Ordinace prakt.lékaře pro děti, dorost
Ke Kinu 7/159, Praha

• praktické lékařství pro děti a dorost

Umístění: Ordinace prakt.lékaře pro děti, dorost Jiný

Jsme u paní doktorky naprosto spokojeni. Vždy poradí, pomůže, vyjde vstřîct. Zdraví dítěte je nejdůležitější a díky paní doktorce je vše vždy v pořádku. S očkováním jsem nic nezaznamenala, vysvětlí a nechá na nás, jak se rozhodneme. A když jsme očkování zvažovali, netlačí a respektuje náš názor. Moc si spolupráce s paní doktorkou a sestřičkou ceníme a děkujeme za vše.

K paní doktorce jsme přešli kvůli stěhování a měli jsme to blízko. Bohužel už od první návštěvy jsem nebyla moc spokojená. Dr. mi vyčetla, že jsem syna ještě nedala očkovat (nechtěla jsem ho očkovat kvůli stěhování), že mi bez očkování umře na černý kašel a stěhování podle ní nebyl důvod pro odklad. Kdybych ji poslechla, nechci vědět, jak by to dopadlo. Syn totiž po přestěhování onemocněl rýmou a sedlo mu to na průdušky. Veškeré další prohlídky byly v podobném duchu, honění očkovacího kalendáře a nacpat dítě do tabulky. Když se syn začal plazit, zhubnul 50 g, což bylo dle dr. kvůli tomu, že ho kojím a nemá ještě žádné příkrmy (snědl mi dvě lžičky a jinak vše plival, nebyl ještě připraven). Vyčetla mi, že plně kojenému dítěti nedávám příkrmy id 4 měsíců. Já chtěla počkat, až si o jídlo řekne sám. Nahnala nás na převážení, ale měla dovolenou, šli jsme k zastupujícímu dr. a ten jen kroutil hlavou, že je to naprosto normální, když trochu zhubne, když se začal plazit. Že jinak syn roste a prospívá krásně. Nemluvě o tom, té dr. vyhrožovala, že s tou váhou syn nebude umět ani pást a on se v té době sám posadil a začal po chvíli i lézt.
Posledně nás poslala k hospitalizaci, protože syn zvracel a měl průjem při horečkách, ale mé vysvětlení, že zvracel po ATB a je to z toho, vůbec nebrala v potaz, přitom synovi i horečky ustávaly a celkově se lepšil. Hospitalizace proběhla, ale naprosto zbytečně, syn už samozřejmě bez průjmu a nezvracel (atb se vysadilo), bez teplot...
Sestra se mě při každém očkování snažila přesvědčit, abych syna položila na pult, já ji vždy pracně přesvědčovala, že si ho nechám na klíně, že bude víc v klidu. Pokaždé poznamenala, že to posledně tak hezky zvládl, že by tentokrát mohl na ten pult. No ano, zvládl to hezky, protože byl u mě. Syn zkoprní, jen je vidí, což taky mluví za vše.
S dalšími názory tady naprosto souhlasím. Dr. vůbec nebere v potaz nazor a postoj matky (ať už kojení nebo očkování). Nacpat dítě do tabulky, hodit na něj hromadu letáčků, zaplnit kalendář očkováním a ani se na dítě neusmát. Hledáme jiného pediatra.

Umístění: Ordinace prakt.lékaře pro děti, dorost

Paní doktorku mohu doporučit, oceňuji snahu o oddělení nemocných a zdravých dětí (ordinační doba, roušky, větrání v čekárně). Oceňuji možnost telefonické konzultace, krátké čekací doby a milý, ujišťující přístup. S dosavadními problémy vždy poradila celkem standardně (máme v rodině primářku dětského oddělení, se kterou také konzultuji). Letáčky tolikrát zmiňované v předchozích komentářích sice rozdává, ale podle mě je to nejlepší způsob, jak si zapamatovat, co mám v lékárně koupit, případně se v klidu doma seznámit s doporučovaným lékem nebo postupem.

Velmi nedoporučuji, paní doktorka odmítá názor matky, léčila nás na něco, co dítě nemělo. Léčila je silné slovo, dostali jsme letáčky, co si máme koupit, že se dítě nelepší = nekoupili jsme to z letáčku. CRP se platí. Právě jsme se vrátili z nemocnice, léčba od paní doktorky šla proti tomu, co našemu dítěti skutečně je. A to jsem neustále konzultovala zdravotní stav a urgovala jsem, že se dítě nelepší. Lituji toho, že jsme nejeli hned na pohotovost, ale raději čekali na otevírací dobu u doktorky, na druhou stranu dítě nemělo horečky, a nechtěla jsem je více zatěžovat dalším čekáním v nemocnicích.Byla to první zkušenost s nemocí, ale i předtím jsem měla pocit, že jsou názory doktorky mimo standard, který jsme zažívali v jiných lékařských zařízeních - například se řídila podle věku biologického, ne korigovaného, a tak nás školila na příkrmy výrazně dříve, než dítě bylo na příkrmy zralé. Tedy jsme neřešili více, byli jsme v péči jiných lékařů, ale po této zkušenosti jsme rychle změnili pediatra.

