Urologická ordinace
Šumperská 652, Praha

Zobrazit ostatní profily urologů v okolí

Umístění: Urologická ordinace Zánět prostaty a močové trubice

Tento lékař je velmi kontroverzní, s akutními potížemi důrazně nedoporučuji! Měl jsem akutní zánět prostaty a zánět močové trubice, silnou zánětlivou bolest v postižených místech. Lékař mi od začátku tykal, ale to by mi vůbec nevadilo kdyby byl soudný odborník. Neudělal žádné kultivační vyšetření, moči ani ejakulátu. Vyšetřil pouze ejakulát mikroskopem v ordinaci. Zaplatíte za to 300,- Kč aby vám řekl jaké v něm máte patogeny a 600,- Kč za spermiogram, který v tu dobu ani nebyl pro mě podstatný, to že ho dělal se dozvíte až při vyúčtování návštěvy při odchodu. Akorát mi řekl, spermie jsou dobrý, to je v pohodě. Žádný obsáhlejší výstup, který dostanete v laboratořích, kde spermiogram dělají. Ok, to by mi bylo jedno, ale problém nastává u toho, že mi řekl, že v ejakulátu mám houbovou infekci Aspergillus, že zkrátka tam mám plíseň a to způsobuje ten zánět. Tvrdí, že se vám tam dostala ze střev. Když jsem se zeptal, zda tam mám i nějaké bakterie, říkal, že ano, ale ty rozhodně nezpůsobují obtíže které mám. Nasadil mi tedy přísnou dietu, hlavně ne jakékoliv cukry, dal mi papír, co mohu a nemohu, pak jsem zjistil, že tento papír akorát stáhl z nějakého serveru, že to není ani jeho výtvor. Tato dieta se doporučuje k očistě střeva, super, ale léčit tím akutní urologické potíže je sebevražda. Když jsem si nechal udělat opakovaně kultivaci ejakulátu v laboratoři, žádná mykotická infekce, tedy ani Aspergillus, mi tam nevyšla. Blbé je také to, že když už máte takové silné akutní potíže, čekal byste tedy nějaké léky z lékárny na předpis, třeba antimykotika, když už se údajně má jednat o plísňovou infekci, ale Pažourek mi dal pouze soubor jeho vitamínů a doplňků stravy, které si v ordinaci zaplatíte a on na tom má zisk, účet vám samozřejmě nedá (koloidní stříbro, probiotika, Neem, tabletky Oxy-ox a Iodid draselný). Do toho jsem ještě zjistil, že si tyto přípravky nechá zaplatit kromě od vás, podruhé od pojišťovny, zjistil jsem to z vykázané péče u VZP. Konkrétně se tam píše "individuálně připravovaný léčivý přípravek". Prostě to má zaplacené dvakrát. O to ale nejde, problém je v tom, že u mě se celou dobu jednalo o bakteriální zánět způsobený Streptokokem, který vyšel opakovaně z kultivací. Pažourek vám vždy řekne, že do konce prázdnin vás dá do kupy, pak že to bude trvat do Vánoc, vždy to posouvá, prostě touto léčbou se člověk vyléčit nemůže. Možná je to vhodné na nějaký chronický problém, který nezpůsobuje velké bolesti a obtíže a skutečně se tam jedná o přemnožení mykozy. Normální doktor vám řekne, že mykotická infekce u jinak zdravého člověka nemůže způsobit takto bouřlivý zánět. Aby vás utvrdil v tom, že se skutečně jedná o Aspergillus, odebere vám v ordinaci klidně v podvečerních hodinách sestra se špinavýma rukama bez sterilních rukavic krev, pošle to pak do laboratoře. Výsledky přijdou v různých třídách IgG, IgM, IgA...kde se hodnotí pozitivní, negativní. Mám pozitivní pouze třídu IgG, které hovoří pouze o tom, že se tělo setkalo s danou infekcí(a s největší pravděpodobní ne v urogenitálním traktu, spíše to člověk vdechne a normální imunita si s tím bez problému poradí) a má určité protilátky. Nesvědčí to o žádné infekci, která by způsobovala jakékoliv obtíže. Pak se hodnotí i protilátky v absolutních hodnotách(číslech), vše mám v normě na dolní hranici, ale doktor mi řekne, že to mám pozitivní a za všemi bolestmi a potížemi stojí Aspergillus, přitom s takovými výsledky je to pravý opak. Při hodnocení ejakulátu mikroskopem vždy tvrdí, že tam je plíseň, která tvoří spóry. Jediné, co tam může vidět jsou leukocyty, kulaté buňky, ale co v nich je, těžko mikroskopem posoudí. Dle mě doktor moc dobře ví, že problém dělají bakterie, ale nechce to říkat pacientům protože by chtěli antibiotika a těch on je odpůrce, ano, za určitých okolností je to dobře, ale prostě ne při akutním bakteriálním zánětu, čili tento doktor je takový odpůrce antibiotik až je to zdraví a život ohrožující a nedá je ani při závažných infekcích. Kdyby se udělala anketa, kdo byl u Pažourka a dostal antibiotika, nedostal je asi nikdo nikdy. Každý dle něj má plíseň. Také na ultrazvuku rád diagnostikuje zánětlivé ložisko, které na ultrazvuku ani nelze poznat. Jinak by doktor byl i celkem v pohodě, odpustil bych mu i to, že je na prachy, ať si vydělá, že mi tyká, tkay pohoda, ale prostě měl by rozlišovat případy, kdy skutečně se může jeho dietou a vitamíny něco zlepšit a hodí se to na to nebo prostě má nasadit normální léčbu a udělat kultivační vyšetření. Schválně se ho zeptejte, zda vám pošle moč nebo ejakulát na kultivaci, nepošle. Abych to uzavřel, vymýšlí si mykotické infekce u každého bez relevantních podkladů a vyšetření a léčí pouze jeho preparáty na kterých vydělává. Byl by vás takto schopen léčit donekonečna až z akutního problému skutečně udělá chronický a vy zhubnete díky přísné dietě x kilo. Pokaždé se ale zeptá, zda vám nechybí něco z jeho doplňků.

