Psychiatrické centrum Praha
Praha 8, Bohnice, Praha

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Před časem jsem měl možnost se s panem Doktorem setkat osobně, doktorů znám hodně, ovšem málo který doktor má stejnou úroveň, a PAN DOKTOR BAREŠ je jistě člověkem na svém místě. Líbil se mi jeho přístup, který byl velmi praktický, i příjemný, ale i přímý. Jako jeden z mála doktorů dokázal podat diagnózu tak, že jsem si nepřipadal nedůstojně. Líbil se mi i jeho humor, málokterý psychiatr má k humoru blízko. A PCP nebo dnešní NUDZ - instituce na jedničku, ačkoliv jsem v životě dost skeptik, na pcp si rozhodně stěžovat nemůžu. Byl jsem párkrát hospitalizován v různých zařízeních, takže můžu porovnávat, nikde jinde jsem nezažil tak kvalitní příjem, prostředí, i přístup doktorů a personálu. (pak už jen v PLL, ale to už je jiná kapitola)

Souhlasím s názorem, že je to Pan doktor, působí sice odtažitě, ale v soukromém hovoru je velice hodný a citlivý. Pokud bych musela zase do léčebny, přála bych si, abych měla zase jeho.

Musíte si zvyknou na jeho suchý humor. Někteří ho nesnesou. Ráno na komunitě jedna pacientka: "Zjistila jsem, že když každé ráno udělám deset minut stojku, tak jak se mi nahrne krev do hlavy, deprese ustupuje." Barešova odpověď: "Že by pozice vzhůru nohama zvyšovala metabolický obrat prefrontálních laloků? To budu muset prozkoumat, za to by mohla být i Nobelovka."

Ti co si na jako suchý humor nezvyknou, ho zákonitě nesnáší.

Jinak je ale výborný doktor s obrovským rozhledem co se týče léčiv a léčebných postupů. Z malíku vytahuje vědecké studie, dokáže udat i kdy byla publikována, v jaké časopise a kdo ji napsal. Má rád svá osvědčená léčiva, mimo ně se vydává jen zřídka, ale to nemusí být zásadně špatně. Opravuje chyby klinických psychiatrů, kdy například moje klinická psychiatrička mi změnila fungující medikaci jenom kvůli tomu, že "brát dvoje různá SSRI je zbytečnost, když mají stejný účinek". Následoval silný depresivní propad, který mě dostal do PCP. Bareš mi pak vysvětlil a komplexně vědecky podložil, že se moje psychiatrička mýlila.

Za jeho aplikování medikace stojí široké znalosti a rád vám vysvětlí problematiku do posledního detailu a tím myslím do úplného detailu a budete-li o to stát, klidně půjde i do takových podrobností, kterou jsou vlastně pro laika nadbytečné. To ale neznamená, že by to nebylo zajímavé, já třeba osobně si toho cením nejvíce.

Dobrý den všem, byla jsem už v PCP 2x a teď mně čeká třetí pobyt. Nechce se mi do nemocnice, ale vize, že mně bude léčit pan doktor Martin Bareš, mně drží nad vodou. V předchozích pobytech byl můj ošetřující lékař a kromě jeho profesionálního přístupu, musím vyzdvihnout i jeho lidskost při jednání s pacienty. I když se mi deprese vrací, tak on vždy přijde s přímo zázračnou kombinací léků, která mne postaví na nohy. Jsem vděčná, že existuje pracoviště PCP a moje krabička poslední záchrany pan doktor Martin Bareš.

Suverenní a sebejistý doktor. Dovolil bych si říci, že i hulvát, pokud se týče práce s některými nemocnými pacienty, když shazuje jejich tvrzení předevšemi.
Zvláštní doktor, jindy se zase choval docela seriózně v jednání se spolupacienty na pokoji.
Je si jistý, že je v dané specializaci nenahraditelný, ale myslím, že nerozumí všem diagnózám.Ale to už si někteří doktoři vytvářejí obrovskou auru kolem sebe.

PCP pro léčení nedoporučuji. Heslem léčby je:“Uzdravíme všechny, kteří jsou zdraví“. Lékaři v PCP jsou mladí a nezkušení. Program je nudný.

invalida (dnes v 16:30)
Přezdívka vyjadřuje názor. Léčil mi agorafobii, byl jsem prvým pacientem. Nepostupoval lege artis. Utrpěl jsem těžký úraz. Byl jsem na JIP, což popřel, protože na oddělení není "jednotka intenzivní péče" ale pokoj intenzivní péče, jak jsem dodatečně zjistil. Při vyšetřování policií vypovídající trpěli abdolutní ztrátou paměti. Varuji před ním. Na deprese může být dobrý, ale o agorafobii a lečbě nic nevěděl, což nepřiznal. Jak může být předsedou etické komise? Přitom proti pochybení je pojištěn!!

Když jsem se 13. března 2012 dostala do péče pana doktora Bareše, byla jsem doslova a dopísmene "chodící mrtvola". Celé dny jsem ležela a koukala do stropu, chodila jenom na záchod, už jsem se ani nemyla. Nebyla jsem schopna jít ven, nebrala mobil ani mamce, prostě jsem umírala zaživa. Kdo zažil těžkou depresi, tak ví, o čem mluvím. Setkání s panem doktorem mně zásadně změnilo život. Vykřesal ze mě to nejlepší, co ještě zbylo...Hospitalizace v PCP byla náročná jak psychicky tak i fyzicky, a pan doktor Bareš mě doprovázel po celou dobu léčby. Musím souhlasit s názorem Petra, je to opravdu odborník na svém místě. Vždycky když bylo nejhůř, tak si i přes svoji obrovskou vytíženost na mě našel čas. Byl trpělivý, všechno mi vysvětlil, měl radost z mých úspěchů (to mohl sice předstírat, ale to nevadí, efekt byl stejný).
Teď jsem úplně jiný člověk, žiji plnohodnotný život jako ostatní "zdraví" lidé. A to všechno díky tomuto lékaři! Všem doporučuji.

K PCP jsem měl zpočátku jistou nedůvětu, ale to mám ke všemu novému a neznámému. Tento můj dojem se ale už během hospitalizace v tomto zařízení rychle změnil. Při příchodu do PCP jsem na tom byl dost špatně, můj psychiatr hovořil dokonce o pravděpodobném invalidním důchodu. Po ukončení léčení v PCP jsem mohl nastoupit znovu do zaměstání, což považuji téměř za zázrak. Užívám sice několik prášků, budu mít asi dlouho jisté problémy, ale čert to vem, hlavně že "funguju". Za to vděčím především doktorovi Barešovi, který je z mého pohledu skvělý odborník a na pacienty si vždy najde čas, což jsem při hospitalizaci před PCP nezažil. .

Doktor/člověk, kterému můžete plně důvěřovat. Kapacita v oboru. Autorita. Při prvním/letmém setkání může působit tvrdě a nepřístupně, při osobním rozhovoru je však pravým opakem.