Na Valech 4/289, Praha 6 , Praha
Androgeos, spol. s r.o.

Hotovost, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, + 6 Více

Biopsie prostaty

Plaňanská 573/1, Praha
Poliklinika Malešice

Šrobárova 1150/50, Praha 10 , Praha
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

MUDr. Zdeněk Otava vystudoval obor všeobecné lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Promoval v roce 2001 se studijním průměrem 1...

• urologická onemocnění
  • močové kameny
  • neurolurologická a urologicko-onkologická onemocnění

Ukončené školy

• Všeobecné lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze
  • Promoval jsem v roce 2001 se studijním průměrem 1,2. Všechny státní zkoušky jsem absolvoval s výborným prospěchem
  • V roce 1993/1994 jsem absolvoval semestrální studium na Millbrool High School v Raleigh, NC v USA se zaměřením na anatomii a fyziologii

Fotografie

Vyšetření moči

Vyšetření močových cest

Základní vyšetření

Androgeos, spol. s r.o.

Názor přidán dne 26.08.18 byl odstraněn kvůli nahlášení zneužíti.

Umístění: Poliklinika Malešice

Pan doktor Otava je velice profesionální a k moji diagnóze přistupuje velice zodpovědně s tím, že nic nepodcení. Vždy jsem se dočkala milého a chápavého přístupu. Na všechny mé otázky jsem dostala odpověď.
Jsem velmi spokojená a mohu doporučit.
Děkuji

Umístění: Poliklinika Malešice součást preventivní prohlídky v důchodovém věku - opakovaně

Drobný nedostatek: čekání i po hodině, na niž jsem byl objednán.
Dále jen velmi kladné hodnocení:
- zjevně široké i speciální teoretické zázemí
- viditelná dlouhodobá praktická zkušenost
- opakované podrobné nespěchavé vyšetření
- výtečná komunikace: podrobné a srozumitelné vysvětlení, odpovědi na dotazy, nenátlaková konzultace variant řešení s přihlédnutím k názoru pacienta, pečlivá zpráva obvodnímu lékaři
- důvěryhodné a příjemné vystupování
Ivan Rynda

Pan doktor Otava je velký profesionál, velice vstřícný člověk, všechno vysvětlí, na všechno odpoví, vždy v klidu a tak abyste i jako lajk pochopili o co se jedná. Vždycky mi řekl vše co mě zajímalo, poradil a vše s klidným a sympatickým přístupem. Pan doktor Otava dává jasně najevo, že mu na jeho pacientech záleží. Když může, vyjde vždycky vstříc! Pan doktor mě nejen již přes 2 roky pravidelně kontroluje, ale mám za sebou i 2 operace, které vedl a obě dopadly velice dobře! Tohoto lékaře určitě doporučuji všem kdo hledají profesionála s lidskou tváří, vysoce specializovaného, ochotného, vstřícného, spolehlivého, znalého a s lidským přístupem!

Vstřícný a profesionální i v takto choulostivé oblasti - jen více lékařů s takovým přístupem. Jsem rád, že když už člověk k lékaři musí, má na doktora takovou "kliku" :)

Pana doktora znám z jeho praxe několik let. Je vynikající nejen ve svém oboru, ale i ve všeobecném lékařství. Přál bych si, aby všichni lékaři u kterých se léčím, byli jako on.

U pana doktora Otavy se léčím již řadu let a jsem naprosto spokojená. Je milý,ochotný a vše vysvětlí.Vřele doporučuji.

Pan doktor je naprostý profesionál, který nic nezanedbá, a dbá na preventivní péči, což je důležité. Jsem rád, že mohu chodit právě k němu.

Velice vstřícný přístup, srozumitelné vysvětlení postupu případné léčby. Milý personál.
Moderní přístrojové vybavení,

Byl jsem u pana doktora poprvé na doporučení praktické lékařky a byla jsem velmi spokojená. Vše mi pečlivě a podrobně vysvětlil. Mohu vřele doporučit.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,

řešíte i problém inkontinence u žen a je případně možné se k vám objednat bez dalšího doporučení ?

Děkuji za info a přeji hezký den A.

Ano, řešíme. Alespoň krátké stručné doporučení od praktického lékaře je vhodné.

MUDr. Zdeněk Otava, FEBU

• Hezky dobry den,
    muj manzel ma nepatrne zvetsenou prostatu a dostal tudiz lek s mnoha vedlejsimi negativnimi ucinky. Po 10 dnech ma opravdu velke problemy, tudiz bychom radi vyzkouseli PROSTADYN, coz je tinktura z koprivy, cibule a pyru. Co byste doporucil jako alternativu k chemii Vy?

Dekuji Vladimira

Dobrý den, lék patří mezi fytofarmaka-rostlinné preparáty, měřeno objektivně - vyšetřeními, která mohou prokazatelně prokázat efekt těchto léků, je jejich účinnost malá. Někteří pacienti popisují úlevu od potíží. Tyto léky neuškodí, často však bývají poměrně drahé v porovnání s jejich spíše malým účinkem. Také bych varoval před zanedbáním doporučené péče, vždy je otázka, zda se jedná pouze o nežádoucí účinek léku nebo jinou komplikující okolnost - např. infekční zánět, který může onemocnění prostaty často komplikovat a stav a klinické potíže zhoršit, přesto, že nasazený lék funguje, jak má. Neopomeňte proto, problém konzultovat se svým urologem, bez ohledu na to, jak se rozhodnete ve věci podpůrné léčby potravinovými doplňky respektive rostlinnými preparáty. Viděl jsem již ve své praxi, bohužel, mnoho zanedbaných onemocněních močových cest, v těch nejhorších případech dokonce i nádorů, které si pacienti dlouho, pod vlivem reklamy léčili podobnými doplňky....

MUDr. Zdeněk Otava, FEBU

• urologická onemocnění
  • močové kameny
  • neurolurologická a urologicko-onkologická onemocnění

Ukončené školy

• Všeobecné lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze

• urologie

Stáže

• Během studií medicíny ve volném čase jsem docházel na III. Chirurgickou kliniku 1. Lékařské fakulty UK a FN Motol a na Oddělení obličejové, čelistní a plastické chirurgie Ústřední Vojenské nemocnice v Praze
  • V letech 2001-2006 jsem působil jako sekundář na Urologickém oddělení Ústřední Vojenské nemocnice v Praze, od roku 2006 jsem dosud na Urologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
  • V letech 2011-2013 jsem působil současně jako odborný asistent na III. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy
Zobrazit více

Fotografie

Znalost jazyků

Angličtina, Čeština

Ocenění

• V roce 2004 jsem složil s pochvalou atestaci I. stupně v oboru urologie, v roce 2009 jsem získal v tomto oboru plnou specializovanou způsobilost.

Publikace a články

Publikace (1)