Umístění: Urologická ordinace Prostata

Nemůžu v žádném případě doručit!!! Naopak doporučuji vyhnout se tomuto lékaři. Jeho ordinaci jsem navštívil třikrát. Doporučil mi dietu, chápu,mám nějaké to kilo navíc. Prodělal jsem nepříjemné vyšetření a poslal mě, přes čekárnu v napůl stažených kalhotách, na toaletu utřít si pozadí. Tak ponižující vyšetření jsem nezažil. Zakoupil jsem u něj lék který problém nevyřešil. Vrcholem těchto tzv.vyšetření bylo, něco otřesného. Pan "lékař" si PC hrál karty pasivně. To je kladný a vřelý vztah k pacientovi. OPRAVDU NEMŮŽU DOPORUČIT !!!

Umístění: Urologická ordinace

Dobrý den, jsem aktuálně po otřesném zážitku s "panem doktorem".
Opakovaně jsem se léčila se zánětem močových cest, opakovaně antibiotiky. Vzhledem k tomu, že už jsem byla zoufalá, tak jsem chtěla zkusit léčbu bez nich a tak jsem vyhledala tuto ordinaci.
Jako všichni ostatní jsem dostala dietu a všechny ty preparáty, za které by mi ani nevadilo zaplatit, pokud by fungovaly. Neudělal mi kultivaci, žádné odborné vyšetření, pouze sono a na moč se podíval pod mikroskopem. Jen tak od oka (což proste není z odborného hlediska možné) mi z toho sona diagnostikoval mykózu a řekl, že to určitě není klasický bakteriální zánět. Je pravdou, že tyto dvě onemocnění mohou být svými projevy podobná a tak jsem věřila, že to tam vážně někde vidí. Dva měsíce jsem trpěla v bolestech a dva měsíce mi tvrdil, že atb nepomůžou. A výsledek? V urologické klinice jsem si nechala udělat kultivaci a zjistili, že díky těm dvěma měsícům se ta bakterie, která tam opravdu byla rozmnožila a rozšířila i mimo močový měchýř, taky jsem zjistila, že mi těmi neustálými výplachy, které mi měly údajně pomoct a nešetrným zákrokem zanesl do těla další druh bakterie, který je rezistentní na většinu atb a teď se z toho budu dostávat pěkně dlouhou dobu.. Takže, za mě, pokud trpíte mykózou, tak návštěvou tohoto lékaře zřejmě nic nezkazíte (ale nechte si ji diagnostikovat někde jinde) ale pokud trpíte urologickým problém vyhledejte raději odborníka. Už jen to, že "pan doktor" léčí neplodnost, záněty, prostatu atd. všechno úplně stejnými přípravky je přeci jen trochu divné, ne? Neudělejte stejnou hloupost ze zoufalství jako já, ať toho taky nemusíte litovat. Nechápu, jak takovýhle člověk mohl dostat diplom.

