Adresa

Na Poříčí 12, Praha 1 , Praha
Psycholog a kouč

Další dostupný termín:

Viz kalendář
Přijímám: dospělí
Hotovost, Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami
777 91.....

Cena pro studenty • 1 600 Kč

Koučování • 2 000 Kč

Psychologické poradenství • 2 000 Kč +2 Více

Skype koučování • 2 000 Kč

Skype psychologické poradenství • 2 000 Kč

Zkušenosti

O mně

Nemáte vážné deprese ani jiná psychická onemocnění, takže nechcete a nepotřebujete docházet za psychiatrem. Přesto byste ale rádi vyhledali odborníka ...

Více

Léčené nemoci

 • nízké sebevědomí
 • deprese
 • obavy
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

 • Magisterský titul: Klinická psychologie a poradenství (Master of Arts in Clinical-Counseling Psychology), LaSalle University; Philadelphia, USA (2012 – 2014)
 • Dvouletý komplexní výcvik v systemickém koučování a supervizi, HERMÉS Institut (2013 – 2015)
 • Bakalářský titul: Komunikace a masmédia (Bachelor of Arts in Communication and Mass Media), Empire State College; New York City, USA (2008 – 2012)


Znalost jazyků

Angličtina

Služby a ceník služeb

Cena pro studenty


Na Poříčí 12, Praha

1 600 Kč

Psycholog a kouč


Koučování


Na Poříčí 12, Praha

2 000 Kč

Psycholog a kouč


Psychologické poradenství


Na Poříčí 12, Praha

2 000 Kč

Psycholog a kouč


Skype koučování


Na Poříčí 12, Praha

2 000 Kč

Psycholog a kouč


Skype psychologické poradenství


Na Poříčí 12, Praha

2 000 Kč

Psycholog a kouč

Názory pacientů

5

Obecné skóre
48 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
M
Ověřeny pacient
Umístění: Psycholog a kouč

Rozhodnutí navštívit Lucii bylo jedno z nejlepších, co jsem za můj dosavadní život učinila.
Zrovna dnes jsem se dostala k mým starým poznámkám, proč jsem se rozhodla pro terapii (opakované úzkosti, strachy, nestálost v pocitech, nedostatek sebevědomí a asertivity...). Bylo až neuvěřitelné to zpětně číst a uvědomit si, jak velký pokrok jsem ve většině udělala. U několika bodů jsem se dokonce divila, že mě opravdy někdy trápily.
Lucie vystupuje jako naprostý profesionál. Udržuje si zdravý odstup a nadhled, ale zároveň byla schopna navázat krásné propojení mezi námi a otevřenou atmosféru. Nikdy jsem nepocítila strach se s čímkoliv svěřit, Luciiny reakce byly vždy na místě a vždy mi pomohly / otevřely oči.
Každé sezení v průběhu třičtvrtě roku bylo něčím přínosné. A můj život se díky této terapii výrazně posunul k lepšímu a stabilnějšímu. Terapii jako takovou bych doporučila úplně všem. A terapii u Lucie doporučuji obzvlášť. :) Ještě jednou Vám, Lucie, děkuji za všechno!

Lucie Úblová, M.A.

Milá Moniko,
děkuji Vám za krásnou zprávu - skoro až chvalozpěv! Takový bych mohla vyseknout i já Vám. Na úspěšné výsledky terapie totiž musí být dva. Vy jste byla moudrá a pojala naši spolupráci ideálním způsobem. Nepřišla jste za mnou zcela spokojená, ale ani ne v čase za pět minut dvanáct. Měly jsme tedy prostor pracovat strategicky, udržitelně a bez většího tlaku.
Také jste mě brala jako odborníka, ale zároveň i člověka. Tedy ne jako pouhého poskytovatele služby, který Vás má za peníze napravit. Spíš jako osobu, která má stejně jako Vy za cíl, aby se Vám dařilo lépe, a ráda po té cestě půjde s Vámi. Díky tomuto lidskému přístupu jsme byly schopné rychle a přirozeně navázat silný, terapeutický vztah, což je pro dobré výsledky terapie zcela klíčové.
No a dále bych chtěla vyzdvihnout Vaši snahu a píli - to je další komponent, který nelze vynechat a ničím nahradit. Nezůstala jste u slov, ale prokládala jste svůj seberozvoj mnoha činy a rozhovory s blízkými, které třeba nebyly vždy jednoduché, ale pokaždé Vás posunuly dál. Jak často v poradně říkám - odvaha není absence strachu, ale jednání i přes strach. Vy jste odvážně vstoupila do terapie a vyšla z ní ještě odvážnější a sebevědomější, než kdy předtím. Gratuluji Vám, byla radost ten posun sledovat. Mějtě se krásně!


