Zubní lékařka
Vídeňská 127, Brno

Paní doktorka je velmi milá, vstřícná, po odborné stránce si rovněž nemohu stěžovat. Přišel jsem k í na doporučení příbuzných a mohu za něj jen poděkovat.

NEJ NEJ NEJ ZUBARKA!!!! Nikdy me u ni nic nebolelo. Nez aby vytrhla zub se kterym jsem mela problem, tak do posledniho momentu se ho snazila zachranit a podarilo se ji to... O trhani nervu u toho zubu jsem skoro nevedela jak byla jemna. Je ochotna. ZA CELY TY ROKY CO K NI CHODIM NEMUZU NIC SPATNEHO RICI... Asi je duvod k ni jezdi pacienti z Italie a z Rakouska...

Čtu tady některé pochvalné recenze a nestačím se divit. Že prý je milá. Jak kdy. Že prý má profesionální přístup. Opravdu? Že prý víc takových profesionálů. Pánbůh nás ochraňuj. Je mi teprve 34 let a paní doktorka Jelena Klímová mi za cca 8let stihla neskutečným způsobem doničit většinu zubů. Musela jsem po letech vyhledat jiného zubaře a opravy a záchrana mnoha zubů mě do dnešního dne stála cca 50tisíc a tyto opravy zdaleka ještě nekončí. U několika zubů jsem musela podstoupit i čištění zubních kanálků (což je velice bolestivý zákrok). To vše jen proto, že i přes můj vyložený nesouhlas se mi paní doktorka Klímová pokusila vytrhnout ze dvou zubů nerv, což se ji naštěstí nepodařilo. Bohužel u jednoho z nich mi stihla natrhnout nerv v zubu a pak mi tam ještě nacpat arzenovou vložku, pod záminkou zmírnění bolesti. Bohužel se ukázalo, že tato vložka se tam dává k umrtvení nervu jako příprava na jeho vytržení. To mi ovšem zamlčela. Kvůli natrženému nervu v zubu jsem dostala silný zánět a hrozila extrakce tohoto zubu i vedlejšího, kam se zánět rozšířil. Oba zuby se tak tak podařilo zachránit jednomu špičkovému brněnskému zubaři, bohužel musím kvůli paní doktorce už nosit několik korunek. Mám odložené snímky zubů před opravami a po odvrtání jejich plomb a nepřejte si vidět co za hrůzy se pod těmi plombami ukrývalo. Paní doktorka totiž pod jejími bílými plochými plombami nechala nejenom zbytky starého amalgámu, ale co je horší, ukázalo se že tam zůstali i některé staré kazy, kvůli kterým ty zuby kdysi totálně rozvrtala ale neodstranila je důkladně celé a ponechala tam jejich zbytky. Některé zuby rozvrtala opakovaně až tak moc, že hrozilo jejich rozsypání. V jednom případě dokonce kompletně rozvrtala zub a přitom kaz v něm nechala nedotčený. Jenom to překryla plombou. Nepochopitelné. Bylo by to asi víc pracné a to je asi největší problém u paní doktorky Klímové. Kdysi prý byla šikovná ale dnes už se jí v jejím věku nechce piplat s detaily. Plomby dělá zásadně ploché jak rybník bez jakéhokoliv reliéfu a dokonce se dopustila opakovaně jednoho z nejtěžších prohřešků v zubařině. Spojila mi dva páry stoliček jednou plombou, Neuvěřitelné. S bolestmi jednoho zubu jsem za ní chodila skoro půl roku a ona mě nebyla schopná poslat na rentgen ale místo toho mě říkala, že dokud nevím jistě který ze dvou sousedních zubů mě bolí, že s tím nemůže nic dělat. Že z venčí tam nic nevidí. Naznačovala, že jsem hypochondr. Až když jsem tam byla po x-kolikáté a naléhala na ošetření, poklepem zjistila, kde to bolí nejvíc a nerada odvrtala vlastní plombu a posléze mi oznámila, že jsem měla přijít dříve, že ten zub už nelze zachránit, protože se kaz už stihl dostat k nervu a že mi ten nerv musí prostě vytrhnout. To jsem ovšem odmítla. Zašla jsem k jinému zubaři na konzultaci a po pořízení jediného rentgenového snímku vyšli najevo všechny problémy, které se za ta léta v péči doktorky Klímové nastřádali. Byli vidět všechny nedoléčené kazy a zbytky starých výplní, které tam paní doktorka ponechala. Bohužel jsem v té době už měla pod tím posledním problémovým zubem zánět, který se stihl rozšířit i na vedlejší zub. To samé se stalo se zubem ve kterém mi natrhla nerv. Bylo nutné velice nákladně a pracně zachraňovat tyto zuby čištěním kanálků a antibiotiky, bohužel pokorunky a celé korunky už byly nezbytné. Můj nový doktor z kolegiality zpočátku taktně mlčel nebo jen tu a tam něco prohodil ve smyslu, že nechápe proč to paní doktorka neudělala nebo udělala tak a tak. Po mnoha desítkách hodin strávených v zubařském křesle a mnoha náročných zákrocích už ale nevydržel ani on a při ostraňování plochých plomb, které spojovali dohromady některé mé stoličky se neudržel. Že prý už viděl ledacos ale tohle .... Závěrem chci říct, že jsem utratila hodně peněz, zažila spoustu bolesti a komplikací a to vše kvůli nekvalitně odvedené práci paní doktorky Klímové. Dokonce mi při opravě jedné "čtyřky poleptala kyselinou "trojku". Hrůza. Kdybych já takhle "poctivě" odváděla svou práci, nejspíš bych už dnes žádnou neměla. Někteří lidé by už zkrátka v důchodovém věku neměli dál vykonávat své povolání, když se jim už dál nechce pečlivě provádět úkony nezbytné pro opravy a záchranu zubů pacientů. Zubařina je řemeslo jako každé jiné, bohužel se místo dřeva nebo kovu pracuje s lidským materiálem a tam se něco zpackaného jen těžko napravuje. Jsou dobří řemeslníci a pak ti druzí. Vše co jsem zde napsala mohu pochopitelně doložit snímky a lékařskými záznamy. To jen tak na okraj. Komu ovšem záleží na "lidském přístupu a milých řečičkách" víc než na kvalitně ošetřeném chrupu....tomu přeji hodně štěstí. Bude ho určitě potřebovat.