Naprosto NEDOPORUČUJI!!!!!! Pan doktor je milý, ale to je tak vše. Pracuje naprosto nesterilně, ani si neumyje ruce, když jde od počítače provádět výkon (a to i u dětí). Mé dítě mělo velké komplikace po zákroku u pana doktora. 24 hod nemočilo a pan doktor předepsal 2 lasery a poslal nás domů do teplé vany. Od pana doktora jsme z vlastní iniciativy jeli do nemocnice, kde nás okamžitě přijali a syna v narkóze zacévkovali. Zjistili, že se jedná o velký zánět. A to ani nezmiňuji, že pan doktor nechtěl ani kontrolu!

Pan doktor je vynikající. Musím, ale poznamenat, že není pro pacienty, kteří se chtějí cpát antibiotiky bez vlastního přičinění. Dává si záležet na tom, aby se neléčili pouze aktuální problémy, ale zachází do podstaty. Chce to, ale velkou disciplinovnost od Vás samých. Není to vůbec jednoduché, ale takto vyléčí spoustu chronických problémů.

Mně pan doktor pomohl jako jediný! Holt, když se chci uzdravit s močákem, musím mít střevní dietu, ale je to jediné, co opravdu dlouhodobě zabralo. Dodatečně bych za předepisování antibiotik, které mě odrovnalo a nepomohlo, podala stížnost... Jenže na to už jsme všichni zvyklí, že?

Kdo je ochoten změnit životní styl a uvědomit si, že je především sám zodpovědný za své tělo, najde v panu doktorovi skvělé vedení.

Pan doktor léčí zdlouhavě a bez výsledků. Je sice příjemný a vstřícný, ale "léčení" nemá žádný účinek.

Myslím si že mně pan doktor pomohl z nejhoršího. Se svým zánětem jsem navštívil několik urologů ale až on mi jasně vysvětlil, co mi je a že pravděpodobně antibiotika mi nepomůžou. Takže dieta, koloidní stříbro atd. A musím říci, že od té doby se začal můj stav pomalu zlepšovat. Takže pokud odmítnu tézi, že to byla náhoda, tak musím říct, že na můj chronický problém mi opravdu pomohl. Taky mi udělal vyšetření (i když nepříjemné), které mi neudělal nikdo ze 4 urologů předtím. A jako jediný chtěl po mne i vzorek jiného druhu než jen moč (což zase chce 99% jiných urologů). Takže si myslím, že na chronické problémy je pan doktor opravdu vynikající. Hlavně nelze očekávat zlepšení do druhého dne, ale jde to pomalu. Od první návštěvy v jeho ordinaci jsem se začal opět vracet pomalu do normálního života. Chtělo to ale velkou sebekázeň a vytrvalost, což asi ne každý má.Proto velice doporučuji

