Plaňanská 573/1, Praha
Poliklinika Malešice

Šrobárova 1150/50, Praha 10, Praha
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

MUDr. Zdeněk Otava vystudoval obor všeobecné lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Promoval v roce 2001 se studijním průměrem 1...

• Urologická onemocnění
  • Močové kameny
  • Neurolurologická a urologicko-onkologická onemocnění

Ukončené školy

• Všeobecné lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze
  • Promoval jsem v roce 2001 se studijním průměrem 1,2. Všechny státní zkoušky jsem absolvoval s výborným prospěchem
  • V roce 1993/1994 jsem absolvoval semestrální studium na Millbrool High School v Raleigh, NC v USA se zaměřením na anatomii a fyziologii

• urologie

Vyšetření moči

Vyšetření močových cest

Základní vyšetření

Androgeos, spol. s r.o.

Názor přidán dne 26.08.18 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Umístění: Poliklinika Malešice

Pan doktor Otava je velice profesionální a k moji diagnóze přistupuje velice zodpovědně s tím, že nic nepodcení. Vždy jsem se dočkala milého a chápavého přístupu. Na všechny mé otázky jsem dostala odpověď.
Jsem velmi spokojená a mohu doporučit.
Děkuji

Umístění: Poliklinika Malešice součást preventivní prohlídky v důchodovém věku - opakovaně

Drobný nedostatek: čekání i po hodině, na niž jsem byl objednán.
Dále jen velmi kladné hodnocení:
- zjevně široké i speciální teoretické zázemí
- viditelná dlouhodobá praktická zkušenost
- opakované podrobné nespěchavé vyšetření
- výtečná komunikace: podrobné a srozumitelné vysvětlení, odpovědi na dotazy, nenátlaková konzultace variant řešení s přihlédnutím k názoru pacienta, pečlivá zpráva obvodnímu lékaři
- důvěryhodné a příjemné vystupování
Ivan Rynda

Pan doktor Otava je velký profesionál, velice vstřícný člověk, všechno vysvětlí, na všechno odpoví, vždy v klidu a tak abyste i jako lajk pochopili o co se jedná. Vždycky mi řekl vše co mě zajímalo, poradil a vše s klidným a sympatickým přístupem. Pan doktor Otava dává jasně najevo, že mu na jeho pacientech záleží. Když může, vyjde vždycky vstříc! Pan doktor mě nejen již přes 2 roky pravidelně kontroluje, ale mám za sebou i 2 operace, které vedl a obě dopadly velice dobře! Tohoto lékaře určitě doporučuji všem kdo hledají profesionála s lidskou tváří, vysoce specializovaného, ochotného, vstřícného, spolehlivého, znalého a s lidským přístupem!

Vstřícný a profesionální i v takto choulostivé oblasti - jen více lékařů s takovým přístupem. Jsem rád, že když už člověk k lékaři musí, má na doktora takovou "kliku" :)

Pana doktora znám z jeho praxe několik let. Je vynikající nejen ve svém oboru, ale i ve všeobecném lékařství. Přál bych si, aby všichni lékaři u kterých se léčím, byli jako on.

U pana doktora Otavy se léčím již řadu let a jsem naprosto spokojená. Je milý,ochotný a vše vysvětlí.Vřele doporučuji.

Pan doktor je naprostý profesionál, který nic nezanedbá, a dbá na preventivní péči, což je důležité. Jsem rád, že mohu chodit právě k němu.

Velice vstřícný přístup, srozumitelné vysvětlení postupu případné léčby. Milý personál.
Moderní přístrojové vybavení,

Byl jsem u pana doktora poprvé na doporučení praktické lékařky a byla jsem velmi spokojená. Vše mi pečlivě a podrobně vysvětlil. Mohu vřele doporučit.

