Na Poříčí 12, Praha 1, Praha

Viz kalendář
Přijímám: dospělí
Hotovost, Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami
777 91.....

Psychologické poradenství (2 000 Kč)

Koučování (2 000 Kč)

Cena pro studenty (1 600 Kč) +2 Více

Skype psychologické poradenství (2 000 Kč)

Skype koučování (2 000 Kč)

Nemáte vážné deprese ani jiná psychická onemocnění, takže nechcete a nepotřebujete docházet za psychiatrem. Přesto byste ale rádi vyhledali odborníka ...

• nízké sebevědomí
  • deprese
  • obavy

Ukončené školy

• Magisterský titul: Klinická psychologie a poradenství (Master of Arts in Clinical-Counseling Psychology), LaSalle University; Philadelphia, USA (2012 – 2014)
  • Dvouletý komplexní výcvik v systemickém koučování a supervizi, HERMÉS Institut (2013 – 2015)
  • Bakalářský titul: Komunikace a masmédia (Bachelor of Arts in Communication and Mass Media), Empire State College; New York City, USA (2008 – 2012)

Znalost jazyků

Angličtina

Umístění: Psycholog a kouč úzkostné stavy

Pro návštěvu psychologa jsem se rozhodla po dlouhých letech boje sama se sebou (resp. s úzkostnými stavy). Styděla jsem se totiž žádat o pomoc, když mi vlastně nikdo v životě přímo neubližoval.
Nakonec jsem zjistila, že jsem udělala opravdu dobře, když jsem vyhledala tuto pomoc. Tady nejde jen o to, že vás někdo vyslechne, ale hlavně vám taky ukáže, jak pracovat sám se sebou. Není to o tom, že by se změnila vaše podstata, ale naučíte se, jak různé situace v životě zvládat a najednou bude všechno snažší. Stojí to za to :-).

Lucie Úblová, M.A.

Milá M, děkuji za pěkný komentář. Dobře vystihuje, že někdy to chce dávku odvahy a odhodlání se objednat. Člověk se strachuje, že jeho důvody pro návštěvu nejsou "dostatečné" a není si dopředu jistý, v čem mu spolupráce s odborníkem může pomoci. Nakonec je však každý rád, že ten krok udělal. Dozvěděl se něco nového o sobě a o tom, jak v životě fungovat lépe a spokojeněji. Vy jste k tomu procesu přistoupila s otevřenou myslí a poctivostí, a tak na sebe vytoužená úleva nenechala dlouho čekat. Ještě jednou děkuji a přeji jen to nejlepší do Nového roku. :-)

Umístění: Psycholog a kouč

Ke slečně Úblové jsem zavítala kvůli svým problémům s úzkostmi. K první návštěvě jsem se musela nějakou dobu odhodlávat, nicméně musím říct, že to nakonec bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy mohla udělat. Spolupráce byla moc příjemná a pomohla mi nejenom k tomu, abych dokázala úzkosti, které mě takovou dobu trápili, zvládat, ale také jsem získala i nové vhledy, dozvěděla jsem se něco nového o sobě a zjistila jsem, jak zvládat emoce či reagovat na situace v mém životě. Mockrát za tuto spolupráci děkuji!

Lucie Úblová, M.A.

Milá Jano, odvedly jsme spolu velký kus práce. Dělalo mi radost sledovat, s jakou rychlostí se Vaše úzkost měnila ze strašáka ve zvládnutelné a již ne tak podstatné téma. Tím, že úzkost ustoupila, se udělal nový prostor pro radostné a naplňující věci v životě. Aneb náš mozek - zahradník se přestal tolik zaobírat plevelem a všímal si více své kvetoucí zahrady. :-) Tak to jen taková menší metafora na závěr a nyní nezbývá než Vám popřát, ať se daří co nejlépe i nadále. :-) Přeji krásné svátky!

Lucii jsem vyhledala v průběhu minulého roku, protože jsem se rozhodla řešit vztahovou sféru svého života. K návštěvě jsem se musela nějakou dobu odhodlávat, ale nyní již mohu s jistotou říci, že rozhodnutí Lucii vyhledat bylo určitě dobré. Na sezeních jsme analyzovaly nejen oblast, kvůli které jsem původně přišla, ale i řadu jiných, které moje postoje, názory a chování také ovlivňovali. Díky sezením jsem se dozvěděla mnoho nového sama o sobě, o tom, jak nově pohlížet na svoje pocity a na události v mém životě, a především jsem našla vnitřní a klid a pohodu, což mi pomáhá ve všech sférách mého života. Spolupráce s Lucií byla velmi příjemná, vždy mi vše osvětlovala otevřeně a v pozitivním duchu mě vedla na cestě k rozvoji a hledání odpovědí. Spolupráci s ní mohu vřele doporučit, a pokud budu kdykoli v budoucnu potřebovat pomoc kouče či psychoterapeuta určitě se obrátím zase na ní.

