Antala Staška 1670/80, Praha 4, Praha
Poliklinika Budějovická (mapa)

Hotovost, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, + 6 Více
261 00.....
261 00.....

Sonografie

Endoskopie

Biopsie prostaty

Plaňanská 573/1, Praha
Poliklinika Malešice (mapa)

Šrobárova 1150/50, Praha 10, Praha
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (mapa)

MUDr. Zdeněk Otava vystudoval obor všeobecné lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Promoval v roce 2001 se studijním průměrem 1...

• urologická onemocnění
  • močové kameny
  • neurolurologická a urologicko-onkologická onemocnění

Ukončené školy

• Všeobecné lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze
  • Promoval jsem v roce 2001 se studijním průměrem 1,2. Všechny státní zkoušky jsem absolvoval s výborným prospěchem
  • V roce 1993/1994 jsem absolvoval semestrální studium na Millbrool High School v Raleigh, NC v USA se zaměřením na anatomii a fyziologii

Fotografie

Znalost jazyků

Angličtina, Čeština

Umístění: Poliklinika Malešice venerologické potíže

Naprosto arogantní, povýšené jednání. Rozhodně nedoporučuji! Ujistil mě, že mi nic není, i když se na mě ani nepodíval. Znám své tělo a vím, že mám nějaký urologicko-venerologický problém. Což se také později potvrdilo u jiného lékaře, který se obtěžoval mě vyslechnout a udělat mi testy…

Umístění: Poliklinika Malešice

Pan doktor Otava je velice profesionální a k moji diagnóze přistupuje velice zodpovědně s tím, že nic nepodcení. Vždy jsem se dočkala milého a chápavého přístupu. Na všechny mé otázky jsem dostala odpověď.
Jsem velmi spokojená a mohu doporučit.
Děkuji

Umístění: Poliklinika Malešice součást preventivní prohlídky v důchodovém věku - opakovaně

Drobný nedostatek: čekání i po hodině, na niž jsem byl objednán.
Dále jen velmi kladné hodnocení:
- zjevně široké i speciální teoretické zázemí
- viditelná dlouhodobá praktická zkušenost
- opakované podrobné nespěchavé vyšetření
- výtečná komunikace: podrobné a srozumitelné vysvětlení, odpovědi na dotazy, nenátlaková konzultace variant řešení s přihlédnutím k názoru pacienta, pečlivá zpráva obvodnímu lékaři
- důvěryhodné a příjemné vystupování
Ivan Rynda

Pan doktor Otava je velký profesionál, velice vstřícný člověk, všechno vysvětlí, na všechno odpoví, vždy v klidu a tak abyste i jako lajk pochopili o co se jedná. Vždycky mi řekl vše co mě zajímalo, poradil a vše s klidným a sympatickým přístupem. Pan doktor Otava dává jasně najevo, že mu na jeho pacientech záleží. Když může, vyjde vždycky vstříc! Pan doktor mě nejen již přes 2 roky pravidelně kontroluje, ale mám za sebou i 2 operace, které vedl a obě dopadly velice dobře! Tohoto lékaře určitě doporučuji všem kdo hledají profesionála s lidskou tváří, vysoce specializovaného, ochotného, vstřícného, spolehlivého, znalého a s lidským přístupem!

Vstřícný a profesionální i v takto choulostivé oblasti - jen více lékařů s takovým přístupem. Jsem rád, že když už člověk k lékaři musí, má na doktora takovou "kliku" :)

Pana doktora znám z jeho praxe několik let. Je vynikající nejen ve svém oboru, ale i ve všeobecném lékařství. Přál bych si, aby všichni lékaři u kterých se léčím, byli jako on.

U pana doktora Otavy se léčím již řadu let a jsem naprosto spokojená. Je milý,ochotný a vše vysvětlí.Vřele doporučuji.

Pan doktor je naprostý profesionál, který nic nezanedbá, a dbá na preventivní péči, což je důležité. Jsem rád, že mohu chodit právě k němu.

Velice vstřícný přístup, srozumitelné vysvětlení postupu případné léčby. Milý personál.
Moderní přístrojové vybavení,

Byl jsem u pana doktora poprvé na doporučení praktické lékařky a byla jsem velmi spokojená. Vše mi pečlivě a podrobně vysvětlil. Mohu vřele doporučit.

