Gynekologická ambulance
Svojšovická 1/3159, Praha

K panu doktorovi jsem chodila 27 let, nátlaku z jeho strany, abych začala brát HA jsem se ubránila. Po velmi nepříjemné zkušenosti z poslední doby, jsem odešla k profesionálnímu lékaři, neboť Dr.Samohel jako lékař naprosto selhal a péči zanedbal. Posledních 5 let mě trápila velmi silná menstruace a bolesti v podbřišku. Na kontroly jsem chodila každých 6 měsíců i na SONO, které bylo vždy dle pana doktora v pořádku. Jediným řešením dle něj, byla antikoncepce, kterou jsem odmítla, neboť se léčím současně na hematologii a tam mi ji nedoporučili. Když už problémy se silnou menstruací a bolesti byly neúnosné, objednala jsem se na vyšetření k jinému lékaři, který při pouhém prohmatání zjistil extrémně zvětšenou dělohu a nahmatal 3 velké myomy (cca 5cm), které Dr. Samohel neviděl ani na ultrazvuku! Nyní jsem po operaci - totální laparoskopická hysterektomie (odstranění dělohy), která díky zanedbání péče byla velmi komplikovaná. Děloha byla 10 x větší než děloha zdravé ženy, byla plná myomů, ten největší měřil 7X5 cm a prorůstal ven z dělohy a tlačil na močový měchýř, což způsobovalo bolesti.V nemocnici se mě ptali, zda vůbec chodím na preventivní prohlídky?!?! A já na jedné byla necelý měsíc před tímto nálezem. Tomuto radikálnímu řešení se dalo zabránit, kdyby byl problém odhalen dříve. A ušetřila bych si i dobu, kdy jsem kvůli extrémní menstruaci trpěla. Pokud vám záleží na svém zdraví, tomuto panu doktorovi se vyhněte obloukem.

já jsem k panu doktorovi chodila od svých patnácti let. Nikdy jsem neměla žádný problém, vždy se jednalo pouze o preventivní prohlídky a předepisování HA. Zarazilo mne, že si účtoval 50 Kč za zrcátko, nedal mi ani možnost nějaké jiné alternativy, ale nikdy nezapomněl připomenout, že se to platí. Jaterní testy mi kvůli antikoncepci dělal pouze jednou. Nicméně mi nikdy třeba neupozornil na možnost lepší antikoncepce, pouze když jsem začala po deseti letech s jednou HA krvácet, chladně řekl, že to chce asi už změnu. Problém nastal, když jsem otěhotněla. Nejprve mne vzal krev a teprve na mé naléhání zapl svůj předpotopní ultrazvuk, aby zjistil, zda jsem opravdu těhotná. Nedostatek kvalitních přístrojů se ukázal záhy, když jsem měla podstoupit velký screening v prvním trimestru a pan doktor mě poslal na něj poslal až na Budějovickou k panu doktoru Myšákovi. Poslední kapkou bylo, když jsem si řekla o fotku z ultrazvuku, pan doktor lamentoval, že je drahej papír a že je to teda na mojí žádost, fotku mi vytiskl s tím, že jí mám zaplatit u sestřičky a ta mi řekla částku 200,-- (za jednu fotku)!!! Po tomhle jsem se rozhodla okamžitě změnit gynekologa a ještě že jsem to udělala, protože jsem měla komplkovanou druhou polovinu těhotenství, která vyžadovala speciální vyšetření, včetně monitoru každý týden a jsem si jista, že u pana doktora Samohela by se mi ho rozhodně nedostalo! Když jsem odcházela a byla si vyzvedávat kartu, napsal mi pouze kus nicneříkajícího papíru a na rozloučenou mi velmi arogantně řekl, že kdo od něj jednou odchází, už má dveře zavřené. Moje sestra k němu chodila také a jakmile nastal sebemenší problém, okamžitě jí posílal i se sebemenší hloupostí do Thomayerovi nemocnice, kde na ní koukali jak na blázna, co tam dělá, proč to nevyřeší její gynekolog. Takže pokud někdo potřebuje pouze předepisovat antikoncepci bez otázek, necht se u něj zaregistruje, jinak velmi nedoporučuji obzvláště těhotným ženám.

Profesionalni pristup, bezmala dvacet let jsem s peci spokojena.

