Adresa

Thámova 7, Praha
Psychologická poradna Bez-tíže


Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Bankovní převod

Individuální psychoterapie • od 800 kč

Partnerská psychoterapie • od 800 kč

Psychologické konzultace • od 800 kč +4 Více

Rodinná psychoterapie • od 800 kč

Studenti - individuální terapie • od 600 kč

V případě nutnosti diagnostiky doporučujeme státní instituce.

Více

Zkušenosti

O mně

Vzhledem ke covidovým omezením v současnosti mohou probíhat pouze sezení online formou přes Skype. Bohužel spadáme do oblasti uzavřených služeb... ...

Více

Léčené nemoci

 • Vztahová krize
 • Psychosomatické potíže
 • Výchovné problémy
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

 • Masarykova univerzita v Brně, FF
 • Institut rodinné terapie Praha

Specializace

 • psychoterapie
 • dětská psychologie

Fotografie


Znalost jazyků

Angličtina

Služby a ceník služeb

Individuální psychoterapie


Thámova 7, Praha

od 800 kč

Psychologická poradna Bez-tíže


Partnerská psychoterapie


Thámova 7, Praha

od 800 kč

Psychologická poradna Bez-tíže


Psychologické konzultace


Thámova 7, Praha

od 800 kč

Psychologická poradna Bez-tíže


Rodinná psychoterapie


Thámova 7, Praha

od 800 kč

Psychologická poradna Bez-tíže


Studenti - individuální terapie


Thámova 7, Praha

od 600 kč

Psychologická poradna Bez-tíže


V případě nutnosti diagnostiky doporučujeme státní instituce.


Thámova 7, Praha

Dozvědět se více

Psychologická poradna Bez-tíže


V případě zrušení sezení méně než 24h dopředu účtuji 50% ceny. Prosím, myslete na to.


Thámova 7, Praha

Dozvědět se více

Psychologická poradna Bez-tíže

Názory pacientů

5

Obecné skóre
49 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
S
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže Studenti - individuální terapie

Skvělý psycholog, který mi už několikrát velmi pomohl. Snaha pomoci , milý přístup , člověk se cítí v ordinaci velmi uvolněně.


L
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže psychologické konzultace

S návštevou jsem byl moc spokojen, proběhlo to nad moje očekávání. Určitě všem doporučuji a děkuji .


J
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže psychologické konzultace

Návštěva mi velice pomohla. Cítím se uvolněný a mám nad čím přemýšlet. Pan Zajíc je sympatický hodný a má obrovskou snahu pomoci. Velmi doporučuji.


L
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže Individuální psychoterapie

Pan Zajíc je vždy skvělý, velmi empatický a neboji se člověku říct svůj názor a poradit....coz není u psychologů tak běžně, jak by to mohlo vypadat.


P
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže rodinná psychoterapie

Veliká spokojenost, Mgr. Zajic je opravdu fundovany psycholog. Výchova dětí je někdy složitý oříšek a pan Zajic mne vzdy navede na novou cestu.


V
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže psychologické konzultace

Vše bylo super, těším se na další návštěvy. Pan Zajíc umí naslouchat, místy je to velice zábavná konverzace bez napětí...myslim si, že přesně tak by to mělo být.


J
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže psychologické konzultace

Pan psycholog na mne působil velmi přirozeně a rozhovor vedl věcně a v příjemném duchu. V případě, že bych potřebovala další konzultaci ráda využiji jeho služeb. Pokud někdo potřebuje navštívit psychologa, určitě bych doporučila Mgr. Martina Zajíce.


A
Ověřeny pacient
Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Dlouho jsem se přemlouvala k návštěvě psychologa a jsem neskutečně ráda, že jsem našla pana Martina Zajíce. Dostala jsem pár užitečných rad, které mi pomohly už po odchodu z ordinace. Pan Zajíc je neskutečně milý, empatický a zároveň profesionál. Prostě človek na správném místě a jeho návštěva byla k nezaplacení. Ještě jednou moc děkuji!


M
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže rodinná psychoterapie

Po sprše našich informací dovedl pan magistr najít a naťuknout tu hlavičku hřebíčku, která byla klíčová! Přesně terapie splnila, co jsme chtěli, potřebovali a ujištění, že změna je možná, jsme odcházeli spokojení.


Ověřeny pacient
Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže Životní priority, vztahy.

Pan magistr Zajíc je naprostá špička. Během dvou sezení mi pomohl utřídit si své životní a vztahové priority, po každé schůzce jsem odcházel sebevědomý, s dobrou náladou a motivovaný. Ani jsem neměl pocit, že jsem u lékaře, rozhovor byl vždy nenucený a vřelý, jako s dobrým kamarádem, a také velmi obohacující. Rád služeb pana Zajíce využiji i příště. Pokud Vás něco trápí, určitě se objednejte, nemůžete udělat lépe. :-)


