Praktická zubní lékařka MDDr. Eliška Mauerová
Masarykova 37, Brno

Umístění: Praktická zubní lékařka MDDr. Eliška Mauerová Jiný

V roce 2011 mi paní doktorka čistila a vyplňovala kanálky u stoličky (zákrok proveden bez umrtvení s odůvodněním, že zub je mrtvý; že nebyl mrtvý paní doktorka pochopila záhy, když na mě šly z bolesti mdloby). Nyní se pod zubem objevil zánět a hnis vlivem chybějící výplně v kanálku. Snad se u jiného zubaře podaří zub zachránit. Přišel jsem o korunku (kterou nebylo možné při znovuotevření zubu nedestruktivně sundat) a samozřejmě bude nutné kanálky znovu a lépe vyplnit.

Vzdy jsem byla s pani doktorkou spokojena, avsak po jejim odchodu na materskou jsem radeji zubare zmenila. Na preventivni prohlidce mi jeji zastupkyne nasla 4 kazy! Nezdalo se mi to, zadny zub me nebolel, proto jsem navstivila jineho zubare (rodinneho znameho), aby se mi na zuby podival. Zadny kaz nemam (delali mi i rtg), pouze pigmentove skvrny...Bohuzel mam pocit, ze business se dnes dela uplne vsude :(

Na paní zubařku, spíše na celou ordinaci mám smíšený názor. Spravovala mi kaz s umrtvením. Po příjezdu domů mě začala nesnesitelně bolet celá tvář. Volala jsem tedy do ordinace, řekla jsem o co jde a sestra mě odbyla s tím, že mám přijít za 3 dny. Za 3 dny s akutním problémem...Prý nemají čas. Měla jsem modřinu přes půl tváře, asi špatně píchlé umrtvení, což se může stát, za to paní doktorka nemůže. Ale ten přístup. Druhý den mi volala jiná sestra a ptala se mě jak se cítím, že má poznačeno, že jsem volala. To bylo milé. Při další návštěvě mě i s dětmi bez upozornění šoupli ke kolegyni, která tam má také ordinaci. Celkově mám rozporuplné pocity a hledám jiného zubaře...

Paní zubařka má sice přepychové vybavení na lukrativní adrese, bohužel vyšetření pro mě bylo velmi bolestivé, a to mi pouze vrtala zubní kaz. Neprovedla umrtvení a i když jsem se zubařů nikdy nebála, budr u mít teď docela strach se u nějakého objevit.

Musím jenom chválit, mnoho zubařů mi dělalo peklo ze života, ale tato zubařka je opravdu anděl. Nejen, že je hodná a velmi milá, neprovádí ani žádné zbytečné zákroky, ani Vám hned nevrtá zuby. Má velmi moderně vybavenou ordinaci, pacient nikdy nečeká, paní doktorka vždy vše vysvětlí ještě před tím, než otevřete ústa a snaží se problémy se zuby řešit i šetrnými způsoby. Lepšího zubaře (zubařku) jsem ještě nikdy nenavštívila. Doporučuji všem!!!

Již při první návštěvě mě paní doktorka našla spoustu kazů, což bylo v pořádku, protože jsem předtím navštěvovala lékařku, která byla zcela mimo (nejen) svůj obor.
Co však není v pořádku je to, že mi paní Mauerová plnila kanálky BEZ UMRTVENÍ a jakkéhokoliv upozornění a kloudného vysvětlení, co se bude dít (předtím jsem na takovém zákroku nikdy nebyla, takže jsem netušila, co přijde). A to hned při první návštěvě u zubu, který mě za a, vůbec nebolel (původně jsme tam přišla se zcela jiným zubem, který hned odepsala a poslala mě na vytrhnutí) a za b, dle jejích slov by měl být zcela mrtvý: tzn. neměl by i bolet. Bohužel to byla nejhorší návštěva a bolest, kterou jsem kdy na zubařském křesle zažila a odcházet s pláčem by nemělo být v normálu: a to vydržím ledaccos! Tuto doktorku opravdu nedoporučuji, protože lokální anestezie používá poskrovnu (nebyl to jediný zákrok, který jsem byla u ní nucena "zaživa" prožít), finančně vás pěkně prožene a musím říct, že ačkoliv jsem se předtím zubařů a zákroků bála tak nějak zdravě, teď už se jim vysloveně vyhýbám. Lékař má dělat svou práci s citem, což se této paní doktorky netýká. A sama sobě se divím, že jsem u ní zvládla tolik návštěv.

