Adresa

Thámova 7, Praha
Psychologická poradna Bez-tíže (mapa)

Další dostupný termín:

Viz kalendář
Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Bankovní převod
736 11.....

Individuální psychoterapie • od 800 kč

Partnerská psychoterapie • od 800 kč

Psychologické konzultace • od 800 kč +4 Více

Rodinná psychoterapie • od 800 kč

Studenti - individuální terapie • od 600 kč

V případě nutnosti diagnostiky doporučujeme státní instituce.

Více

Zkušenosti

O mně

Věnuji se rodinné, párové i individuální psychoterapii. Při práci se maximálně zaměřuji na to, co klienta trápí a na to, jak by bylo možné to změnit. ...

Více

Léčené nemoci

 • vztahová krize
 • psychosomatické potíže
 • výchovné problémy
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

 • Masarykova univerzita v Brně, FF
 • Institut rodinné terapie Praha

Fotografie


Znalost jazyků

Angličtina

Služby a ceník služeb

Individuální psychoterapie

od 800 kč


Thámova 7, Praha

Psychologická poradna Bez-tíže


Partnerská psychoterapie

od 800 kč


Thámova 7, Praha

Psychologická poradna Bez-tíže


Psychologické konzultace

od 800 kč


Thámova 7, Praha

Psychologická poradna Bez-tíže


Rodinná psychoterapie

od 800 kč


Thámova 7, Praha

Psychologická poradna Bez-tíže


Studenti - individuální terapie

od 600 kč


Thámova 7, Praha

Psychologická poradna Bez-tíže


V případě nutnosti diagnostiky doporučujeme státní instituce.


Thámova 7, Praha

Psychologická poradna Bez-tíže


V případě zrušení sezení méně než 24h dopředu účtuji 50% ceny. Prosím, myslete na to.


Thámova 7, Praha

Psychologická poradna Bez-tíže

Názory pacientů

5

Obecné skóre
41 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
M
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže rodinná psychoterapie

Po sprše našich informací dovedl pan magistr najít a naťuknout tu hlavičku hřebíčku, která byla klíčová! Přesně terapie splnila, co jsme chtěli, potřebovali a ujištění, že změna je možná, jsme odcházeli spokojení.


Ověřeny pacient
Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže Životní priority, vztahy.

Pan magistr Zajíc je naprostá špička. Během dvou sezení mi pomohl utřídit si své životní a vztahové priority, po každé schůzce jsem odcházel sebevědomý, s dobrou náladou a motivovaný. Ani jsem neměl pocit, že jsem u lékaře, rozhovor byl vždy nenucený a vřelý, jako s dobrým kamarádem, a také velmi obohacující. Rád služeb pana Zajíce využiji i příště. Pokud Vás něco trápí, určitě se objednejte, nemůžete udělat lépe. :-)


Ověřeny pacient
Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže rodinná psychoterapie

S panem doktorem jsem moc spokojena.Kdyz se synem(11let)opustime "ordinaci",tak zacne skakat do vzduchu a zacne rikat:"Maminko,to bylo skvely!!!"
VRELE DOPORUCUJI.Ludmila Zahalkova


Z
Ověřeny pacient
Umístění: Psychologická poradna Bez-tíže

Dlouho jsem se odhodlávala k návštěvě psychologa, a jsem ráda, že můj výběr Pana Magistra Zajíce byl trefa do černého.
Nejenom, že má Pan Magistr velmi empatický přístup, zároveň jsem neměla pocit, jako bych byla na nějakém sezení, ale spíše venku s kamarádem. Pomohl mi taky optimistický způsob sezení, kdy dá se říci, jsem se celou terapií prosmála - v místnost jsem byla tím kterou jsem tam uvnitř. Pan magistr nezodpoví vaše otázky, ale navede vás tak, abyste si je zodpověděli vy sami. Moc mi pomohl v mém rozčarovaném období najít zpátky sebejistotu. Sice sem tam přijde ještě slabší období, ale můžu říci, že i díky Panu Magistrovi, jsem teď "bez - tíže".
Děkuji
Z.


T
Ověřeny pacient

Super přístup - dcera překvapivě dobře reagovala! Pan magistr je milý a profesionální a má (podle mého) dobré názory - po první návštěvě jsem zaznamenala pozitivní změnu!


