Urocentrum
Karlovo náměstí 319/3, Praha

Zobrazit ostatní profily urologů v okolí

Umístění: Urocentrum opakované močové infekce

Bohužel i já se musím přidat k velice negativnímu hodnocení lékaře i celého Urocentra. Již před 4 lety jsem byla praktickou lékařskou odkázána se svým problémem do rukou urologa a ani dnes nejsem ze svého problému venku, spíš naopak, jsem zdravotně a bohužel teď i psychicky na tom ještě o dost hůře. Trápí mě celkem pravidelně 8 - 9x ročně infekce močového měchýře, způsobené bakterií e-coli. Pan doktor stále není schopen a dle mého názoru se ani nesnaží najít příčinu mého problému, jen do mě stále cpe antibiotika ze své skříně, které mi už prostě neúčinkují. Nikdy mi o nich není schopný říct, jak se mají užívat, jaké jsou vedlejší účinky atd., prostě vše, co vám v lékárně má a musí říct lékárník. Jsem si 100% jistá, že by vám lékař léky bez receptu vůbec vydat neměl. Bohužel to, ale není jediný problém, který s panem Vernerem mám. Pokud máte akutní potíže, tak Vás pan doktor bez předchozí telefonní domluvy vyhodí nebo vám řekne, že to počká do dalšího dne a že pokud se to zhorší máte jít na pohotovost. Pokud má zrovna dovolenou, tak byť jde o lékaře působící ve stejném zařízení, tak něco jako "záskok" zde neexistuje. Musíte volat a doprošovat se nejméně 5x aby Vás jiný pan doktor teda vzal, i když nejste jeho pacient. Pan doktor je také velmi arogantní a bezohledný. Zažila jsem, že se jednou během mého vyšetření na plnou čekárnu ptal svého kolegy, kde teda najde roztok na test na chlamydie. To bylo opravu velice příjemné, vzhledem k tomu, že sem chodí převážně staří lidé, takže na vás pak házejí znechucené pohledy. Takže po 4 letech zde, odcházím v horším stavu, než jsem sem přišla a s absolutní nedůvěrou v lékaře. Urocentrum a pana doktora rozhodně nedoporučuji.

U pana doktora Vernera jsem byl na kontrole prostaty celkem 3x. Při poslední návštěvě jsem se dotázal, zda by mě mohl provést i vyšetření krve, což si myslím, že jednou za 3 roky a ve 43 letech by určitě udělat mohl. Dostalo se mi negativní odpovědi, že vyšetření krve se provádí až po 50. roce věku a je to navíc naprosto zbytečné. Docela mě to udivilo, když ze všech médií se na nás hrnou informace, jak je důležité nezanedbat prevenci a pak s setkáte s takovým přístupem.
Krev jsem chtěl vyšetřit z důvodu, že zhruba před rokem mě obvodní lékařka při odběru krve zjistila velmi nízkou hladinu testosteronu, což je v tomto věku neobvyklé. Na mojí žádost mě předepsala testosteron v tabletkách s omluvou, že si jej budu muset uhradit sám, protože její specializace jí tento lék nedovoluje předepsat s úhradou ze zdrav. pojištění.Jelikož hladina testosteronu se zvyšovala velmi pomalu a léku bylo potřeba více, zavolal jsem panu doktoru Vernerovi s dotazem, zda by mě mohl na základě vyšetření krve tento lék předepsat s úhradou ze zdravotního pojištění. Pan doktor vyhýbavě odpověděl, že to asi ne a že to nespadá do jeho kompetence a patrně budu muset navštívit sexuologii. Po nějaké době jsem objevil webové stránky Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz, kde u tohoto léku je na prvním místě uveden urolog, jako specialista kdo jej může předepsat s úhradou ze zdrav. pojištění. Patrně má pan doktor hodně pacientů a vyčerpané limity u zdravotních pojišťoven a pečlivě zvažuje co komu předepíše. Nevím co všechno by měl člověk prostudovat, aby ho lékař, jako pan doktor Verner neodbyl studenými obklady.
Takže hledám nového a pečlivějšího urologa.