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobry den je mi 22 let a delsi dobu(cca 3 mesice ) mam problemy s mocenim. Chodim casto na wc- i kazdych 30 minut a po vyprazdneni mam pocit,ze nejsem uplne vyprazdnena. Nekdy se mj stava ze hned po usednuti na wc mi nejde hned zacit mocit,ale chvili to trva. Byla jsem na urologii,kde mi provedli ultrazvuk a vycevkovali me a zjistili ze mi v mocovem mechyri zustava cca 480 ml moci. Nasadili mi leky Ubretid.dnes jsem byla po mesici na kontrole,kde mi udelali znova UZ a jiny lekar mi rekl,ze lekarka minule mi zjistila zuzeni mocove trubice a jedine podstoupit uretrotomii,ze leky nelze brat porad.ubretid mi trochu pomohl-obcas se lepe vymocim a nemam pocit neuplneho vyprazdneni. Na predeslem vysetreni o zuzeni moc trubice nepadlo ani slovo.Na zanety netrpim.Po precteni komplikaci -jako je trvala inkontinence apod mam ze zakroku strach,aby to nebylo jeste horsi a zakrokem jsem si vic neuskodila. Jak moc je jiste ze mi zakrok pomuze?Lekar mi to sice vysvetlil jako 5minuty zakrok,druhy den po operaci domu,3.den vyndat doma cevku a zadna rekonvalescence,ale na internetu pisou jine info o prubehu operace i rekonvalescence a dost komplikaci. Muzu se zeptat jak to je tedy s riziky,komplikacemi? Je mozne aby jen z Ultrazvuku poznali zuzeni moc.trubice? Zakroku se dost bojim. Co by mi hrozilo za problemy do budoucna kdyz bych na zakrok nesla. Za mesic mam jit na zakrok. Jeste studuju a pujdu na zakrok 4 dny pred zkouskovym. Predem dekuji za odpoved

Dobry den, k diagnoze nestaci ultrazvuk, je treba provést kalibraci mocove trubice (nebolestive ambulantni vyšetření).. Pri nem se zmeri presny prumer repektive obvod trubice a lokalizace zuzeni. Pokud je obvod trubice maly, pak se teprve indikuje oper.vykon. V nekterych pripadech je vhodnejsi provest plastiku zevbiho usti moc.trubice spis nez utethrotimii. Oba zakroky jsou male a hojeni byva rychle.. Pokud je obvod trubice hranicni nebo v norne, pak je treba provest funkcni vysetreni mechyre-uridynamiku k vylouceni jine poruchy....

MUDr. Zdeněk Otava, FEBU

• Dobrý den,
    V neděli 15.3.2020 jsem dostala zánět močových cest. Příznaky: pálení při močení i mimo něj, tmavá barva moči, v úterý(17.3.) i nevolnost, mírně zvýšená teplota. Ve středu a v pátek už bylo vše v pořádku a bez problému. Ve čtvrtek jsem měla bolesti jen dopoledne a dnes 21.3. zase mírné bolesti, tak už jsem se rozhodla Vás kontaktovat. Od neděle(15.3) piji urologické čaje (cca 8 půl litrových hrnků za den), beru kapky Rowatinex a 2x denně tabletky Uroval Akut plus. Bolesti jsou převážně jen dopoledne, pak se mi je podaří přepít tím čajem a je klid. Zánět močových cest mám za posledního půl roku tak po třetí, ale vždy to trvalo max 3 dny a vyléčila jsem ti díky stejným produktům jako používám teď. Předek Vám děkuji za odpověď.

Musím souhlasit s kolegou, zánět močovych cest je diagnoza, kterou lze odhadnout, ale nikoliv jednoznacne potvrdit na základě pouhých příznaků, jakkoliv typických. Další věc je, že uvedené volně prodejné doplňky, obvykle (ne vždy)přinesou pouze přechodnou úlevu, ale bakterie v močových cestach nezahubí... Doporučuji zajít k lékaři, minimálně ke svemu praktickému, nebo (zejmena pri opakujicích se onemocněních) k urologovi. S pozdravem. Dr. Otava

MUDr. Zdeněk Otava, FEBU

• Urologická onemocnění
  • Močové kameny
  • Neurolurologická a urologicko-onkologická onemocnění

Ukončené školy

• Všeobecné lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze

• urologie

Stáže

• Během studií medicíny ve volném čase jsem docházel na III. Chirurgickou kliniku 1. Lékařské fakulty UK a FN Motol a na Oddělení obličejové, čelistní a plastické chirurgie Ústřední Vojenské nemocnice v Praze
  • V letech 2001-2006 jsem působil jako sekundář na Urologickém oddělení Ústřední Vojenské nemocnice v Praze, od roku 2006 jsem dosud na Urologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
  • V letech 2011-2013 jsem působil současně jako odborný asistent na III. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy
Zobrazit více

Fotografie

Znalost jazyků

Angličtina, Čeština

Ocenění

• V roce 2004 jsem složil s pochvalou atestaci I. stupně v oboru urologie, v roce 2009 jsem získal v tomto oboru plnou specializovanou způsobilost.

Publikace a články

Publikace (1)