Mgr.

Martin Zajíc

verifiedCreated with Sketch.

41 názorů +přidat

Věnuji se rodinné, párové i individuální psychoterapii. Při práci se maximálně zaměřuji na to, co klienta trápí a na to, jak by bylo možné to změnit. Více se zaměřuji na budoucnost… Více

Adresy

 • Psychologická poradna Bez-tíže

  Thámova 7
  180 00 Praha, hl. město Praha

  Kontaktní údaje

  Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
  Hotovost, Bankovní převod
  V této ordinaci přijímám:
  dospělí, děti jakéhokoliv věku

  Služby

  Studenti - individuální terapie od 600 kč
  V případě nutnosti diagnostiky doporučujeme státní instituce.
  Individuální psychoterapie od 800 kč
  V případě zrušení sezení méně než 24h dopředu účtuji 50% ceny. prosím, myslete na to.

  Více

Hodnocení pacientů

5

Obecné skóre
41 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
 • M
  Návštěva z ZnamyLekar.cz
  Umístění: Psychologická poradna Bez-tížeSlužby: rodinná psychoterapie

  Po sprše našich informací dovedl pan magistr najít a naťuknout tu hlavičku hřebíčku, která byla klíčová! Přesně terapie splnila, co jsme chtěli, potřebovali a ujištění, že změna je možná, jsme odcházeli spokojení.

 • Umístění: Psychologická poradna Bez-tížeSlužby: Životní priority, vztahy.

  Pan magistr Zajíc je naprostá špička. Během dvou sezení mi pomohl utřídit si své životní a vztahové priority, po každé schůzce jsem odcházel sebevědomý, s dobrou náladou a motivovaný. Ani jsem neměl pocit, že jsem u lékaře, rozhovor byl vždy nenucený a vřelý, jako s dobrým kamarádem, a také velmi obohacující. Rád služeb pana Zajíce využiji i příště. Pokud Vás něco trápí, určitě se objednejte, nemůžete udělat lépe. :-)

 • Umístění: Psychologická poradna Bez-tížeSlužby: rodinná psychoterapie

  S panem doktorem jsem moc spokojena.Kdyz se synem(11let)opustime "ordinaci",tak zacne skakat do vzduchu a zacne rikat:"Maminko,to bylo skvely!!!"
  VRELE DOPORUCUJI.Ludmila Zahalkova

 • Z
  Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

  Dlouho jsem se odhodlávala k návštěvě psychologa, a jsem ráda, že můj výběr Pana Magistra Zajíce byl trefa do černého.
  Nejenom, že má Pan Magistr velmi empatický přístup, zároveň jsem neměla pocit, jako bych byla na nějakém sezení, ale spíše venku s kamarádem. Pomohl mi taky optimistický způsob sezení, kdy dá se říci, jsem se celou terapií prosmála - v místnost jsem byla tím kterou jsem tam uvnitř. Pan magistr nezodpoví vaše otázky, ale navede vás tak, abyste si je zodpověděli vy sami. Moc mi pomohl v mém rozčarovaném období najít zpátky sebejistotu. Sice sem tam přijde ještě slabší období, ale můžu říci, že i díky Panu Magistrovi, jsem teď "bez - tíže".
  Děkuji
  Z.

 • T

  Super přístup - dcera překvapivě dobře reagovala! Pan magistr je milý a profesionální a má (podle mého) dobré názory - po první návštěvě jsem zaznamenala pozitivní změnu!

 • N
  Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Návštěva mojí dcery byla u pana Zajíce, a ostatně i pro mne, první zkušeností. Velmi důležité bylo, jak dcera tuto návštěvu přijme. Po sezení to zhodnotila i za mne: velmi se mi ulevilo, cítím se úplně lehce a mám skvělou náladu. Moc se těším na další návštěvu.
  A to je za ni i mne zhodnocení po první návštěvě. Doufám, že i další jí přinesou stejný pocit a úlevu.

