Ambulance klinické psychologie Jabok

1 200 Kč

Ambulance klinické psychologie Jabok

Zábrdovická 3, Brno

Vojenská Nemocnice Brno

Věnuji se především psychoterapii duševních poruch. Ve svém přístupu využívám dovedností nabytých v rámci psychoterapeutického výcviku Terapie zaměřen...

• psychoterapie

Umístění: Ambulance klinické psychologie Jabok psychoterapie

Paní Veronika je skvělá, velký profesionál a zároveň člověk, který má vlídný, ale přímý přístup. Měla jsem z Veroniky pocit, že ji opravdu zajímá, jak se mám, co prožívám a že jí jde o to, aby mi pomohla.
Provedla mě jedním z nejnáročnějších období v mém životě a opravdu mi pomohla s masivními úzkostmi a totálním pocitem, že za nic nestojím. Po necelém roce intenzivní práce jsem o sobě začala přemýšlet jinak, přestala jsem zpochybňovat vše co udělám a mnoho dalšího pozitivního. Děkuji a moc doporučuji.

Umístění: Ambulance klinické psychologie Jabok psychoterapie

Během několika terapii mi paní magistra pomohla zpracovat úzkosti a strachy, které mě trápili, kvůli náročným životním situacím spojené s předčasným porodem i vážným onemocněním blízké osoby. Díky empatickému a citlivému přístupu jsem z terapii vždy odcházela s dobrým pocitem a větším vnitřním klidem.

Umístění: Ambulance klinické psychologie Jabok deprese

Paní psycholožka je velmi vnímavá, citlivá, dobře naslouchá a dává možnost se projevit. Tím umožňuje, abych si cestu ke zlepšení našel sám, nebyla nikým nebo ničím vynucená, a tedy byla trvalejší. Během zhruba ročního docházení na pravidelná setkání jsem cítil úlevu, která trvala průběžně, a zlepšil se tak můj stav. Setkání mi velmi pomáhala dělat dílčí pokroky v tom, jak se svou občasnou depresivností pracuji.

Umístění: Vojenská Nemocnice Brno Systematická psychoterapie

Pěkný den vážení,
hodnocení, které touto cestou chtěl bych dát, se sl. Veronikou Fuchsovou, změnil jsem se, nemám úzkost, nemám strach. Je mnoho důvodů proč psychologa vyhledat, já po několika měsících jedničku chci ji psát. Bude mi v další etapě mého života velice chybět a přesto se nabídla pomocí v případě potřeby terapeutického setkání. Moc si její laskavosti vážím.
Děkuji.
Libor Sádlík

Chtěl jsem vyzkoušet nového Psychologa a vůbec nelituji. Právě naopak. Zkušeně a emptaticky pochopila, kde co bolí, pomohla mi to pojmenovat a pracovat s tím.

Paní magistra je velmi empatická a vstřícná. V těžkém období mi pomohla dostat se z depresí a získat větší kontrolu ve svém životě. A za to jí moc děkuji. Celkově na mne působila profesionálně.
L.

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, dovolím se obrátit se na Vás se svým problémem.
Moje máma nevěří psychologům (špatné zkušenosti z minulosti), ale já vím, že ona psychologickou pomoc momentálně potřebuje.
Hledám někoho, ke komu by se dalo objednat pokud možno co nejdříve a koho hradí pojišťovna. Dalo by se objednat k Vám, a pokud nemáte v nejbližší době volno, mohla byste mi prosím někoho, kdo splňuje má kritéria, doporučit?
Mám ještě jeden dotaz. Mohu objednat termín sám, za mámu, když mi ještě nebylo 18 let? A když ne, mohla by to popřípadě objednat moje sestra, které už 18 bylo?
Děkuji za Váš čas,