N
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psycholog a kouč Úzkosti

Lucii jsem vyhledala v únoru, kdy jsem se potýkala s úzkostmi a byla si jistá, že je sama nezvládnu. Lucie mi pomohla udělat pár zásadních změn v životě, které mi k lepšímu stavu dost pomohly. Byla mojí pravou rukou a naučila mě se na svět koukat realisticky, což považuji za největší přínos, který si od Lucie odnáším. Byla ke mně upřímná, a i když to bylo občas bolestivé, vedlo to k lepším dnům.

Moc Vám Lucie děkuji za péči a čas, který jste mi věnovala. Vřele Vás doporučuji ať se Vám i nadále daří.

Michaela

Lucie Úblová, M.A.

Milá Míšo,
děkuji za Vaše slova, vážím si jich. Větší zásluhy jsou však na Vašem kontě, odvedla jste na sobě velký kus práce. Moje maminka vždycky říká, že se "nelze v kozla obrátit", čímž asi myslí, že ze sebe nelze udělat někoho úplně jiného. Třeba někoho, kdo nezná úzkosti a sebevědomí by mohl ostatním rozdávat po pytlech (mimo jiné poznávací znamení psychopatů). Mně se líbilo, že i Vy jste byla v mnohých ohledech realistická. Nečekala jste výsledky hned po prvním sezení, ani to, že bez práce budou koláče. V každém mezidobí jste z četby a úkolů vytěžila, co se dalo, a odvážně jste podnikala konkrétní kroky pro zlepšení své situace. Bylo mi velkou radostí s Vámi pracovat. To, že někdo zažívá úzkosti, neznamená, že je s ním něco špatně. Často to znamená i jen to, že bere život vážně, záleží mu na tom, aby svůj čas zde prožil důstojně a smysluplně a chce dosáhnout nejen spokojenosti, ale i se stát lepším člověkem.
Přeji Vám krásné léto (a i všechny další roční období). :-)


M
Ověřeny pacient
Umístění: Psycholog a kouč

Již delší dobu jsem uvažovala nad návštěvou odborníka a s výběrem slečny Lucie jsem byla velmi spokojená. Byla milá a trpělivá. Pomohla mi se v sobě více zorientovat, najít své “já” a sebevědomí, které mi chybělo. Na sezeních jsem si rovněž uvědomila, jak je důležité umět vyjádřit svůj názor a své pocity, nebát se s lidmi komunikovat a občas vystoupit z komfortní zóny. Doporučila mi také zajímavou literaturu, dala spoustu skvělých rad a námětů na zamyšlení. Na návštěvy jsem se vždy těšila i z důvodu příjemného prostředí. Za totu spolupráci jsem velice vděčná.

Lucie Úblová, M.A.

Milá M, děkuji za pěkný komentář. I já jsem se na vás vždy těšila, nejen proto, že jste přirozeně milá osoba. Bavilo mě sledovat vaši zvyšující se sebejistotu, častější úsměvy, schopnost podívat se na obtížné věci i s humorem. Zvlášť vidět vás po delší odmlce bylo opravdu něco. Jste skvělá, moc ráda jsem vás potkala a přeji do dalšího života jen to nejlepší. :-)


R
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psycholog a kouč koučování

M
K Lucii jsem se objednala z potřeby dostat se z vleklé stagnace. S objednáním jsem velmi váhala také proto, že se již blížím důchodovému věku a říkala jsem si, že bych měla mít už dost svého rozumu. Rozhodně musím říci, že jsem měla štěstí a "vsadila na správného koně". Kromě rychle fungujících doporučení jak se vyrovnat s pocity úzkosti mi Lucie pomohla dojít k rozhodnutí o ukončení několik let nefungujícího manželství, přehodnotit plány na budoucí pracovní uplatnění, orientovat se ve složitém vztahu s již dospělou dcerou a začít pracovat na svém osobním rozvoji. Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost se s ní setkat a přeji jí hodně štěstí v životě i práci.

