MUDr. Ivana Vobecká s.r.o.
Lhotská 3/2072, Praha

Umístění: MUDr. Ivana Vobecká s.r.o. Jiný

S paní doktorkou mám jen ty nejlepší zkušenosti. Umí naslouchat a nic neodbyde. Při vážnějším problému neváhá a odešle vás k specialistovi. Měla jsem vážný problém, který se nakonec ukázal být imunologický a jen urputnost paní doktorky mě doslova zachránila. Já sama jsem to už chtěla vzdát.

Umístění: MUDr. Ivana Vobecká s.r.o. Jiný

K paní doktorce Vobecké chodím již léta a jsem velmi spokojen. Vždy mě pozorně vyslechne, na běžné nemoci nasadí účinnou léčbu, v případě potřeby dalších vyšetření doporučí k velmi dobrým specialistům. Paní doktorka Vobecká rozhodně nebanalizuje případná podezření a většinou vás raději pošle ke specialistovi, aby se vyvrátilo riziko něčeho vážnějšího, i když se to nepotvrdí, jsem za to velmi rád. Co se týká negativních komentářů ohledně čekací doby, tak ano, někdy je pacientů více, ale když si člověk najde vhodný čas, čeká pouze minimální dobu. Za mě tedy dlouholetá velmi dobrá zkušenost.

K paní doktorce docházím asi ze stejného důvodu jako většina jejích pacientů - je blízko. Jinak si nedokážu vysvětlit důvod, proč je její čekárna stále plná. Paní doktorka je sice velmi příjemná osoba, ale spíše na popovídání u kávy. Přichází většinou s půl hodinovým zpožděním, další půl hodinu strávíte v čekárně poslechem jejích hovorů se sestřičkou o tom, co vařily o víkendu k obědu. Pokud vydržíte a dostanete se až do ordinace, tak většinou odejdete s doporučením na odborné vyšetření dle Vašeho výběru. V podstatě do ordinace už musíte přijít s tím, co si myslíte, že Vám je, a kam si myslíte, že by Vás paní doktorka měla poslat. Výhodou snad je jedině to, že má MUDr. Vobecká spoustu kontaktů a může doporučit dobré odborné pracoviště. Naprosto tady však nefunguje to, že by shromažďovala výsledky těchto odborných vyšetření a snažila se s pacientem najít příčinu problému. Na rýmu a kašel paní doktorka opravdu stačí, a jestli Vám zabírají antibiotika, tak ty předepisovat umí taky. Pokud ale máte pocit, že Vaše problémy jsou složitějšího původu, utíkejte jinam.

Bohužel jsem nespokojen. Na vetsinu banalnich bolesti v krku, kdy se clovek jen potrebuje vylezet, chce predepisovat antibiotika. Nezna nove lecebne postupy a neotezuje se sledovat dlouhodobe diagnozy pacienta. Diky tomu me chtela lecit zpusobem 30 let starym a to vitaminovou B injekci, misto aby me poslala ke specialistovi. Nastesti jsem zasel radeji ke speialistovi, ktery zhodnotil mou dlouhodobou diagnozu a nasadil antivirotika s tim, ze doktorka Vobecka me timto postupem ohrozila na zivote. Takze je dobra na to, aby Vam napsala neschopenku, kdyz mate chripku nebo treba zanet v krku, ale s ostatnim radeji bezte rovnou za nekym kdo by tomu mel rozumet.

Přišla jsem s bolestí v krku k pani dr.ta mi nasadila léky na alergii a udělala stěr,po trvajících bolestech jsem šla rovnou na orl, kde mi byl objeven hnisavý zánět v krku...přišla jsem k dr. s trvajícími bolestmi v hlavě:odpověď:jste ještě mladá, Vás hlava bolet nemůže, došla jsem si na oční a hle bylo to od očí, jak jednoduché....ale zas už vím, že ty záclony, které byly v čekárně se do ordinace dávat nebudou a jaký prací prášek je dobrý a taky vím, že vykradli sousedy, kteří v době vykradení byli doma.Takže pokud se chcete léčit, kupte si atlas nemocí domu, ten si prostudujte a k pani dr.si pak jděte o popovídat o životě, na to je dobrá.....

Milá, příjemná paní doktorka, které je vhodné říci, co potřebujete a co chcete, pak pomůže a vyšle vás, kam je třeba, resp. kam si požádáte. Čekací lhůta je hrozná v časech, kdy se vyhrabou z postelí důchodci, když tam jde člověk rozumně a má to vychytané, tak pak to nebývá tak hrozné :)

Paní Vobecká je po lidské stránce velice sympatická osoba a pro člověka, který by se nejraději ordinačnímu prostředí úplně vyhnul z hrůzy, co ho tam čeká, znamená příjemné uklidnění. Spektrum předepisovaných léků záleží na tom, jak závažně jí svůj problém popíšete. Pokud si letmo postěžujete na kašel, samozřejmě odejdete s prachobyčejným kloktadlem, ale v nouzových případech mám dobrou zkušenost s předepisováním silných, jednorázově působících léků. V případě, že vás paní Vobecká doporučuje k dalším vyšetřením, mám také dobrou zkušenost s výběrem těch skutečně prověřených ordinací. Naopak doktoři v těchto ordinacích vždy vychvalují detailně rozepsaná doporučení s přesným odkazem na předchozí zdravotní stav, rodinné dispozice atd.

Krutou daní jsou ale chvíle v čekárně s chrastící televizí a chrchlajícími pacienty, zatímco paní doktorka s každým dlouze pokrafe..Doporučuji knihu a sluchátka, čekání se pak vyplatí.

Hodnocení předchozích pacientů se názorově liší podle toho, jaká očekávání člověk vůči svému lékaři/lékařce má. Moje očekávání paní doktorka nesplňuje. Nevadilo by snad ani tolik dlouhé čekání (nakonec zažila jsem i čekání kolem půl hodiny) jako spíš její diagnostické schopnosti nebo vůbec vynaložená námaha na zjišťování obtíží. Př. místo, aby mě nechala změřit teplotu na místě, raději napíše do složky "teplotu neví". Při silné bolesti v krku na dotaz, zda mi udělá výtěr, začne lamentovat, jak je to nanic, že než se něco zjistí, stejně ona musí něco nasadit (nakonec nenasadila nic - kloktadlo...).

O kvalitách paní doktorky nemohu noc posoudit, měla jsem maximálně chřipku nebo nachlazení, ale čekací doba opravdu hrozná, když víte, že ani nevyšetřuje,ale spíše "krafe" se staršími pacietnty.

K paní doktorce Vobecké chodím již několik let. Pokaždé, když jsem se zastavila, měla pro mě pochopení a důkladně mě prohlédla. Nikdy se mi nestalo, jako u jiných praktických lékařek a lékařů, že by se mi nemoc vrátila či prodlužovala. Jsem ráda, že mám od paní doktorky předepsané léky i třeba na bolest hlavy a ostatní doprovodné symptomy chřipky či angíny. Nemůžu jinak než dát hodnocení nejlepší.