bohužel nyní nemám kapacitu přijímat nové klienty na psychoterapii. Podobná situace bude zřejmě i u většiny mých kolegů pracujících na pojišťovnu. Ale zkuste je obvolat. Jejich seznam s kontakty naleznete na stránkách pojišťovny v sekci "pro klienty" - "Smluvní lékaři". Co mohu nabídnout, je několik sezení "krizové intervence", kde Vás mohu nasměrovat a odkázat na další pomoc. Pokud se ale jedná o dlouhodobý problém, je zapotřebí dlouhodobá spolupráce s psychologem.
K Vaší mamince - jedním z hlavních podmínek úspěšné spolupráce s psychologem je motivace pacienta. To, že se k nám pacient dostaví, ještě neznamená úspěch ve spolupráci. Psychoterapie je často o překonávání sama sebe, změně ve svých postojích a osobnosti tak, aby se pacientovi žilo lépe a nedělal stejné chyby, jako doposud. Což je velmi náročný proces, ke kterému musí být pacient sám odhodlán, bez jeho aktivity a trpělivosti to nejde. Často narážím na nedostatek odhodlání, motivace a trpělivosti právě u klientů, kteří přichází na terapii "z donucení" nebo aby udělali někomu jinému radost. Pokud se někdo objednává ke mě, často chci, aby mi zavolal sám, i když setkání s psychologem iniciují jeho blízcí. Pokud cítím, že pacient sám nechce, nenutím ho. Má přeci nárok na rozhodnutí k psychologovi nejít. Musí si ale nést i následky toho, že o svůj stav nepečuje a ty následky mohou postihnout i rodinné vztahy. Pokud se jedná o závažný život ohrožující stav, kdy pacient není kompetentní sám o sobě rozodovat a ohrožuje sebe či okolí, doporučuji kontaktovat Krizové centrum ve FNB (ZL mi neumoznuje sem dát telefon, ale snadno si ho vygooglíte). Krizová linka je aktivní 24h denně.
Zda můžete objednat někoho druhého, popravdě nevím. Pokud to pracoviště umožňuje, neřekla bych, že bude kontrolovat Váš věk (obzvlášť pokud se budete objednávat telefonicky).

Držím palce, ať se Vám podaří problém vyřešit.

S pozdravem,

Veronika Fuchsová

Mgr. Veronika Fuchsová

Dobrý den, na konci roku jsem v noci prodělala tzv. panickou ataku, nejspíše na základě dlouhodobějšího stresu, starostí v rodině atd. Nijak jsem si však žádný stres nepřipouštěla, proto mě překvapilo, že se mi tohle vůbec stalo. Každopádně jsem od toho včera každý další večer, cca po dobu 2 týdnů trpěla úzkostí z toho, že se mi to stane opět. V práci vše v pořádku,ale jakmile jsem šla z práce domů,ten pocit začal. Stres, pocit strachu, průjem, špatné myšlenky,nespavost. Začala jsem tedy používat bachovy kapky na míru, paní jsem napsala, co se děje, po kapkách mi během 2 týdnů bylo opět dobře. V noci jsem spala, bylo mi dobře. Avšak minulý týden jsem v noci opět nemohla spát,téměř celý týden a tím jsem si nejspíš opět přivedla tento strach z toho,že nebudu spát. Dokonce jsem byla večer s kamarádkou v kavárně a normálně jsme si povídaly a najednou mi hlavou probíhaly špatné myšlenky, že jsem blázen a že zase nebudu spát. Samozřejmě mi to udělalo zle a šla jsem raději domů. Vím, že se mám dobře a nic mě netrápí a i tak se tyto stavy dostavují. Večer usnu, ale v noci se několikrát probudím. Dnes to samé, s tím, že jsem se probudila a už na mě padly myšlenky a strach, že ten den bude opět špatný, když jsem se nevyspala. Zkoušela jsem i jiné bylinkové tablety na spaní, či na stres. Nejvíce se moje hlava bojí toho, že jsem blázen a že se z toho zblázním. Děkuji za radu a tipy, hezký den.

Dobrý den, panické ataky mívají původ v nahromaděném stresu nebo silném emočním prožitku, který se nepodařilo na plno prožít, odventilovat, případně s někým sdilet a emoce zůstaly potlačené nebo "uzavřené" uvnitř nás. Často se jedná o způsob, jakým s emocemi nakládáme dlouhodobě a protlačených prožitků může být více. Ataka může přijít ve chvíli, kdy jsme v klidu a nic zvláštního se neděje, proto je člověku, který ji zažije, nesrozumitelná. Jedná se o skupinu uzkostnych poruch, neni se potřeba obávat, že se jedná o závažnou psychickou poruchu, ačkoli stavy jsou intenzivní a nepříjemné. Nicméně nelze očekávat dlouhodobé zlepšení bez psychoterapie. Psychoterapie Vám pomůže odžít nezpracované emoce, zjistit, jakým způsobem s emocemi nakládáte a pomůže Vám najít zdravý způsob. Nejsem odborník na bachovy esence, ale z toho, co jsem o nich slyšela, pomáhají uvolnit aktuální napětí, ale neřeší dlouhodobý problém. Přeji hodně štěstí.

Mgr. Veronika Fuchsová