Ověřeny pacient verified-checkCreated with Sketch.
Umístění: Urologická ambulance, Klinika JL s.r.o. Doporučení od spádové uroložky

Pan doktor je v nejlepším produktivním věku, působí klidným dojmem a z mého laického pohledu se zdá být odborníkem. Pracuje především v FN Motol. Doporučuji.

V Hůrkách 1296/10, Praha 13, Praha
Urologická ambulance, Klinika JL s.r.o. (mapa)

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oborová zdravotní pojišťovna, + 5 Více

Diagnostické vyšetření

Katetrizace močového měchýře

Krevní test + 17 Více

Cystoskopie

Urologická konzultace

Vyšetření močových cest

Naše ambulance nabízí veškerá ambulantní urologická vyšetření a výkony. Specializujeme se mimo jiné na diagnostiku nádoru prostaty, pro diagnostiku vy...

• fimóza

Nádorové markery

1 názor

19 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,

jsem muž, je mi 22 let a již několikátým rokem se potýkám s problémy v oblasti hráze (mezi penisem a otvorem). Již jsem byl vyšetřen urologem, prostatu mám prý v normální velikosti. Podstoupil jsem i cystoskopii, také bez jakéhokoliv nálezu. (Zároveň se několik let potýkám s pálením na konci močové trubice a celkovou citlivostí trubice + časté močení apod. - proto cystoskopie) Přesto, když např. doskočím z jakékoliv výšky na zem, okamžitě dostanu do této oblasti křeč, která přetrvává zhruba půl minuty, pak zmizí. Občas se mi také stane, že zničehonic dostanu opravdu velice silnou řezavou bolest jakoby v oblasti konečníku (nedokážu uplně přesně určit místo). Tato bolest je opět velice krátká, většinou 1-2 sekundy, prostě takový výstřel. Občas jsem také cítil, že např. při pohlavním styku, pokud už jsem byl "vzrušený" až moc dlouho a nakonec přišla ejakulce, tak jsem cítil nepohodlí v celé této oblasti asi 5 minut, jakoby taková mírná křeč s tupou bolestí.

Doktor mi při cystoskopickém vyšetření minule řekl, že mám opravdu velice silný spasmus v této oblasti, možná by to s tím mohlo mít spojitost?

Mám velice sedavý styl života, včetně zaměstnání, takže chápu, že to může mít taky své následky. Nyní se zkouším mnohem více hýbat, cvičení, kolo (doufám, že kolem si toto nijak nezhorším..) ale jelikož se mi minulý týden právě stala ta situace s doskočením a následnou křečí, napadlo mě se zeptat ještě zde... Můžou tyto problémy souviset se silným spasmem v této oblasti aniž bych byl ohrožen nějakou vážnou nemocí? Existují nějaká cvičení, jak si pomoct nebo mám opět nasadit Baclofen?

Moc děkuji za jakoukoliv radu!

Dobrý den, Vaše obtíže se dají zařadit do tzv. syndromu bolestivé malé pánve, kdy obtíže nemusí být urologického původu, ale neurologické, může se jednat o dysbalanci svalů pánevního dna, patologii konečníku. Určitě je třeba, abyste podstoupil vyšetření neurologem, vyšetření MRI pánve, případně konečníku. Pokud se nenajde žádná patologie, pak by bylo vhodné se případně nechat vyšetřit rehabilitačním specialistou - lékař nebo fyzioterapeut, který se zabývá pánevním dnem - těch je však po skrovnu. Přiznám se, že konkrétně nejsem schopen nikoho jmenovat, ale rehabilitační lékař by Vám event. mohl poradit.

MUDr. Ivo Minárik, Ph.D. FEBU

• Dobrý den, zajímal by mě názor na řešení stresové inkontinence laserem. Zda je to opravdu tak účinné jako klasická operace. Vyšetřena urologem jsem byla a je to na operaci. A popř. kde ji dělají. Děkuji J.

Dobrý den, řešení stresové inkontinence laserem je stále experimentální metoda, která nebyla dosud srovnána se zavedenými chirurgickými metodami řešení stresové inkontinence. Myslím si, že v současnosti není vůbec hrazena zdravotními pojišťovnami, proto budete muset do operace laserem investovat s nejistým výsledkem. Na druhou stranu je také důležité vědět při rozhodování, zda jste opravdu byla důkladně vyšetřena a zda jste vyčerpala i metody neoperační jako např. posilování svalů pánevního dna, ale také případně změna živostního stylu může pomoci.

MUDr. Ivo Minárik, Ph.D. FEBU

• fimóza