Tuto lekarku bych urcite nikomu nedoporucila.

Pred prvnim ditetem jsem nevedela, co je dulezite. Zpocatku mi pripadalo prima, ze pani domtorka nosi rousku a ma pomerne dobrou organizaci casu. Po 2,5 letech shledavam vyse uvedene za dulezite, ale primarne je treba vnimat uplne jine veci:
> komunikace s ditetem - prakticky nulova; jedine co smerem k mym dvema detem od pani doktorky slysim je:'ty jsi ale sikovna'. Nikdy! Se s nimi nepozdravi, temer nikdy je neoslovuje jmenem, nemluvi k nim, ale vyhradne ke mne, rodici. Toto me za me deti urazi a nedivim se tomu, ze pri ockovani vzdy slysim z ordinace plac malych pacientu
> orientace vyhradne na tabulky - kdyz jsem si s druhym synem na 8-mi mesicni prohlidce posteskla, ze spatne kojim a trapi me to, dostala jsem 'radu', ze tak stare dite ma uz byt schopno vydrzet na prikrmech a vode (at zije prirozene rodicovstvi!) - v tento moment mi konecne docvaklo, ze tato lekarka nema ambici byt me a mym detem partnerem a zacala jsem premyslet o zmene
> ambice sledovat vyvoj ditete i mimo predepsane prohlidky je nulova - v prubehu dochazek s mladsim synem jsem ssebou temer vzdy brala starsi dceru; nikdy ji lekarka neoslovila, nezeptala se co bracha (aby si overila rec a socialni schopnosti) a dcera tam s nama byla za vzduch
> ockovani - prosazuje pomerne dogmaticky nazor, ze dite ohrozuji tim, ze jej nenaockuju a mela jsem co delat, abych sveho mladsiho syna ockovala prvni hexa vakcinou o 3 tydny pozdeji (i pres jeho ~3 tydny drivejsi narozeni a nizkou porodni vahu)

Lekarka Benesova je vyborne 'osejlovana' pharma prumyslem a letaky do nas cpala snad pri kazde navsteve. Diskusi o jidelnicku kojence nad brozurkou vyrobce sklenicek ani nekomentuju.

Vrcholem vseho vyse nakonec byla nase vcerejsi navsteva, kdy pani doktorka resi, ze syn malo pribira, ja jsem nervozni s tim, ze opravdu neni zadny jedlik a ona ho naockovala posledni hexa vakcinou a vzapeti mi oznamila, ze nas posle do nemocnice na hospitalizaci, protoze pri prevazeni klesl mirne na vaze. Nemocnici jsem ihned odmitla a vyzadala si nejprve krevni testy, nicmene to absurdni spojeni 'dite neprospiva, ale napereme to do nej, aby byl chraneny' mi ani nedosla - az soma manzelovi. Ale ja jsem mela pri navsteve v krvi tolik adrenalinu, ze toto uz me ani nenapadlo.

Velmi bych prala vsem rodicum, kteri vybiraji lekare, aby tyto stranky cetli. Nevim, proc ja jsem to pred 3 kety neudelala .... nastesti uz mam alternativu a tesim se na ni.

