Mgr.

Martin Zajíc

Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut Combined ShapeCreated with Sketch. přijímá nové pacienty

Calendar-iconCreated with Sketch. Objednat se 38 sjednaných návštěv během posledních 30 dní

Věnujeme se rodinné, párové i individuální psychoterapii. Při práci se maximálně zaměřujeme na to, co klienta trápí a na to, jak by bylo možné to změnit. Více se zaměřujeme na budoucnost… Více

Objednat se

info-iconCreated with Sketch. Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • Změny chování u dítěte

Dobrý den,
    mám dotaz ohledně pětiletého syna mého přítele. Přítel s matkou dítěte není už přes rok a půl, ale teprve od ledna spolu nebydlí. První dva měsíce jsme s dítětem vycházeli bezproblémově, další čtvrt rok nastaly problémy. Přítel upřednostňuje volnější výchovu bez pravidel a přeje si,… Více

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Dobrý den,
    napadá mě, jak mám chápat, že píšete vy a ne váš přítel. Zapojení nového partnera do výchovy je vhodné dělat postupně. Pokud přítelův syn reaguje takto výrazně i po delší době, bude… Více

• syn chce být s otcem

Dobrý den,vychovávám sama 2 kluky (10 a 3 roky) a potřebovala bych poradit s tím mladším.Stýká se s otcem 2xtýdně,přespává u něj a mají spolu hezký vztah..Můj bývalý partner (otec mladšího syna) má jen jeho a tak když je syn u něj,věnuje se mu na 100 %.Což se malému samozřejmě moc líbí a mně též.Bohužel… Více

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Dobrý den,
    nedoporučuji nechat rozhodovat 3leté détě o tom, kde bude bydlet. Pokud chce být jen u jednoho rodiče, je dobré zjistit, v čem se přístup rodičů liší a proč tak výrazně tíhne k jednomu… Více

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• Věnujeme se rodinné, párové i individuální psychoterapii. Při práci se maximálně zaměřujeme na to, co klienta trápí a na to, jak by bylo možné to změnit. Více se zaměřujeme na budoucnost a možné zlepšení, než hledání chyb či selhání v minulosti.

Když přemýšlíte nad tím, co jste zkazili, zhorší Vám to náladu a nic tím nezměníte.
    Když přemýšlíte nad tím, co se Vám může podařit a jakým způsobem, je to daleko lepší.

20 min úvodní rozhovor zdarma
    (Rozhlédnete se u nás, probereme co od terapie čekáte, co Vám mohu nabídnout, co by Vám vyhovovalo nejvíce apod.)

V případě zájmu o terapeuta - ženu se střídám s Mgr. Julií Rákosovou).

60 min sezení 700 Kč
    jak u individuální tak u párové i rodinné formy!

60 min sezení 500 Kč pro studenty SŠ a VŠ v případě indiv. terapie

Nejčastěji řešené problémy:
    - vztahové problémy
    - nejistota z životního rozhodování
    - výchovné problémy dětí

Nemoci

• vztahová krize
  • psychosomatické potíže
  • výchovné problémy
  • potíže vyplývající z psychiatrické dignózy

Fotografie

Články

• Žárlivost ve vztahu

12. ledna 2015

Setkali jste se někdy se žárlivostí? Jak jste ji řešili? Co z toho fungovalo a co ne? Přečtěte si, co možná stálo za tím, že řešení se nedařilo najít. Co...
  • Co dělat, když se dítě vzteká?

18. listopadu 2014

Spousta maminek a tatínků se ptá „Co mám dělat, když se vzteká?“ Až na letní dovolené uvidíte u vody podrážděné rodiče a ukřičené děti, zkuste se zamyslet,...
  • Odkládání činností – prokrastinace

30. října 2014

Odkládání známe všichni. Do určité míry odkládá věci, které je třeba udělat, každý. Je to zkrátka signálem, že nám daná činnost není příliš příjemná,...

