Dotazy od pacientů (3)

  • Dobrý den, měla jsem zlomeninu kosti hlezenni (zavřená) a zlomeniny jiných částí berce(zavřená) sádr

    Dobrý den, měla jsem zlomeninu kosti hlezenni (zavřená) a zlomeniny jiných částí berce(zavřená) sádra 6 týdnů. Po sundání jsou kotníky oteklé prsty taky a bolí to. Jak cvičit aby se noha dostala do původního stavu (fixace byla zahnuta do prava jako hokejka)
    Děkuji

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

     Karel Veselý

    Platí pravidlo, že jak dlouho trvá fixace (sádra), tak dlouho trvá rehabilitace. Doporučuji vyhledat kvalifikovanou rehabilitaci s fyzikální a pohybovou léčbou.


  • Dobrý den, mám dotaz ohledně bolesti obou kotníků. Nějaký čas občas běhám a nikdy jsem stím neměla p

    Dobrý den, mám dotaz ohledně bolesti obou kotníků. Nějaký čas občas běhám a nikdy jsem stím neměla problém, ale asi pred týdnem jsem byla běhat v lese, normálně běhám po silnici, nevím zda to má vliv, ale od té doby mě bolí oba kotníky, když sedím i chodím a obcas me v nich křupne, zadne otoky…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

     Karel Veselý

    Doporučuji vyhledat podologické vyšetření statiky a dynamiky nohy a dle výsledku nosit dynamické vložky do bot (př. Formotics)


  • Dobrý den,již více jak tři měsíce mě trápí bolest v levém podžebří, mám sedavou práci a osm hodin za

    Dobrý den,již více jak tři měsíce mě trápí bolest v levém podžebří, mám sedavou práci a osm hodin zatěžuji levou stranu,kdy pákou neustále zvedám ruku nahoru a dolů. Mám kulatá záda, tudíž mě léta bolí v bedrech,mezi lopatky,občas v kříži. Před třemi měsíci mě ale začli bolet žebra v levém žeberním…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

     Karel Veselý

    Váš problém vyžaduje vyšetření a návrh léčby odborným rehabilitačním lékařem.


Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.