Mgr.

Psycholog Combined ShapeCreated with Sketch. přijímá nové pacienty

Calendar-iconCreated with Sketch. Objednat se 467 návštěv profilu během posledních 30 dní

Každý člověk má potenciál čelit svým obtížným životním situacím, občas ale z různých důvodů v nějaké situaci „uvízne“. Psycholog Vám může pomoci lépe se orientovat v této situaci, hledat… Více

Objednat se

info-iconCreated with Sketch. Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • Psychiatr.

Dobrý den,mám prosbu,sháním v Praze dobrého psychiatra,ale je problém že za sezení si učtují dost,nevíte o nějakém kde se prosím neplatí a jde to na pojišťovnu?Děkuji Tereza

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Dobrý den,

podle mých informací Vám Vaše pojišťovna na vyžádání musí poslat seznam psychiatrů ve Vašem okolí, se kterými má uzavřenou smlouvu o spolupráci. U těchto psychiatrů Vám péči hradí… Více

• generalizovana uz.

Dobrý den, byla mi diagnostikována gen.úz.porucha (dle atak,které jsem prožil).
    Spiše mě ale děsí mé změny nalad a spousta psychosomatických nemocí.Specializujete se tímhle směrem?
    Děkuji za odpoveď

ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

Dobrý den,

ano, pracuji s těmito stavy. Existují různé metody na zvládání atak, které Vám můžu ukázat. U stavů změn nálad a psychosomatických nemocí se s Vámi můžu podívat na příčinu Vašich… Více

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• Každý člověk má potenciál čelit svým obtížným životním situacím, občas ale z různých důvodů v nějaké situaci „uvízne“. Psycholog Vám může pomoci lépe se orientovat v této situaci, hledat nová řešení a způsoby, jak této situaci čelit, a emočně Vás podpořit tak, aby jste znovu našli svou životní sílu a rovnováhu.

Psychologii jsem vystudovala na Masarykově Univerzitě v Brně, ale rozumět lidské psychice jsem se snažila odjakživa. Na začátku mojí cesty za poznáním jsem si myslela, že je to jednoduché: "člověk si musí zakázat dělat špatné věci a mít špatné vlastnosti". A bylo to! Můj první recept na zdravý a šťastný život byl na světě. Jistěže jsem ho zkoušela nejdříve na sobě, a ejhle, každý zákaz a hodnocení se obrátilo proti mě a vzalo mi na čas energii cokoliv zkoušet změnit. Od té doby už uplynulo mnoho let a já vymyslela, načetla a vyzkoušela spoustu teorií o tom, jak by mohla psychika a její části fungovat. Postupně jsem zjistila, že psychika funguje mnohem moudřejším způsobem, než bych si na začátku byla schopná představit. Tato cesta za poznáním mě po celou dobu neuvěřitelně fascinuje a překvapuje. A pořád se učím (myslím si že zabřednout v neměnných teoriích není pro psychologa dobré), ale nyní již jsou moji největší inspirací moji klienti. Když dokáži otevřeně naslouchat jejich příběhům, rostu i já.

A co jsem se dozvěděla na své cestě?

Psychika (vědomí a nevědomí) je mocnější a moudřejší než vědomá část a vůle, proto je pošetilé si myslet že vůlí proti svému nevědomí ovládneme celou svou psychiku. Jestliže chceme udávat směr svojí psychiky a být šťastní je důležité se naučit se svým nevědomím komunikovat. V opačném případě nás boj s nevědomím bude jen vysilovat.

Psychika má spoustu částí, některé jsou velmi moudré, některé velmi ublížené...atd. Jestliže chceme udávat směr svojí psychiky je důležité svoje části znát a žádnou neodsuzovat. Ovšem to není jednoduché, ublížené části nám dokáží ze života dělat peklo. I tak není moudré se stavět proti těmto částem a snažit se je zničit. Protože to ve Vás může rozpoutat boj, který je dlouhodobě vysilující a nevede ke spokojenosti. Jedinou cestou je poznat své části, poznat za jakých okolností vznikly a co potřebují. Tato cesta může být velmi náročná, ale bývá také velmi léčivá.

Chcete se dozvědět více? Nebo byste si to přáli vyzkoušet v praxi?

Přijďte za mnou na konzultaci. Možná stejně jako já budete překvapeni jak mocné je rozumět své psychice.

Ukončené školy

• magisterské studium Psychologie na Masarykově univerzitě

Publikace

• To, v co věříme, má tendenci se uskutečnit (časopis LUI, 2016)

Stáže

Články

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• L

Paní Mgr. Pešková postupuje citlivě a s pochopením.
    Snaží se pomoci a do ničeho vás netlačí.
    Potřebujete-li něco probrat, určitě neváhejte, mně to pomáhá.