Lucie Úblová, M.A.

Milá Z, děkuji za Váš komentář. Kdyby byl každý tak pracovitý a otevřený k novým přístupům jako Vy, tak už by žádných nešťastných lidí na tomto světě nebylo. To je samozřejmě trochu přehnané, ale jen jsem tím chtěla vyzdvihnout Vaše obdivuhodné zapálení a vytrvalost v osobním rozvoji. Našich sezení nebylo málo a o to více bylo legrační, jak jste se na poslední schůzce podivila a zasmála tomu, že vlastně nejste žádný "divný případ". Prozradila jsem totiž, že Váš důvod návštěvy patří k těm úplně nejčastějším. Jen těžko si dovedu představit, kolik odvahy a touhy po změně je potřeba k objednání se, když má někdo zároveň obavy, aby nebyl označen za "divný případ". :-) Tak bych si přála, aby se lidé tímto zbytečně nestresovali. Nakonec totiž 99% klientů zjistí, že jejich problémy nejsou až tak zvláštní či ojedinělé, že mají dokonce i nějaké jméno, že mají i řešení a že se tyto věci v poradnách po celém světě probírají každý den. :-) Jsem tak ráda, když pak vidím v očích lidí úlevu, novou naději a klid. A moc si vážím toho, že jsem něco takového mohla předat i Vám. Ať se daří a třeba zase někdy na viděnou. :-) S pozdravem

Umístění: Psycholog a kouč

Lucku jsem poprvé navštívil po několika měsíčním tápání v důležitých životních otázkách. Pomohla mi učinit nejzásadnější životní rozhodnutí za poslední roky a urovnat si v hlavě své hodnoty. Díky ní nyní kráčím pokojně po nové cestě za lepší budoucností, za což jsem jí velice vděčen.
Pokud se ještě někdy ocitnu na další životní křižovatce a nebudu si jist, kterou cestou se vydat, rozhodně za ní opět s radostí zavítám ;-)

Jirka

Lucie Úblová, M.A.

Jirko, děkuji za Vaše milá slova. Bylo radostí s Vámi pracovat a sledovat, jak v životě bez otálení uplatňujete nové vhledy a "docvaknutí". Také se mi moc líbilo, že osobnostní test, který se Vám tak líbil, jste nejen zužitkovat, ale i ho šířil dále mezi své blízké a tím se tak stal poslem osobního rozvoje. :-) Mějte se i nadále fajn a třeba zase někdy na viděnou.

Umístění: Psycholog a kouč

Moc dekuji za nasi prijemnou spolupraci. Spoustu veci jsem si uvedomila, Lucie mne navedla na ruzne jine uhly pohledu a tento pristup mi pomaha i nadale.
Pokud bude zase prilezitost, rada se vratim.
Dekuji :)

Lucie Úblová, M.A.

Veroniko, děkuji za komentář. Mám radost, že jste nyní spokojená a držím palce, ať vám vaše aktuální vlna štěstí vydrží co nejdéle. :-)

Umístění: Psycholog a kouč

Příjemný a odborný koučing, doporučena zajímavá literatura ke samovzdělávání a pro lepší zvládaní emocí. Určitě splnilo to s čím sem tam šel, možná i nad rámec toho. Doporučuji a jestli budu koučing v budoucnosti ještě potřebovat, velmi rád se vrátím

Lucie Úblová, M.A.

Karole, děkuji za komentář. Je moc fajn, že už se v naší společnosti poradenství a koučování nevidí jen jako "krizová intervence", ale i jako vhodná preventivní péče o sebe. Mějte se moc hezky a někdy třeba zase na viděnou. :-)

Umístění: Psycholog a kouč koučování/psychologické poradenství

Spolupráci se slečnou Úblovou mohu jen doporučit. Její pomoc jsem vyhledal z prevenčních důvodu (koučink), kdy jsme porcovali na tom např., jak komunikovat s okolím, jak pracovat sám se sebou, jak si kvalitně odpočinout atd.… Nicméně mi pomohla také ze strany psychologické, kdy jsme řešili, jak předejít vážnějším psychickým komplikacím. Přistup Luci Úblové byl velmi profesionální a přívětivý, avšak do konverzace přidávala striktní zdravý rozum, který mi mnohdy pomohl zhodnotit situaci v jiném měřítku. Návštěvu můžu jen doporučit a těším se na možnou budoucí spolupráci!

