Zobrazit ostatní profily chirurgů v okolí

Pokud je vám jedno, kdo vás ošetří, a vaším primárním cílem je jen to, “aby se vám to ňák zahojilo”, tak asi není třeba se ordinaci pana doktora vyhýbat. Pokud ale hledáte v lékaři zároveň empatického člověka, který vás vyslechne a ve svém postupu vaše názory a přání zohlední, pak tu budete na špatné adrese. Pan doktor a jeho sestřička si notují v názorech typu “dneska si ti lidi najdou všechno na netu a myslí si, že ví všechno nejlíp”, které se neostýchají vyslovit ve vaší přítomnosti. Paradoxní je, že jsem si ve skutečnosti na netu o léčení zlomenin nehledala nic, ale bylo tak asi usouzeno s ohledem na to, že jsem si dovedla o některých věcech týkajících se léčebného postupu zapochybovat. Ne každý si totiž může dovolit ten luxus sedět se zlomenou kůstkou v zápěstí po několik týdnů nehybně na kanapi s rukou v sádře zavěšené na šátku, zvláště pokud má doma dvě děti ve věku kojeneckém a batolecím.
Ale zlomená kůstka se naštěstí zahojila výborně a ani nebylo potřeba rehabilitace, kterou jsem riskovala neabsolvovat, abych se nemusela na daném místě objevit znovu. Nepříjemný pocit ve mně ale zůstává pořád a nerada bych, aby si stejný zážitek odnesl i někdo další, pro koho jsou, stejně jako pro mě, empatie a lidský přístup u lékaře skoro stejně důležité jako jeho profesní zdatnost.