Praktická zubní lékařka
Zenklova 24/54, Praha

Umístění: Praktická zubní lékařka Jiný

Chodil jsem k ní v pubertě, měl jsem skvrny na zubech, které paní doktorka označila za kazy a vyvrtala mi cca 10 zubů, přičemž je zaplombovala nekvalitními plombami, které všechny (!) během pár let vypadaly. Její "péče" mě stála mnoho hodin a peněz u jiné zubařky, která mi naštestí zuby až na jeden zachránila.

U paní doktorky jsem byl několikrát, nebyl jsem spokojen. Možná je odborník, nelíbí se mi ale její přístup. Přijde mi trošku arogantní, moc nevysvětluje a když mi po odstranění kamene (za které jsem samozřejmě zaplatil) tekla z úst krev, smála se a říkala, že je to "malinovka". To mi opravdu nesedí. Má celkem dobrou pověst, hodně pacientů jí zbožňuje, mě se prostě nelíbí. Pokud někomu vyhovuje, ať k ní chodí, já už nebudu.

chtěla bych se s Vámi podělit o mojí bohužel špatnou zkušenost. K paní zubařce jsme chodila celá rodina. Já hned po deváté třídě, takže asi 9 let. Vždy jsem k paní zubařce chodila ráda, hlavně pro její citlivý přístup k bolesti a všem jsem básnila o výborné zubařce.
Před třemi lety to asi celé začalo. Udělal se mi vlevo dole u stoličky váček. Po vyčištění zubu, váčku a kanálků mi bylo řečeno, že zub musí větrat a pak se zub dokončí. Líbil se mi její přístup, že zub nechce trhat ve 22 letech. Tak jsem kvůli stoličce jedla na pravé straně a zub se větrá do ted‘. Ano 3 roky jsem chodila na čištění (mnohokrát i několikrát týdně) a zub mám stále otevřený… Po třech letech (nyní) používáním pouze jedné strany čelisti při konzumaci jídla, se mi uštípla opět dolní stolička, ale na druhé straně. Takže nyní se nenajím skoro vůbec. Zub upravila pouze jakousi vložkou, kterou mám už tři měsíce a stále se nenajím. Při této prohlídce mi bylo řečeno, že mám zubní kámen, dřív mi ho paní zubařka vyčistila, nyní mi to jen oznámila.
Občas jsem cítila bolest horních stoliček, až do křečí, ale nedokázala jsem ani popsat, který zub mi to dělá, ale bylo jasné, že se to dotýká až nervů. Na doporučení paní zubařky jsem si koupila pastu na zuby a bylinkovou mast na dásně. Zlepšilo se to. Ale pořád občas křeč z ničeho nic přišla. Po rozbité dolní pravé stoličce mi došla trpělivost, že ve svých 25 letech se v klidu nenajím, a šla k jinému zubaři… Zažila jsem šok. Vysvětlovat zubaři, který vidí, že ve 25 letech vypadají zuby, jak kdybych nikdy u zubařky nebyla, mi přišlo dost ponižující (přitom jsem byla u zubařky před touto návštěvou cca měsíc zpátky).
Nový zubař mi hned udělal rentgen a jel jen podle rentgenu. Paní zubařka mi za 9 let dělala rentgen pouze osmiček, když je trhala. Sám nový zubař mi ukázal v jakým stavu zuby mám. Dva záněty u stoliček (který popisuji nahoře). Jednu připravil hned na můstek (hned mě varoval, že bohužel můstek nemá takovou trvanlivost jako zdraví zub, takže půjdu časem na umělý…) a stolička s původním váčkem jde ven (je v zánětu 3 roky, je úplně mrtvý a v kořenech mám nečistoty) a navrhuje mi implantát. Zdůrazńuji, že je mi 25 let. Nemám děti, ani žádné zdravotní problémy ani nejsem špindíra, co si nečistí zuby, abych měla zuby v takovém stavu.
Dneska jsem byla na imunologii, kde si léčím alergií. A to pro mě byl impulz k tomu, abych napsala recenzi. Doktorka z alergologie se mě jen tak ptá, jestli se s něčím neléčím dlouhodobě, že mám v sobě už dost dlouho malé záněty, že to vypadá na chronické. Tak jsem se zeptala, jestli to může být od zubů, jen mi to potvrdila.
Je mi to moc líto, nechci nikoho odrazovat, ale bohužel i moje máma i táta změnili zubaře, protože oba dva měli opakované problémy se zuby.

