Mgr.

Jiří Chvála verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeut

Kontaktní informace

Nejnovější názory

 • K

  Nikdy jsem si u jiného psychologa nebyla, ale na mojí první zkušenost jsem velmi spokojena. Líbilo se mi, že jsem si mohla vybrat jak spolu budeme mluvit, a to, že jsme fakt řešili můj problém a dokonce to vypadá, že jsme našli příčinu a já se moc těším, až to všechno vyzkouším! Moc děkuji! DOPORUČUJI.

 • Hledáte specialistu? Pacienti doporučují:

  Karolina Diallo
  Karolina Diallo
  Psycholog, Psychoterapeut
  Řipská 15, Praha
  I have been visiting this psychotherapist for about 1 year now. Karolina is clinically competent doctor, yet she… Více

  Jitka Cápalová
  Jitka Cápalová
  Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut
  Řipská 15, Praha
  Opravdu příjemné povídání s laskavě pokladanýma otázkáma. Už po druhém sezení věřím, že budu mít svůj život zase… Více

  Vladimír Jarošík
  Vladimír Jarošík
  Psycholog, Psychoterapeut
  Máchova 21, Praha
  Pan Jarosik je skvely doktor a clovek, a dufam, ze sa k nemu opet coskoro dostanem. Ak uz nie ako pacientka s osobnymni… Více

  Tomáš Novák
  Tomáš Novák
  Psycholog, Psychoterapeut
  Máchova 21, Vinohrady, Praha
  Z navstevy jsem mel velmi dobry pocit. I kdyz jsme probirali zalezitosti, ktere jsou velmi osobni a nerad o nich… Více

  Dana Horáková
  Dana Horáková
  Psycholog, Psychoterapeut
  Máchova 431/21, Praha
  Zatím první návštěva u paní psycholožky. Prostředí bylo příjemné, paní magistra se mi po celou dobu plně věnovala,… Více

  Zkušenosti a dovednosti

  O mně

  • Jsem psychoterapeut a manželský a rodinný poradce, který i v obtížích chce lidi považovat více za zdravé než nemocné. Ke každému klientovi proto přistupuji jako k partnerovi v diskusi a jako k moudrému člověku, kterému pomáhám objevit, co mezi různými obtížemi ve svém životě přehlédl. Každému nabízím společné HLEDÁNÍ NOVÝCH ŘEŠENÍ PRO OSOBNÍ NESNÁZE, ZDRAVOTNÍ I VZTAHOVÉ PROBLÉMY. Poskytuji individuální, párovou, rodinnou a skupinovou terapii. A také terapii pro překonávání závislosti nebo problémů s násilím.
   Narodil jsem se 14. 8. 1972 v Praze. V současnosti bydlím v Benešově. Mám rád českou historii a přírodu, francouzské vinice, středověké vesnice a filosofy, melodickou hudbu a rytmickou jízdu na kole.

   VZDĚLÁNÍ:
   Filosofická fakulta UK v Praze (1990-1995), Husitská teologická fakulta UK v Praze (1997-2002)

   PSYCHOTERAPEUTICKÉ VÝCVIKY:
   Komplexní psychoterapeutický výcvik v systemickém a konstruktivistickém přístupu akreditovaný pro zdravotnictví "Umění terapie"; Mezinárodně uznávaný výcvik ve spolupráci s The institute of Narrative Therapy "Narativní psychoterapie". Průběžně sleduji prostřednictvím workshopů a seminářů trendy soudobé psychoterapie v postmoderních přístupech.

   PRAXE:
   Několik let jsem až do roku 2014 jako psychoterapeut, lektor a supervizor spolupracoval se soukromým zdravotnickým zařízením a psychoterapeutickým centrem v Praze. Kromě individuální terapie mne zajímá problematika partnerských vztahů, a také péče o rodiny s dětmi i o seniory. Rodinám jsem se mimo jiné věnoval v dětském krizovém centru v Hradci Králové a při spolupráci s některými odděleními sociálně právní ochrany dětí V Praze a Středočeském kraji. Od roku 2003 se v neziskovém sektoru zabývám problematikou mezilidské komunikace. Spolupracuji také s největším pražským domovem pro seniory. Od roku 2009 až dosud se jeden den v týdnu věnuji rovněž duchovně-terapeutické péči o pacienty Psychiatrické nemocnice Bohnice.

   HODNOTY, KTERÉ JSOU PRO MNE DŮLEŽITÉ:
   svoboda myšlení, svoboda životních postojů, víra, důvěra, odvaha, ohleduplnost, vstřícnost, dobré rodinné vztahy, přátelství, ochrana životního prostředí, aj.

