měl sem svou pani doktorku s kterou sem byl moc spokojeny ale pak sem musel najit jineho zubaře jelikoš ma doktorka onemocněla dlouhodobě .byla mi doporučena sestrou byvale doktorky p kadava a tak to začalo.šel sem tam první dojem byl takovy že sem chtěl utéc a měl sem při první návštěvě měla pani velmi špinaví plašt další hruzabylaže nepoužíva rukavice a jelikoš sem po trancplantaci tak musim mt vědčí hygienu kdyš sem ji řek co mije tak vi vyvrtala zub a řekla že ho bude lečit sem uni už 4 tyden a zub mě pořád bolí mam jít nazablombovani ale věřte že po skušenostech s pani kadovou pudu jinam ps nejvice mě dostalo kdyš sem byl na kontrole a řekla mi sestra že ma střevní potíže at přídu jindy asi stoho jak nenosí rukavice a de pak hned jíst aniš by si umila ruce coš je už i namě moc prostě higiena hadr

Tak jak jsem zde paní doktorku bránil, musím obrátit o 180°. Dnes jsem byl na dentální hygieně a předpokládám, že tak zbídačenou držku tam, s prominutím, ještě neměli. Na hygieně jsem byl po 4 měsících od návštěvy paní Kadavé a hygienistka (ne doktor!) mi okamžitě našla 4 kazy, doporučila mi nechat si vytrhnout dvě osmičky, měl jsem zanícené dásně a práce paní Kadavé byla označena jako fušerská. Skutečně, utíkejte, dokud to jde.

Navzdory důkladné a každodenní zubní hygieně jsem měl vždycky se zuby problémy, bohužel moje původní paní zubařka (výborná) odešla do důchodu a já byl nucen najít si novou, nutně, z důvodů silné bolesti zubu.

První v seznamu na mě vykoukla MUDr. Jiřina Kadavá, po zavolání mě objednali ještě na tentýž den, takže se mi ulevilo.

Úleva ovšem přešla ve chvíli, kdy si mě zavolali dovnitř.

Omšelá místnost s nefunkčním polohovacím křeslem, a paní zubařka Kadavá měla právě svačinu, tuším, že to byla salátová okurka.

Sestřička (která byla ale opravdu velice příjemná a na celém tom zážitku to jediné snesitelné) mě instruovala k posazení do křesla, a následně mi MUDr. Kadavá (s naslouchátkem v uchu) začala vrtat bolavý (dolní) zub. Předesílám, že bez použití rukavic a bez použití odsávačky slin.

Zub otevřela a konstatovala, že je infekce v zubním kanálku a že je potřeba nechat zub nějakou dobu otevřený.

Chtěl jsem se zeptat na podrobnosti, například jak dlouho, zdali bych si měl zub po každém jídle vyplachovat a tak dále, ještě než jsem se ale stačil zeptat na cokoli, paní Kadavá mi skočila do řeči se slovy:

"Pane, na takovýhle věci se mě neptejte, já tuhle práci dělám už přes čtyřicet let a vím moc dobře, co dělám".

V tu chvíli jsem měl skutečně nutkání odtamtud s křikem utéci, nicméně pulzující bolest v zubu mi v tom zabránila. Navrch mě paní doktorka prakticky donutila podepsat, že jsem tam byl, čímž jsem se očividně upsal k tomu, že po dobu minimálně následujících tří měsíců nebudu moci k jinému zubaři.

Za zhruba dva týdny přišla s hrůzou očekávaná kontrola, při které bylo konstatováno, že je potřeba ještě víc času na zbavení se infekce.

Za další dva týdny byla paní Kadavá se stavem zubu konečně spokojená a zub zavřela, přičemž mi doporučila bílou plombu, protože amalgám se prý podle teploty rozpíná a jelikož má zub tenkou stěnu, mohl by prasknout.

Dal jsem tedy na její doporučení, za bílou plombu zaplatil (pojišťovna jí nehradí) a odešel.

Doma jsem si plombu prohlédl a zjistil, že jsou v ní hluboké díry, a že je zub vyplněný špatně. Během zhruba dvou nebo tří týdnů se plomba kompletně vydrolila.

K paní doktorce Kadavé jsem už zpátky nešel a radši si počkal na uplynutí tříměsíční lhůty a nechal si zub opravit jinde. U doktorky, která při zákroku používala funkční polohovací křeslo, odsávačku slin a rukavice.

Nemám v úmyslu být neuctivý, věřím, že paní doktorka Kadavá kdysi bývala výborná zubařka, ovšem její tvrzení o tom, že tuhle práci dělá už přes čtyřicet let v kombinaci s jejím naslouchátkem mi říká, že by asi měla radši odejít do důchodu, a Vám všem doporučuju zajít si někam jinam.

kdepak...zhrzelý pacient je horši než zhrzelý milenec s podebranou patou... a

Kdokoliv, kdo by narazil na tuto zubařku, něchť jí dá do zubů za mě! To bylo pořád, jak mam krásný zdravý zuby a náhodou přijdu k jinýmu, tak mi jeden zub málem odvrtá a najde tři další na vrtání. Už nikdy!