Praktický zubní lékař
Slovinská 54, Brno, Brno

Moje partnerka je v 5. měsíci a dr. Schwanzer ji odmítl v akutním stavu ošetřit. Když jsem jej žádal o vysvětlení, jak může odmítnout gravidní pacientku v akutním stavu, sdělil mi, že prý pracuje 12 hodin denně a na každého pacienta má jen 6 minut času. V čekárně nikdo nebyl a ordinační doba ani náznakem neukazuje, že by jakýkoliv den pan doktor trávil tolik času prací. Pan doktor působí jako největší sympaťák a po léta, kdy jsem k němu chodil na preventivní prohlídky, byl moc prima. Na otázku, jak může s klidným svědomím říct, že má na každého svého pacienta 6 minut a jak může odmítnout těhotnou ženu v akutním stavu, na mě začal křičet, že musím okamžitě odejít z ordinace. Na sdělení, že jeho přístup nepovažuji za zcela adekvátní, svůj křik doplnil o sdělení, že volá okamžitě advokáta a policii. Na dotaz proč chce volat policii reagoval opět křikem, že prý jsem ho slovně napadl, což nebyla pravda, nepoužil jsem žádnou vulgaritu, jen jsem chtěl chápat jeho nechopitelný postup. Následně mi doktor Schwanzer sdělil, že mě fyzicky inzultuje, pokud okamžitě neodejdu, že prostě ho nic nezajímá, nic nechce slyšet, nic ho nezajímá. Působil exaltovaně jako by požil návykovou látku. Bylo to celé daleko za hranou lékařské etiky - nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal. Všem doporučuji velkou opatrnost, na preventivních prohlídkách profesionála takřka nepoznáte, při akutním problému pak může být pozdě.

Byla jsem řadně objednana a přesto mi pan doktor oznamil že na mě ma 3 minuty protože na něho čekaji kamaradi a odjiždí tak jsem vyfasovala prašky od bolesti a toto u něj není ojedinělé

Ano, p.doktor je velmi sympatický a já k němu přišla s velkou důvěrou. Moje zkušenost s ním je ale na rozdíl od mnohých velmi, ale velmi negativní. Nechal mne půl roku trpět s bolavým zubem, po hodinovém čekání v čekárně jsem z ordinace byla venku během 5ti minut, že na mne nemá čas. I když jsem byla řádně objednána, přeobjednal mne bez zákroku za další 2 měsíce. Při poslední prosbě o pomoc mne opět odbyl, takže jsem večer musela na pohotovost s tím, že mi zub vytrhli (během 10 minut) a nasadili antibiotika, protože už jsem měla dáseň zhnisanou. Půl roku jsem byla ve stresu a díky tomu jsem úplně zablokována a mám nesmírné zdravotní potíže právě díky tomu stresu. Během 1 a půl roku mi p.doktor zablomboval pouze 1 zub a to tím způsobem, že mi zub 3 měsíce moc bolel a navíc drásal tvář, takže jsem měla neustále aft. Pobolívá pořád. Pan doktor nebral v potaz ani mou bolest, ani estetickou stránku (jedná se o přední zub) ani mou psychiku a to, že jsem nemohla pořádně jíst.Takže o žádných empatiích nemůže být řeč. Nikdy na něj nezapomenu. Podle něho je stále vše v pořádku. Chválit jej může jen někdo, kdo chodí pouze na prohlídky nebo s malým kazem.

Pana doktora doporučuji jako velmi milého, empatického a citlivého člověka. Obzvláště oceňuji jeho trpělivý přístup k dětem. Také jsem byla překvapena, že když jsem u něj podstoupila zákrok, který většina lidí označuje za bolestivý, v jeho provedení téměř nebolel. Také mám ráda jeho milý humor. Celá naše rodina k panu doktorovi chodí ráda, včetně malých dětí.

Chodil jsem k panu doktorovi asi 10 let. Přístup má pan doktor velice pěkný k pacientům, prohlídka a zákrok probíhá rychle a téměř bezbolestně (asi proto jsem k němu chodil). Co jsem mu vytýkal je, že mi vypadávají příliš často plomby a ty jsem k němu chodil opravovat, nikdy nic nového. Údajně je to normální.
Byl jsem nucen změnit práci a najít si nového zubaře v místě bydliště. Ten mi zuby prohlédnul a zrentgenoval a zhrozil se. Bylo tam 9 zubů s kazem (a to i hodně velkým), které potřebovaly spravit. Od té doby chodím k novému lékaři, který mi zuby postupně spravuje. Zpětně jsem si musel změnit na pana doktora Schwanzera názor - hlavně rychle a nehledat zbytečně něco nového - tak trochu odfláknutá péče.

K panu doktorovi chodíme celá rodina a vždy jsme byli maximálně spokojeni.Vždy milý,velmi empatický a opravdový odborník na svém místě.Péče tohoto lékaře je opravdová výhra.Bravo pane doktore a moc vám děkujeme.Jste opravdový machr na svém místě.

Pan doktor je velmi šikovný, pravda, dlouho většinou čekám, ale líbí se mi, že je ohleduplný a má lidský přístup a hlavně vše dělá poctivě. Sestřička taky moc příjemná, takže není co vytknout

Nejlepší zubař, neměnila bych ani za nic, velmi šikovný, lidský, milý, ohleduplný a jako bonus krásná ordinace s televizí(která dobře odvádí pozornost od vrtání:)) Julie

S panem doktorem jsem velmi spokojena, včetně členů mé rodiny, opravdu bychom neměnili..
Chodíme k němu skoro deset let, vždy milý, empatický, přestávám mít u něho strach z bolesti, ohleduplný a určitě odborník. Snaží se vždy příjít na příčinu. Nepřipadáme si u něho poprvé v životě jako pacienti na obtíž, kteří by "ukrajovali z jeho drahoceného času". I s tím se, bohužel, dneska dost často potkáváme.
Vřele ostatním doporučuji.
Ovšem jediné, co mi vadí, dlouhé objednací doby, proto aspoň preventivní prohlídku za půlroku řeším už objednáním se při mém odchodu ze současné prohlídky.
Málokdy se nesetkám s plnou čekárnou, což na druhé straně svědčí i o jeho "dobré pověsti", že fakt umí.
Horší je fakt, že toto pochopení, že se musí čekat i u zubaře, naprosto nechápe můj zaměstnavatel, ještě když cesta do zaměstnání mi trvá přes celé Brno na opačný konec přes hodinu...Ale za toto opravdu pan doktor nemůže.
Ať zůstane takovým, jakým je, i nadále, takových výborných doktorů není zase tak úplně moc. Díky pane doktore.

Aňa

Pan doktor je zázrak mezi zubními léklaři.