Mgr.

Jiří Chvála verifiedCreated with Sketch.

Kontaktní informace

• K

Nikdy jsem si u jiného psychologa nebyla, ale na mojí první zkušenost jsem velmi spokojena. Líbilo se mi, že jsem si mohla vybrat jak spolu budeme mluvit, a to, že jsme fakt řešili můj problém a dokonce to vypadá, že jsme našli příčinu a já se moc těším, až to všechno vyzkouším! Moc děkuji! DOPORUČUJI.

• Hledáte specialistu? Pacienti doporučují:

Karolina Diallo
    Karolina Diallo
    Řipská 15, Praha
    I have been visiting this psychotherapist for about 1 year now. Karolina is clinically competent doctor, yet she… Více

Jitka Cápalová
    Jitka Cápalová
    Psycholog, Dětský psycholog, Psychoterapeut
    Řipská 15, Praha
    Opravdu příjemné povídání s laskavě pokladanýma otázkáma. Už po druhém sezení věřím, že budu mít svůj život zase… Více

Vladimír Jarošík
    Vladimír Jarošík
    Máchova 21, Praha
    Pan Jarosik je skvely doktor a clovek, a dufam, ze sa k nemu opet coskoro dostanem. Ak uz nie ako pacientka s osobnymni… Více

Tomáš Novák
    Tomáš Novák
    Máchova 21, Vinohrady, Praha
    Z navstevy jsem mel velmi dobry pocit. I kdyz jsme probirali zalezitosti, ktere jsou velmi osobni a nerad o nich… Více

Dana Horáková
    Dana Horáková
    Máchova 431/21, Praha
    Zatím první návštěva u paní psycholožky. Prostředí bylo příjemné, paní magistra se mi po celou dobu plně věnovala,… Více

Zkušenosti a dovednosti

• Jsem psychoterapeut a manželský a rodinný poradce, který i v obtížích chce lidi považovat více za zdravé než nemocné. Ke každému klientovi proto přistupuji jako k partnerovi v diskusi a jako k moudrému člověku, kterému pomáhám objevit, co mezi různými obtížemi ve svém životě přehlédl. Každému nabízím společné HLEDÁNÍ NOVÝCH ŘEŠENÍ PRO OSOBNÍ NESNÁZE, ZDRAVOTNÍ I VZTAHOVÉ PROBLÉMY. Poskytuji individuální, párovou, rodinnou a skupinovou terapii. A také terapii pro překonávání závislosti nebo problémů s násilím.
      Narodil jsem se 14. 8. 1972 v Praze. V současnosti bydlím v Benešově. Mám rád českou historii a přírodu, francouzské vinice, středověké vesnice a filosofy, melodickou hudbu a rytmickou jízdu na kole.

VZDĚLÁNÍ:
      Filosofická fakulta UK v Praze (1990-1995), Husitská teologická fakulta UK v Praze (1997-2002)

PSYCHOTERAPEUTICKÉ VÝCVIKY:
      Komplexní psychoterapeutický výcvik v systemickém a konstruktivistickém přístupu akreditovaný pro zdravotnictví "Umění terapie"; Mezinárodně uznávaný výcvik ve spolupráci s The institute of Narrative Therapy "Narativní psychoterapie". Průběžně sleduji prostřednictvím workshopů a seminářů trendy soudobé psychoterapie v postmoderních přístupech.

PRAXE:
      Několik let jsem až do roku 2014 jako psychoterapeut, lektor a supervizor spolupracoval se soukromým zdravotnickým zařízením a psychoterapeutickým centrem v Praze. Kromě individuální terapie mne zajímá problematika partnerských vztahů, a také péče o rodiny s dětmi i o seniory. Rodinám jsem se mimo jiné věnoval v dětském krizovém centru v Hradci Králové a při spolupráci s některými odděleními sociálně právní ochrany dětí V Praze a Středočeském kraji. Od roku 2003 se v neziskovém sektoru zabývám problematikou mezilidské komunikace. Spolupracuji také s největším pražským domovem pro seniory. Od roku 2009 až dosud se jeden den v týdnu věnuji rovněž duchovně-terapeutické péči o pacienty Psychiatrické nemocnice Bohnice.

