Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

Umístění: Nemocnice Na Homolce Pooperační kontrola

Navštívila jsem cévní ambulanci Nemocnice Na Homolce dva týdny po operaci varixu. Byla jsem naprosto spokojená s přístupem presonalu, až na tuto nemylou zkušenost s paní doktorkou Pregerovou. Přítup paní doktorky byl natolik neprofesionální, až se mi to nechtělo věřit, protože opravdu každý, s kým jsem se setkala ve Nemocnici na Homolce, byl diametralne jiný. Neochotně a bez zájmu se paní doktorka podívala na pooperační ranky. Na mé dva položené dotazy, kdy si mohu na noc sundat ponožky, neodpověděla, ale pouze zopakovala, že mám alergii na lem punčochy. Paní doktorka Radka Pragerová nemá naladu na pacienta. Připadalo mi, že ji obtěžuji. Z jejiho pohledu se vam uděla nevolno. Vypadalo to, že mi něco vyčita a o úsměvu (třeba i nacvičeném) nemluvě. Lekaři by měli svým pacientum naslouhat a být nápomocní v době rekovalescence obzvlášť, a ne je "trestat" za to, že se 2 tydny po operaci dostaví na ambulanci v očekavani vice informaci ohledně průběhu a delky lečby. Pani doktorka neměla naladu na rozhovor, ale na muj dotaz odpověděla pisemně v lekařské zpravě, kterou jsem si pak přečetla při čekani na odvoz domu. Myslim si, že prace s nemocnými lidmi vyžaduje empaticky přístup lekaře, což pani doktorka určitě postráda. Doufam, že tento nazor někomu pomuže vybrat si lekare, u kterého si nebude připadat na obtiž. Pooperačni stav ja už tak složita věc a neochotny lekař nam ho ještě může ztížit takovým přistupem. Jěšte jednou chci poděkovat za péči na lužkovem cevnim odděleni B za skvělou praci, zajem a profesionalni přístup.
P.S. Vánočn íkoledy zaspivané dobrovolniky na chodbě odděleni na povzbuzeni nemocných mi vyrvaly slzy do očí a myslim si, že pani MUDr. Pragerova Radka se nehodi do tak skvěleho kolektivu. Sťastný Novy rok 2020 a hodne zdraví!
T. Skopljak