Umístění: Ortopedická ambulance artroza v koleni a bolest v kotniku

Pan doktor mi vždy všechno vysvětlí a vyjmenuje mi všechna řešení, která mohu využít. Ke všemu poskytne všechna pro a proti a já si následně vyberu tu pro mě nejschůdnější cestu. Jsem u tohoto pana doktora spokojená. I se mi líbí, že při tolika pacientech a práci až nad hlavu si neopomene zavtipkovat a uvolní tak pacienta. Alespoň u mě se to tak děje.

Budějovická 1998/55, Praha
Ortopedická ambulance (mapa)

Umístění: Ortopedická ambulance artroza v koleni a bolest v kotniku

Pan doktor byl vždy velice příjemný, vysvětlil mi vše, na co jsem se zeptala naprosto "polopatě". Moje potíže s bolavým zápěstím vyřešil. Čekání v čekárně se občas protáhne, i když je člověk objednaný, ale zatím jsem nikdy nečekala víc, než by pro mě bylo přijatelné.

Pan doktor vyslechne, vyšetří, vysvětlí, navrhne odpovídající léčbu. Snaží se pomoci, ale ne vždy se mu to podaří.

Martine Šímo, také nechápu, proč jsi k němu tak dlouho chodil. Vyslyšela jsem i názor z druhé strany a hodně věcí jsi zanedbal hlavně vlastní vinou. Není nic alibističtějšího, než to pak svést na lékaře. Vždy dělá mnoho věcí preventivně a nic nezanedbává. Stačí si na již zmíněnou hodinu sednout do ordinace a člověk slyší jen samé superlativy. Kdyby byli lidé nespokojení, tak by si lékárna zela prázdnotou.... A co třeba u zubaře, nebo jiných doktorů?! Tam mi chceš tvrdit, že vždy přijdeš přesně na čas na vyšetření? Mně se to nikde nestalo. Jsi směšný...

Pan dokotor je úžasný, jsme vděčná, že jsme se k němu dostala

Skvělý sympatický doktor!
Chodila jsem na ortopedii 4 roky jinam, kde mi předepisovaly různé druhy drahých ortéz, posílali mě na rentgeny, rok jsem chodila na magnet a rehabilitace a nic. Nakonec jsem řekla, že se nic nelepší a ona řekla, že mě tedy pošle na operaci, ale neví, jestli mi pomůže, nebo ne. Ani mi pořádně neřekla, co s tím mám. Tak jsem si řekla dost.
Když jsem přišla k panu doktorovi Vurmovi, sáhl mi na koleno, po prvním doteku mi řekl co to není a rozhodoval mezi dvěma variantami- jablíčko X meniskus=> magnetická rezonance. Na první pohled z toho samého snímku (co měla doktorka před ním a nic neviděla), hned poznal, že se jedná i o jablíčko, ale teď to není závažné. Teď se chystám na operaci s meniskem a vím přesně, co mi je, co mě čeká a že mi to pomůže.
A další obrovské + je jeho komunikace s pacienty.

Martin Š.-vůbec stebou nesouhlasim a proč si teda 2 roky k němu chodil? já nemužu říct jediné špátné slovo

velmi příjemný pan doktor, profesionál každým coulem a hlavně stále ještě praktik, žádný doktor, který vyšetřuje a určuje diagnozu od stolu. Věnoval se mi pokaždé opravdu na 110%, pečlivě naslouchal, vyšetřil, po celou dobu léčby nic nezanedbal, volil strategii "raději více než méně! (čili obsáhlejší komplexnější vyšetření a následná důkladnější rehabilitace), zkrátka maximální spokojenost a jen ta nejlepší doporučení!

Pan doktor má plnou čekárnu proto, že chce vyhovět všem svým pacientům a ordinuje pouze 3 dny v týdnu (čas bohužel není nafukovací). Zbylé dny operuje. Je to vynikající odborník, který má pro vše a každého pochopení. Docházím k němu přes 30 let, a můžu přiznat, že mám jen ty nejlepší zkušenosti a že takových odborníků by u
nás mělo být více. Mohu jedině doporučit!!!!

Pan doktor Vurm je vynikající lékař, odborník s naprosto lidským přístupem, který se v dnešní době nevidí. Navíc i velmi skromný. To, že má v čekárně neustále plno svědčí jen o tom, že k němu mnoho lidí chová důvěru a on chce všem vyjít vstříc. Mrzí mě, že takovýchto kapacit není více. Já osobně pana primáře ( pro mě je a zůstane vždy panem primářem) znám přes 30 let a za celou dobu si nemohu jedinkrát na nic stěžovat.
Pane doktore - děkujeme

Pan dokotor je úžasný, jsme vděčná, že jsme se k němu dostala

Skvělý sympatický doktor!
A další obrovské + je jeho komunikace s pacienty.

nás mělo být více. Mohu jedině doporučit!!!!

Pane doktore - děkujeme

14 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Je mi 73 let, BMI 24. Asi 5 roků mě bolí po venkovní straně pravé koleno, postupně Erectus, vytahování tekutiny, obstřik Depo-Medrol.
    Artróza podle RTG před měsícem mezi II.a III. st. Bolí hlavně při chůzi na schodech, nemůžu kleknout, sednout na paty, zlobí i vnoci.
    V 2016 výměna aortální i mitrální chlopně, v 1981 splenektomie a ozařování - Hodgkin, od té doby v remisi.
    Dotaz - při jakém stupni artrózy doporučujete TEP, při uvážení věku atd?
    Děkuji

Dobrý den
    obecně se TEP implantuje od st. III.,ale RTG není jedinným kriteriem.Hodnotí se klinické vyšetření,obtíže pacienta a RTG.Je třega znát názor onkologa na ev. operaci TEP.
    MUDr.František Vurm

MUDr. františek Vurm

• Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na vybočený palec (výrůstek). Na levém palci mám výrůstek, který se zvětšuje. Dosti začíná bolet, pálet. Dokonce začínám kulhat. Je to bolestivé asi kolem půl roku.Kupuji si dokonce boty o jedno číslo větší. Zvažuji operaci, ale nějak se obávám.. Je mi 53 let. Ještě jsem s tím u ortopeda nebyla. Když bych podstoupila operaci jaká je šance, že bolest nebude a zase budu chodit v botách mé velikosti. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,není jednoduché se vyjádřit bez RTG snímku.|ale dle vašeho popisu si myslím,že operace je skutečně vhodným řešením.Je třeba zvážit typ operace dle RTG.Po operaci by s chůzí v botách vaší velikosti neměl být problém.Ale hojení je vždy delší.

MUDr. františek Vurm