dohromady asi 2 a1/2 měsíce. Ihned po doužívání jsem bohužel chytil pravou chřipku což pro oslabený organismus byla katastrofa. Zde přichází světlý záblesk. Pan doktor ke mě hned po ordinačních hodinách dorazil na návštěvu. Tím světlý záblesk končí. Dorazil jako dělo a to tak, že dokonce i celý od bahna, čemuž se nelze divit protože i u nás na pevné podlaze sotva stál. Naštěstí aspoň došel k závěru a doporučení, že se mám odebrat do nemocnice. Tehdy jsem ho viděl naposled. V nemocnici jsem jim dal správu kterou napsal. Z dotazem "co to je", mi ukázali recept na kterém byli mohutné klikiháky připomínající pokus 2 letého dítěte psát psacím písmem. Při odchodu z nemocnice se mě zeptali jak dlouho mám problémi s játry. Nikdy jsem problémi neměl a dokonce jsem cca před 1/2 rokem shodou okolností byl na nějakém vyšetření, kde byly jaterní testy zcela OK. Akutní zánět průdušek bohužel navíc přešel do chronického - astma. V tu samou dobu jsem začal trpět i atopickým exémem. Doktora co mě propouštěl z němocnice jsem se zeptal, zda anabáze posledních 3 měsíců mohla toto způsobit. řekl mi, že je to nadmíru pravděpodobné. Zeptal jsem se ho tedy, zda mi může v tom smyslu dát zprávu. Řekl, že mi jí klidně dá, ale vzhledem k to mu, že to nelze trvrdit stoprocentně, tak že mám zvážit zda se do nějakých sporů pouštět, protože pokud není jistota, tak prý podobné spory vždy končí do ztracena. Začal jsem tedy chodit k jinému praktickému lékaři a na pana doktora mi zbyla celoživotní vzpomínka. Asi pochopíte, že nedoporučuji.

Mudr. Mikuláš je opravdu skvělý lékař a spousty jiných by jsi mělo z něho vzít příklad, přístup k pacientům je přirozený a dobrotivý jsem ráda, že právě já mohu mít tak skvělého praktického lékaře.

V mém případě skoro vše chce řešit antibiotiky. Žádný doktorský um u tohoto pana doktora nevidím. Komunikace s ním je obtížná, protože kolikrát mu nerozumím ani slovo. Jediná jeho kladná vlastnost je, že nepatří mezi lékaře kteří dělají drahoty, když chcete někam na nějaké vyšetření. Bez problémů a kolikrát i sám od sebe to napíše. Bohužel jen o tomto to není.

Po přistěhování do Prahy jsem se šla namátkově "někam" zaregistrovat a vybrala jsem si pana doktora proto, že se mi líbilo jeho příjmení...a už jsem u něj zůstala.Je to odborník v pravém slova smyslu a spolu se setřičkou tvoří skvělej tým. Nebýt jeho včasné indikace "béčkových" injekcí, možná bych dnes byla ochrnutá na polovinu obličeje. Díky jeho včasné diagnóze a vhodné léčbě se můžu opět smát. Děkuji.

Včas rozpoznal méně obvyklý zdravotní problém a pomohl najít řešení s minimem léků. Doporučuji.

Pana doktora Mikuláše znám už 4. rokem a mohu vřele doporučit. Má zkušenost se zakládá především na dvou případech. Kdy v prvním mi pan doktor jednoduše ale efektivně pomohl se zlepšením mého dlouhotrvajícího zdravotního problému. A ve druhém, kdy mě zachránil před vážným ohrožením mého zdraví tím, že mi byl schopen okamžitě bez dlouhých procedur diagnostikovat vážné onemocnění hned v počátcích. Díky panu doktorovi jsem dnes opět zcela zdráv.

Velmi kladnou vlastnostní pana doktora je právě to, jak je už zmíněno v jiných hodnoceních, že zbytečně nepředepisuje léky pacientům, že nedává nesmyslně na každý kašel antibiotika a naopak hledá pro pacienta co nejpřirozenější řešení. Nutno dodat, že i pro pacienta finančně nejlevnější.

Nedoporučuji, pan doktor je z těch lékařů, kteří se vás rovnou zeptají, co potřebujete napsat a jak dlouho chcete být doma!! Léčení a indiv. přístup v tom moc nevidím, bohužel.

Chodím k panu doktoru už 12 let a za tu dobu si nemůžu ani v jediném případě stěžovat. Vždy velmi příjemný a empatický přístup. A musím ocenit snahu nepředepisovat za každou cenu velké množství zbytečných léku.

K Panu doktorovi chodím již deset let a z důvodů častého stěhování jsem vyzkoušel několik jiných a můžu Vám říct,že raději dojíždím 35 km za svým dobrým doktorem Bořkem Mikulášem.