Lucie Úblová, M.A.

Matěji, děkuji. Vážím si času, který jste věnoval napsání komentáře. Líbí se mi, že jste uvedl prevenci jako jeden z důvodů návštěvy. Často lidé vyhledají pomoc za pět minut dvanáct a nebo po letech zákysu v šedé, nepříliš spokojené zóně. Vy jste byl prozíravý a rozhodl jste se nečekat na to, až se naše současná doba plná tlaku a očekávání podepíše i na Vás. Tato Vaše prozíravost byla zjevná i po celou dobu naší spolupráce - např. že jste si na základě výsledků testu pečlivě nastudoval svůj osobnostní typ, ale i jste věnoval čas četbě ostatních typů, čímž jste posílil porozumění vůči jiným lidem. Jejich chování, které Vám místy přišlo až "mimozemské" :-) jsme společnými silami zarámovali tak, aby Vás to už tolik nerozčilovalo a netrápilo. Bylo velmi inspirativní pozorovat, jak skrze hlubší poznání sebe dovedete lépe rozklíčovat i druhé. Děkuji a přeji Vám krásné léto.

Umístění: Psycholog a kouč

K Lucii jsem zavítala po rozchodu s partnerem. Hledala jsem znovu sama sebe, své sebevědomí a často jsem si nebyla jistá svým rozhodnutím o rozchodu. Potřebovala jsem se naučit postavit se sama za sebe, za své hodnoty a názory, které jsem během vztahu ztratila. Již po prvním sezení jsem věděla, že nedělám chybu v tom, že jsem se k Lucii objednala.
Lucie mi během několika sezení pomohla uvědomit si, z jakých důvodů jsem vztah ukončila, jakého partnera vedle sebe potřebuji, jaké jsou mé životní hodnoty a že některé věci jsou jen v mé hlavě. Naučila mě různé techniky a doporučila knihy ke čtení, které mi během našich sezení také velmi pomohly. Na druhém sezení jsme sestavily určité problémy/cíle, na které jsme se v rámci dalších sezení postupně soustředily a řešily je. Vždy jsem odcházela se spokojeným a vyrovnaným pocitem.
Lucie je profesionál s přátelským a laskavým přístupem. Jsem moc ráda, že jsem vyhledala pomoc právě u ní. Toto rozhodnutí bylo to nejlepší, které jsem pro sebe v danou chvíli mohla udělat.

Lucie, ještě jednou Vám moc děkuji a přeji Vám do života jen to nejlepší!

Lucie Úblová, M.A.

Milá Niky, děkuji za Váš komentář. Líbilo se mi, že jste se sama rozhodla nespoléhat se jen na terapii, ale aktivně jste se věnovala i jiným činnostem, které také pomáhají (meditace a yoga). Vše se pak vzájemně propojovalo a efekt se umocnil. Také bylo inspirující, že ať se v mezidobích dělo cokoliv, snažila jste se zachovat si jakýsi "minimální standard" a nenechat se okolnostmi až přiliš zaskočit. Toto není úplně jednoduché a je to dovednost, kterou leckdo potřebuje posílit. Je obdivuhodné, že ani bolestivý rozchod Vás o tuto dovednost nepřipravil. Je to jedna z Vašich silných stránek, važte si jí. :-)
Cením si toho, že jste si ze všech odborníků vybrala právě mě a budu na Vás dlouho v dobrém vzpomínat. I Vám přeji do života jen a jen to nejlepší!

Umístění: Psycholog a kouč

Lucii jsem navštívila z důvodu dlouhodobé nespokojenosti. Měla jsem objektivně vše a přesto mi něco scházelo a byla jsem bez chuti a radosti do života. Hledaly jsme příčiny mých problémů a objevily skryté rány, o kterých jsem ani nevěděla.
Sezení byla ze začátku náročná, protože jsem o sobě zjišťovala věci, které jsem netušila a šlo o to se s tím vypořádat. Z každého sezení jsem odcházela s poznámkami a úkoly, jejichž plnění mi strašně pomohlo při řešení problémů, stanovení cílů a ujasnění si svých hodnot. Nejde to samo, ale pokud bude odhodlaní na sobě pracovat, můžete díky Lucii dosáhnout obrovského osobního zlepšení. Já jsem především nalezla odvahu udělat věci, o kterých jsem si myslela, že jsou v zásadě nemožné. Nyní znám způsoby, jak nakládat s nepříjemnými pocity a situacemi. Po posledním sezení jsem dostala rady do života, které hodlám nadále využívat.
Sezení jsou příjemná, i když se jde často velmi do hloubky a Lucie vám upřímně sdělí svůj názor, který nemusí být vždy pozitivní. Lucie je milý, empatický a férový člověk a velice jí za to děkuji.

