Ordinace praktického lékaře
Na Lysinách 17/49, Praha

Nejhorší všeobecně-doktorský zážitek mého života. Nejen, že vás přivítá čekárna a ambulance z let 70., neskutečný nepořádek v ambulanci - stohy papírů, textilu, tašek, knih, lejster, injekčních stříkaček naházené na několik kop, ale pan doktor má poměrně povrchní přístup a něco jako "ohled na klienta", resp. "klientský přístup" tady vůbec nefunguje, spíše naopak.

Z mé zkušenosti mohu jen potvrdit, že Dr. Jan Rus je skvělý diagnostik a lékař s dlouholetou zkušeností, a tudíž s velmi praktickým přístupem zaručujícím co nejrychlejší vyřešení problému bez snahy pacienta záměrně zvát stále dokola coby trvalého klienta a čerpat tak platby z pojišťovny, dává např. dokonce možnost bezplatné pomoci po telefonu včetně měření tlaku sestrou zdarma. Vždy byl ochoten zvážit připomínky pacienta a vysvětlit přístup k léčbě. Zde uvedeným záporným soudům nevěřím a v podroušeném stavu nikdy nebyl.

Pan doktor Rus je skvělý lékař, hlavně co se týká diagnostiky. Mému otci zachránil život. To, že se leckdy chová strašně....kdo ví něco z jeho soukromí, tak určitě nějaké to pochopení najde. V prvé řadě je to skvělý lékař.

K panu doktorovi Rusovi chodíme celá rodina již mnoho let a mohu ho doporučit. Jeho diagnostika vychází z dlouholeté praxe a neustálého sebevzdělávání.

Velmi dobrý a obětavý.

Většina obvoďáků je divných, předtím jsem chodil k jednomu doktorovi, který byl především homeopat a léčil mne takovým způsobem, že to nepomáhalo. Pak jsem chodil k tlusté obvoďačce, která zřídkakdy zvedla prdel od stolu. Oba mi neúspěšně léčili vysoký tlak. Když jsem přišel k Rusovi, vyslechl mne a předepsal mi recept na prášky, které mi během měsíce zabraly. Takže diagnostik je skvělý. Podle toho, jak je nalitý, kolísá i jeho nálada. Někdy je vlídný, ale jindy na pacoše řve. Byla na něj řada stížností, ale jak vidno, komora na něm nic závadného neshledala. Je to dvojsečné. Dobrý doktor má narvanou čekárnu, přítelkyně chodí ke skvělému mladému doktůrkovi, ale každá návštěva jí stojí 5 hodin času. Snaží se vyjít vstříc, jde se k němu i objednat, ale má toho tolik, že to je jak u zubaře, objednací lhůta je víc než měsíc. Takže když máte akutní problém, je nutné si to tam vysedět. U Rusa tenhle problém není, nejpozději do hodiny jsem vyřízený. A že nějakému mentálovi sebral byt? To zneužívá víc lidí. U nás v baráku bydlel mentál, kterého obrali o byt jeho opatrovnice spolu s ředitelem sociálky. O byt se šábli a za odměnu ho přednostně umístili do ústavu. Sousedka na ně dala žalobu, ale soud je osvobodil. Nesvéprávné vždycky se snaží někdo okrást. A jak už tu bylo někým řečeno, doktora můžete každé 3 měsíce změnit. Rusovi to líto nebude. Vypadá dost sešle, už asi bude v důchodovém věku. Takže méně pacošů znamená více odpočinku.

Raději píši o někom chválu, ale teď to opravdu nejde. Když řádila Mexická chřipka, dostal sem krutou angínu s bolestí celého těla.
O víkendu jsem již nemohl bolest v krku vydržet a šel za 90,-kč na pohotovost.
Podíval se mi do krku a pravil, že je to prasečák a že Tamiflu nemá. To bylo vše. Jak to mohl vědět? Jak na to přišel.
Druhý den jsem šel ke své obvodní lékařce a bez váhání mi dala ATB, měl jsem těžkou angínu! Žádná prasečí chřipka. Diagnostikoval mi to, co slyšel den předtím v televizních novinách. K němu již nikdy.

Je nejhorší "lékař" kterého znám, v ordinaci jsem 4 hodiny čekala v horečkách a poté mi sestra řekla, že jsem tu z pacientů jediná nemocná. Tuto neděli měl přijet k mé nemocné babičce a nejen že nepřijel, ale ani se neomluvil. Když byl u mé babičky naposledy, tak mu někdo ukradl auto a on to svedl na nás. Je to neuvěřitelné, toto chování nemá obdoby.

Ten kdo pana doktora zna vi, ze jako diagnostik je perfektní a kolikrat usetri spoustu casu tim, ze nemusime behat po odbornicich a specialistech, ale vyzna se v hodne odvetvich mediciny.Kdyz si samozrejmne neni jisty posila hned jinam a objedna vas k nejlepsim odbornikum v praze, protoze sam je ze slavne lekarske rodiny a v jeho kruhu rodiny a pratel jsou ti nejlepsi z nejlepsich, takze se mi nezda, ze by nekomu diagnostikoval neco spatne,ale samozrejme stat se muze cokoliv i tomu nejlepsimu, i mne se uz stalo a kolikrat, ze me poslal doktor domu treba s kapkama do nosu a ibalginem, ze pry mala chripka a byl z toho zapal plic s nabehem na tuberkulozu!!!Ale nastesti se mi tohle nikdy nestalo u nej. Ano nektere jeho pohyby nebo vyjadreni si muzete vysvetlit jinak, jak bylo mysleno,kdo ho zna vi proc, ja tady nebudu vytahovat jeho soukromi, ale jestli se bojite o sve zdravi, tak u neho se opravdu muzete uvolnit.At uz ma chyb vic nebo min, ale jako lekar je jeden z nejlepsich.

Pan doktor Rus je člověk věru lidový.Je pečlivý,perfektní diagnostik.Nepořebuji naškrobeného lékaře,který má nataženou jen ruku.Z mého okolí k němu chodí cca 10 lidí a nestalo se ,že by z vas tahal zbytečně peníze a že by vas odbyl.Vždy vyjde člověku vstříc.Já ho doporučuji vřele.