Sonografie

Endoskopie

Biopsie prostaty

Umístění: Poliklinika Malešice venerologické potíže

Umístění: Poliklinika Malešice

Jsem velmi spokojená a mohu doporučit.
Děkuji

Drobný nedostatek: čekání i po hodině, na niž jsem byl objednán.
Dále jen velmi kladné hodnocení:
- zjevně široké i speciální teoretické zázemí
- viditelná dlouhodobá praktická zkušenost
- opakované podrobné nespěchavé vyšetření
- důvěryhodné a příjemné vystupování
Ivan Rynda

Moderní přístrojové vybavení,

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, od května bolesti zad a podbřišku, na začátku i časté močení.
    Nejdřív Furolin od lékařky pro dospělé, nezabral, tak jsem po jeho dobrání přišla znovu a jiná lékařka /střídají se/ mě poslala na urologii s tím, že bolesti zad ukazují na problém urologický, pozitivní tapott něco:o)
    Tam mi udělala dr. utz a dala atb Ofloxacin a vzala moč na kultivaci.Kultivace negativní, velmi krátký utz s tím, že jsem ok.
    Potom jsem měla průjmy přes dva týdny s občasnou přestávkou a bolesti někdy víc a jindy jen pobolívání.
    Včera jsem byla na gyn.vyšetření, čípek ok, utz vnitřní mi dělali dlouho, že neviděli vaječníky, nakonec našli levý a ok, zbytek prý v pořádku. Při hmatání břicha, prý je to nejspíš od močového měchýře.
    Při tom utz, ač jsem byla čerstvě vyčuraná, jsem měla pocit nucení, je to normální a běžné?
    Dr. se ptal, kvůli tomu, že nemohl najít vaječník, kdy jsem byla naposled na stolici. Jak to ovlivňuje viditelnost na utz?
    Kam mám jít na vyšetření a jaké mi asi budou dělat? Chvílemi je bolest menší nebo není a jindy, jako zrovna teď pobolívá a bolí pořád - nevím nakolik je to dnes včerejším vyšetřením, odběr na cytologii bolel, pak vyšetření celkem šlo a bolel ten utz asi i tím, že byl fakt dlouhý.
    Moc děkuji.

MUDr. Zdeněk Otava, FEBU

• Dobrý den. Byla jsem u lékaře s tím, že chodím často na wc, mám nutkání na wc atd. (žádné řezání, ani nic dalšího). V moči byla bílkovina a červené krvinky. Dostala jsem atb na zánět močových cest (už nevím název, byly na 5 dní). I po doužívání problémy nepřestaly (moč už byla ale bez nálezu), pořád jsem chodila častěji na wc (malé množství moče), nutkání na wc, potřeba jít na wc asi každou hodinu, někdy dříve (nezvyšovala jsem pitný režim), pocit, že se nemůžu úplně vyprázdnit, sem tam jakoby trnutí v oblasti vagíny. Močení opět bez bolesti, ani bolesti v podbřišku atd. Dostala jsem další atb - Furolin. Jsem v půlce užívání, ale zatím nepociťuju zlepšení. Jaký na to máte názor? Děkuji.

• urologická onemocnění
  • močové kameny
  • neurolurologická a urologicko-onkologická onemocnění

Ukončené školy

• Všeobecné lékařství na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze

• urologie

Stáže

• Během studií medicíny ve volném čase jsem docházel na III. Chirurgickou kliniku 1. Lékařské fakulty UK a FN Motol a na Oddělení obličejové, čelistní a plastické chirurgie Ústřední Vojenské nemocnice v Praze
  • V letech 2001-2006 jsem působil jako sekundář na Urologickém oddělení Ústřední Vojenské nemocnice v Praze, od roku 2006 jsem dosud na Urologické klinice Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
  • V letech 2011-2013 jsem působil současně jako odborný asistent na III. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy
Zobrazit více

Fotografie

Znalost jazyků

Angličtina, Čeština

Ocenění

• V roce 2004 jsem složil s pochvalou atestaci I. stupně v oboru urologie, v roce 2009 jsem získal v tomto oboru plnou specializovanou způsobilost.

Publikace a články

Publikace (1)