Mgr. Klára Pešková2017-06-23

Děkuji za recenzi a za povzbuzení pro další klienty. Jsem moc ráda, že Vám sezení na Vaší cestě pomáhají.

• V

Moc milá a profesionální psycholožka s výborným přístupem. Snaží se do člověka vcítit a opravdu pomoct. Mohu jen doporučit. :)

Mgr. Klára Pešková2017-05-16

Děkuji Vám za recenzi. Jsem ráda, že jste spokojená :)

• J

Jsem ráda, že moje volba padla na paní magistru Peškovou. Setkáte se u ní s lidským a profesionálním přístupem, pochopením a porozuměním. Snaží se člověku opravdu pomoci s jeho trápením, najít příčinu vašeho problému a dojít k vysvětlení vašich pocitů a řešení situace. Jeji empatie a nadhled mi v mých záležitostech opravdu pomáhají, po každém sezení odcházím s novými podněty k zamyšlení a kouskem energie, kterou jsem před první návštěvou dost postrádala. Rozhodně doporučuji!

Mgr. Klára Pešková2017-05-04

Děkuji za milou recenzi. Jsem ráda, že jsou Vám sezení ku prospěchu.

• L

Klára Pešková je milá, citlivá a empatická. Prostě člověk na svém místě. Velmi mi pomohla v soukromém i pracovním životě. Její empatie a cit pro porozumění mi do života dodaly mnoho energie a především mi ho zásadně usnadnily. Dokáže skvěle naslouchat a její názory a rady jsou vždy velmi věcné a upřímné. Na naše společná sezení jsem se vždy těšila.Takže mohu jenom doporučit!

Mgr. Klára Pešková2016-10-24

Děkuji za milá slova. Přeji hodně štěstí v soukromém i pracovním životě.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Skvělý a lidský přístup, individuální a milá domluva. Musím říci, že jsem se návštěvy psychologa dosti obával, ale hned po prvním sezení obavy opadly. Mohu vřele doporučit jedincům i párům, kteří hledají vrbu, někoho, kdo jim otevře oči, či pomůže analyzovat, co je to vlastně trápí a proč. A především to překonat a naladit se opět na správnou vlnu.

Mgr. Klára Pešková2016-07-13

Děkuji, Vaše recenze mě potěšila. Jsme ráda, že jste s konzultacemi spokojený.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Lidský přístup, pochopení a schopnost poradit a pomoci :-) Pokud hledáte pomoc ve složité životní situaci, mohu jen doporučit.

Mgr. Klára Pešková2016-05-03

Děkuji Vám za recenzi. Jsem ráda, že jste s naší spoluprací spokojen :)

• P

Dlouhou dobu jsem odmítala návštěvu psychologické poradny ze strachu a studu, ale dnes jsem ráda, že jsem poradnu navštívila. Paní Klára Pešková umí dobře porozumět lidské psychice a konzultace probíhá v příjemné atmosféře. Pomohla mi zlepšit vztah s manželem a pochopit lépe sama sebe. Cítím se teď opravdu skvěle. :-) V budoucnu pokud budu potřebovat, tak návštěvu určitě ráda zopakuji.

Mgr. Klára Pešková2016-03-23

Děkuji Vám za recenzi a přeji hodně štěstí :)

• B

Pokud hledáte terapeuta, u kterého se nebudete cítit méněcenní tak Klára je myslím ten správný člověk. První sezení bylo příjemné, cítila jsem se uvolněně už po deseti minutách. Odcházela jsem s pocitem, že Klára Pěšková byla dobrá volba. Několik terapeutů jsem už vyzkoušela a teď jsem myslím našla toho(tu) pravou pro mě.

Mgr. Klára Pešková2016-02-23

Děkuji. Jsem ráda, že jste se na prvním sezení cítila dobře. Těším se na další spolupráci.

• M

Klára Pešková má unikátní pohled na svět a člověka, který je neuvěřitelným zdrojem podpory, porozumění, objevů a uzdravování. Moje cesta k sobě není někdy vůbec jednoduchá, ale doprovázení Kláry Peškové je to nejlepší, co jsem si mohla přát. Velmi doporučuji a těším se na další spolupráci.

Mgr. Klára Pešková2016-02-02

Děkuji. Mám radost z toho, že jste našla svojí cestu a že po ní tak statečně kráčíte. Také se těším na další spolupráci.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Toto sezení bylo mé úplně první setkání s psychologem v životě. Měl jsem z něj trochu strach, ale příjemné prostředí a profesionální přístup paní Peškové mě jej zbavilo. Rozhodně návštěvu ještě jednou zopakuji. Velmi doporučuji! :)

Mgr. Klára Pešková2016-02-01

Děkuji, moc ráda Vás zase uvidím :)