Pana doktora Vernera hodnotim jednoznacne velmi zaporne. Odhalil u me pomoci laboratornich testu urcitou chorobu. Predepsal mi injekce s JEHO tvrzenim, ze jedna stoji 2 500,- korun a ze je maji naproti v lekarne, abych si tam zaskocila, ze mi ji hned pichne. To jsem odmitla s tim, ze se pokusim injekce sehnat nekde jinde levneji. A skutecne jsem je sehnala za cenu mensi nez 500,- korun v jedne nemocnicni lekarne. To znamena, ze byly 5x levnejsi nez mi dr. Verner vnucoval. Zajimalo by me, zda pan doktor neni s lekarnou od naproti v nejakem spojeni, ze predepisuje leky 5x draze, nez je jejich cena jinde. Ta provize z predepisovani urcitych leku je velke pokuseni, ze. Podle meho soudu je pan doktor necestny clovek.
Urologa jsem si sehnala jinde a jsem s nim spokojena.

Když čtu vaše hodnocení, musím se přidat a bohužel ke skupině -slabý.
Od července jsem měla několikrát silný zánět močového měchýře, doprovázený teplotami a silnými bolestmi v bedrech. Pan doktor mi napsal několik antibiotik, pak mi udělal výtěr z pochvy a zjistil e-coli.
E-coli se zbavil, ale problémy přetrvávaly. Jediné co mi řekl bylo -GYNEKOLOGICKÝ PROBLÉM. Okamžitě jsem našla lékaře z Gyncentra, který mi sdělil, že jsem naprosto v pořádku a není zde jak po vyšetření tak po výsledcích stěru žádný problém!
Obrátila jsem se zpět na doktora ( pokud ho tak můžeme nazvat) a sdělila jsem výsledky.
Urologicky jsem podle něj v pořádku.
Neudělal mi žádné vyšetření kromě MOČI A VÝTĚRU!!!
Na konci své zprávy napsal, že odcházím ve stabilizovaném stavu a poslal mě pryč s tím, že se mám za půl roku ukázat.
Už bych tam nikdy nešla!!!!! NIKDY!!!!

Primáře Vernera pamatuji ještě z doby, kdy dělal šéfa ambulancí Urologické kliniky v Motole. Vzdor své pracovní vytíženosti si vždy našel, kromě odborné rady, i čas promluvit s pacientem, vše vysvětlit a uklidnit neoprávněné obavy. Co se týká diagnostiky, je pan primář považován za jednoho z nejlepších diagnostiků v oboru, a proto nechápu některé zde uvedené názory, které z něj dělají "nýmanda", který neví, jak pacienta vyšetřit. Dle svých zkušeností a zkušeností svých známých mohu pana primáře jen a jen doporučit.
Jana

K panu doktorovi Vernerovi chodím již deset let. Dosud mi byl vždy schopen pomoci a to i v případě jedné, velmi kritické, situace. Zachoval se vždy velice profesionálně, ale i lidsky. Můžu pana doktora každému jen doporučit.

Dobrý den, bohužel se musím přidat i já se svým názorem, který není pozitivní. Chodím k panu doktorovi již několik let a řeším opakující se problém, krev v moči, která se občas objeví a pak zase zmizí. Pan doktor mě zve na pravidelné průlroční kontroly, což jsem si říkala, že je výborné, protože nechce nic podcenit. Bohužel tomu ale tak není. Tento problém se mi pět vrátil a ráda bych zde popsala postup pana doktora. Při první návštěvě s informací, že mám krev v moči, která byla vidět pouhým okem mi řekl, že je to reakce na prášky a mám počkat pár dní. Když jsem přišla po pár dnech, nechal si dát vzorek moči do skleničky a jelikož byla opravdu červená tak řekl, že je to zánět a dal mi prášky (jak psala již nějaká paní, ze své skříňky, kde ovšem jeden chyběl), po dobrání prášků mi řekl, že výsledky jsou v pořádku. Bohužel krvácení přetrvávalo, tak mi dal další prášky. Poté mě pozval na cystoskopii, kde mi řekl, že to opravdu krvácí a mám počkat a donést vzorek moči. Po třech týdnech, přetrvávání těchto obtíží, mi řekl, že výsledky jsou v pořádku. Při mé otázce, co teda mám dělat, když am je stále ta krev mi řekl, tak teda přijďte na rentgen ledvin.