Paní doktorku rozhodně nedoporučuji.
Problémy řeší stále jen letáčky, ale aby mi na anginu doporučila pro mě za mě i zábal, to ne. Neustále do mě pere léky (ne předepsané, ale letáčky!). Nevím, zda své práci rozumí, když při zánětu moč. Měchýře a následného rozšíření až na ledviny musela používat nějakou odbornou příručku. Zrovna toto onemocnění mi u mladých dívek přijde jako velmi časté, v tom případě nechapu, na co ta bichle.
Očkování by mi pichala pořád a jak tu psaly některé maminky, ohledně nich má téměř minimální rozhled.
Sestřička tedy teké nic moc....
Když je vám opravdu zle, je vám bůh ví co, musíte se objednat dopředu, protože když tam přijdete ráno před školou, aby se na vás podívala, abyste mohli normálně fungovat, začít nějakou léčbu, stane se již zmiňovanou učitelkou, co vám bude vysvětlovat, jak tam má narvano, přičemž v ordinaci 1 dítě. Nechá vás v klidu (při příchodu v 7:30) čekat do 11 a jediné, co obdrzite jsou letáčky.
Paní doktorka jakýkoli váš názor zamítá, viz léčba mých kolen. Pouze a jedině její názor dle tabulek je správný. Paní doktorka říká, že jelikož jsem dovršila 18 let, maminka již nemůže nadále objednávat, volat o výsledky atd. Nicméně poté mi řekne, že mě maminka měla objednat i přes upozornění, že mi nezvedala telefon a že posledně mi říkala, že maminka nemůže.
Když jsem trpěla s výše uvedeným zánětem moč. měchýře, říkala, ať jsem hlavně v teplé, zvlášť když to sahá k ledvinam. Následně mi přikázala, že mám jít v zimě (cca 1°C) domů, vysprchovat se, nabrat jí sterilní moč a do hodiny ji přivézt. To mi nepřijde jako teplo.
Když mě bolela kolena ustavičně už 2 měsíce, volila cestu odběru, kde našla nízkou hladinu hořčíku (který na to nemá skoro žádný vliv - zajimam se o veterinu, tohle znám!) a doporučila mi injekční aplikací jednou za měsíc, že mi to kolena srovná. Nevěřila jsem, ale přeci je to doktor. 4 měsíce mi hořčík aplikovala a přes moje upozornění, že to nepomáhá a není to tím pokračovala, dokud jsem se pomalu nemohla zvednout bez pridrzeni. Po této dlouhé době konečně uznala, že mám pravdu a že by mi měla napsat zadanku na odborné vyšetření. Po vyšetření se ukázalo že mám nevyvinutou čéšku a pan doktor na ortopedii jen kroutil hlavou, když jsem mu říkala, že mi 4 měsíce pichala injekce a myslela si, že to bude v pořádku. Zároveň mě pokáral, že jsem sama nepřišla.
Kdo chcete reklamní letáčky, sedět hodiny v ordinaci a poslouchat komerční televizi plnou reklam na léky a podobné věci, je to správná volba. Pokud chcete samá očkování a dítě podle tabulek, je to správná volba. Pokud chcete, aby se nad vami někdo neustále povyšoval, je to správná volba.
Osobně mě mrzi ta věc s objednáním. Zle mi je ve chvíli, kdy tam jdu, ne za týden.
Jinak má hezkou cekarnu, jejíž vzhled sem tam premaluje. Mrzí mě i změna sestřičky. Dříve milá a ochotná paní s respektem, nyní spíše protivna ženská s letáčky a s diarem v ruce kvůli objednání. Nedoporučuji

K pani doktorce jsme chodili, protože jsme ji měli blízko. Pak se přestěhovala. Po čase už mě dojíždění přestalo bavit, ale hlavně, jak zde zmiňuje spoustu maminek pani doktorka stále jen nabízí nadstandartní očkování a rozdává letáčky. Když měl můj syn ale pořád rýmu nedokázala nám poradit nic jiného než co si máme koupit v lékárně, ani na jiná odborná vyšetření nás neposlala až na mou žádost. Raději jsem přešla jinam.

Pokud chcete i nepovinná očkování, a aby vaše dítě přesně následovalo vývojové tabulky, tak je Dr. pravou volbou. Vnesete - li nějaké své názory dostáváte se na hranici tolerance a může snadno dojít k neporozumění.

Maminky, pokud máte svůj názor, nenechte si ho vzít! Já se nechala zmanipulovat hned na začátku života svého prvního dítěte a litovat budu ještě dlouho! Syna paní doktorka naočkovala třemi vakcínami najednou ve 3. týdnu korigovaného věku! Od té doby má problémy s dýcháním (prý astma), v kojeneckém věku jsme řešili zastavení vývoje (pohyb), později řeč. V návaznosti na zkušenost jsem se začala zajímat o problematiku očkování a samozřejmě zjistila, že existují i názory proti očkování. Bohužel jsme jen dalším příkladem zapadajícím do skládanky. Když jsem bojovala za zdraví alespoň svého druhého dítěte, paní doktorka mi vyčetla můj přístup a jako ve škole před tabulí vyslýchala, proč stále odkládám očkování - druhý syn byl nemocný (rýma, kašel, teploty, horečky) nebo jsme marodili celá rodina. Po třetím odložení paní doktorka na mne tolik tlačila, že jsem odešla s pocitem "už nikdy". Měla jsem štěstí - našla jsem novou paní doktorku a ochránila alespoň svého druhého syna. Omlouvám se za rozepisování, ale snad alespoň některé z maminek dodám síly a odvahy se vzepřít, pokud to tak bude cítit. Stojí to za to, i když se "paní učitelka" bude zlobit!!

Popravdě nerozumím kladným hodnocením na paní doktorku. Na děti nasazuje přísně neutrální a odtažitý výraz, na rodiče spíše učitelsko-poučovatelský. Otevírací doba ordinace tak, aby si paní doktorka užila prodloužené víkendy. V ordinaci je často bez jakéhokoliv oznámení doktorka na zástup (která je mimochodem na děti mnohem milejší). Jede podle naučených schémat a tabulek a mám pocit že ani neposlouchá co ji rodič říká. Ráda odesílá na odborná vyšetření když to není potřeba (například když miminko něco nedělá přesně tak jak to má v tabulce podle věku). Očkování doporučuje v podstatě všechna co existují. V čekárně samozřejmě vyhrává nevypnutelná reklamní televize. Když se nám narodilo první dítě, tak nepřijela na první návštěvu k nám domů ale museli jsme do ordinace, přičemž jak jsem později zjistil je u jiných pediatrů první návštěva doma běžná záležitost.