Pavel Poštulka, ortoped Praha

MUDr. Pavel Poštulka

Ortoped Více

José Martího 2/407, Praha
Ordinace ortopeda

Zobrazit ostatní profily ortopedů v okolí

Názory

Umístění: jiné místo Jiný

K tomuto lékaři jsem chodil již v červnu tohoto roku, ale nechal jsem si na napsání recenze větší odstup, protože jsem chtěl být maximálně objektivní.
Můj problém byl úžinový syndrom ramene. Diagnózu mi doktor při první návštěvě určil správně, bezesporu má ze své praxe bohaté zkušenosti. Vše, co následovalo, již tak růžové bohužel nebylo. Vrátím se však trochu nazpět. Lékaře jsem si našel na internetu dle místní dostupnosti a jeho odbornosti, trochu mě znejistilo, že jsem byl jsem při prvním objednáním jeho sestrou informován o tom, že pan doktor nespolupracuje s pojišťovnami a že mne bude léčit kolagenovými injekcemi, které jsou vlastně takovou moderní průlomovou léčbou, kterou si budu muset hradit z vlastních prostředků. To, že si budu léčbu hradit, jsem přijal bez výhrad, nemám problém si za své zdraví připlatit, ale mělo mě varovat, že sestra víceméně
ještě před prvním setkáním s lékařem samým (a bez znalosti diagnózy) určila způsob léčby. Řekl jsem si, že to nechám na posouzení lékaře a poté se rozhodnu. První návštěva proběhla standardně, vyšetření, určení diagnózy, doporučená léčba - kolagenové injekce. Lékař mě ubezpečil, že je víceméně 100% pravděpodobnost, že u člověka mé kondice a věku léčba zabere a za pár týdnů budu fit. U toho jsem byl ujištěn, že se jedná o unikátní metodu, kterou se mimo tohoto lékaře zabývá ještě jedno odborné pracoviště. V době prvního vyšetření jsem měl bolesti na úrovni cca 6 (ze škály 1-10, min/max). Rameno v klidu skoro nebolelo, ale jeho hybnost byla bolestí dost omezena. Po aplikaci první kolagenové injekce se mi bolestivost ramene zvýšila na stupeň 7, což trvalo cca 4-5 dní, pak se bolest začala vracet zpět ke stupni 6. Za týden jsem šel na kontrolu a byla mi doporučena další kolagenová injekce, doporučení jsem v dobré víře a po ubezpečení lékařem o brzkém zlepšení přijal. Následovala stejná situace, zhoršení bolestivosti na stupeň 7 a postupné navracení bolestivosti na původní hodnotu, tedy stupeň 6. Moje třetí návštěva znovu cca po týdnu byla v podobném duchu, když jsem si lékaři postěžoval na zvýšenou několikadenní bolestivost, bylo mi řečeno, že léčba chce čas, a že pravděpodobnost mého uzdravení touto metodou je cca 80%. Následně proběhla aplikace třetí kolagenové injekce. V tomto týdnu se bolestivost ramene dostala na stupeň 7-8 oproti počátečnímu stavu. Zvýšená bolest velmi pomalu odeznívala k původní hodnotě. Po celou dobu léčby, tedy zhruba tři týdny, jsem navíc k injekcím absolvoval doplňkovou léčbu vlnovou a laserovou terapií vždy 5x týdně po cca 40 min.. Při mé poslední návštěvě jsem lékaři sdělil, že jeho léčba mi způsobuje větší utrpení než stav, ve kterém jsem k lékaři přišel. Lékař se podivoval, že nejsem s jeho léčbou spokojen a byl velmi rozčarován, když jsem mu sdělil, že tento způsob léčby dále odmítám. Očekával jsem, že mi nabídne léčbu jinou metodou, popřípadě mě odešle na RTG nebo magnetickou rezonanci, či podobné vyšetření, abychom zjistili skutečný stav onemocnění. Toto lékař striktně odmítl. Léčbu jsem ukončil a s celkově zaplacenými účty v hodnotě zhruba 8.200 Kč jsem po necelém měsíci odešel k jinému lékaři.
Ten mě ihned odeslal na RTG a z něj, vše v rámci jedné návštěvy usoudil, že původní diagnóza je správná. Jako léčbu mi doporučil, rameno šetřit, rehabilitovat a vyhýbat se šarlatánům. Chce to prý především čas, další kontrola není nutná, pokud nedojde ke zhoršení stavu. V tomto případě šlo vše hradila pojišťovna. Na závěr jen tolik, že MUDr. Poštulkou aplikovaná léčebná metoda mi rozhodně nepomohla a naopak jsem po její aplikaci cítil výrazně větší obtíže. Pro příště se budu mít před takovými alternativními metodami na pozoru. Udělají mi tak maximálně vítr v kapse:-(

S péčí pana Poštulky jsem byla velmi spokojená. Po úděsné zkušenosti z Motola, kde na mě lékař řval, jsem přešla do jeho péče a vše bylo v klidu. Měl na mě čas a byl ochoten i přizpůsobit léčbu mým požadavkům. Nenutil mě do punkce, místo toho jsme počkali a voda v koleni se začala sama vstřebávat, díky tomu se již nevrátila. Léčba byla možná delší, ale příjemnější a bez stresu, navíc věřím, že s dlouhodobnými pozitivními dopady :) Klasičtí doktoři mě hned chtěli dávat na operaci, pan doktor mi řekl ale rizika s tím spojená. Což mi přijde fér, že řekne, tady jsou takové možnosti , něco doporučí, ale samozřejmě výběr nechá na vás. Tak by to mělo být.

Panu doktoru vděčím za vyléčení již chronického zánětu hrtanu, který mě trápil od 14 let. Také se mu podařilo mě přesvědčit abych přestala kouřit a sundala přebytečná kila. Velmi si vážím jeho přístupu k pacientovi a za vše mu moc děkuji. Vojteková

U pana doktora jsem absolvoval 14ti denni terapii a od te doby me nic neboli!

K tomuto lékaři,ortopedovi i homeopatovi jezdíme více jak 10let a opravdu nám pomohl v mnoha nemocech.Mohu jen doporučit.Každá návštěva se platí, protože pan doktor nemá smlouvy s pojišťovnami.

Velmi zkušený ortoped,milý,vstřícný,dokáže velmi pozitivně stimulovat pacienta,skloubení klasické medicíny s alternativní-vedle ortopedie stejně dokonale ovládá i homeopatii.Rozhodně doporučuji.