Nerada píšu negativní hodnocení, ale od doktora, který by mi měl pomoc zjistit příčinu problémů bych čekala jiný přístup. Pokud někdo víte o nějakém doktorovi, který by mi s tímto problémem mohl pomoci byla bych vděčná. Děkuji.

Náhodou jsem „zabrousil“ na tyto stránky a překvapilo mě, jak kontrastní názory na pana doktora se zde člověk dočte. Urologie bezpochyby patří mezi velmi složité lékařské obory (ostatně, který obor „opravářství“ lidského těla není složitý). Jsa si vědom této složitosti, jsem vždy na pana doktora „vysypal“ velké množství vět, kterými jsem se snažil subjektivně popsat svůj problém. Určitě pro lékaře není jednoduché poslouchat velký objem laicky formulovaných „blábolů“ pacienta o jeho neduzích. Je to však, dle mého soudu, jeho povinnost a pan doktor Verner ji vždy splnil. Dokonce si pamatuji, že jsem se mu omluvil za to, že jsem jej zahrnul tolika řečmi o tom, kde mě co píchá či pálí. Naopak mi opáčil konstatováním toho, že mnozí pacienti se dopouštějí zásadní chyby, spočívající v příliš stručných popisech jejich pocitů. Musím tedy shrnout, že pan doktor „superpodrobný“ popis subjektivních popisů vždy velmi pečlivě vyslechl a - co bylo pro mne vždy ohromně cenné – nevyslovil nikdy rigorózní a neuvážlivý závěr. Lidský organismus je natolik složitý a v některých ohledech i velice křehký (zvláště ten mužský  ), že zkratkovitá reakce jej může i nevratně poškodit. V tomto ohledu je pan doktor, podle mého, velice opatrný, což se například projevuje i obezřetným přístupem k rozhodnutí o případném invazivním vyšetření. I za to je nutné pana doktora pochválit, zejména v době, kdy jiní bezhlavě „honí“ výkony, za které jsou vysoce odměněni pojišťovnou. Jsem již dlouho na světě a tak už něco málo vím (laicky) o tom, jaké hafo virů nás obklopuje, dokonce viry takové, které se před laboratorním vyšetřením umějí „schovat“. S vyplývajícími složitostmi se lékař musí umět vypořádat. Osobně jsem dospěl k názoru, že pan doktor Verner to umí na výbornou. Ke stoprocentnímu výsledku má dvě zásadní omezení – není Bůh a v mnohém musí vycházet i z důkladného a podrobného pacientova popisu.

Jsem pacientem Dr.Vernera již deset let. Za tuto dobu jsem u něj absolvoval mnoho návštěv a vyšetření (včetně dvou biopsií). Mohu říci, že jeho přístup byl vždy profesionální a mé zdravotní problémy byl schopen vyřešit k mé spokojenosti. Doporučil jsem jej řádě známých a přátel a i od nich mám jen ty nejlepší ohlasy.

Nemohu souhlasit s názorem Natálie. Sama jsem měla obdobný problém, kdy mi gynekolog vysvětlil, že jsem v pořádku a Dr Verner nalezl jako příčinu mých obtíží gynekologický zánět a po jeho vyléčení byly i vleklé infekce močových cest pryč. Jako urologa jej rozhodně doporučuji.