Praktický lékař pro dospělé
Krškova 807, Praha

Mam osobni zkusenosti s doktorkou, tak bych rad pridal hodnoceni a muj nazor z praxe.

Za me je to velmi dobra doktorka, opravdu cloveku pomuze a to i po psychicke strance. Ne vzdy
je nutnosti hromada leku. Me osobne rozhodne pomohla a jsem mlady clovek.
Je uz teda starsi – old school, takze je vhodne kdyz ji vse reknu kratce, strucne, co kdy, kde, jak, proc a ona
po zadani se ihned toho chopi. Cloveka i prohlidne, ale jelikoz nema moderni techniku, je stejne vhodne kdyz ji reknu o specializovane pracoviste a jdu na doporuceni tam. To delaj tak i jiny lekari.

Nema pc ani sestru, pise rada vse po staru na starem stroji ale to neni zadne minus.
Cekam u ni vzdy tak do 10-15min, to jinde jsem cekal treba dve hodiny.
Musim ale upozornit, ze je spis vhodna pro lidi co vedi co chteji, uvazuji rozumne. Proste nechodim k doktorum a necekam zazraky, at hledaji moji nemoc a leci (plati zvlaste u obvodaku). Ja sam vim co mi nejlip je, k doktorum jdu aby mi napsali, to a to a nebo poslali tam a tam. Vetsinou uz vim zhruba co chci.
Ma lidsky pristup, jen je znat ze nerada vymejsli slozite veci, takze clovek musi mit trpelivost a snazit se to usnadnit.

Paní doktorce musí být už tak minimálně 150 a více let. Ostatně dle toho vypadá i její ordinace - vypisování všech tiskopisů na psacím stroji. Fungování paní doktorky bych popsal na modelu konečného automatu: Přijdete, vložíte 30 CZK, na vstupu zadáte jednoznačné instrukce (co přesně, jak, kdy, proč a kde potřebujete a jaké jsou nutné podmínky ke splnění cíle) - v automatu to zachrčí a většinou vyplivne kýžené lejstro. Nedokážu si představit co bych dělal, kdyby mi třeba skutečně někdy něco bylo a nedokázal bych na vstup zadat přesné instrukce...

Paní doktorka Vám napíše neschopenku na jak dlouho chcete, což je ovšem její jediné "plus". Paní doktorka píše na všechno antibiotika, takže za půl roku mi byly předepsány asi patery. Když se zeptá, proč přicházím, nadechnu se, abych popsala všechny příznaky. Nenechá mě doříct ani druhý a už píše antibiotika a to jsem stihla říct pouze to, že mě bolí v krku. Dostávám tedy antibiotika, abych po deseti dnech zjistila, že mě je stále stejně, mám zalehlé uši, teplotu, oteklý nos...výsledek: přeposlání na ORL - alergie. Další otřesný zážitek: mému otci zjistili celiakii (nesmí lepek) a doporučili, aby si i jeho děti nechaly udělat vyšetření, jelikož to nejspíš zdědily. Když jsem tedy přišla za paní doktorkou, aby mi udělala vyšetření na celiakii, zeptala se mě, co to je celiakie...pak mi (nejspíš namátkou) udělala 2x vyšetření z krve s výsledkem, že jsem naprosto zdravá. Na následném vyšetření na sonografii mi doporučili, abych si zašla na gastroskopii a když jsem to paní doktorce řekla, s arogantním pohledem mi sdělila, ať si najdu příslušné pracoviště sama, že nemá tušení, kde to dělají. Našla jsem. Při gastroskopii jsem znovu absolvovala odběr krve a nově i odběr vzorků z tenkého střeva. Diagnóza: naprosto jasné příznaky celiakie jak z krve, tak z biopsie. A další dlouhý odstavec bych mohla věnovat tomu, že je naprosto běžné, že není přítomná ve svých ordinačních hodinách (bez omluvy, bez sdělení), v čekárně čekají 3 lidi klidně 3 hodiny, protože když vyjde jeden pacient z ordinace, další jde na řadu až po půl hodině - tedy po tom, co si paní doktorka udělá kávu, dá si cigaretku a vyvětrá. Což vídám běžně, jelikož bydlím naproti její ordinaci. Můj závěr: hledám nového doktora, protože tohle vážně není možné. Hodnocení "velmi slabý" neodpovídá mým představám. V tomto případě bych potřebovala hodnocení bez jediné hvězdičky s nápisem "Otřesný".

Naprosto souhlasím s hodnocením a ze zkušenosti i s v těmi zážitky, které zde čtu. K této paní doktorce chodím jen, pokud opravdu již není jiného zbytí a jen a jen proto, že ostatní obvodní lékaři v místě mého bydliště mají již plný stav. Pokud se jako OSVČ budu léčit sám a neschopenku nepotřebuji, není absolutně důvod chodït k této paní doktorce. Odborné vyšetření od dveří ze tří metrů a dotaz, cože chci předepsat, případně dokdy že potřebuji vypsat neschopenku - to opravdu není důvod, proč bych měl chodit k obvodnímu lékaři. Vrcholem zážitků s paní doktorkou byla má zkušenost z devadesátých let, kdy jsem k ní přišel s tukovou bulkou na hlavě, která se mi udělala a dostalo se mi odpovědi: "A co s tím chcete? Vy to nechcete?"

Musím se bohužel přidat i se svou zkušeností. S touto paní doktorkou jsem měla taky tu čest a bohužel máte pravdu. Do krku se dívá ze vzdálenosti 3 metrů a to byl vrchol vyšetření. Takže to dopadlo tak, že mi nerozpoznala zápal plic a skončila jsem v nemocnici. No co na to říct, myslím, že je čas odejít než napáchá víc škody než užitku.
Leny

Nesouhlasím s předchozími hodnoceními, paní doktorka mne léčí již velmi dlouho a mohu ji doporučit. I když její přístup na první pohled není nejlepší, svojí práci zná velmi dobře a diagnóza je vždy přesná. Někteří pacienti jsou neuravalí a myslí si, že doktor je pouze úředník, který píše neschopenky jak pacient potřebuje. Doporučuji více slušnosti!

Nebudu se rozepisovat konkrétně o mém případu, ale dospěla jsem k názoru, že za paní doktorkou nepůjdu, pokud nebudu vědět, co mi je a co na to chci předepsat.

Bohužel musím souhlasit s předchozími hodnoceními. Lékař, který se dívá pacientovi do krku ze vzdálenosti 3 metrů, by opravdu měl jít raději pracovat do samoobluhy.

Naprosto se shoduji s předchozím komentářem.

Velice varuji před touto"lékařkou". Svým lajdáckým a zcela nekompetentním přístupem mi trvale zničila zdraví. Její oblíbenou hláškou je / přesně cituji/: Nechoďte dál, zůstaňte u dveří, ať mě nenakazíte!" Mohu být ráda, že jsem její "péči" vůbec přežila.