Ordinace PL pro dospělé
Střelničná 53/1285, Praha

Doktorka hrozná, sestra ještě horší. Obě nepříjemné, neprofesionální. Pacientův stav neřeší, jen pořád dokola nabírá krev a ostatní příznaky ji nezajímají. NEDOPORUČUJI.

K paní doktorce chodím již 30 let a nemohu si na ni stěžovat, vždy mě vyšla vstříc a léčila mě velmi zodpovědně.

Dnes jsem s paní doktorkou měla fakt otřesný zážitek. Byla jsem tam poprvé (a taky naposled) - naštěstí je to jen zástup za naší paní doktorku, které si ještě víc o to budu vážit!!!
Hned na úvod zazněla věta (s takovým tonem, na základě kterého se rozmýšlíte, zda se otočit na podpadku a odejít hned, nebo lékařskou návštěvu holt nějak přežít):
"Tak to vás tedy obdivuji, takhle rychle hovořit a ještě k tomu žvýkat" (s velmi zřetelným tónem: ta je teda nevychovaná, chodit sem se žvýkačkou a ještě pořád mluví, co jí je, to snad poznám sama, až ji prohlédnu) - podotýkám, že jsem se paní doktorce za žvýkačku omluvila, a řekla,že jsem si ji vzala až v čekárně, a to právě z důvodu eliminace různých pachů při vyšetření z důvodu bolestí v krku...A to si ještě přisadím, neboť o existenci žvýkačky zjistila až poté, co jsem se sháněla po koši na vyhození. Další odpověď, kterou mne totálně konsternovala (na můj dotaz, jak se má užívat daný lék, který mě předepsala):"já vám to říkat nebudu, to si přečtěte na příbalovém letáku, protože než vyjdete z ordinace, tak to stejně zapomenete" (podotýkám, že jsem ročník 1970 a totálním selháním paměti ještě netrpím (a i kdyby snad ano,tak to paní doktorka po 5 minutách opravdu nemůže poznat). Když jsem odpověděla, že bych si přeci jenom přesné užívání léku spíše vyslechla od lékaře, který mne vyšetřuje než čtení někdy i 2-stránkového návodu, tak mi odpověděla : 4x denně. Když jsem chtěla vědět víc, neb to nejsou léky, ale sprej, tj.chtěla jsem vědět kolikrát asi mám fouknout a kam, tak opravdu tu větu "4x denně" zopakovala asi 5x.A dokonce řekla:"Tak já vám to snad zopakuji ještě pošesté - 4xdenně", a to i když jsem jí průběžně po jejím "papouškování stejné odpovědi" odpovídala,že slyším opravdu dobře,ale že se mi jedná o způsob konkrétní aplikace.(krom jiného řekla asi 4x,že si to mám přečíst v návodu, a že mi to už několikrát říkala).Po dalších 5min. trapného rozhovoru, jsem dala cílenou otázku:Kolikrát fouknout do krku v rámci té jedné aplikace? mi odpověděla,že 1x (pozn:na příbalovém letáku jsem až doma pročetla,že se má fouknout 4x).A po dalších 10 min. jsem "vymámila" z paní doktorky, že se má také vždy foukat do každé nosní dírky(a to mne napadlo opravdu jen náhodně.Řekla, že jen jednou, na příbal. letáku uvedeno"2x do každé nosní dírky"). Takže shrnu, ani po 15 min. primitivního hovoru stále o tom stejném, by mi vůbec neřekla,že se má zároveň do krku aplikovat do nosních dírek. Ještě teď nechápu, jak může vůbec takhle arogantně a neprofesionálně vystupovat doktorka, jestli vůbec má nějaké pacienty a proč vůbec léčí lidi, když ji to vůbec nebaví a nezajímá. A nemyslím si,že toto bylo ojedinělé (jako že holt zrovna měla blbou náladu či se jí něco stalo), spíš to je setrvalý stav, který když tak o tom přemýšlím, tak už napovídalo i celkové klima v čekárně atd. Opravdu ráda si někdy přečtu další názory na jednání s paní doktorkou.

Navštívil jsem ordinaci Mudr.Saffinové - p.doktorka i sestra jsou velmi vstřícné a sympatické

S paní doktorkou jsem spokojen.

Už je to pár let, co jsem paní dr. opustila. Bylo to tehdy, když jsem byla těhotná (první trimestr) a paní doktorka mi nasadila na angínu antibiotika - to je vše OK. Ale ještě v den, kdy jsem atb. dobírala už jsem musela mazat pěkně do práce. Myslím, že když člověk není těhotný, tak to není obvyklé řešení, natož v těhotenství je to celkem k zamyšlení. Chování i jednání bylo z její strany vždy dost odtažité. Nakonec měla zřejmě problém s tím, že nejsem ze spádové oblasti, protože jsem se přestěhovala o 2km dál a tak mě vyhodila. Řekla mi, ať si najdu lékaře v místě svého bydliště (pozn. ona sídliště Ďáblice - já staré Ďáblice). To bylo samozřejmě v tom samém období - těhotenství. Co dodat!!!!