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

66 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


 • Dobrý den, mám trápení s dcerou a samozřejmě ona má trápení se mnou. v dubnu jí bude 8 let, chodí do první třídy. S manželem jsme ve škole nikdy problémy neměli, jsme naprosto bezradní, jak máme s dcerou jednat. Je to chytrá holčička, při ústní komunikaci ve škole vždy všechno zná, ale jakmile má cokoli přenést na papír, je to marnost. Trápí nás, že to má v hlavě, ale nevydá to. Nerozumíme tomu, jestli není schopná, nebo jen není ochotná, nebo na všechno kašle....Pak na ní s manželem křičíme, přestože si pokaždé říkáme, že nebudeme, ale její chování nás tak nějak vždy dovede k šílenství. Umí moc hezky psát, z diktátů má jedničky....jakmile má přepsat kousek textu z předlohy, napíše to hrozně, s neuvěřitelnými chybami, je naprosto evidentní, že na to vůbec nemyslí, nechce si to po sobě ani kontrolovat a vždycky řekne, že si to už zkontrolovala. Při matematice ústně všechno zná, jakmile píše test, tak 7+4 je 13 a v následujícím sloupečku je 7+4 14. Pokud píše ve škole test, samostatná práce jí také moc neříká. Asi nuda. Pokud s ní děláme úkoly, má třeba něco psát, ona si rozšroubuje propisku, protože se musí nutně podívat, jaká je v ní náplň. Pak má spoustu dalších otázek ohledně naprosto neškolních věcí. A jeden z nás sedí vedle ní, trpělivě jí stále opakuje, že teď děláme učení....Pak dcera tedy něco konečně napíše, ale výsledek je takový, že se o nás pokouší infarkt. V lepším případě se výsledek alespoň trochu týká dahého tématu. A to jsou přesně ty chvíle, kdy bouchnem. Máme pocit, že školu stále nepochopila jako instituci jsme naprosto bezradní v tom, jak bychom s ní měli jednat a pracovat, samozřejmě víme, že nynější cesta je špatná. Nezlobím se na ní, když něčemu nerozumí, ale může mě vzít čert, když je jasné, že na to kašle, že na to vůbec nemyslí. Myslíte, že byste nám mohl poradit? Předem moc děkuji za případnou odpověď.

  Dobrý den,
  no, asi bych rozlišoval dvě věci. 1. možné že dcera může mít nějaké specifické poruchy učení, které se promítají do jejích školních výkonů (nepěkné písmo, chyby v matematice). To by se zjistilo na vyšetření v Pedagogicko psychologické poradně. 2. něco jiného je její motivace. Chápat školu jako instituci dcera sice může, ale to neznamená, že se podle toho bude i chovat :) Může mít svůj názor. Třeba takový, že to je nuda, a že ji to nebaví. Bylo by možná fajn probrat potíže i s její paní učitelkou. Je možné, že některé věci ji ve škole opravdu mohou v 7,5letech mezi šestiletými dětmi nudit.
  Zkuste ji nějakým pravidlům, jak se věci dělají, naučit na něčem snazším, než na školní práci a rozhodně ji oceňujte za vše, co dokáže dodržet. Jak se pravidla dodržují ve hrách, jak se pravidla dodržují na hřišti ... Co se týká školy, možná budete muset nastavit pravidlo o úkolech tak, že pro ni bude nevýhodné práci natahovat nebo výhodné ji udělat rychleji. Doporučuji spíše motivaci pozitivní, než negativní. Chápu, že je toho na vás někdy moc, ale na ni možná také. Zvyknout si na školu je dost těžký úkol potíže, které uvádíte mohou souviset i s dalším děním v rodině, takže zkuste něco z toho, co jsem napsal a pokud budete mít pocit, že chcete změn dosáhnout rychleji, tak by bylo vhodné to probrat trochu šířeji v nějaké rodinné poradně. Ale tou PPP bych možná začal, abyste neztráceli nervy třeba zbytečně u něčeho, co dcera zkrátka ještě nedokáže ovlivnit tak, jak byste si představovali. Držím palce. Martin Z.

  Mgr. Martin Zajíc

 • Dobrý den,
  mám 4 letou dceru ,která má problém s oblékáním. Nesnese nic na krku,nesnese když má shrnutý rukáv nebo ponožku v botě. Každý den při oblékání máme doma scénu.Setkal jste se tím někdo? Víte si s tím rady? Já ne. děkuji

  Dobrý den, na odpověď mám poměrně málo informací. Takovýto problém se málokdy týká jen vlastnosti oblečení (kouše, tlačí). Jak se vaše dcera vypořádává s jinými "ne tak komfotními úkony?" Čištění zubů, usínání, jak funguje ve školce? Jak tam řeší převlékání ven nebo do postýlek? Má nějaké sourozence? Jak se obléká, když ji hlídá babička, děda nebo tatínek?
  Každé dítě i dospělý se musí naučit vypořádat s věcmi, které nejsou tak úplně po jeho vůli. Možná se zkuste pro začátek poprat s menším úkolem, než s oblékáním, pokud to probíhá tak drasticky. To, čemu se dcera dokáže přizpůsobit a čemu ještě ne, dokážete asi posoudit lépe, než kdokoliv jiný. Zkuste proto s tatínkem stanovit věci se kterými, se zkrátka musíte poprat a jiné, které jsou zatím přílš vyčerpávající pro všechny zkuste na nějaký čas neřešit (roláky třeba vyřaďte...). Pokud máte dojem, že míra, do jaké vás problémy zatěžují, neumožňuje nějaký odklad, bude lepší to řešit s rodinným psychologem se kterým proberete mnohem šířeji vše, co s problémem může souviset.

  Mgr. Martin Zajíc

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

O mně

Vzhledem ke covidovým omezením v současnosti mohou probíhat pouze sezení online formou přes Skype. Bohužel spadáme do oblasti uzavřených služeb... ...

Více

Léčené nemoci

 • Vztahová krize
 • Psychosomatické potíže
 • Výchovné problémy
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

 • Masarykova univerzita v Brně, FF
 • Institut rodinné terapie Praha

Specializace

 • psychoterapie
 • dětská psychologie

Fotografie


Znalost jazyků

Angličtina

Účty sociálních médií


Publikace a články

Publikace (1)

Články (3)