N
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz

Návštěva mojí dcery byla u pana Zajíce, a ostatně i pro mne, první zkušeností. Velmi důležité bylo, jak dcera tuto návštěvu přijme. Po sezení to zhodnotila i za mne: velmi se mi ulevilo, cítím se úplně lehce a mám skvělou náladu. Moc se těším na další návštěvu.
A to je za ni i mne zhodnocení po první návštěvě. Doufám, že i další jí přinesou stejný pocit a úlevu.


K
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pan Zajíc, ačkoli sedí proti nám, není našim protipólem. Naopak stojí vedle nás, on nás vede, je to podpora na naší klikaté cestě. Obrovské a upřímné díky za to!!! :-) A souhlasím a potvrzuji všechny další sdílené názory na jeho přístup :-)


V
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz

Výborný osobní a kamarádský přístup k dětským pacientům. Syn ani nezaregistroval, že byl u pana psychologa. Díky. Nováková

Mgr. Martin Zajíc

To mě těší ;) Můj názor je, že by klient neměl výrazně narážet na jasné vymezení terapie. Je dána místem, časem a ty ostatní věci nemusejí být tak hmatatelné. Takže když dítěti přijde, že jsem prostě pán, který je zvědavý, mám z toho radost ;)


Ověřeny pacient

Sezení u pana Mgr. Zajíce bylo mojí první návštěvou u psychologa. Moje prvotní obavy a nervozita byly během pár minut ta tam díky skvělé atmosféře. Povídání bylo velice příjemné a přirozené - při druhé návštěvě měl dokonce pan Zajíc celou hodinu na klíně mého psa, pro kterého jsem na poslední chvíli nesehnala hlídání a musela ho neplánovaně vzít s sebou - citíte se tu opravdu jako doma.
Ale to nejpodstatnější na závěr: Ačkoliv probíhá sezení téměř jako pokec s kamarádem, otevřelo mi oči a pomohlo mi s řešením zásadních problémů. Pan Zajíc mi nepodsouval žádné své domněnky, ale směřoval rozhovor tak, že jsem se najednou dovedla na situaci podívat z jiného úhlu a odpovědět si na otázky, na které jsem doposud marně hledala odpověď. Moc děkuji a doporučuji!


Ověřeny pacient

Pán psycholog Martin Zajíc má citlivý a empaticky pristup, neriesi pacienta okrajovo len podla nejakych tabuliek, pristupuje k nemu ludsky. Mojho syna si ihned ziskal svojim uprimnym zaujmom a srdecnostou.
Tento zucastneny a ludsky pristup si v dnesnom svete cenim..

J.L.Timsova


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

66 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz


 • Dobrý den, mám trápení s dcerou a samozřejmě ona má trápení se mnou. v dubnu jí bude 8 let, chodí do první třídy. S manželem jsme ve škole nikdy problémy neměli, jsme naprosto bezradní, jak máme s dcerou jednat. Je to chytrá holčička, při ústní komunikaci ve škole vždy všechno zná, ale jakmile má cokoli přenést na papír, je to marnost. Trápí nás, že to má v hlavě, ale nevydá to. Nerozumíme tomu, jestli není schopná, nebo jen není ochotná, nebo na všechno kašle....Pak na ní s manželem křičíme, přestože si pokaždé říkáme, že nebudeme, ale její chování nás tak nějak vždy dovede k šílenství. Umí moc hezky psát, z diktátů má jedničky....jakmile má přepsat kousek textu z předlohy, napíše to hrozně, s neuvěřitelnými chybami, je naprosto evidentní, že na to vůbec nemyslí, nechce si to po sobě ani kontrolovat a vždycky řekne, že si to už zkontrolovala. Při matematice ústně všechno zná, jakmile píše test, tak 7+4 je 13 a v následujícím sloupečku je 7+4 14. Pokud píše ve škole test, samostatná práce jí také moc neříká. Asi nuda. Pokud s ní děláme úkoly, má třeba něco psát, ona si rozšroubuje propisku, protože se musí nutně podívat, jaká je v ní náplň. Pak má spoustu dalších otázek ohledně naprosto neškolních věcí. A jeden z nás sedí vedle ní, trpělivě jí stále opakuje, že teď děláme učení....Pak dcera tedy něco konečně napíše, ale výsledek je takový, že se o nás pokouší infarkt. V lepším případě se výsledek alespoň trochu týká dahého tématu. A to jsou přesně ty chvíle, kdy bouchnem. Máme pocit, že školu stále nepochopila jako instituci jsme naprosto bezradní v tom, jak bychom s ní měli jednat a pracovat, samozřejmě víme, že nynější cesta je špatná. Nezlobím se na ní, když něčemu nerozumí, ale může mě vzít čert, když je jasné, že na to kašle, že na to vůbec nemyslí. Myslíte, že byste nám mohl poradit? Předem moc děkuji za případnou odpověď.

