V Hůrkách 1296/10, Praha 13 , Praha
Urologická ambulance, Klinika JL s.r.o. (mapa)

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oborová zdravotní pojišťovna, + 5 Více

Bakteriologické vyšetření

Biochemické vyšetření

Biopsie prostaty +17 Více

Cystoskopie

Diagnostické vyšetření

Digitální rektální vyšetření

Naše ambulance nabízí veškerá ambulantní urologická vyšetření a výkony. Specializujeme se mimo jiné na diagnostiku nádoru prostaty, pro diagnostiku vy...

• fimóza

Vyšetření moči

Vyšetření močových cest

Základní vyšetření

Urologická ambulance, Klinika JL s.r.o.

Umístění: Urologická ambulance, Klinika JL s.r.o. cystoskopie močového měchýře mého manžela

Pan doktor Ivo Minárik působí už od prvního momentu velice sympatickým dojmem. Ráno při příchodu do práce pozdraví s úsměvem všechny čekající pacienty (více ordinací má společnou čekárnu s recepcí, byl jsem přijat do ordinace dle objednaného času, žádné čekání - jak kontrastní s urologickou klinikou VFN......
Nejdříve pohovor (byl jsem u pana doktora poprvé), pak klasická urologická prohlídka v příjemném prostředí moderní ordinace, příjemná sestřička i pan doktor. Objednání na cystoskopii močového měchýře s uklidňující informací, že to co se lze dočíst na internetu neteba brát vážně, není to tak stašné.....a měl pravdu. Opět jsme byl přijat dle objednaného času bez čekání, cystoskopie se opravdu není třeba bát, nebolí to, pan doktor je velice šikovný a vše proběhlo velice rychle a s citem. Ani né za dvě minuty bylo hotovo. Doporučuji všem, nejenom těm, kdo má z tohoto vyšetření strach. Pan doktor je prostě profík. Už u něj zůstávám.

Umístění: Urologická ambulance, Klinika JL s.r.o. Doporučení od spádové uroložky

Pan doktor je v nejlepším produktivním věku, působí klidným dojmem a z mého laického pohledu se zdá být odborníkem. Pracuje především v FN Motol. Doporučuji.

19 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, zajímal by mě názor na řešení stresové inkontinence laserem. Zda je to opravdu tak účinné jako klasická operace. Vyšetřena urologem jsem byla a je to na operaci. A popř. kde ji dělají. Děkuji J.

Dobrý den, řešení stresové inkontinence laserem je stále experimentální metoda, která nebyla dosud srovnána se zavedenými chirurgickými metodami řešení stresové inkontinence. Myslím si, že v současnosti není vůbec hrazena zdravotními pojišťovnami, proto budete muset do operace laserem investovat s nejistým výsledkem. Na druhou stranu je také důležité vědět při rozhodování, zda jste opravdu byla důkladně vyšetřena a zda jste vyčerpala i metody neoperační jako např. posilování svalů pánevního dna, ale také případně změna živostního stylu může pomoci.

MUDr. Ivo Minárik, Ph.D. FEBU

• Dobrý den,

jsem muž, je mi 22 let a již několikátým rokem se potýkám s problémy v oblasti hráze (mezi penisem a otvorem). Již jsem byl vyšetřen urologem, prostatu mám prý v normální velikosti. Podstoupil jsem i cystoskopii, také bez jakéhokoliv nálezu. (Zároveň se několik let potýkám s pálením na konci močové trubice a celkovou citlivostí trubice + časté močení apod. - proto cystoskopie) Přesto, když např. doskočím z jakékoliv výšky na zem, okamžitě dostanu do této oblasti křeč, která přetrvává zhruba půl minuty, pak zmizí. Občas se mi také stane, že zničehonic dostanu opravdu velice silnou řezavou bolest jakoby v oblasti konečníku (nedokážu uplně přesně určit místo). Tato bolest je opět velice krátká, většinou 1-2 sekundy, prostě takový výstřel. Občas jsem také cítil, že např. při pohlavním styku, pokud už jsem byl "vzrušený" až moc dlouho a nakonec přišla ejakulce, tak jsem cítil nepohodlí v celé této oblasti asi 5 minut, jakoby taková mírná křeč s tupou bolestí.

Doktor mi při cystoskopickém vyšetření minule řekl, že mám opravdu velice silný spasmus v této oblasti, možná by to s tím mohlo mít spojitost?

Mám velice sedavý styl života, včetně zaměstnání, takže chápu, že to může mít taky své následky. Nyní se zkouším mnohem více hýbat, cvičení, kolo (doufám, že kolem si toto nijak nezhorším..) ale jelikož se mi minulý týden právě stala ta situace s doskočením a následnou křečí, napadlo mě se zeptat ještě zde... Můžou tyto problémy souviset se silným spasmem v této oblasti aniž bych byl ohrožen nějakou vážnou nemocí? Existují nějaká cvičení, jak si pomoct nebo mám opět nasadit Baclofen?

Moc děkuji za jakoukoliv radu!

Dobrý den, Vaše obtíže se dají zařadit do tzv. syndromu bolestivé malé pánve, kdy obtíže nemusí být urologického původu, ale neurologické, může se jednat o dysbalanci svalů pánevního dna, patologii konečníku. Určitě je třeba, abyste podstoupil vyšetření neurologem, vyšetření MRI pánve, případně konečníku. Pokud se nenajde žádná patologie, pak by bylo vhodné se případně nechat vyšetřit rehabilitačním specialistou - lékař nebo fyzioterapeut, který se zabývá pánevním dnem - těch je však po skrovnu. Přiznám se, že konkrétně nejsem schopen nikoho jmenovat, ale rehabilitační lékař by Vám event. mohl poradit.

MUDr. Ivo Minárik, Ph.D. FEBU

• fimóza