Boloňská 312, Praha
MEDICAVERA, spol. s r.o. (mapa)

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR

1 názor

velký odborník

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, mám dotaz ohledně bolesti obou kotníků. Nějaký čas občas běhám a nikdy jsem stím neměla problém, ale asi pred týdnem jsem byla běhat v lese, normálně běhám po silnici, nevím zda to má vliv, ale od té doby mě bolí oba kotníky, když sedím i chodím a obcas me v nich křupne, zadne otoky nemám. Je to uz tyden a bolest stále stejná, tak se ptám co se mohlo stát.
    Děkuji za odpoved.

Doporučuji vyhledat podologické vyšetření statiky a dynamiky nohy a dle výsledku nosit dynamické vložky do bot (př. Formotics)

Karel Veselý

• Dobrý den, měla jsem zlomeninu kosti hlezenni (zavřená) a zlomeniny jiných částí berce(zavřená) sádra 6 týdnů. Po sundání jsou kotníky oteklé prsty taky a bolí to. Jak cvičit aby se noha dostala do původního stavu (fixace byla zahnuta do prava jako hokejka)
    Děkuji

Platí pravidlo, že jak dlouho trvá fixace (sádra), tak dlouho trvá rehabilitace. Doporučuji vyhledat kvalifikovanou rehabilitaci s fyzikální a pohybovou léčbou.

Karel Veselý