Stomatologická ordinace
Ohradní 24, Praha

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR + 1 Více

Velmi pečlivý a profesionální přístup.

Mám podobný problém - byl jsem jejím pacientem půl roku - tedy absolvoval jsme u ní jednu preventivní prohlídku - žádný zákrok, zuby v pořádku, tedy vše ok. Když jsem měsíc poté volal s akutním úrazem zubu (zlomený zub při sportování), nenašla termín dříve než za 1,5 měsíce. Nakonec po několika prosbách a popisu situace jsme se dohodli na termínu za 5 dní. Do té doby zub potvora bolel, otekla neošetřená dáseň atp.
Při návštěvě mi po pěti minutách zkoumání oznámila, že tohle spravit nepůjde, že zub odstraníme a na jeho místo umístíme nový - umělý (materiál už fakt nevím).
Toho jsem se zděsil a tak jsem na internetu vyhledal nejbližšího zubaře, který mne dokonce objednal hned na druhý den. Ten se mnou probral 4 moznosti (z nichz jedna byla ta, kterou chtela delat pani Hubkova) a vysvetlil mozne komplikace i prinosy. Shodli jsme se na tom, ze pracovne komplikovanejsi, ale pro zuby a moji rekonvalescenci priznivejsi bude oprava a plastika zubu (na původním zubu, nikoli vytržený!). Postup doktorky Hubkové jsem s jinými doktory nekonzultoval, pro mne je dulezity spise vysledek a pristup.
Lidsky pristup pani Hubkove ke mne jako pacientovi bych rozhodne neprirovnal ke Klientsky orientovanemu, ktery zazivam napriklad u soucasneho lekare. Zaroven objednavani po telefonu je velmi o vyjednavani a temer doprosovani se ... nikoli o dialogu mezi klientem a jeho lekarem, ke kteremu by mel mit klient duveru.

Josef

P.S. nechal jsem si vyjet na pocatku tohoto roku ze zdravotni pojistovny vypis a zjistil jsem, ze zakrok pani Hubkove je financne stejne narocny (+/- 100 CZK) jako ten, ktery jsem nakonec u nekoho jineho absolvoval.
Kdyz shrnu motivace, ktere pani Hubkovou mohly vest k urceni postupu, tak mi vychazi nasledujici: nemohla vyrazne usetrit penize moje ani pojistovny, nehledala optimalni cestu k minimalnim narokum na moji rekonvalescenci ... ale nasla nejmene pracnou cestu pro sebe.

K paní „zubařce“ jsem se objednal s ulomenou plombou na dolní 6. K mému překvapení mě objednala až za tři měsíce(90 dní) s tím že dřív nemá volný termín. Po návštěvě mě ulomenou plombu opravila. Do týdne mě ale začal zub silně reagovat na teplé a studené. Tak jsem se k paní „zubařce“ vydal pro pomoc. Odvrtala mě plombu (aniž by mě poslala na rentgen, který nevlastní) a řekla že mám mrtví zub. Poté následovalo několika měsíční čištění kanálků. Po každém vyčištění kanálků mě ale zub nijak neuzavřela, takže se mi strava dostávala pěkně přímo do kanálků. Říkala že prý je to nejlepší nechat otevřené. Zajímavý byl její argument, že takovéhle kanálky ještě neviděla. Protože mě zub už nebolel (ani nemohl když byl mrtví) tak jsem pouze naivně věřil jejímu postupu. Asi po půl roce se rozhodla kanálky uzavřít. Po dvou dnech mě otekla celá pusa. To už jsem ale neváhal a objednal se k jinému zubaři, který mě vzal okamžitě. Po rentgenu zubu na kterém viděl nedoplněné kanálky (mimochodem o kterých řekl že jsou úplně běžné), zalomený čisticí nástroj v jednom z nich mi řekl že takto vyčištěný zub už nikdo nedá dohromady a že mi nezbývá než si nechat zub vytrhnout. Ani nechtěl věřit tomu, že je nějaký zubař s několika letou praxí něčeho takového schopný. Po rentgenu celého chrupu zjistil že paní „zubařka“ používá rentgenem nekontrastní plomby, takže mi nemůže zaručit že pod plombami neroste opět kaz. Jsem ve středním věku a doposud jsem neměl s chrupem potíže. Dokonce jsem zjistil že kolega v práci k ní také chodil, o zub sice nepřišel, ale problémy s čištěním kanálků měl stejné než si našel nového zubaře.Takže pokud chce někdo přijít o zuby, tak mohu paní „zubařku“ jen doporučit!!