Kateřinská 34, P-2, Legerova 56, P-2, Praha

Zobrazit ostatní profily endokrinologů v okolí

Jsme

• všeobecný praktický lékař
  • endokrinologie

Umístění: Ordinace Subakutní zánět štítné žlázy

Paní doktorka je naprosto úžasná. Přišla jsem před rokem na ambulanci ORL na polikliniku s několikadenní teplotou a zoufalá, netušíc, že moje zvětšená a bolestivá vyboulenina na krku je zanícená štítná žláza. Paní doktorka mě vzala týž den (i přes naprosté vytížení) a od té doby se mi naprosto plnohodnotně a velmi empaticky věnovala. Vděčím jí za zvládnutí subakutního zánětu a nyní jen doufám, že se funkce ŠŽ normalizuje a léčit se již nebudu muset - ač jsem moc ráda, že jsem měla to štěští natrefit zrovna na takového odborníka. Doporučuji a děkuji.

Umístění: Ordinace Doporuceni od praktickeho lekare

Velmi arogantní a dehonestujici přístup k pacientovi. Po celou dobu hyperaktivní a nesoustredena. Na otázku, zda si pacienta ponechá v péči, byla odpověď, že v žádném případe. Takže nedoporučuji! !!!! A lékaře hledáme dal.

MUDr. Zuzana Jarkovská

Vážená paní / pane J. - panu J jsem se věnovala zcela standardně jako jinému pacientovi, jak si můžete zkontrolovat - vše je napsané v lékařské zprávě. Navrhla jsem doplnění vyšetření, které jste nechtěli. Chápu, že pro určitého nemocného může být zklamání, že v jeho případě není indikována léčba a tudíž mu nemůže pomoci v jeho potíži. Také jsem sdělila, že nejsem obezitolog a mimoto jste již na obezitologii (tuším ) měli i vypsánu žádanku od prakt. lékaře. Jestli jsem byla hyperaktivní tak se omlouvám, je pravda, že se mi dařilo jen s největším úsilím a od Vás obou získat byť základní a nejjednodušší anamnestické údaje bez kterých - je mi líto- se správná diagnosa stanovit nedá. Ale vzhledem k tomu, že jste nabízené laboratorní rozbory k dovyšetření ani nechtěli tak si myslím, že ani neželíte toho, že jsem Vás nezvala do dispenzarizace. Situace je taková, že specialista dispenzarizuje jen závažné případy a ostatní ponechává s doporučením v péči prakt. lékaře. Hezký Nový rok

Skvela doktorka, vdecim ji za rychle a uspesne reseni rakoviny. Diky ni jsem mela nejlepsiho operatera nejen u nas. Vice takovych doktoru! ... Dekuji vam pani doktorko, ze vas mame.

F

Úžasná paní doktorka. Má velice lidský a empatický přítup, je velmi pečlivá a skutečná odbornice. Docházím k ní už čtvrtým rokem. Vždy se usmívá, je opravdu skvělá!

Mudr. Jarkovskou mohu jen doporučit. Stará se o mě i mou dceru, včasná diagnostika pomohla dceři statečně zabojovat s velmi nepříjemnou nemocí. Doporučení operatéra bylo dokonalé. Nad to, velmi příjemná komunikace a empatický přístup. Paní doktorko, moc děkuji.

Je to velmi moudrá, silně empatická a velmi schopná paní doktorka a docentka ve svém odboru, která má hluboký lidský přístup ke každému pacientovi, osobitne se mu věnuje, všechno mu vysvětlí, vždy si najde dostatek potřebného casu pro pacienta a pacient od ní odchází s velmi dobrým pocitem, že byl u toho nejlepšího doktora, odchází se správnou léčbou a s velkou nadějí v uzdravení a těší se na další návštěvu.

20 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý večer,

Obracím se na Vás s prosbou o radu, přestože se obávám, že rozluštění této hádanky se nikdy nedočkám. Tak tedy od začátku. Pár let zpátky, asi sedm nebo osm let, se u mě poprvé projevilo… cosi. Asi to mohu nazvat stavy nevolnosti, ač přesná terminologie mi v tomto chybí. V zásadě jde o to, že se zničehonic začnu cítit špatně… kdybych se měl pokusit popsat, co se vlastně děje, cítím, jakoby se mi hleny v krku najednou začali dostávat k mandlím, což spustí dávivý reflex, často končící zvracením, což je provázeno těžko popsatelnými, nepříjemnými pocity a „vychrchláváním“ hlenu.

