Žalanského 68/54, Praha
Centrum pychosomatické medicíny s.r.o. (mapa)

Přijímám: dospělí
Oborová zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, + 3 Více

Psychiatrické konzultace (od 600 kč)

Psychiatrické vyšetření (od 1 000 kč)

Individuální psychoterapie (od 800 kč) + 9 Více

Detox

Coaching

Rodinná psychoterapie

Jako psychiatr aktivně působím přes dvacet let, kromě nabízené ambulantní péče také dlouhodobě pracuji jako vedoucí lékař fakultní nemocnice. Jsem ate...

• deprese
  • anorexie
  • poruchy chování

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor

od 800 kč

od 800 kč

Klinické vyšetření

Cena není uvedená

Na profilu tohoto specialisty nejsou žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    před 5 lety jsem žila v psychickém teroru. Otec pil, bil matku, dělal hodně scény, byl agresivní, psychicky nás týral, občas i chytl tak, aby nás to bolelo. Nyní s ním již skoro čtvrtým rokem nežiji. Navštěvovala jsem ho na víked jednou za dva týdny, postupně jsem to však začala ubírat a nyní jsem se rozhodla, že s ním v kontaktu být nechci.
    Již několik let špatně spím od 1 do 5 hodin spánku). Nespavost se střídá s psychickými problémy, pravděpodobně stavy úzkosti. Ty mají různou intenzitu, ale vždy to vyvolá něco, v čem se angažuje otec, byť jen kontext. Vždy se jedná o zrychlený tep, zimu a zároveň horko, pocit prázdnoty a zároveň možné vnitřní exploze, třas, slzy v očích a veliké problémy s dechem, vždy se nemohu pořádně nadechnout a lapám po dechu i několik minut. Vždy se také zastavím a vše kolem mně se spomalí.. jsem jen já a tyto obtíže. Naposledy se mi to stalo, kdyz se mě otec pokusil kontaktovat.
    Také se uvnitr sebe cítím prázdná..skoro až mrtvá, bez emocí, bez chuti do čehokoliv. Dělají mi problémy každodenní činnosti-vstát z postele, vyjít z bytu. Slyším problémy kamarádek, ale neposlouchám..i když bych tak moc chtěla. Žiju ale vlastně ne.
    Co se to děje? Jak proti tomu mohu bojovat?
    Děkuji.

Dobrý den, příznaky, které uvádí, mohou být součástí posttraumatické stresové poruchy. Nejlepších výsledků bývá dosaženo psychoterapií v kombinaci s farmakoterapií, doporučuji vyhledat zařízení, kde můžete získat obojí. Zdraví dr. Vlčková Zenáhlíková

MUDr. Vladimíra Vlčková Zenáhlíková

• Dobrý den, chtěla bych se zeptat chodím k psychiatricce mám ochranou léčbu soudem danou. Spáchala jsem trestný čin pod vlivem drog a alkoholu byla jsem na ulici. Soud mi nařídil ochrane léčení. Moje doktorka psychiatricka mi říká že moje léčení je na dlouho a že to ani nikdy nemusí skončit mám z toho strach chtěla bych žít normálně jako každý uzdravit se bez docházeni na psychiatrii. Mám dítě se kterým chci jezdit na výlety, mám práci, starám se o sebe,sem sobestacna ,zajímá lo by mě váš názor na věc. Moc děkuji za odpověď

Dobrý den, pokud máte ochrannou léčbu ambulantní formou nařízenou soudem, bez docházení na psychiatrii byste se vystavila nebezpečí přeměny ambulantní formy na formu ústavní. Doporučuji Vám docházet tak, jak lékař psychiatr stanoví. Ochranná léčba, pokud není z nějakého důvodu prodloužena, trvá dle zákona maximálně dva roky. Moje zkušenost z praxe je, že pokud pacient dochází přibližně rok, abstinuje, plní dohodnuté podmínky, pak po jednom roce navrhuji soudu ukončení ochranného léčení. Frekvence ambulantních kontrol bývá různá, pacienti s ochrannou léčbou mohou docházet s frekvencí jako pacienti bez ochranné léčby, pokud budete v pořádku, nedomnívám se, že by Váš pracovní, rodinný život byl touto ambulantní léčbou omezen. Přeji Vám hodně zdraví, Vlčková.

MUDr. Vladimíra Vlčková Zenáhlíková

• deprese