K paní doktorce Klímové jsem chodila asi 5let, přišla jsem k ní na doporučení své kolegyně. Zezačátku jsem byla celkem spokojena, což bylo způsobeno i tím, že má předešlá lékařka bylo opravdu hrozná. Poslední dva nebo tři roky, jsem již spokojena nebyla, protože se mi zdálo, že odbývá prohlídky, vždy jen zběžně prohlédla a během pěti minut byla hotova. Asi nebyla dostatečně pečlivá, protože moje nová stávající zubařka mi našla tři kazy.

Vždy jsem se velmi bála zubaře, ale o paní doktorky Klímové jsem se tohoto strachu zcela zbavila :-)
Je velmi citlivá, není problém umrtvit i vrtání a vždy je dobře naladěná.
Chodím na pravidelné prevence naprosto bez obav a dokonce dobrovolně :-)

Paní doktorka se stará o moje zuby od doby, kdy skončila coby dětská zubařka. Její lidský přístup jí zůstal, odbornost a péče stále na vysoké úrovni.

Přidávám se k ostatním hodnocením paní doktorky,,,jako většina mám ze zubních prohlídek obavy, ale paní doktorka má opravdu milý přístup k pacientům a proto k ní chodím pravidelně už několik let. A jsem velmi spokojená.

Velmi dobrá stomatoložka, dokázala naprosto změnit můj postoj ke kdysi obávané profesi ... Jednoduše a stručně: vlídná profesionálka!

Chodim k pani doktorce od te doby co jsem odesel od detskeho stomatologa. Za celou dobu byla naprosto dokonala, vstricna, odborne se mi venovala a mela lidsky pristup. Svou dokonalosti si ani nezaslouzi nejake hodnoceni, protoze se ochota a profesionalita v podani pani doktorky ani nedaji popsat slovy.

velmi dobrá paní zubařka, když jsem k ní začala chodit před 16 lety, tak mám po problémech se zuby, které mně dala do pořádku. Vždy ochotná, milá, s lidských přístupem k pacientům. Doporučuji všem.