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• Umístění: Psychologická poradna Bez-tížeSlužby: rodinná psychoterapie

S panem doktorem jsem moc spokojena.Kdyz se synem(11let)opustime "ordinaci",tak zacne skakat do vzduchu a zacne rikat:"Maminko,to bylo skvely!!!"
    VRELE DOPORUCUJI.Ludmila Zahalkova

• Z
    Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Dlouho jsem se odhodlávala k návštěvě psychologa, a jsem ráda, že můj výběr Pana Magistra Zajíce byl trefa do černého.
    Nejenom, že má Pan Magistr velmi empatický přístup, zároveň jsem neměla pocit, jako bych byla na nějakém sezení, ale spíše venku s kamarádem. Pomohl mi taky optimistický způsob sezení, kdy dá se říci, jsem se celou terapií prosmála - v místnost jsem byla tím kterou jsem tam uvnitř. Pan magistr nezodpoví vaše otázky, ale navede vás tak, abyste si je zodpověděli vy sami. Moc mi pomohl v mém rozčarovaném období najít zpátky sebejistotu. Sice sem tam přijde ještě slabší období, ale můžu říci, že i díky Panu Magistrovi, jsem teď "bez - tíže".
    Děkuji
    Z.

• T

Super přístup - dcera překvapivě dobře reagovala! Pan magistr je milý a profesionální a má (podle mého) dobré názory - po první návštěvě jsem zaznamenala pozitivní změnu!

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Návštěva mojí dcery byla u pana Zajíce, a ostatně i pro mne, první zkušeností. Velmi důležité bylo, jak dcera tuto návštěvu přijme. Po sezení to zhodnotila i za mne: velmi se mi ulevilo, cítím se úplně lehce a mám skvělou náladu. Moc se těším na další návštěvu.
    A to je za ni i mne zhodnocení po první návštěvě. Doufám, že i další jí přinesou stejný pocit a úlevu.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pan Zajíc, ačkoli sedí proti nám, není našim protipólem. Naopak stojí vedle nás, on nás vede, je to podpora na naší klikaté cestě. Obrovské a upřímné díky za to!!! :-) A souhlasím a potvrzuji všechny další sdílené názory na jeho přístup :-)

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Výborný osobní a kamarádský přístup k dětským pacientům. Syn ani nezaregistroval, že byl u pana psychologa. Díky. Nováková

Mgr. Martin Zajíc2016-11-06

To mě těší ;) Můj názor je, že by klient neměl výrazně narážet na jasné vymezení terapie. Je dána místem, časem a ty ostatní věci nemusejí být tak hmatatelné. Takže když dítěti přijde, že jsem prostě pán, který je zvědavý, mám z toho radost ;)

• Sezení u pana Mgr. Zajíce bylo mojí první návštěvou u psychologa. Moje prvotní obavy a nervozita byly během pár minut ta tam díky skvělé atmosféře. Povídání bylo velice příjemné a přirozené - při druhé návštěvě měl dokonce pan Zajíc celou hodinu na klíně mého psa, pro kterého jsem na poslední chvíli nesehnala hlídání a musela ho neplánovaně vzít s sebou - citíte se tu opravdu jako doma.
    Ale to nejpodstatnější na závěr: Ačkoliv probíhá sezení téměř jako pokec s kamarádem, otevřelo mi oči a pomohlo mi s řešením zásadních problémů. Pan Zajíc mi nepodsouval žádné své domněnky, ale směřoval rozhovor tak, že jsem se najednou dovedla na situaci podívat z jiného úhlu a odpovědět si na otázky, na které jsem doposud marně hledala odpověď. Moc děkuji a doporučuji!

• Pán psycholog Martin Zajíc má citlivý a empaticky pristup, neriesi pacienta okrajovo len podla nejakych tabuliek, pristupuje k nemu ludsky. Mojho syna si ihned ziskal svojim uprimnym zaujmom a srdecnostou.
    Tento zucastneny a ludsky pristup si v dnesnom svete cenim..

J.L.Timsova

• U psychologa jsem byla poprvé a musím poděkovat za velmi příjemné povídání. Pan magistr mi vnukl několik nových myšlenek, které mě nenapadly. Určitě půjdu ještě na další konzultaci.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pan Zajíc je velice empatický, milý člověk, který mě velmi dobře nasměřoval, díky němu jsem dokázal spoustu problémů dostat pod kontrolu. Nečekejte, že vám pan Zajíc doporučí konkrétní rady, po kterých vám zmizí všechny problémy. Spíše vás nasměřuje, ukáže směr, ale ta samotná práce už je potom na vás. Je velice neformální, sezení připomíná spíše pokec s kamarádem. Za sebe mohu pana Zajíce doporučit.