Pan doktor mne léčil asi rok na plíšně a záněty po té leaser a tablety Oxy vše samozdřejmě z jeho zahrádky když jsem se asi po desáté návštěvě na laseru zeptal jestli by mi mohla ukázat revizní zprávu z laseru tak na mne koukala jako na zjevení a nemluvě o hygienických a prostorovích podmínkách ve kterém je laser umístěn , takže do dnes nevím co do mne pouštěla ale jedno vím jistě stáko to 2500 kč + tablety 2 x 1400 kč a pak nejakých zanetbatelných 1600 .- vytamínové přípravky a to nemluvím o dietě kterou má u něho naordinovám každy jak vydím.
A co čert nechtěl sedím s partnerem mimo jiné kterého chtěl taky pan Doktor vidět že chyba může být v něm ;-) v restauraci a pan Doktor do sebe láduje kachnu se zelím a zapíjí to pivínkem a to jsem ho za pul hodiny čekala v ordinaci kde jak víte pěšky nepřichází.
Dnes jsem již zdravá díky poliklinice na černém mostě stálo mě to 30 kč za recept a deset dní draní antibiotik toť vše .

K panu doktorovi Pažourkovi jsem nějákou dobu také chodila.po prvé,když jsem k němu přišla tak jsem přišla jen se zánětem moč.cest.Tento doktor léčí pouze a jen vitamínami které jsou pro někoho cenově nedostupné(pár prášku na měsíc za cca 1500,- Kč mi přijde docela dost).Jediné na co pana doktora mohu pochválit tak za to,že je hodný,milý a snaží se vysvětlit,ale to je asi tak jediné.Od pana doktora jsem odešla,když mi nasadil dietu(měla jsem plísně,houby a co já vím co všechno,to jsem k němu přišla jen se zánětem a skončila jsem takto) po které jsem zhubla a vzhledem k tomu,že jsem malá a drobná tak při mém věku dnes tj.21 let mít cca 36 kg to si myslím,že je dost málo.Cpal do mě akorát suchary,pravý uherák,ryby,naturální rýži,racio chleby apod.Takže jsem k panu doktorovi přestala chodit. Vzhledem k tomu,že nebyl schopen cokoliv tak díky němu mám problémy ještě dnes.A ono mít problémy s močovými cestami cca 2-3 roky je fakt nic moc.Dnes jsem byla u svého praktického lékaře kterému,když jsem ukázala jen dietní režim tak se šíleně divil a nevěřil vlastním očím.Dnes mám opět zánět močových cest a je to nejlépe na nemocnici kde by to řešili.
Nikdy mi pan doktor Pažourek nenapsal antibiotika ani na mojí žádost.Tvrdil,že antibiotika mi na to nezaberou a je daleko lepší se vyvarovat určitým potraavinám.TOHOTO LÉKAŘE OPRAVDU NIKOMU NEDOPORUČUJI!!!!!!!!!

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den pane doktore,
byla jsem u Vás minulý týden ve středu na vyšetření. Jednalo se o problém s močovým měchýřem, který souvisel se zánětem ledvin, a vy jste mi diagnostikoval plíseň (houby) na dně močového měchýře. Řešením se kromě některých léku ukázala speciální dieta. Váš zelený papír s doporučeními a zákazy mám, ale chtěla bych se zeptat na pár otázek:
- těstoviny (pohanka, bulgur, kuskus.. penne semolinové?) - které konkrétně mohu? Jde o to, aby se v nich nevyskytoval lepek? Pokud mám mimojiné omezit lepek, bude pro mě jednodušší se orientovat podle toho, co je bezlepkové a co ne.
- jogurty - dle čeho je důležité pri výběru řídit?
-cukr - jako náhradu mohu použít stévii/xylitol?
- mléko - lze místo klasického vybrat sojové/kokosové/mandlové mléko?
Co se týče vína, tak mám jasno. Suché, bílé naprosto vyhovuje i mým chuťovým pohárkům, i přestože jsem byla zvyklá pít polosuché, sladší.
Děkuji Vám moc,

dobrý den, těstoviny tak jak jsou v dotazu jsou v pořádku, jogurty bez modifikovaného škrobu, ano, vše bezlepkové, náhrady cukru, stevie, xylitol, víno suché,

MUDr. Ivo Pažourek