Bohužel se musím přidat k pacientům s hodně negativní zkušeností s touto paní doktorkou. Cca před půl rokem jsem zde přišel poprvé. Nesnesitelně mě bolel jeden zub, což byla hlavní věc, kterou jsem potřeboval léčit. Nicméně paní doktorka mi odhalila spoustu dalších kazů, takže jsme se dohodli, že uděláme více plomb, ale začneme s tím bolavým zubem, kde budeme čistit kanálky. Takže mi tento zub vyvrtala, dala do něj umrtvovací vložku a pokračovali jsme na kazy ve vedlejších zubech. Na další návštěvě jsme vyčistili kanálky na tom bolavém zubu a bolest měla ustoupit. Bohužel, nestalo se tak. Asi po týdnu přežívání jsem si dohodnul okamžitou návštěvu, kdy jsme zjistili, že ten bolavý zub je jiný, než u kterého jsme čistili kanálky, takže budu muset přijít ještě na další čištění kanálků u tohoto bolavého zubu. Cože??? Říkal jsem si, že se snad špatně slyším, protože i ten bolavý zub mi paní doktorka v minulé návštěvě vrtala hned a zaplnila mi jej novou plombou, ale po chvilce si říkám a už tehdy říkala, že z toho zubu moc nezbylo, takže do budoucna uvidíme, jestli na něj nedáme korunku. Rozhořčení střídalo pochopení, že každý se může splést, takže jsme objednávali termín - samozřejmě za 14 dní a více... Naštěstí jsem si mohl vyměnit termín s jiným pacientem, takže hned za pár dní jsem byl znova v ordinaci na čištění kanálků bolavého zubu. U tohoto čištění jsem to cítil skoro jako řezání do masa, úplně nesrovnatelné s čištěním kanálků na tom vedlejším nebolavém a dle mého názoru zdravém zubu. V průběhu jsem zaslechl, že trhá i nerv, či co... Rozhodnutí paní doktorky znělo, že nebudeme dávat do zubu umrtvovací vložku, ale ihned uděláme kanálky a zub finálně zaplníme. Stalo se tak, cca týden byl zub v klidu, ale pak se zase začal ozývat. Říkal jsem si, že aspoň týden dva počkám, jak se to bude vyvíjet a ejhle co se nestalo. Včera po obědě zjistím, že se mi tento dvakrát vrtaný zub rozlomil. Proč? No asi proto, že po dvojím vrtání je stěna tak slabá, že okamžitá reakce po otevření zubu ze strany paní doktorky měla být, že nasadíme korunku. Nestalo se tak, takže teď kromě totálně zničeného zubu a umrtveného zdravého zubu, mám dvě, snad kvalitně provedené plomby v jiných zubech a to všechno za 9 tisíc.

Nemám už ani chuť navštívit tuto ordinaci a dožadovat se vysvětlení při osobní konfrontaci. Pro mě je tato ordinace nedůvěryhodná a místo, kde jsem si nechal zničit celou čtvrtinu mých zubů. Návštěvu této doktorky opravdu nemohu doporučit vůbec nikomu.

Některé sestry nejsou nijak příjemné ,občas až pubertálně arogantní a namyšlené , doktor působí ochotně ,ale proč by ne ,účtované sumy za to rozhodně stojí

K paní doktorce jsem se přihlásila asi před třemi lety a byla jsem spokojená. Neměla jsem žádný problém, paní doktorka milá, ceny přijatelné. Bohužel po té co jsme vrtali, začal být problém. Udělala mi tři plomby, z toho mi jedna vypadla bylo mi řečeno, že tam žádna nebyla, přitom vím stoprocentně, že tam plomba byla, protože jsem ji držela v ruce a jazykem hned místo našla. Od té doby mám velkou mezeru mezi dvěma zuby. Ale říkala jsem si, že paní zubařka snad ví co dělá. Poté jsem začala mít problém s jedním zubem, ten vyvrtala a zaplnila "umrtvovací vložkou" následovaly 4 mučivé dny, kdy jsem byla na ibalginech a paní doktorka mi tvrdila, že to odezní, že je to normální reakce. Jednou večer jsem to nevydržela a musela navštívit pohotovost, kde mi tuto vložku vyvrtali a mně se okamžitě ulevilo, měla jsem tedy alergickou reakci na tuto vložku, ale paní doktorku to nenapadlo. Na pohotovosti mi bylo řečeno, že se musí zub co nejříve něčím zaplnit, proto jsem následující den volala do ordinace paní Maurová, popsala svůj případ a sestřička mi řekla, že můžu přijít za 14 dní, při mém opáčení, že se to má co nejdříve zaplnit a jak mám jíst mi řekla, že si mám před jídlem dát do zubu vatu. Po 14ti dnech jsem tedy přišla na domluvený termín a paní doktorka byla zhrozená, že mám 14 dní zub otevřený. Na to jsem jí řekla, že za to nemůžu a že mi to takto domluvila sestřička, na to paní doktorka odpověděla, že to byla chyba, ale žádné omluvy se mi nedostalo. Zub tedy vyčistila, vytáhla kanálky a zaplnila dočasnou plombou, která se měla do půl roka vyměnit. Když jsem znovu přišla a ptala se na výměnu, paní zubařka řekla, že to není nutné a řešila jiné věci (a to poddásňový kaz, kdy mi odstranila část dásně, odhalila zubní krček vyvrtala mini kaz a řekla, že mi dáseň doroste, pokud si budu správně čistit zuby!!). Vzhledem k tomu že "dočasná výplň" se kousáním vyhloubila neměl zub dostatečnou oporu a když jsem kousla do něčeho tvrdšího, čtvrtka se mi odlomila a to je můj momentální stav, kdy už nehodlám k paní zubařce dál chodit a nechat si ničit zuby. Našla jsem si nového stomatologa a doufám, že neplechu po paní Mauerové dá nějak dokupy. Nehledě na tyto závažné chyby se mi nikdy nelíbilo, že mi nebylo dopředu řečeno kolik bude daný zákrok stát - kromě plomb, o tom mě informovala, když jsme vybírali výplň. Moje sestřenice k paní Mauerové také chodí a je také nespokojená. Já za sebe rozhodně nedoporučuji.

+ ochotná, relativně bezbolestná
- plomba mi několikrát vypadla, problémy se zuby mám jen tam, kde zasáhla ruka paní doktorky. obrovské mezizubní prostory, plomby, které se drolí, i ty bílé, drahé. celkově mi moc schopná na kvalitu nepřijde a to jsem u ní už dva roky. hledám jinde, odcházím