Umístění: Ortopedická ambulance artroza v koleni a bolest v kotniku

Pan doktor mi vždy všechno vysvětlí a vyjmenuje mi všechna řešení, která mohu využít. Ke všemu poskytne všechna pro a proti a já si následně vyberu tu pro mě nejschůdnější cestu. Jsem u tohoto pana doktora spokojená. I se mi líbí, že při tolika pacientech a práci až nad hlavu si neopomene zavtipkovat a uvolní tak pacienta. Alespoň u mě se to tak děje.

Budějovická 1998/55, Praha
Ortopedická ambulance (mapa)

Martin Š.-vůbec stebou nesouhlasim a proč si teda 2 roky k němu chodil? já nemužu říct jediné špátné slovo

Pan doktor má plnou čekárnu proto, že chce vyhovět všem svým pacientům a ordinuje pouze 3 dny v týdnu (čas bohužel není nafukovací). Zbylé dny operuje. Je to vynikající odborník, který má pro vše a každého pochopení. Docházím k němu přes 30 let, a můžu přiznat, že mám jen ty nejlepší zkušenosti a že takových odborníků by u
nás mělo být více. Mohu jedině doporučit!!!!

Vynikající odborník, skvělý člověk, u kterého máte pocit, že jste v domácím prostředí a ne v ambulanci. Je pečlivý, svědomitý a jeho přístup k pacientům by měl být vzorem i pro ostatní lékaře. Hodnotím ho jako výborného lékaře a doporučuji ostatním.

Jeden z nejlepších lékařů, které jsem poznala. Nejen skvělý odborník, ale i milý, ochotný, společenský člověk. Všem ostatním ho doporučuji. Spokojenost bude opravdu velká.

dr.Vurm je vynikající lékař , diagnostik, operatér. Má skvělý přístup k lidem.Velice doporučuji,

nás mělo být více. Mohu jedině doporučit!!!!

16 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Je mi 73 let, BMI 24. Asi 5 roků mě bolí po venkovní straně pravé koleno, postupně Erectus, vytahování tekutiny, obstřik Depo-Medrol.
    Artróza podle RTG před měsícem mezi II.a III. st. Bolí hlavně při chůzi na schodech, nemůžu kleknout, sednout na paty, zlobí i vnoci.
    V 2016 výměna aortální i mitrální chlopně, v 1981 splenektomie a ozařování - Hodgkin, od té doby v remisi.
    Dotaz - při jakém stupni artrózy doporučujete TEP, při uvážení věku atd?
    Děkuji

Dobrý den
    obecně se TEP implantuje od st. III.,ale RTG není jedinným kriteriem.Hodnotí se klinické vyšetření,obtíže pacienta a RTG.Je třega znát názor onkologa na ev. operaci TEP.
    MUDr.František Vurm

MUDr. františek Vurm

• Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na vybočený palec (výrůstek). Na levém palci mám výrůstek, který se zvětšuje. Dosti začíná bolet, pálet. Dokonce začínám kulhat. Je to bolestivé asi kolem půl roku.Kupuji si dokonce boty o jedno číslo větší. Zvažuji operaci, ale nějak se obávám.. Je mi 53 let. Ještě jsem s tím u ortopeda nebyla. Když bych podstoupila operaci jaká je šance, že bolest nebude a zase budu chodit v botách mé velikosti. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,není jednoduché se vyjádřit bez RTG snímku.|ale dle vašeho popisu si myslím,že operace je skutečně vhodným řešením.Je třeba zvážit typ operace dle RTG.Po operaci by s chůzí v botách vaší velikosti neměl být problém.Ale hojení je vždy delší.

MUDr. františek Vurm