Umístění: Poliklinika DAM s.r.o. Jiný

K panu doktoru Appltovi nemam jedinou vytku, je to profesional se snahou lecit priciny problemu, nikoliv pouze jeho dusledky. Co je ale otresne jsou sestricky v ordinaci. Dovolat se jim pravidelne trva cca 14dni a pokud uz to nekdo zvedne, tak se slovy: "Ano, moment" a po 15min stravenych cekanim na telefonu to sestricka polozi. Takto se ordinace opravdu ridit neda(!)

K panu doktorovi chodím přibližně dva roky, vždy se chová profesionálně a především, narozdíl od jiných doktorů, které jsem dříve navštívila, lečí příčinnu problému a ne jen jeho symptomy a je ochotný se problémem zabívat dlouhodobě.
Občas má trochu nerudnou náladu a moc toho nenamluví, což mě ale nikdy nevadilo, vždy je slušný. Nejsem člověk, který by se ve své diagnóze nějak šťoural, ale pokud mám dotaz, je ochoten ho lidsky vysvětlit. Je věcný a nezabývá se zbytečnostmi, prostě mužský. Každopádně po několika letech problémů, které jiní lékaři odmítali více řešit, nemusím k doktoru pokaždé když si zajdu do bazénu, nebo doberu antibiotika.
V čekárně bývá dopoledne fronta, pokud pospícháte, doporučuji objednat se na odpoledne na konkrétní čas.

Jsem překvapena negativními názory na pana doktora Applta. Chodím k němu už léta, setkávám se pouze s ochotou, vysokou odborností a otevřením ke konzultacím, není z doktorů, kteří problémy "řeší" operacemi, nabízí vždy více postupů při léčbě, tam kde to je možné. Velice ochotně mne provedl těhotenstvím i na dálku, kdy jsem s ním kroky egyptského lékaře konzultovala z Káhiry, kde manžel tenkrát pracoval. Nejvíce na mne zapůsobilo, když na počátku, coby nepražská, jsem byla nucena doktora navštívit a jako jediný, v porovnání s lékařem vojenské nemocnice, kde jsem poté absolvovala operaci, viděl a zachytil myom, který se poté při zákroku v nemocnici ukázal jako operační komplikace. V nemocnici mi ani nechtěli povyprávět, co se potom na urgenci dělo - jen proto, že jejich gynekolog nic neviděl. ... Zkrátka, k této práci nestačí jen přístroje, ale hlavně dobré oko a zkušenosti, ty jsou k nezaplacení.

Chodím již cca 3O let k p. doktorovi. Po lékařce, která byla před ním na tehdejším obvodě, to byl učiněný zázrak. Vždy příjemný, laskavý, ochotný odpovědět na všechny dotazy, probrat při potížích všechny eventuality a to bez ohledu na čas, takzvaně vyhrazený pro jednu pacientku. A tak to zůstalo celý čas do dneška.
Děkuji p. doktorovi za všechno a přála bych si, aby nám ještě dlouho zůstal v ordinaci.

Myslím si, že pan doktor není špatný lékař, ale tím, že má mnoho pacientek a chodí to zde jak na běžícím pásu, nemůže se každému adekvátně věnovat a dochází k chybám. Na chování si nemůžu stěžovat, vždycky mi podal při pozdravu ruku a když jsem se na cokoliv zeptala, vždycky jsem dostala odpověď. Ale pak se dostavily vleklé problémy a pana doktora jsem několikrát přistihla, jak píše do karty k někomu jinému, rovněž jsem dostala žádanku na urologii na úplně jiné jméno, člověk si říká, že chybovat je lidské, ale když pak nakonec mojí prasklou cystu na vaječníku (jak se později zjistilo) léčil jako zánět vaječníku a když jsem přišla, že mám spíše větší problémy, nechtěl další ultrazvuk dělat, že to nemá cenu, že to bude zánět močového měchýře a poslal mě na urologii, ztratila jsem veškerý zbytek důvěry a našla si jiného gynekologa, ke kterému mám absolutní důvěru a vděčím mu za hodně. Panu doktorovi Appltovi přeji jen dobré, aby hodně odpočíval a možná snížíl počet pacientek za den!