 • K
  Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Pan Zajíc, ačkoli sedí proti nám, není našim protipólem. Naopak stojí vedle nás, on nás vede, je to podpora na naší klikaté cestě. Obrovské a upřímné díky za to!!! :-) A souhlasím a potvrzuji všechny další sdílené názory na jeho přístup :-)

 • V
  Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Výborný osobní a kamarádský přístup k dětským pacientům. Syn ani nezaregistroval, že byl u pana psychologa. Díky. Nováková

  Martin Zajíc2016-11-06

  To mě těší ;) Můj názor je, že by klient neměl výrazně narážet na jasné vymezení terapie. Je dána místem, časem a ty ostatní věci nemusejí být tak hmatatelné. Takže když dítěti přijde, že jsem prostě pán, který je zvědavý, mám z toho radost ;)

 • Sezení u pana Mgr. Zajíce bylo mojí první návštěvou u psychologa. Moje prvotní obavy a nervozita byly během pár minut ta tam díky skvělé atmosféře. Povídání bylo velice příjemné a přirozené - při druhé návštěvě měl dokonce pan Zajíc celou hodinu na klíně mého psa, pro kterého jsem na poslední chvíli nesehnala hlídání a musela ho neplánovaně vzít s sebou - citíte se tu opravdu jako doma.
  Ale to nejpodstatnější na závěr: Ačkoliv probíhá sezení téměř jako pokec s kamarádem, otevřelo mi oči a pomohlo mi s řešením zásadních problémů. Pan Zajíc mi nepodsouval žádné své domněnky, ale směřoval rozhovor tak, že jsem se najednou dovedla na situaci podívat z jiného úhlu a odpovědět si na otázky, na které jsem doposud marně hledala odpověď. Moc děkuji a doporučuji!

 • Pán psycholog Martin Zajíc má citlivý a empaticky pristup, neriesi pacienta okrajovo len podla nejakych tabuliek, pristupuje k nemu ludsky. Mojho syna si ihned ziskal svojim uprimnym zaujmom a srdecnostou.
  Tento zucastneny a ludsky pristup si v dnesnom svete cenim..

  J.L.Timsova

Dotazy od pacientů (66)

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů

Zkušenosti a dovednosti

O mně

 • Věnuji se rodinné, párové i individuální psychoterapii. Při práci se maximálně zaměřuji na to, co klienta trápí a na to, jak by bylo možné to změnit. Více se zaměřuji na budoucnost a možné zlepšení, než hledání chyb či selhání v minulosti.

  Když přemýšlíte nad tím, co jste zkazili, zhorší Vám to náladu a nic tím nezměníte.
  Když přemýšlíte nad tím, co se Vám může podařit a jakým způsobem, je to daleko lepší.

  20 min úvodní rozhovor zdarma
  (Rozhlédnete se u nás, probereme co od terapie čekáte, co Vám mohu nabídnout, co by Vám vyhovovalo nejvíce apod.)

  V případě zájmu o terapeuta - ženu se střídám s Mgr. Julií Rákosovou a Dr. Burdovou).

  60 min sezení 800 Kč
  jak u individuální tak u párové i rodinné formy!

  60 min sezení 600 Kč pro studenty SŠ a VŠ v případě indiv. terapie

  (Při zrušení sezení méně než 24h dopředu účtuji 50% ceny sezení, neboť již není možné objednat jiného klienta. Myslete na to, prosím.)

  Nejčastěji řešené problémy:
  - vztahové problémy
  - nejistota z životního rozhodování
  - výchovné problémy dětí
  - potíže dětí ve škole
  - depresivní stavy
  - obtížné prožívání rozvodu
  - psychosomatické potíže
  - potíže vyplývající
  z psychiatrické diagnózy

Specializace

 • psychoterapie
 • dětská psychologie

Nemoci

 • vztahová krize
 • psychosomatické potíže
 • výchovné problémy
 • potíže vyplývající z psychiatrické dignózy

Fotografie

Články

 • Žárlivost ve vztahu

  12. ledna 2015

  Setkali jste se někdy se žárlivostí? Jak jste ji řešili? Co z toho fungovalo a co ne? Přečtěte si, co možná stálo za tím, že řešení se nedařilo najít. Co...
 • Co dělat, když se dítě vzteká?

  18. listopadu 2014

  Spousta maminek a tatínků se ptá „Co mám dělat, když se vzteká?“ Až na letní dovolené uvidíte u vody podrážděné rodiče a ukřičené děti, zkuste se zamyslet,...
 • Odkládání činností – prokrastinace

  30. října 2014

  Odkládání známe všichni. Do určité míry odkládá věci, které je třeba udělat, každý. Je to zkrátka signálem, že nám daná činnost není příliš příjemná,...