Lucie Úblová, M.A.

Milá M, pracovat s vámi byla jedna velká radost. Bylo vidět, že jste návštěvu dobře promyslela, a tak vám nechybělo odhodlání zkusit něco nového, ani chuť na sobě pracovat. Pokud má člověk toto, pak je z poloviny vyhráno. Velmi mne také bavil dialog s vámi. Někteří lidé mají různé komunikační zlozvyky, například zálibu v "dohadování se" nebo nekonečném "stěžování si", a je jedno, zda jde o jejich partnera, kolegu nebo psychologa. U vás se nic takového nedělo (poklona!) a tím byla cesta k úspěchu rychlá a příjemná. Máte hodně toho, co můžete sobě i svému okolí nabídnout, a já jsem moc ráda, že jsem mohla kousek vaší cesty sdílet. Mějte se krásně a jsem s velkým pozdravem. :-)


D
Ověřeny pacient
Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psycholog a kouč psychologické poradenství

Lucie byla sympatická a milá. Navštívil jsem jí ohledně vztahových problémů, očekávání jsem sice neměl, a přestože jsem většinu času mluvil já, a nezbylo již moc prostoru pro ní, nečekal jsem, že se mnou bude tak rychle hotová, když mi poradí "pustit k ledu minulé vztahy a ženy, a zaregistrovat se na seznamku". Jenže problémem byl to "pustit je k ledu"...dotaz, zda jsem seznamku zoušel, nebo co si o tom myslím ani nepadl. Čekal bych alespoň ještě jedno setkání, kde se mnou začne nějak pracovat nebo alespoň pozvat za čas, zda se něco zlepšilo... ale vyslechnout, dát přátelskou radu, říct, že další setkání nepotřebuji a sbohem mi přijde trochu málo... byla to má první návštěva odborníka, ale mezi návštěvou Lucie a popovídání s kamarádem jsem bohužel neviděl (kromě financí) rozdíl... odcházel jsem zklamaný.

Lucie Úblová, M.A.

Dobrý den. Mrzí mě, že vaše zkušenost nebyla pozitivní a zvolil jste to nejhorší hodnocení. Avšak chtěla bych za váš komentář poděkovat. Dobře vystihuje, jak důležité může být si dopředu trochu ujasnit své očekávání ohledně spolupráce s psychologem/koučem. Cca v 1/3 případů máme s klienty jen 1 sezení, kde dojde k nějakému společnému "rozhřešení" či doporučení - tedy jednorázová psychologická konzultace. Zde to byl tento případ - nepřišlo mi nutné ihned plánovat další konzultaci (terapie, koučování..). Vy jste byl, jak nyní píšete, jiného názoru. Potřeboval jste téma více rozebrat, "opečovat". Rozumím tomu, že vám toto došlo až po konzultaci (hodnocení má nekolikatýdenní odstup). Je mi líto, že u vás nastalo zklamání. Doufám, že po této zkušenosti na sféru poradenství nezanevřete a třeba zkusíte vyhledat pomoc ještě někoho jiného, kdo vám bude lépe užitečný. Jen bych na svoji obhajobu chtěla uvést, že žádnou konzultaci nevedu jako "popovídání s kamarádem", jak píšete. Plně si uvědomuji svoji roli psychologa/kouče a konzultaci se snažím vést co nejvíc objektivně a profesionálně. Že jsem u toho ještě milá a sympatická, jak píšete, je věc druhotná, ne základ mého stylu práce. :-)
Držím palce a jsem s pozdravem.


