Thámova 7, Praha
Psychologická poradna Bez-tíže (mapa)

Další dostupný termín:

Viz kalendář
Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Bankovní převod
736 11.....

Psychologické konzultace • od 800 kč

Partnerská psychoterapie • od 800 kč

Rodinná psychoterapie • od 800 kč +4 Více

Individuální psychoterapie • od 800 kč

Studenti - individuální terapie • od 600 kč

V případě zrušení sezení méně než 24h dopředu účtuji 50% ceny. Prosím, myslete na to.

Věnuji se rodinné, párové i individuální psychoterapii. Při práci se maximálně zaměřuji na to, co klienta trápí a na to, jak by bylo možné to změnit. ...

• vztahová krize

• Institut rodinné terapie Praha

Fotografie

Znalost jazyků

Angličtina

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže rodinná psychoterapie

Po sprše našich informací dovedl pan magistr najít a naťuknout tu hlavičku hřebíčku, která byla klíčová! Přesně terapie splnila, co jsme chtěli, potřebovali a ujištění, že změna je možná, jsme odcházeli spokojení.

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže Životní priority, vztahy.

Pan magistr Zajíc je naprostá špička. Během dvou sezení mi pomohl utřídit si své životní a vztahové priority, po každé schůzce jsem odcházel sebevědomý, s dobrou náladou a motivovaný. Ani jsem neměl pocit, že jsem u lékaře, rozhovor byl vždy nenucený a vřelý, jako s dobrým kamarádem, a také velmi obohacující. Rád služeb pana Zajíce využiji i příště. Pokud Vás něco trápí, určitě se objednejte, nemůžete udělat lépe. :-)

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže rodinná psychoterapie

S panem doktorem jsem moc spokojena.Kdyz se synem(11let)opustime "ordinaci",tak zacne skakat do vzduchu a zacne rikat:"Maminko,to bylo skvely!!!"
VRELE DOPORUCUJI.Ludmila Zahalkova

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Dlouho jsem se odhodlávala k návštěvě psychologa, a jsem ráda, že můj výběr Pana Magistra Zajíce byl trefa do černého.
Nejenom, že má Pan Magistr velmi empatický přístup, zároveň jsem neměla pocit, jako bych byla na nějakém sezení, ale spíše venku s kamarádem. Pomohl mi taky optimistický způsob sezení, kdy dá se říci, jsem se celou terapií prosmála - v místnost jsem byla tím kterou jsem tam uvnitř. Pan magistr nezodpoví vaše otázky, ale navede vás tak, abyste si je zodpověděli vy sami. Moc mi pomohl v mém rozčarovaném období najít zpátky sebejistotu. Sice sem tam přijde ještě slabší období, ale můžu říci, že i díky Panu Magistrovi, jsem teď "bez - tíže".
Děkuji
Z.

Super přístup - dcera překvapivě dobře reagovala! Pan magistr je milý a profesionální a má (podle mého) dobré názory - po první návštěvě jsem zaznamenala pozitivní změnu!

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Návštěva mojí dcery byla u pana Zajíce, a ostatně i pro mne, první zkušeností. Velmi důležité bylo, jak dcera tuto návštěvu přijme. Po sezení to zhodnotila i za mne: velmi se mi ulevilo, cítím se úplně lehce a mám skvělou náladu. Moc se těším na další návštěvu.
A to je za ni i mne zhodnocení po první návštěvě. Doufám, že i další jí přinesou stejný pocit a úlevu.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pan Zajíc, ačkoli sedí proti nám, není našim protipólem. Naopak stojí vedle nás, on nás vede, je to podpora na naší klikaté cestě. Obrovské a upřímné díky za to!!! :-) A souhlasím a potvrzuji všechny další sdílené názory na jeho přístup :-)

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Výborný osobní a kamarádský přístup k dětským pacientům. Syn ani nezaregistroval, že byl u pana psychologa. Díky. Nováková

Mgr. Martin Zajíc

To mě těší ;) Můj názor je, že by klient neměl výrazně narážet na jasné vymezení terapie. Je dána místem, časem a ty ostatní věci nemusejí být tak hmatatelné. Takže když dítěti přijde, že jsem prostě pán, který je zvědavý, mám z toho radost ;)

Sezení u pana Mgr. Zajíce bylo mojí první návštěvou u psychologa. Moje prvotní obavy a nervozita byly během pár minut ta tam díky skvělé atmosféře. Povídání bylo velice příjemné a přirozené - při druhé návštěvě měl dokonce pan Zajíc celou hodinu na klíně mého psa, pro kterého jsem na poslední chvíli nesehnala hlídání a musela ho neplánovaně vzít s sebou - citíte se tu opravdu jako doma.
Ale to nejpodstatnější na závěr: Ačkoliv probíhá sezení téměř jako pokec s kamarádem, otevřelo mi oči a pomohlo mi s řešením zásadních problémů. Pan Zajíc mi nepodsouval žádné své domněnky, ale směřoval rozhovor tak, že jsem se najednou dovedla na situaci podívat z jiného úhlu a odpovědět si na otázky, na které jsem doposud marně hledala odpověď. Moc děkuji a doporučuji!