Lucie Úblová, M.A.

Děkuji moc za hodnocení. Vážím si Vašeho času, který jste tomu věnovala i přes komplikace s přidáním. :-)
Píšete, že i přes objektivně fajn život Vám scházela chuť a radost do něj. Díky za to. Kéž by se méně lidí strachovalo, že toto není dostatečný důvod pro návštěvu odborníka! Někdo žije v šedivé zóně i léta, než překoná pocity viny a odhodlá se k návštěvě. Je to zbytečné trápení.
Také se mi líbí Vaše upřímnost v komentáři. Ne vždy jsou sezení procházkou růžovým sadem, a tak by to podle mě ve většině případů ani nemělo být. Pokud je poradenství či koučování jen "přátelským popovídáním" či posloucháním ze strany odborníka, pak je dle mého názoru něco špatně.
Bylo pro mě inspirující sledovat Váš pokrok, který byl znát opravdu snad s každým sezením. I u těch nejtěžších rozhovorů jsme nezůstaly jen u slov a společně jsme definovaly, co z toho vyplývá pro Váš další osobní a vztahový rozvoj. Na následujícím sezení jsme pak pomyslně sklidily ovoce díky Vašim úkolům a experimentům z mezidobí. Vnímám to jako Vaši velmi silnou stránku - když už se pro něco rozhodnete a soustředíte se na to, tak se potom nenecháte strhnout z cesty rutinou, nechutí či leností.
Děkuji za naši spolupráci a přeji Vám do budoucna jen a jen to nejlepší!

Umístění: Psycholog a kouč

K Lucii jsem se objednala bez toho aniž bych úplně přesně věděla co očekávám a také s tím, že jsem nevěděla jestli můj problém je problém pro psychologa. Od prvního sezení jsem věděla, že jsem udělala správný krok. Lucie byla vždy přátelská, profesionální a připravená, byla schopná poznat v čem je problém a jak na něm pracovat. Nejdůležitější bylo, že mi dokázala nabídnout naprosto jiné pohledy a přístupy k věcem a lidem. Bezpečně vím, že v mém životě došlo ke změně tím správným směrem. Lucii mohu vřele doporučit každému, kdo cítí, že potřebuje, ale z jakéhokoli důvodu váhá navštívit odborníka. Vám Lucie velmi děkuji.

Lucie Úblová, M.A.

Veroniko, děkuji za Váš komentář! Zmiňujete, že Vám pomohly nové pohledy na věc. Pro mě byla inspirující právě Vaše otevřenost k těmto pohledům a zájem o nich diskutovat. Když někdo má tuto otevřenost, zájem a zvídavost, pak je změna k lepšímu možná v jakékoliv situaci a v jakémkoliv věku. Váš příběh byl úžasný. Za naši spolupráci jste dovedla nejen přiznat si, že minulý partner byl nevhodný, ale i jste v sobě probudila pozitivitu a chuť najít si někoho nového a lepšího - a jak jsme si řekly, tak se stalo. :-) Přeji Vám do budoucna jen to nejlepší a děkuji!

Psychologické poradenství

Skype koučování

Umístění: Psycholog a kouč úzkostné stavy

Jirka

Umístění: Psycholog a kouč

Pokud bude zase prilezitost, rada se vratim.
Dekuji :)

Umístění: Psycholog a kouč koučování/psychologické poradenství

Umístění: Psycholog a kouč

Lucie, ještě jednou Vám moc děkuji a přeji Vám do života jen to nejlepší!

Lucie Úblová, M.A.

Děkuji za naši spolupráci a přeji Vám do budoucna jen a jen to nejlepší!

• nízké sebevědomí
  • deprese
  • obavy

Ukončené školy

• klinická psychologie
  • psychoterapie

Stáže

• U Apolináře (středisko pro psychoterapii, rodinnou a párovou terapii); Mgr. Jarmila Tolimatová (2014)
  • The City Practice Prague (poradenství a podpora pro nadnárodní organizace a jejich zaměstnance); PhDr. Craig McNulty (2013 – 2014)
  • Hermés Group Praha (individuální a párová terapie, koučování); MUDr. František Matuška (2012 – 2014)

Znalost jazyků

Angličtina