Oční ordinace
Živonínská 1630, Praha

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

K MUDr. Svorcove chodim priblizne 4 roky a s jejim pristupem jsem velice spokojena. Jeji jednani je profesionalni, lidske a vysetreni peclive a odborne. Nemam zadne negativni zkusenosti. Mohu doporucit.

Kdo není objednán, letí. Zánět v oku. Diagnóza "suché oko", na kusu papírku název léku od firmy z reklamy na stole. Po měsíci, když se nic nezměnilo, další papírek od stejné firmy. Opět žádná změna, třetí návštěva, třetí lék - název na papírku. Při poslední návštěvě, tedy asi po 4 měsících konečné mastička na předpis. Cca za 4 dny bez potíží. Vlastní vyšetřování z uctivé vzdálenosti, jako kdybych páchl. Už tam nepáchnu!

po půlroce jsem zaregistroval zhoršení zraku a usoudil jsem s ohledem na místo svého bydliště, že bude nezbytné navštívit výše uvedenou ordinaci. V prázdné čekárně jsem si poctivě odseděl téměř půlhodiny. Za dveřmi vyšetřovny probíhal čilý hovor někoho s někým o sněhové situaci, volbách, osobních vazbách a vztazích atd. Po nějaké době jsem tedy jemně zaklepal a jako odpověď se z poza dveří ozvalo hodně nepříjemné: "Moment." Čekal jsem tedy dále. Mezitím přišla do čekárny paní a posadila se vedle mne a co si bušila do svého mobilu. Po chvíli vyšla tmavovlasá žena a zeptala se teď už nás obou sedících v čekárně:"Co potřebujete?" Obratem jsem sdělil:" Dobrý den. Věkem se mi..." a než jsem se stačil donadechnout pro dokončení popisu svého problému, byl jsem úsečně přerušen:" Dobře." Hned seobrátila na vedle mě sedící ženu v čekárně:"..a vám?" a než stačila odvětit, hned si sama odpověděla:"Vidím zánět." a zase zmizela ve dveřích. Soukromý rozhovor za dveřmi nabral opět plné obrátky.
Po nějaké době konečně vyšla ze dveří další paní s provinilým výrazem v očích a snažila se rychle zmizet. Následně vyšla i ona žena, která provedla před momentem onen zvláštní rychlý výslech a znovu mi položila dotaz:"Co je Vám?", opět jsem trpělivě odpověděl:"Ještě jednou přeji dobrý den. S věkem se mi nejspíše zhoršil zrak a potřeboval bych vyšetření a následně doporučení, co s tím a tak...", všiml jsem si vizitky na bílém plášti a dle ní jsem teprve teď rozeznal, že to není zdravotní sestra, ale to už se na mne spustil přehršel dotazů:"Byl jste dole v Oční optice?" (blesklo mi hlavou:"Zřejmě obchodní vazby" a vodopád pokračoval: "Máte z tama lístek?", stačil jsem jen zakroutit hlavou a už se na mne sesypal nával výmluv: "Za chvíli mi sem přijde paní z úřadu a pak ještě další paní..."došlo mi to, nebyl jsem zde žádoucí. Otočil jsem se slovy:"Děkuji vám za ochotu, zajdu tedy jinam." a odešel jsem docela naštván se ztrátou času na svém kontě.
Shrnutí:
1. Velmi neříjemné jednání, ač k tomu paní Švorcové nezadal žádný důvod
2. Nechápu, proč mne p. Švorcová posílala do oční optiky, když jsem potřeboval vyšetřit zrak lékařem a zcela zřetelně jsem to i vyjádřil...tedy vlastně chápu.
3. Asi má P. Švorcová opravdu spoustu pacientů VZP a tedy i dobré platby od VZP, jejíž jsem taktéž klientem a v případě této paní velmi nespokojeným.

Před 3 roky mě byl v Horních Počernicích zjištěn Mudr Havránkem šedý zákal,a než se vstoupí do ordinace ,musí zaplatit 30 kč, jinak Vás dovnitř nepustí.Málem už došlo k operaci ,kdyby nebyl zjištěn diabetes operace se nesměla uskutečnit.Po zeptání jak šedý zákal poznam ,když vidím normálně ,mě nebyli schopni odpovědět, a tak jsem přešla k Mudr Švorcové , a ta mě řekla že jsou oči v pořádku.Jak je možné že se pan mudr takhle zmýlil?Nepřijatelné je pro mě ,když vyšetřují najednou i 5 lidí.

Pani dr. Svorcova je velice dusledny odbornik, mohu vrele doporucit.

Pečlivá lékařka, vždy vyhoví s požadovaným termínem. Jsem velice spokojená.

Dobré, jen dlouhé objednací doby.

Přečtěte si níže uvedený příběh, který se mi stal a hovoří o dvou přístupech. Jeden, který je orientován na lékařský byznys a druhý, jenž ctí poslání. A paní doktorka skutečně ctí své poslání.
"Tedy jiná paní doktor bude asi zkušená profesionálka. Nicméně dle osobní zkušenosti je velmi orientovaná namísto na poslání, ke kterému ji studia předurčila, na peníze. A pak jdou i profesní znalosti na úkor mamonu stranou. Již nikdy více. A proč? Na základě jednoho jediného velmi nepřesného změření nitroočního tlaku diagnóza glaukomu a okamžité nasazení kapek. Nechtělo se mi tomu v mém věku věřit. Kapky jsem nenasadil a okamžitě hledal pomoc jinde. Nakonec se tato diagnóza po dalších vyšetřeních v průběhu následujících dvou let u skutečného očního odborníka nepotvrdila. K potvrzení glaukomu totiž potřeboval, abych se dostavil v různých denních hodinách, kdy navíc vyšetření probíhalo různými metodami vč. těch nejsofistikovanějších v pražském Lexumu.
Do dnes se glaukom nepotvrdil a je tomu již pár let. Díky Bohu."
Tím odborníkem, který mě vytrhl ze spárů zcestné a laidácky provedené diagnostiky, byla právě paní doktorka Švorcová. Děkuji.

Jak je možné, že ještě nikdo nehodnotil tak skvělou odbornici? Neznám nikoho, kdo by s její péčí nebyl spokojen, všichni se shodujeme a chodíme k ní "rodiny Hujerových". Kde se bere v té drobounké ženě ten zápal pro věc, erudice, empatie atd.? Lhůty dlouhé, ale vlastní ošetření i vyšetření a diagnoza bezvadné. Tak co chtít víc? NIC, jenom vidět. Díky, PANÍ DOKTORKO.

S touto paní doktorkou jsem spokojená, je velmi pečlivá ( vyšetření trvá cca 30 minut + - to podle toho s jakým problémem příjdete), sleduje novinky v oboru, kartotéku s pacienty si vede sama (nemá sestřičku), během vyšetření je příjemná...:-) . Snad jediná nevýhoda? O pacienty nemá nouzi a tak jestliže nejde o vážný nebo akutní stav, musíte se objednat cca 2 měsíce předem (možno i telefonicky).