HODNOTY, KTERÉ JSOU PRO MNE DŮLEŽITÉ:
      svoboda myšlení, svoboda životních postojů, víra, důvěra, odvaha, ohleduplnost, vstřícnost, dobré rodinné vztahy, přátelství, ochrana životního prostředí, aj.

• psychoterapie

Služby

Dykova 1, Praha 10, 101 00 Praha, hl. město Praha

Žižkova 532, 256 01 Benešov, středočeský

Kapitána Jaroše 482, 264 01 Sedlčany, středočeský

Otázky pacientů

Obáváte se o své zdraví?

Zeptejte se naších specialistů, dostanete odpověď na Vaši otázku zcela zdarma.

Zeptejte se naších lékařů
    Jiří Chvála
    Jiří Chvála
    Praha
    Dobrý den. Děkuji za dotaz a nejprve se omlouvám, že odpovídám po delší době, ale předvánoční období je v psychoterapeutické poradně dost hektické.
    K Vašemu dotazu: Působíte na mě jako v podstatě… Více

Hodnocení pacientů

• K

• S

Nemám sice s čím srovnávat, nikdy jsem nezavítala k žádnému jinému terapeutovi, ale musím říct, že u Jiřího Chvály jsem se při všech sezeních cítila opravdu dobře, bezpečně a uvolněně, a neměla jsem problém se otevřít a mluvit otevřeně o svých problémech. Sezení mi opravdu pomohla a za to děkuji. Zároveň mi pomohlo už jen rozhodnutí začít k Jirkovi chodit, přiznat si, že na některé věci možná sama nestačím, takže pokud vás cokoli trápí a váháte, musím říct, že jsem také váhala, ale to rozhodnutí za to stálo! Vždycky vám může být lépe. A Jiří Chvála je v tomto ohledu opravdu dobrou volbou.

• J

Jirka je velmi vnímavý, pozorný a velice příjemný člověk. Nad jeho postřehy se vždy velmi rád zamyslím a je pravdou, že se v nich vždy nějakým způsobem najdu a musím zmínit, že mi naše setkání pomáhají. Vždy se těším na to další. Mohu jen doporučit a hlavně nebát se vyhledat pomoc!!

• Reli. S panem Jirkou je velmi dobre a efektivni povidani o problemech partnerskeho zivota.
      Mohu ho jen a jen doporucit !

• M

Pana Mgr. Jiřího Chválu mohu jen doporučit!!! Vždy jsem se na naše setkání těšila a pokaždé pro mě hledal to nejlepší řešení. Bylo mi tam opravdu moc hezky. Pokud si nevíte rady s nějakou tíživou životní situací, tak tady určitě najdete řešení. Pěji jen samou chválu na pana dr. Chválu ;)

• Z

Pan Mgr. Jiří Chvála je skutečně odborník na správném místě. Je velmi příjemný, trpělivý a řekla bych, že je "člověk se srdcem na dlani" Pokaždé když jsem navštívila pana Chválu s pocitem bezradnosti, odcházela jsem od něj se silnějším sebevědomím a vždy jsme našli řešení jak se k situaci správně postavit. Já mohu jedině doporučit! Panu Chválovi za vše velmi děkuji.

• V

Mám zkušenosti s několika psychoterapeuty, ale s Mgr. Chválou to byla možná moje nejlepší. Velmi jsem oceňoval jeho, pro mě velmi neotřelý, pohled na předkládané záležitosti. Nejen, že se dařilo potíže řešit, ale svým přístupem k problémům ovlivnil i můj pohled, a to směrem k větší konstruktivitě, což je také částečným důvodem toho, že jeho služby už nepotřebuji. :) Z každého sezení jsem odcházel plný radosti. Pan Chvála je schopný, přátelský a profesionální, doporučuji jeho služby.

• P

Velice příjemná a nenásilná sezení. Pan Chvála je velice přátelský a pozorný, ale nevnucuje své myšlenky, spíše se snažil rozvíjet moje názory, myšlenky a postoje, a nabídnul mi možnost, jak je obrátit v pozitivum.