Pan doktor působí, že ho pacientky obtěžují jen svým vkročením do ordinace. Má zkušenost je krátká, přesto silná. Již mám jiného lékaře - pánbůh zaplať. Po vyšetření mi pan Applt sdělil, že mám cystu a že jsem asi těhotná. Na můj dotaz, kde ta cysta je, protočil oči v sloup a řekl: "no, kde byste jí asi chtěla mít, na vaječníku ne". Na můj dotaz, jak mám léčit zjištěného streptokoka, řekl, že to nemá cenu vysvětlovat, protože se jedná o málo zákeřného. A na mou otázku, zda je už vidět u zárodku srdeční akce, (6 -7 týden těhotenství) odpověděl, že "kdybych to tady lovil půl hodiny, tak možná jo". Neposlal mne na krevní vyšetření, přestože mě bolel podbřišek tak, že jsem nevěděla, jak mám chodit a k tomu mi během týdne vypadala půlka vlasů na hlavě. Pan doktor řekl, že všechny mé obtíže způsobují rozbouřené hormony v těhotenství (těhotenství ale s jistotou nepotvrdil). Na zjištění HCG v krvi jsem si raději zašla sama jako samoplátce. Můj imunolog mne okamžitě poslal na krevní testy pro ověření streptokoka v krvi. Streptokok může být střídavě v krku a v pochvě, to jsem se ale dozvěděla opět od imunologa, nikoliv od pana Appelta.
Nyní chodím k Viktoru Kučerovi, mohu jen doporučit. Popsala jsem mu jen po telefonu své obtíže, dostala jsem na vše jasné a milé vysvětlení, doporučil mi vaginální probiotika, (jak jednoduché) a mám klid.
Myslím, že pan doktor svou profesi nemá rád vzhledem k množství pacientek, které mu protékají ordinací. Podle mne vůbec nevnímá. Doktoři by si měli nabírat jen tolik pacientů, kolik jich jsou schopní kvalitně obsloužit. A pokud je nutí zavedený systém chovat se takto otupěle, nechť se spojí, sepíší petice a zavedou si lepší podmínky.
Má babička měla rakovinu dělohy, má matka má nález na prsou, a proto si nemohu dovolit chodit k průměrnému doktorovi, který je dle toho co tu pročítám, vhodný spíše pro preventivní prohlídky plně zdravých žen.

Chodím k panu doktoru Appltovi cca rok a půl a v porovnání s gynekology, ke kterým jsem chodila ve svém dřívějším bydlišti, jsem velmi spokojená. Zatím se mi nestalo, abych v čekárně čekala díle než 15 minut, vyšetření je vždy pečlivé a důkladné. Okamžitě se pustil do řešení nepříjemného problému s inkontinencí, o kterém předchozí lékař tvrdil, že je v mém věku běžný. Komunikace je příjemná - ať už osobně anebo e-mailem.

Dokud nejde o nic víc, než pravidelná vyšetření, jakoby to funguje. Ale není předvídavý ani pozorný vyšetřovatel. Zanedbal vyšetření na rakovinu prsu mé matky, která k němu chodila pečlivě každý rok (zemřela). Při mém vyšetření nepoznal nezhoubný nádor na děloze 10 x 3 cm, když jsem šla na operaci, ještě se divil. Přestaoupila jsem na Malou Stranu k dr. Petránkovi a jsem spokojená tam.

Tohoto lékaře navštěvuji přibližně 12 let. Dokud jsem neměla opakující se, vleklé problémy, neztežovala jsem si. Ale nepřijde mi v pořádku, že se musím sama zeptat lékaře, zda bych neměla po několikaměsíční opakující se léčbě antibiotiky a chemoterapeutiky brát např. laktobacily, či zda by se neměl léčit i partner? Odpověď byla, že to není na místě, že mám pouze oslabenou imunitu. Na mou otázku, jak ji mohu v tomto případě posílit jsem dostala odpověď ať přestanu chodit do bazénu. Po studiu na internetu jsem laktobacily začala užívat a partnera odkázala ke specialistovi..po téměř roční neúspěšné léčbě jsem konečně již několik měsíců bez problémů a silných a drahých léků, i přes navštěvování bazénu. Mně bohužel tento lékař nepomohl ani s takovou "banalitou", která se přehoupla ve velmi nepříjemný a dlouhodobý problém.

Čtu tady negativa a absolutně to nechápu.Já na p.Mudr.Applta nemůžu říct nic špatného,vždycky pozdraví,popovídáme si,zkontroluje mě,je ochotný,milý i oční kontakt funguje,takže já osobně jsem s ním maximálně spokojena a to k němu chodím už řádku let.Pavl.G.