Jabloňová 2992/8, Praha
Ordinace (mapa)

Umístění: Ordinace Prostata

Mudr Jan Poduška chci ohodnotit pana doktora je to velice příjemný ochotný doktor, manžel k němu chodí mnoho roků má hezký přístup k pacientovi moc mu děkujeme nemá chybu i sestřičky má velice příjemné neměnili by jsme ho ať se mu daří děkujeme.S pozdravem Jan a Alena Doležalovi.

Nepříjemný lékař s přezíravým chováním, navíc mu zdatně sekunduje zdravotní sestra. Na Italské už naštěstí není, nicméně sestru si vzal s sebou. Doufám, že povedenou dvojici už nikdy nepotkám.

Chodím k němu již delší dobu. Jsem velice spokojený. Velmi zkušený lékař, odborník hodně se soustředí na prevenci.Jednou na mne byl protivný, vnutil jsem se mu před Vánoci,odjížděl jsem do zahraničí a měl jsem akutní problém. Byl unavený a mrzutý, ale ošetřil mne perfektně. Nedám na něho dopustit.

55 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Zdravíčko, mám 21 let a znovu se objevil problém na který jsem dávno zapomenul. Před čtyřmi lety jsem začal posilovat (do té doby jsem provozoval gaučink) a přibližně po týdnu/dvou cvičení mne začala trápit bolest levého varlete. Vždy po cvičení jsem na konci levého varlete mohl nahmatat něco jako "zvětšenou uzlinu na krku" proto jsem navštívil lékaře, který mi po prohmatání sdělil, ať jdu v klidu domů, že se nejedná o žádný problém natož rakovinu a dám tomu klid. Čtyři roky jsem neposiloval a bylo po bolesti, ale teď jsem opět začal dva týdny cvičit každý den a bolest levého varlete se vrátila i se stejným tělískem vespod které se vždy objeví po tréninku a druhý den ráno jde již jen obtížně nahmatat. Vše doprovází i bolest postiženého místa a na levé straně břicha zhruba v místech kde jsou u žen vaječníky. Také se přidává časté močení někdy i bolest obou ledvin. Během cvičení užívám protein, kreatin a HMB přípravky stejně jako před léty. Chtěl bych se zeptat, zda-li se skutečně nemůže jednat o nádor, či zda stačí jen sen o kulturistické figuře vyhnat z hlavy a potíže opět zmizí? Děkuji za odpověď.

Vážený pane, ve Vašem případě se nejspíše bude jednat o tzv. varicocoelu, tj. zmnožení žilního systému kolem levého varlete, vhodné bude opakovat návštěvu u urologa, provést ultrazvukové speciální vyšetření a pokud se moje domněnka potvrdí, řešení je operační. Operačních metod je několik.
    Zdravím. Dr. Poduška

MUDr. Jan Poduška

• Dobrý den,
    moje maminka (55 let) mi dnes sdělila, že poslední dobou má takový zvláštní problém. Ráno má potřebu jít třeba čtyřikrát na malou a přitom ze sebe dostane jen pár kapek. Má však pocit, že opravdu jít musí. Tohle se děje ale jen ráno, poté, co vstane. Po zbytek dne je vše v pořádku. Nemyslím si tedy, že by měla nějaký zánět - to by falešné nutkání nejspíš přetrvávalo i během dne...? Po pouhých dvou letech studia zubního lékařství mě však absolutně nenapadá, co by mohlo být příčinou. Snad jen něco jako pomalejší nastartování organismu, nebo že déle trvá, než se její svěrače "zahřejí" a začnou správně pracovat... K doktorovi ji s tímto problémem nejspíš sama nedostanu, proto moc prosím o radu někoho z Vás. Ráda bych mamince pomohla tento problém vyřešit, případně předejít nějakým závažnějším problémům. Mnohokrát děkuji za odpověď. Hezký den.

Vážená kolegyně, bez návštěvy urologa, provedení laboratorních testů, ultrazvuku a dalších speciálních vyšetření Vaší paní matce asi nepomůžem. Pokuste se ji přemluvit k návštěvě odborné ambulance.
    Zdravím. Dr. Poduška

MUDr. Jan Poduška