Zubní ordinace
Jaromírova 23/455, Praha

Pečlivá, profesionální, zodpovědná, moderně vybavená ordinace.

Paní Doktorka Panochová je velmi pečlivá lékařka a vždy se o mé zuby velmi pečlivě starala. Mohu říci, že díky její péči mám i po 60ti letech své vlastní zuby a mohu ji tedy jen a jen chválit. Totéž platí o péči v mé rodině.

K paní doktorce jsem chodila zhruba 10 let, byla jsem nesmírně ráda, že jsem se k ní dostala a vděčná, když mi spravila hned na začátku ca. 8 zkažených zubů. I během dalších let mi pospravovala různé kazy, k tomu opravdu výjimečná sestra, zářící jako sluníčko a zdroj dobré nálady.
Před ca. 3 lety se věci začaly kazit. Zuby, které bolely či pobolívaly, se nespravovaly, neboť plomba, která je od paní doktorky, je prostě dobrá a nemůže s ní nic být. Že by pod ní mohl být nový kaz, není možné. K tomu jsem byla chválena za to, jak zdravé mám zuby, čemuž jsem i chtěla věřit a tak tedy věřila.
Koncem minulého roku jsem se dostavila s odlomeným zubem, během prohlídky (snad 30 sekund) se ozvalo: Všechny zuby zdrávy, na shledanou. Zpozdile jsem zaprotestovala, následoval RTG, pod odlomenou částí kaz až k nervu a správka bez omluvy či uzardění jen na prozatímní vložku. Při všech následných (celkem 7) návštěvách jsem poslouchala, že mě prostě nemůže nikde nic bolet, protože zubům nic není, vodí proto, že je mám citlivé a mám si na to koupit zubní pastu. 2 z těchto návštěv byly díky tomu s akutní bolestí, a na poslední návštěvě, mimochodem zánět nervu na neustále nespravovaném zubu, který nemůže bolet, mi lékařka sdělila, že jsem v ordinaci vlastně jaksi pověstná. Jak volám, už sestra ví, co zas budu říkat a na co si stěžovat. Opáčila jsem, že ale mám důvod. No prý sice ano, ale problémy mám proto, že jsem pesimista. Kdybych nebyla pesimista, nic by mi nebylo. A vložku zubu ať si zkousnu, než ztvrdne, pak to už nepůjde. Při zkousnutí už venku z ordinace jsem zavyla bolestí kvůli protějšímu zubu a v ten okamžik jsem věděla, že se již nechci a nedokážu vrátit. Strávila jsem pak další 2 dny v bolestech s odumírajícím nervem, než jsem nalezla lékaře ochotného se mě ujmout.
Konkrétně mi tato lékařka připravila 3,5 měsíční peklo bolestí a agónie, spojenou s beznadějí, co mi je a nakonec i kdo mi pomůže. Zkažený zub potírala pastou proti citlivým zubům, vytrhla osmičku, aniž mi to nějak významně pomohlo, pracuje bez rukavic, vrtačky mají hlavy, které se mi těžko vejdou do úst, v životě mi nevystavila jediný doklad o zaplacení. Samozřejmě jsem platila i věci, které u nového lékaře platí VZP. Ony zuby, kterým nic nebylo, skončily nakonec zánětem nervu a odúmrtí nervu druhého, zhnisáním kanálku, umrtvený a naplněný zub je dále bolavý a bude se muset předělat. Nikomu nemohu doporučit, aby sem chodil, snad leda mladým lidem, kteří nic nepotřebují a stačí jim formální prohlídky, občas odstranění zubního kamene a semo tamo malá plomba. A sestra sluníčko se umí pěkně zakabonit.
Nechápu, jak se mohla lékařka za pár let takto změnit.

Paní dr. Panochová je poklad. Profesionální, komunikativní, příjemná. Odvádí výbornou práci a vždy poradí.
Chodím k ní já i můj muž i náš malý syn a opravdu spokojenost vždy se vším (a to je co říct, můj muž je hodně vybíravý na zubaře).

Také má fantastickou sestřičku, je to sluníčko a má úžasný smysl pro humor.

Vřele doporučuji.

Pani doktorka Panochová je velice schopná lékařka.