K tomuto panu "lékaři" jsem přestala chodit už před hodně dávnou dobou, a i po letech, jak jsem se dočetla, žádná změna, pane doktore! Možná by bylo opravdu lepší odejít už do zaslouženého důchodu a uvolnit spořilovskou ordinaci nějakému opravdu gynekologovi. Asi nejvíc, co mě šokovalo, protože z běžných vyšetření už si toho moc nepamatuji (ani jsem nic závažného neřešila), bylo, že téměř vždy při návštěvě otvíral spodní šuplík svého stolu se slovy: podívejte se, jaký jsem chudý doktor" a zřejmě chtěl nějaký "příspěvek na chudé". Bylo to nechutné a vždycky když jsem vyšla z ordinace, ptala jsem se sama sebe, jestli se mi to nezdálo. Přesto: příjemný důchod pane doktore. Jana

Pan doktor je velmi jemný a citlivý. Měla jsem problémy a vypadalo to, že budu muset do nemocnice, ale pan doktor mě pomohl. Chodila jsem k němu celé těhotenství a nenechal nic náhodě. Když si nebyl něčím jistý, nechal udělat test ještě jednou a řekl mi o svých pochybnostech až potom co bylo vše v pořádku. Byla jsem mu vděčná že mě v thotenství zbytečně nestrašil. Sestřičky jsou sice rázné, ale je s nimi sranda a člověku poradí i z vlastních zkušeností.

MUDr. Samohela nedoporučuji - má velmi machistický přístup, nesnese diskusi o problému, pokud se můj názor lišil od jeho. /třeba na nutnosti nasazení ATB - nesouhlasila jsem s nutností, chtěla jsem týden počkat - nakonec jsem počkala, zaplatila si sama testy na biochemii a opravdu bylo vše v pořádku, ATB nebyla nutná - ovšem ten oheň na střeše, co jsem si dovolila sama o svém těle rozhodovat a na co tam pak je on, lékař/.
Ještě v roce 2008 nic neslyšel o prvotrimestrálním screeningu a o vysoké nespolehlivosti tripple testů. Odmítnutí tripple testů považoval on i jeho asistentky (jak je nazývá), za prohřešek, protože "je to přeci zadarmo a kdyžtak "to" můžete dát pryč, ne?".
Dr. Samohela nedoporučuji ani po odborné stránce, ani po lidské.
Zejména pokud cítíte zodpovědnost za své tělo a chcete se podílet na rozhodování o tom, jak a proč - toto pak není doktor pro vás.

S panem doktorem jsem byla spokojena dokud nenastal nějaký problém. Nejprve jsem žádné problémy neměla, tak jsem se domnívala, že je zkušený a dobrý doktor. Pak mi nastaly problémy s antikoncepcí a menstruačním cyklem, ukázalo se, že je neochotný vůbec něco řešit. Řekl mi, máte problém s antikoncepcí? No tak ji neberte! Když jsem měla bolesti, řekl, že to mám z drsnějšího sexu. Přitom já věděla, že jsem ani žádný styk nějakou dobou neměla. Bylo mu vše jedno. Moje dvě kamárádky si taktéž stěžovaly. Je neochotný i poskytovat informace o čemkoliv. Vždy chce 50Kč za jednorázové zrcátko, což by mi nevadilo. Ale vždy pak stejně použije to klasické, protože je pro mě údajně to jednorázové nevhodné. Přesto si to do těch poznámek prostě nenapíše! Další problém je také, že mi za celých 7 let užívání antikoncepce dělal jaterní testy jen jednou. Pokud to prý chci, tak si mám dojít k obvodnímu lékaři. A jak říkáte sestřičky, ty jsou naprosto neochotné a protivné.

Léčil mě na sterilitu, ale trvalo mu několik let než mě poslal na odborná vyšetření. Dokonce si mě pozval na placenou konzultaci (v sobotu), aby mi vysvětlil tisíc důvodů proč nemohu otěhotnět. Když se konečně po odborné péči podařilo dosáhnout těhotenství (bylo mi už 38) nepovažoval za nutné nechat mě alespoň první 3-4 měsíce doma na rizikovém těhotenství. O dítě jsem přišla. Při druhém těhotenství (skoro 40ti letá)jsem ho požádala o ponechání na rizikovém těhotenství, ale ani tentokrát to neuznal a zase jsem o dítě přišla. Nesla jsem to velice těžce, vyrovnával jsem se s tím psychicky rok. Už jsem k němu nikdy nešla. Když jsem se odstěhovala za Prahu požádala jsem jej, aby mi vydal mojí kartu. To odmítl a vydal mi jakýsi výpis z karty s tím, že k němu dojíždějí pacientky až buhvíodkud. Cítil se dotčený, že od něj někdo odchází. Jednal se mnou sice dobře, ale tak aby ho to stálo co nejméně. Jenže mě to stálo MOC. Peníze jsou až na PRVNÍM místě, že? Páni doktoři.

Velice dobrý lékař. Doporučuji

Pan doktor Samohel je profesionální příjemný, vždy mne vyslechl a vždy mi věřil.Můj problém bral vážně a okamžitě ho řešil.Sestřičky jsou sice poměrně hlučné a jak se říká od rány,ale jsou rychlé, praktické a často se s nimi zasměju. Toto je první ginekolog ke kterému chodím v klidu, skutečně jako na běžnou prohlídku.
Určitě doporučuji :)