U paní doktory jsme byla několikrát. Při každé návštěvě jsem nejprve musela odrážet její snahy o "Školení ústní hygieny", při kterém by mě za 500Kč naučila čistit si zuby. Ošetření jednoho zubu pak u ní trvá 2 - 3 návštěvy, i když jde pouze o vyvrtání kazu.
Před poslední sérií návštěv u ní jsem telefonovala, že mám bolesti. Objednala mne až za 3 dny. Při kontrole mi řekla, že to opravdu vypadá na zánět a poslala na RTG. Při další návštěvě vyhodnotila RTG jako skutečný zánět o objednala mne na další den. Takto si opravdu léčbu aktutní bolesti nepředstavuji.

Zuby skutečně nejsou dlažební kostky a když se vyvrtají, je lepší sklidnit nerv léčivou vložkou, než zub hned zaplombovat a čekat, zda to dobře dopadne, anebo se třeba nerv zanítí, zvlášť, když byl kaz hluboký a zasahoval blízko nervu. Paní zubařka postupuje při ošetření odborně správně, nepostupuje komerčně dle přání pacientů. Při ošetření je velmi profesionální, zručná a pečlivá a díky pravidelným RTG mi, myslím, zachránila několik zubů. Nechat si kvalitně ošetřit chrup vyžaduje holt trpělivost. Krátké objednací lhůty mohou někdy způsobit delší čekání v čekárně, není to však pravidlem.

U paní doktorky jsem nebyla vůbec spokojená. Objednávací lhůty cca 2 měsíce, nikdy nepřišla včas- musela jsem se asi 3krát přeobjednávat, protože jsem strávila v čekárně dvě i více hodin a neměla jsem zajištěné hlídání. Při běžné prohlídce mi objevila dva kazy, ale následoval RTG(který mi doposud nikdo neudělal- což byla chyba lékařky, ke které jsem chodila předtím) na něm byl kaz snad všude mezi. Nevybíravým způsobem mě vynadala, že je to moje chyba, jeden zub mi zničila tak, že mi ho nakonec vytrhla- zánět jsem tam měla ještě asi 3 týdny, ostatní zuby mi rozvrtala, ale nezaplombovala, takže mě bolela celá pusa, při jejím tempu bych to neměla opravené ještě doteď.
Nejvíce mě dorazilo její chování, když jsem byla objednaná na 8 hodin, na řadu jsem přišla asi v 11(přitom lidí tam moc nebylo) a jediné co mi udělala- vyndala drén, který jsem si mohla vyndat sama. Když jsem ji požádala, jestli by mi tedy nespravila alespoň jeden, nebo dva ty vyvrtané zuby, tak mi sprostě začala nadávat, co si vůbec myslím, že zuby nejsou dlažební kostky a že si za to můžu sama a ať si klidně někoho najdu jiného, když si myslím, že mi to opraví. Tak jsem si našla a zuby byly OK do 2 měsíců.
Omlouvám se za dlouhej román, ale nějak ve mně ta zlost je doteďka.