Praktická lékařka pro dospělé
Libčická 396, Praha

Dnes jsem byl pro potvrzeni u p.Doktorky spletl jsem si den v tydnu a tedy i ordinační hofiny :-) a tak jsem klepal a klepal a klepal :-) i kdyz ve špatnou dobu ..... , i přesto byla p. Doktorka velice příjemná a pozitivní. Domluvili jsme se na hodině kdy mám přijít.

U paní doktorky Horákové jsem už skoro dvacet let a z její práce jsem poněkud rozpačitý. Její přístup není nevlídný, ale nemohu se zbavit pocitu, že pacienta často moc neposlouchá. Má při tom dobré a špatné dny, ale někdy jí prostě něco říkáte, a ona jako by z toho slyšela jen část. Podle toho pak vypadá léčba. Není komplexní. Také mám za to, že patří k tomu druhu lékařů, kteří když nepřijdou na příčinu potíží dostatečně brzo, tak mají tendenci se problémem dál nezabývat. Je to velký nepřítel alkoholu, ale budiž :-)
Na druhou stranu, když na to přijde, nemá problém napsat vám celou řadu vyšetření, aby vyzkoušela, kde by mohl být zakopaný pes. To je nakonec dobře.
Zkrátka je to trochu jako hodit si mincí. Není to na útěk, ale paní doktorka nemá mou absolutní důvěru.

Paní doktorka je velmi pečlivá a trpělivá vůči pacientovi. Snaží se jim naslouchat, což je u doktorů všeobecně vzácná vlastnost. To potom možná budí dojem, že jí to, jak se vyjádřil autor hodnocení přede mnou, všechno dlouho trvá. To, že často posílá pacienty k odborným lékařům na poliklinice je spíše ku prospěchu, neboť jen úzce specializovaní lékaři mohou nejvíce a nejúčinněji pomoci.
Co se týká sestry, vúbec si nezaslouží takové hanlivé hodnocení. Myslím si, že i když není "upovídaná", je velmi hodná a pečlivá. To, že se k některým pacientům chová s odstupem, chápu. Je špatná doba a někteří jedinci se chovají k doktorům a sestrám bez úcty a s lehkou arogancí. Bohužel se k nim potom někteří doktoři i setry chovají stejně.
Podle mého názoru zde nejvíce kritiky píšou lidé, kteří nejsou nijak vážně nemocní a potřebují "jenom" něco podepsat, nebo potvrdit. Až jednou budou skutečně potřebovat lékařskou pomoc, budou možná rádi, že jim někdo beze spěchu naslouchá.

Mohu jen doporučit. Má obrovské praktické zkušenosti. Léčím se již dlouho a změnou lékaře a způsobu léčby se mi konečně podařilo vyřešit můj dlouholetý problém. Paní doktorce moc děkuji.

Mám samé špatné zkušenosti. Naštěstí jsem nikdy vážněji nestonala, ale když jsem od ní tuhle potřebovala "lejstro" s razítkem, byl to hrozný problém. Dělala drahoty, prý se jí to nechce vypisovat, už je unavená. Byly to dva řádky plus podpis. Do konce ordinačních hodin zbývaly dvě celé hodiny a to si k sobě ještě přede mnou pozvala přednostně k sobě nějaké své známé. Takže jsem čekala a čekala... Tato situace se pravidelně opakuje, ať je v čekárně jeden nebo pět lidí, minimálně hodinu si počkáte. Sestra je kysela, sedi v blazene necinnosti se sepjatyma rukama a zira do stropu. Doufám, že brzy najdu jiného praktika.