Ivo Minárik, Ph.D. FEBU, urolog Praha

Urolog

Naše ambulance nabízí veškerá ambulantní urologická vyšetření a výkony. Specializujeme se mimo jiné na diagnostiku nádoru prostaty, pro diagnostiku vy...

• Fimóza

Vyšetření močových cest

Základní vyšetření

O
Umístění: Uroderm Medical s.r.o. diagnostické vyšetření

pan doktor Minárik Ivo super urológ, třetí lékař v mém životě/ročník 1952/, kterému s mojí paní věříme, je pohodový, vstřícný a empatický. Škoda, že neni více takových lékařů, v dnešní době všichni spěchají, honí body a píšou rozsáhlé zprávy, do kterých si někdy vymýšlí. Vím o čem to je!!! Lékař musí naslouchat pacienta a ne ho vyřídit za pět minut!!! Je to skvělý UROLOG!!!

Umístění: Uroderm Medical s.r.o. biopsie prostaty

Super, super, super p. doktor, sestra, ordinace, jednání s pacienty, organizace a já už nevím, co ještě. A věřte, že vím o čem píši.

Umístění: Uroderm Medical s.r.o. cystoskopie močového měchýře mého manžela

Pan doktor Ivo Minárik působí už od prvního momentu velice sympatickým dojmem. Ráno při příchodu do práce pozdraví s úsměvem všechny čekající pacienty (více ordinací má společnou čekárnu s recepcí, byl jsem přijat do ordinace dle objednaného času, žádné čekání - jak kontrastní s urologickou klinikou VFN......
Nejdříve pohovor (byl jsem u pana doktora poprvé), pak klasická urologická prohlídka v příjemném prostředí moderní ordinace, příjemná sestřička i pan doktor. Objednání na cystoskopii močového měchýře s uklidňující informací, že to co se lze dočíst na internetu neteba brát vážně, není to tak stašné.....a měl pravdu. Opět jsme byl přijat dle objednaného času bez čekání, cystoskopie se opravdu není třeba bát, nebolí to, pan doktor je velice šikovný a vše proběhlo velice rychle a s citem. Ani né za dvě minuty bylo hotovo. Doporučuji všem, nejenom těm, kdo má z tohoto vyšetření strach. Pan doktor je prostě profík. Už u něj zůstávám.

Umístění: Uroderm Medical s.r.o. Doporučení od spádové uroložky

Pan doktor je v nejlepším produktivním věku, působí klidným dojmem a z mého laického pohledu se zdá být odborníkem. Pracuje především v FN Motol. Doporučuji.

28 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Azoospermie!

Dobry den, manzel podstoupil spermiogram s vysledkem azoospermie. Neco jsme si o tom uz nacetli a podnikli uz prvni kroky k dalsimu vysetreni na andrologickem pracovisti. Uvidime co dal.

Nikde se ale poradne nemohu docist, zda existuji i pripady, ze by se tato porucha vylecila a par posleze mel sanci na oplodneni prirozenou cestou.

Mame uz 6 leteho syna, ktereho jsme pocali prirozene.
    Manzelovi je 44 let a dlouhodobe pracuje ve velkem az extremnim vypeti a stres je na dennim poradku bohuzel. Konzumace alkoholu a toxickych navykovych latek se ho take tyka ( nebo tykala v poslednich letech) Pred dvema az trema mesicma bral navic zhruba mesic ruzne opijaty a leky na bolest zad a vyhozene celisti ( tramal, aulin,biofenac, skudexa).

Heldam tedy odpovedi na tyto otazky:

Mohly by tyto faktory zapricinit azoospermii?
    Muze se zmenou zivotniho stylu ( doplnky stravy, vylouceni alkoholu a drog, mene stresu) nastat obrat a spermie se zacnou znovu v ejakulatu objevovat?
    Existuje docasna asoospermie?
    Existuje sance na prirozeme oplodneni, v pripade, ze by se azoospermie vylecila?

Dekuji moc za vas cas a vase odpovedi.

S pozdravem

Dobrý den, pokud máte společně dítě, pak se musí jednat o azoospermii získanou. je potřeba tedy vyšetřit hormony, varlata i vývodné pohl. cesty urologem. Nemyslím si, že by Vámi uváděné léky zapříčinily azoospermii. Také bych byl pro zopakování spermiogramu.

• Dobrý den,
    přenos chlamydií trachomatis je jen pohlavním stykem? Nebo jsou i jiné možnosti, když má člověk pozitivní protilátky v krvi a tzv nezahnul?

Ano, chlamydie trachomatis nenapadají pouze pohl. orgány. Napadají např. spojivky nebo dýchací cesty. Proto pozitivita protilátek o pohl. přenosu nevypovídá.

• Fimóza
  • Zánět močového měchýře