  Dobrý den,
  no, asi bych rozlišoval dvě věci. 1. možné že dcera může mít nějaké specifické poruchy učení, které se promítají do jejích školních výkonů (nepěkné písmo, chyby v matematice). To by se zjistilo na vyšetření v Pedagogicko psychologické poradně. 2. něco jiného je její motivace. Chápat školu jako instituci dcera sice může, ale to neznamená, že se podle toho bude i chovat :) Může mít svůj názor. Třeba takový, že to je nuda, a že ji to nebaví. Bylo by možná fajn probrat potíže i s její paní učitelkou. Je možné, že některé věci ji ve škole opravdu mohou v 7,5letech mezi šestiletými dětmi nudit.
  Zkuste ji nějakým pravidlům, jak se věci dělají, naučit na něčem snazším, než na školní práci a rozhodně ji oceňujte za vše, co dokáže dodržet. Jak se pravidla dodržují ve hrách, jak se pravidla dodržují na hřišti ... Co se týká školy, možná budete muset nastavit pravidlo o úkolech tak, že pro ni bude nevýhodné práci natahovat nebo výhodné ji udělat rychleji. Doporučuji spíše motivaci pozitivní, než negativní. Chápu, že je toho na vás někdy moc, ale na ni možná také. Zvyknout si na školu je dost těžký úkol potíže, které uvádíte mohou souviset i s dalším děním v rodině, takže zkuste něco z toho, co jsem napsal a pokud budete mít pocit, že chcete změn dosáhnout rychleji, tak by bylo vhodné to probrat trochu šířeji v nějaké rodinné poradně. Ale tou PPP bych možná začal, abyste neztráceli nervy třeba zbytečně u něčeho, co dcera zkrátka ještě nedokáže ovlivnit tak, jak byste si představovali. Držím palce. Martin Z.

  Mgr. Martin Zajíc

 • Dobrý den,
  mám 4 letou dceru ,která má problém s oblékáním. Nesnese nic na krku,nesnese když má shrnutý rukáv nebo ponožku v botě. Každý den při oblékání máme doma scénu.Setkal jste se tím někdo? Víte si s tím rady? Já ne. děkuji

  Dobrý den, na odpověď mám poměrně málo informací. Takovýto problém se málokdy týká jen vlastnosti oblečení (kouše, tlačí). Jak se vaše dcera vypořádává s jinými "ne tak komfotními úkony?" Čištění zubů, usínání, jak funguje ve školce? Jak tam řeší převlékání ven nebo do postýlek? Má nějaké sourozence? Jak se obléká, když ji hlídá babička, děda nebo tatínek?
  Každé dítě i dospělý se musí naučit vypořádat s věcmi, které nejsou tak úplně po jeho vůli. Možná se zkuste pro začátek poprat s menším úkolem, než s oblékáním, pokud to probíhá tak drasticky. To, čemu se dcera dokáže přizpůsobit a čemu ještě ne, dokážete asi posoudit lépe, než kdokoliv jiný. Zkuste proto s tatínkem stanovit věci se kterými, se zkrátka musíte poprat a jiné, které jsou zatím přílš vyčerpávající pro všechny zkuste na nějaký čas neřešit (roláky třeba vyřaďte...). Pokud máte dojem, že míra, do jaké vás problémy zatěžují, neumožňuje nějaký odklad, bude lepší to řešit s rodinným psychologem se kterým proberete mnohem šířeji vše, co s problémem může souviset.

  Mgr. Martin Zajíc

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

O mně

Věnuji se rodinné, párové i individuální psychoterapii. Při práci se maximálně zaměřuji na to, co klienta trápí a na to, jak by bylo možné to změnit. ...

Více

Léčené nemoci

 • vztahová krize
 • psychosomatické potíže
 • výchovné problémy
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

 • Masarykova univerzita v Brně, FF
 • Institut rodinné terapie Praha

Specializace

 • psychoterapie
 • dětská psychologie

Fotografie


Znalost jazyků

Angličtina

Účty sociálních médií


Publikace a články

Publikace (1)

Články (3)