M
Ověřeny pacient
Umístění: Psycholog a kouč úzkostné stavy

Pro návštěvu psychologa jsem se rozhodla po dlouhých letech boje sama se sebou (resp. s úzkostnými stavy). Styděla jsem se totiž žádat o pomoc, když mi vlastně nikdo v životě přímo neubližoval.
Nakonec jsem zjistila, že jsem udělala opravdu dobře, když jsem vyhledala tuto pomoc. Tady nejde jen o to, že vás někdo vyslechne, ale hlavně vám taky ukáže, jak pracovat sám se sebou. Není to o tom, že by se změnila vaše podstata, ale naučíte se, jak různé situace v životě zvládat a najednou bude všechno snažší. Stojí to za to :-).

Lucie Úblová, M.A.

Milá M, děkuji za pěkný komentář. Dobře vystihuje, že někdy to chce dávku odvahy a odhodlání se objednat. Člověk se strachuje, že jeho důvody pro návštěvu nejsou "dostatečné" a není si dopředu jistý, v čem mu spolupráce s odborníkem může pomoci. Nakonec je však každý rád, že ten krok udělal. Dozvěděl se něco nového o sobě a o tom, jak v životě fungovat lépe a spokojeněji. Vy jste k tomu procesu přistoupila s otevřenou myslí a poctivostí, a tak na sebe vytoužená úleva nenechala dlouho čekat. Ještě jednou děkuji a přeji jen to nejlepší do Nového roku. :-)


J
Ověřeny pacient
Umístění: Psycholog a kouč

Ke slečně Úblové jsem zavítala kvůli svým problémům s úzkostmi. K první návštěvě jsem se musela nějakou dobu odhodlávat, nicméně musím říct, že to nakonec bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy mohla udělat. Spolupráce byla moc příjemná a pomohla mi nejenom k tomu, abych dokázala úzkosti, které mě takovou dobu trápili, zvládat, ale také jsem získala i nové vhledy, dozvěděla jsem se něco nového o sobě a zjistila jsem, jak zvládat emoce či reagovat na situace v mém životě. Mockrát za tuto spolupráci děkuji!

Lucie Úblová, M.A.

Milá Jano, odvedly jsme spolu velký kus práce. Dělalo mi radost sledovat, s jakou rychlostí se Vaše úzkost měnila ze strašáka ve zvládnutelné a již ne tak podstatné téma. Tím, že úzkost ustoupila, se udělal nový prostor pro radostné a naplňující věci v životě. Aneb náš mozek - zahradník se přestal tolik zaobírat plevelem a všímal si více své kvetoucí zahrady. :-) Tak to jen taková menší metafora na závěr a nyní nezbývá než Vám popřát, ať se daří co nejlépe i nadále. :-) Přeji krásné svátky!


K
Ověřeny pacient

Lucii jsem vyhledala v průběhu minulého roku, protože jsem se rozhodla řešit vztahovou sféru svého života. K návštěvě jsem se musela nějakou dobu odhodlávat, ale nyní již mohu s jistotou říci, že rozhodnutí Lucii vyhledat bylo určitě dobré. Na sezeních jsme analyzovaly nejen oblast, kvůli které jsem původně přišla, ale i řadu jiných, které moje postoje, názory a chování také ovlivňovali. Díky sezením jsem se dozvěděla mnoho nového sama o sobě, o tom, jak nově pohlížet na svoje pocity a na události v mém životě, a především jsem našla vnitřní a klid a pohodu, což mi pomáhá ve všech sférách mého života. Spolupráce s Lucií byla velmi příjemná, vždy mi vše osvětlovala otevřeně a v pozitivním duchu mě vedla na cestě k rozvoji a hledání odpovědí. Spolupráci s ní mohu vřele doporučit, a pokud budu kdykoli v budoucnu potřebovat pomoc kouče či psychoterapeuta určitě se obrátím zase na ní.

Lucie Úblová, M.A.