Paní doktorka je pečlivá a svědomitá, opravdu nechápu záporné hodnocení.... Mně našla kazy vždy ještě před tím, než to stihlo začít bolet! Spravuje mi celou pusu a zase se ráda směju =)

Pani doktorka je po lidske strance sice velmi mila, ale po strance profesionalni ma bohuzel co dohanet. Za celou dobu co k ni chodim (a chodi k ni i moje maminka), nam ani jednou neudelala rentgen. Kaz sice tu a tam objevila, ale praci s nim moc nemela. Vyvrtani a zaplombovani zubu trvalo cca pod 7 minut. Z uvedeneho si samozrejme dokazete predstavit, jak sem pochodila u jineho zubare, ke kteremu jsem ja I maminka presla (kazda k jinemu dentistovi) - pod kazdou plombou byl kaz. Me navic nasel nejake mezizubni, ktere pri bezne prohlidce proste nejsou videt, je treba rentgen. Takze shrnuto a podtrzeno, pani doktorka je sice velmi mila, ale to bohuzel nestaci.

Každý má nárok na svůj názor,ale jsou i lidé s nároky,které není možné splnit,protože někomu stačí to co mu paní doktorka poskytne a druhý si myslí,že je to málo:Já chodím sem už od roku95 ,odstěhovala jsem se do Liberce v roce 2ooo a stejně jsem paní doktorku nevyměnila a nevyměním,protože jsem s ní spokojená.

Paní doktorka Kazdová je velmi dobrá zubařka a nelibi se mi tu některé komentáře,je to nejen zubařka,je to také člověk který je lidský. Z mého bohatého zubního repertoáru mohu vybrat několik pikantností. Zubní prohlídka u ní trvá několik minut a ne desítky sekund jak tu bylo naznačeno.Zubní kámen vždy odstraněn a ještě jsem upozorněn pokaždé na technologii čištění zubů. V roce 2008 záchrana zubu ,který pani doktorka léčila 4 měsíce.
Nechápu jak tu někdo může napsat že nic neobjeví !!! Minimálně pětkrát objeven kaz a na nic nikoho nemusím
upozorňovat!!! Je dobré si sáhnout do svědomí a přiznat si taky jestli prohlídka nebyla až po dvou letech a ne po 6 měsících. Naposledy záchrana osmičky a druhá osmička vytržena tak ,že jsem nevěděl kde jsem. Bůh mi dopřej ,aby paní doktorka byla mojí ošetřující zubařkou co nejdéle.

Nemohu doporučit. Zuby je potřeba prohlédnout pořádně, důkladně a zrengenovat. Ne je ledabyle přehlédnout a objednat vás zase na jindy. Tohle mi přijde, jako snaha stihnout co nejvíc pacientů. Bohužel všichni jiní zubaři mají plno.

Pani zubarka, s velkym Z, nechodil sem k zubarum protoze me vzdy od nich neco bolelo nebo to bylo velmi neprijemne. Pani zubarka Kazdova se ke me vzdy chovala s velkym pochopenim a peci. Myslim si ze lidi kteri zde hani jeji praci by se meli zamyslet sami nad sebou, jestli neni nahodou problem u nich. Tuto pani doktorku muzu jen a jen doporucit.

Nejhorší zubařka jakou jsem kdy měl. Souhlasím s názorem že pokud mlčíte a nereklamujete je v pohodě. Práci odvádí velmi ledabile neodstraní kaz a prskne vám na to bílou blombu jak záplatu. Hlavně platit kvalita pochybná. A o kecání o počasí či jak se vede o to nestojím. Zuby jsou drahá záležitost a proto by měli zubaři za ty peníze odvádět špičkovou práci. Je spousta v ČR skvělých zubařů ale problém je vytíženost a plný stav pacientů.