Pán psycholog Martin Zajíc má citlivý a empaticky pristup, neriesi pacienta okrajovo len podla nejakych tabuliek, pristupuje k nemu ludsky. Mojho syna si ihned ziskal svojim uprimnym zaujmom a srdecnostou.
Tento zucastneny a ludsky pristup si v dnesnom svete cenim..

J.L.Timsova

od 600 kč

od 600 kč

Cena není uvedená

Psychologická poradna Bez-tíže

V případě nutnosti diagnostiky doporučujeme státní instituce.

Cena není uvedená

Psychologická poradna Bez-tíže

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže Životní priority, vztahy.

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže rodinná psychoterapie

VRELE DOPORUCUJI.Ludmila Zahalkova

Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Děkuji
Z.

Mgr. Martin Zajíc

Tento zucastneny a ludsky pristup si v dnesnom svete cenim..

J.L.Timsova

66 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,
    no, asi bych rozlišoval dvě věci. 1. možné že dcera může mít nějaké specifické poruchy učení, které se promítají do jejích školních výkonů (nepěkné písmo, chyby v matematice). To by se zjistilo na vyšetření v Pedagogicko psychologické poradně. 2. něco jiného je její motivace. Chápat školu jako instituci dcera sice může, ale to neznamená, že se podle toho bude i chovat :) Může mít svůj názor. Třeba takový, že to je nuda, a že ji to nebaví. Bylo by možná fajn probrat potíže i s její paní učitelkou. Je možné, že některé věci ji ve škole opravdu mohou v 7,5letech mezi šestiletými dětmi nudit.
    Zkuste ji nějakým pravidlům, jak se věci dělají, naučit na něčem snazším, než na školní práci a rozhodně ji oceňujte za vše, co dokáže dodržet. Jak se pravidla dodržují ve hrách, jak se pravidla dodržují na hřišti ... Co se týká školy, možná budete muset nastavit pravidlo o úkolech tak, že pro ni bude nevýhodné práci natahovat nebo výhodné ji udělat rychleji. Doporučuji spíše motivaci pozitivní, než negativní. Chápu, že je toho na vás někdy moc, ale na ni možná také. Zvyknout si na školu je dost těžký úkol potíže, které uvádíte mohou souviset i s dalším děním v rodině, takže zkuste něco z toho, co jsem napsal a pokud budete mít pocit, že chcete změn dosáhnout rychleji, tak by bylo vhodné to probrat trochu šířeji v nějaké rodinné poradně. Ale tou PPP bych možná začal, abyste neztráceli nervy třeba zbytečně u něčeho, co dcera zkrátka ještě nedokáže ovlivnit tak, jak byste si představovali. Držím palce. Martin Z.

• Dobrý den,
    mám 4 letou dceru ,která má problém s oblékáním. Nesnese nic na krku,nesnese když má shrnutý rukáv nebo ponožku v botě. Každý den při oblékání máme doma scénu.Setkal jste se tím někdo? Víte si s tím rady? Já ne. děkuji

Dobrý den, na odpověď mám poměrně málo informací. Takovýto problém se málokdy týká jen vlastnosti oblečení (kouše, tlačí). Jak se vaše dcera vypořádává s jinými "ne tak komfotními úkony?" Čištění zubů, usínání, jak funguje ve školce? Jak tam řeší převlékání ven nebo do postýlek? Má nějaké sourozence? Jak se obléká, když ji hlídá babička, děda nebo tatínek?
    Každé dítě i dospělý se musí naučit vypořádat s věcmi, které nejsou tak úplně po jeho vůli. Možná se zkuste pro začátek poprat s menším úkolem, než s oblékáním, pokud to probíhá tak drasticky. To, čemu se dcera dokáže přizpůsobit a čemu ještě ne, dokážete asi posoudit lépe, než kdokoliv jiný. Zkuste proto s tatínkem stanovit věci se kterými, se zkrátka musíte poprat a jiné, které jsou zatím přílš vyčerpávající pro všechny zkuste na nějaký čas neřešit (roláky třeba vyřaďte...). Pokud máte dojem, že míra, do jaké vás problémy zatěžují, neumožňuje nějaký odklad, bude lepší to řešit s rodinným psychologem se kterým proberete mnohem šířeji vše, co s problémem může souviset.

• vztahová krize
  • psychosomatické potíže