Milá Z, děkuji za Váš komentář. Kdyby byl každý tak pracovitý a otevřený k novým přístupům jako Vy, tak už by žádných nešťastných lidí na tomto světě nebylo. To je samozřejmě trochu přehnané, ale jen jsem tím chtěla vyzdvihnout Vaše obdivuhodné zapálení a vytrvalost v osobním rozvoji. Našich sezení nebylo málo a o to více bylo legrační, jak jste se na poslední schůzce podivila a zasmála tomu, že vlastně nejste žádný "divný případ". Prozradila jsem totiž, že Váš důvod návštěvy patří k těm úplně nejčastějším. Jen těžko si dovedu představit, kolik odvahy a touhy po změně je potřeba k objednání se, když má někdo zároveň obavy, aby nebyl označen za "divný případ". :-) Tak bych si přála, aby se lidé tímto zbytečně nestresovali. Nakonec totiž 99% klientů zjistí, že jejich problémy nejsou až tak zvláštní či ojedinělé, že mají dokonce i nějaké jméno, že mají i řešení a že se tyto věci v poradnách po celém světě probírají každý den. :-) Jsem tak ráda, když pak vidím v očích lidí úlevu, novou naději a klid. A moc si vážím toho, že jsem něco takového mohla předat i Vám. Ať se daří a třeba zase někdy na viděnou. :-) S pozdravem


Ověřeny pacient
Umístění: Psycholog a kouč

Lucku jsem poprvé navštívil po několika měsíčním tápání v důležitých životních otázkách. Pomohla mi učinit nejzásadnější životní rozhodnutí za poslední roky a urovnat si v hlavě své hodnoty. Díky ní nyní kráčím pokojně po nové cestě za lepší budoucností, za což jsem jí velice vděčen.
Pokud se ještě někdy ocitnu na další životní křižovatce a nebudu si jist, kterou cestou se vydat, rozhodně za ní opět s radostí zavítám ;-)

Jirka

Lucie Úblová, M.A.

Jirko, děkuji za Vaše milá slova. Bylo radostí s Vámi pracovat a sledovat, jak v životě bez otálení uplatňujete nové vhledy a "docvaknutí". Také se mi moc líbilo, že osobnostní test, který se Vám tak líbil, jste nejen zužitkovat, ale i ho šířil dále mezi své blízké a tím se tak stal poslem osobního rozvoje. :-) Mějte se i nadále fajn a třeba zase někdy na viděnou.


V
Ověřeny pacient
Umístění: Psycholog a kouč

Moc dekuji za nasi prijemnou spolupraci. Spoustu veci jsem si uvedomila, Lucie mne navedla na ruzne jine uhly pohledu a tento pristup mi pomaha i nadale.
Pokud bude zase prilezitost, rada se vratim.
Dekuji :)

Lucie Úblová, M.A.

Veroniko, děkuji za komentář. Mám radost, že jste nyní spokojená a držím palce, ať vám vaše aktuální vlna štěstí vydrží co nejdéle. :-)


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Zkušenosti

O mně

Nemáte vážné deprese ani jiná psychická onemocnění, takže nechcete a nepotřebujete docházet za psychiatrem. Přesto byste ale rádi vyhledali odborníka ...

Více

Léčené nemoci

 • nízké sebevědomí
 • deprese
 • obavy
Zobrazit všechny léčené nemoci

Ukončené školy

 • Magisterský titul: Klinická psychologie a poradenství (Master of Arts in Clinical-Counseling Psychology), LaSalle University; Philadelphia, USA (2012 – 2014)
 • Dvouletý komplexní výcvik v systemickém koučování a supervizi, HERMÉS Institut (2013 – 2015)
 • Bakalářský titul: Komunikace a masmédia (Bachelor of Arts in Communication and Mass Media), Empire State College; New York City, USA (2008 – 2012)

Specializace

 • klinická psychologie
 • psychoterapie

Stáže

 • U Apolináře (středisko pro psychoterapii, rodinnou a párovou terapii); Mgr. Jarmila Tolimatová (2014)
 • The City Practice Prague (poradenství a podpora pro nadnárodní organizace a jejich zaměstnance); PhDr. Craig McNulty (2013 – 2014)
 • Hermés Group Praha (individuální a párová terapie, koučování); MUDr. František Matuška (2012 – 2014)Znalost jazyků

Angličtina

Ocenění


Účty sociálních médií


Publikace a články

Články (2)