Pokud bych měl zkusit specifikovat situace, kdy se to projevuje, nastává velký problém. Na jednu stranu se to děje před stresovými událostmi – návštěva lékaře, zákrok u zubaře, zkouškové období na škole. Z tohoto důvodu dospělo za oněch sedm let mnoho lékařů k závěru, že se jedná o nějaký psychický problém, což samozřejmě nemohu nikterak vyloučit. Ostatně kdybych měl mluvit třeba o zubaři, je mi špatně téměř pokaždé. Na druhou stranu je nutné zmínit, že pojem „stres“ je v tomto ohledu velmi … nepřesný? Co tím myslím… Někdy jdu na zkoušku, na jejímž zvládnutí závisí mé další působení na Vysoké škole a cítím se naprosto v pořádku. Jindy se mi udělá špatně v době, kdy jdu jen vyzvednout nějaké papíry a pokecat se známými doktorandy. Co tím tedy chci říci … ano, stres je častý spouštěč, ale tyto stavy se dějí i v případech, které se stresem nemají vůbec nic společného. Často se například projeví v době, kdy se zapomenu a přejím se. Taktéž k tomu dochází často po konzumaci nějakého přeslazeného nápoje, jako je třeba Cola. To si osobně vysvětluji tím, že konzumace takového nápoje mi „zalepí“ krk a hleny se mi v něm snadněji drží … pravděpodobně je to hloupost, ale toto není zrovna můj obor. Taktéž je nutné zmínit, že se tyto stavy někdy projevují při fyzické námaze – jeden den na zahradě celý den sekám a nosím dříví bez problémů a druhý den mě „položí“, když rychleji vyjdu schody. Obecně jsem k tomuto nejvíce náchylný hodinu až dvě po probuzení, následkem čehož jsem si již zvykl nesnídat (bylo to zbytečné) a samozřejmě je to výrazně horší v době, kdy jsem nachlazený nebo v době alergií (více hlenu?).

Jako další věc musím zmínit, že ve většině případů se tento problém neopakuje během jednoho dne. Tedy když uvedu příklad… Pokud mám v jeden den více zkoušek nějak po sobě, udělá se mi špatně už před tou první a opravdu se vyzvracím, nikoliv, že se pouze hodinu dávím, většinou mám zbytek dne klid … jako bych měl zkrátka krk čistý.

Za ty roky jsem toto konzultoval s větším množstvím lékařů a prošel několika vyšetřeními. Od testů krve přes alergologické vyšetření až po vyšetření štítné žlázy. Vše by navzdory mé velké nadváhy mělo být v pořádku. Z toho důvodu mi byl před dvěma lety na zkoušku předepsán lék Neurol, který jsem měl užívat vždy den předtím, než jsem očekával nějaké stresové situace (zkouška, návštěva lékaře …). Bohužel bez jediného účinky (i v případech, kdy jsem ho zkoušel brát několik dní dopředu), což mě opět vede k myšlence, že stres sice může být spouštěč, ale ne hlavní příčina. Bohužel, po mnoha letech je tento problém stále nevyřešen, nehledě na to, jak mi komplikuje život a já již nevím, jak tento problém lékařům popsat tak, abych je navedl na správnou cestu k odhalení, co se mnou vlastně je. Snad tento obsáhlý popis přivede k nějakému nápadu alespoň Vás. Ať tak či tak, velice děkuji za přečtení.

Dobrý den, prosím Vás Váš dotaz je opravdu dlouhý a není uplně uspořádaný - asi bych to musela číst opakovaně a znovu a znovu. . Mám pacienty v čekárně musím být rychlá. V zásadě zásadní jsou vyšetření na ORL, alergologie, gastroskopie (event. polykací akt), konzultace pneumologa (toť na zjištění, kde se bere nějaký ten hlen či co ). Může se jednat i o reflexní nervovou záležitost - jakoby vasovagální dráždění. ZJ

MUDr. Zuzana Jarkovská

• Dobrý den, moc bych ocenila pomoc.
    Můj problém se vztahuje k roupům. I přes to, že nemám mladšího sourozence, či nechodím do školky a nestrkám si ruce do pusy (jak vetsina stránek popisuje), mám roupy. Není to poprvé, naopak je mám asi po čtvrté za časový úsek podobný roku se stejnými pomlkami, jelikož se mi jich podařilo zbavit, bohužel marně, za několik týdnů jsem pociťovala příznaky opět. Roupa jsem viděla na vlastní oči, v záchodové míse, i na vlhčeném toaletním ubrousku. Roup na ubrousku byl vcelku dlouhý a hodně štíhlý. Nebyl jen jeden, druhý byl téměř k nerozeznání. Zatím nepociťuji žádné trvalé svědění či pálení v okolí ři. otvoru, ale minulá situace infekce roupů byla přítomna i nepříjemná svědění. Tyto situace mě velmi zneklidňují, moc vás prosím o radu či pomoc. :'( Děkuji vám!

Dobrý den, enterobioza se léčí léky a nutné jsou režimové opatření - hygiena, praní prádla vč. ložního, žehlení na vysoké teploty atd.. S léky poradí prakt. lékař event. infektolog. zdravím ZJ

Jsme

• všeobecný praktický lékař