  Specializace

  • psychoterapie

  Služby

  Psychoterapeutická poradna Otevřený dialog

  Dykova 1, Praha 10, 101 00 Praha, hl. město Praha


  Psychoterapeutická poradna Otevřený dialog

  Žižkova 532, 256 01 Benešov, středočeský


  Psychoterapeutická poradna Otevřený dialog

  Kapitána Jaroše 482, 264 01 Sedlčany, středočeský

  Otázky pacientů

  Obáváte se o své zdraví?

  Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

  Zeptejte se naších lékařů
  Jiří Chvála
  Jiří Chvála
  Psycholog, Psychoterapeut
  Praha
  Dobrý den. Děkuji za dotaz a nejprve se omlouvám, že odpovídám po delší době, ale předvánoční období je v psychoterapeutické poradně dost hektické.
  K Vašemu dotazu: Působíte na mě jako v podstatě… Více

  Hodnocení pacientů

  5

  Obecné skóre
  8 názorů

  • Přesnost
  • Péče
  • Zařízení
  • K

   Nikdy jsem si u jiného psychologa nebyla, ale na mojí první zkušenost jsem velmi spokojena. Líbilo se mi, že jsem si mohla vybrat jak spolu budeme mluvit, a to, že jsme fakt řešili můj problém a dokonce to vypadá, že jsme našli příčinu a já se moc těším, až to všechno vyzkouším! Moc děkuji! DOPORUČUJI.

  • S

   Nemám sice s čím srovnávat, nikdy jsem nezavítala k žádnému jinému terapeutovi, ale musím říct, že u Jiřího Chvály jsem se při všech sezeních cítila opravdu dobře, bezpečně a uvolněně, a neměla jsem problém se otevřít a mluvit otevřeně o svých problémech. Sezení mi opravdu pomohla a za to děkuji. Zároveň mi pomohlo už jen rozhodnutí začít k Jirkovi chodit, přiznat si, že na některé věci možná sama nestačím, takže pokud vás cokoli trápí a váháte, musím říct, že jsem také váhala, ale to rozhodnutí za to stálo! Vždycky vám může být lépe. A Jiří Chvála je v tomto ohledu opravdu dobrou volbou.

  • J

   Jirka je velmi vnímavý, pozorný a velice příjemný člověk. Nad jeho postřehy se vždy velmi rád zamyslím a je pravdou, že se v nich vždy nějakým způsobem najdu a musím zmínit, že mi naše setkání pomáhají. Vždy se těším na to další. Mohu jen doporučit a hlavně nebát se vyhledat pomoc!!

  • Reli. S panem Jirkou je velmi dobre a efektivni povidani o problemech partnerskeho zivota.
   Mohu ho jen a jen doporucit !

  • M

   Pana Mgr. Jiřího Chválu mohu jen doporučit!!! Vždy jsem se na naše setkání těšila a pokaždé pro mě hledal to nejlepší řešení. Bylo mi tam opravdu moc hezky. Pokud si nevíte rady s nějakou tíživou životní situací, tak tady určitě najdete řešení. Pěji jen samou chválu na pana dr. Chválu ;)

  • Z

   Pan Mgr. Jiří Chvála je skutečně odborník na správném místě. Je velmi příjemný, trpělivý a řekla bych, že je "člověk se srdcem na dlani" Pokaždé když jsem navštívila pana Chválu s pocitem bezradnosti, odcházela jsem od něj se silnějším sebevědomím a vždy jsme našli řešení jak se k situaci správně postavit. Já mohu jedině doporučit! Panu Chválovi za vše velmi děkuji.

  • V

   Mám zkušenosti s několika psychoterapeuty, ale s Mgr. Chválou to byla možná moje nejlepší. Velmi jsem oceňoval jeho, pro mě velmi neotřelý, pohled na předkládané záležitosti. Nejen, že se dařilo potíže řešit, ale svým přístupem k problémům ovlivnil i můj pohled, a to směrem k větší konstruktivitě, což je také částečným důvodem toho, že jeho služby už nepotřebuji. :) Z každého sezení jsem odcházel plný radosti. Pan Chvála je schopný, přátelský a profesionální, doporučuji jeho služby.

  • P

   Velice příjemná a nenásilná sezení. Pan Chvála je velice přátelský a pozorný, ale nevnucuje své myšlenky, spíše se snažil rozvíjet moje názory, myšlenky a postoje, a nabídnul mi možnost, jak je obrátit v pozitivum.