Umístění: jiné místo Problémy s emigrací a v rodině

Paní psycholožka Mgr .Kateřina Matalová mi svým výjimečně trpělivým, vlídným a empatickym přístupem pomohla především rozeznat problém, kterému čelím, a ukázala mi, jak s nim zacházet.
Jeji terapie je pro mne vitálně důležitá a návštěvy v ordinaci v Uhříněvsi, Praha 10, mi vždy přinesly úlevu a naději. Bez nich bych byla ztracena.
Domnívám se, že paní psycholožka Matalová ma pro své povolání nesporný talent a sama její osobnost mně naplnuje klidem a důvěrou v lepší svět laskavosti, dobra a tolerance v mezilidských vztazích.

Mgr. Kateřina Matalová

Velmi děkuji za Vaše milá a povzbudivá slova. Snad se zase brzy uvidíme! Do té doby Vám přeji mnoho klidu a spoustu životní radosti a pohody.

Adres

Neustupného 1840/6, Praha 13, Praha
Psychologická praxe - CENTRUM DUŠEVNÍ POHODY (mapa)

Hotovost

Psychologické konzultace (od 800 kč)

Psychologické poradenství (od 800 kč)

Krizová intervence (od 800 kč) + 2 Více

Relaxace (od 500 kč)

Terapie (od 800 kč)

CENTRUM DUŠEVNÍ POHODY - AKTUÁLNĚ JSEM NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ !!! Jsem psycholožka, terapeutka a krizová interventka. Klienti se na mě obracejí ...

• chronická únava
  • stres
  • deprese

Ukončené školy

• postgraduální vzdělávání - obor klinická psychologie
  • magisterské studium Psychologie na Masarykově univerzitě
  • psychoterapeutický výcvik zaměřený na analytickou psychologii a jungovskou terapii

Znalost jazyků

Čeština

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Mohu velice doporučit paní Mgr.Matalovou.Provedla mě těžkým úsekem mého života a pomohla mi najít cestu ven z toho všeho.Moc děkuji za Vás úžasný přístup a Vaši moudrost.

Mgr. Kateřina Matalová

Děkuji Vám za milé hodnocení! Bylo velmi příjemné a inspirativní s Vámi spolupracovat! Přeji Vám mnoho štěstí a sil při dalších životních krocích! K. M.

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

K paní Kateřině mě přivedla nelehká cesta vedoucí k rozvodu, který byl přitozenym vyústěním mojí zdánlivě neřešitelné situace, kterou jsem si nepřála a ani nemyslela, že budu někdy řešit. Děkuji za provedení touto cestou , s co největší úctou a empatii, kterou tento odborník přes duše má. Protože ve finále, v tísni potřebujete průvodce za naději, že jednou bude líp.

Mgr. Kateřina Matalová

Díky Petro za Váš nadhled a moudrost, s kterou k životu přistupujete. Přeji Vám mnoho štěstí a spokojenosti na další cestě životem. K. M.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní Matalová je mi jako člověk velmi příjemná a sympatická. Její přístup je profesionální a přesto lidský a je znát, že člověku rozumí a snaží se mu pomoci. Už první návštěva me bavila a těším se na další.

Mgr. Kateřina Matalová

Děkuji za Vaše milá slova a budu se těšit na další případná setkání. S pozdravem, K. M.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní psycholožku mohu s čistým svědomím doporučit. Je velice milá, empatická, umí problém uchopit a poradit, skvěle se mi s ní povídá. Na konzultaci s ní se vždy těším. Touto cestou jí chci ještě jednou poděkovat. Děkuji, že jste:-)

Mgr. Kateřina Matalová

Je milé spolupracovat s někým, kdo je takto upřímný a nastavený na přicházející změny ve svém životě - a to i přes to, jak náročné to někdy bývá. A za to Vám upřímně děkuji!
Mnoho sil při dalších společných krocích. Zdraví K. M.

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Paní psycholožka mi v krátké době pomohla odstranit mé dlouhodobé psychické obtíže. Její přístup byl velice laskavý a lidský, zároveň však přímý a účinný. Děkuji

Mgr. Kateřina Matalová

Děkuji Kamile a přeji Vám, ať se Vám i nadále daří. S pozdravem, K. M.

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Kateřinu Matalovou osobně znám a mohu ji doporučit jako velmi vnímavého člověka s citlivým přístupem. Je spolehlivá a komunikace s ní je vždy přínosná. Vnímá spoje povolání jako poslání a podřizuje tomu vše ostatní. Vždy pocítíte její skutečný zájem o Vás.

Mgr. Kateřina Matalová

Mockrát děkuji, paní Čambalová, za Vaše milá a povzbudivá slova.
S pozdravem, K. M.

od 500 kč

Terapie

Krizová intervence

Mgr. Kateřina Matalová

Mnoho sil při dalších společných krocích. Zdraví K. M.

Mgr. Kateřina Matalová

Děkuji Kamile a přeji Vám, ať se Vám i nadále daří. S pozdravem, K. M.

Mgr. Kateřina Matalová

Mockrát děkuji, paní Čambalová, za Vaše milá a povzbudivá slova.
S pozdravem, K. M.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    jmenuji se Anežka a má nejlepší kamarádka (14) trpí depresemi a má navíc diagnostikovanou i obsedantně kompulzivní poruchu a spánkové poruchy. Momentálně je ve fázi, kdy má depresi, navíc sklony k sebepoškozování a řekla mi, že má i halucinace. Vím, že je silná, jelikož se se svými depresemi dřív vyrovnala sama, což je podle mě skutečně těžké v její situaci. Chodila na terapie vždy tam, ale byla se svojí matkou a proto jí vlastně téměř nic neřekla a terapie proto neměla smysl. Vím, že je odborná pomoc důležitá, proto jsem jí donutila zapsat se na terapie k psychiatrovi. Bohužel asi příliš nevěří v to, že by jí mohla terapie, případně i antidepresiva pomoci a osobní přesvědčení je pro léčbu to nejdůležitější. Tímto jsem Vás chtěla uvést do situace, ale můj dotaz směřuje k něčemu jinému. Jak se mám chovat, když mi řekne, že měla halucinace, že má strach. Jak reagovat, když mi řekne, že se pořezala? Vím, že je chybou přistupovat na bludy, jako kdyby existovali, ale i ona sama ví, že jsou to bludy a přesto je má. Její halucinace jsou prý smyslové jen v noci, kdy něco slyší nebo vidí, ale přes den je to halucinace pocitová, kdy jenom cítí, že něco je a má strach ze všeho. A jak jí mám přesvědčit, aby dala terapii šanci?

Děkuji Vám za jakoukoli odpověď

A.

Zdravím Anežko,
    děkuji za dotaz a důvěru, se kterou se na mě obracíš. Nejprve bych chtěla ocenit Tvoji starost o kamarádku a zodpovědný přístup k celé situaci. Věřím, že je velmi těžké, mít takovéto obavy o blízkého člověka. A jak sama píšeš, na takovéto psychické problémy, které má Tvá kamarádka, je opravdu velmi důležitá odborná pomoc! Dokonce si dovolím tvrdit, že je zde psychiatrická péče nevyhnutelná a nutná! Zároveň však chápu, že pokud má kamarádka již špatné zkušenosti s psychiatrickou péčí, bude náročné ji v něčem takovém podporovat. Naději bych však neztrácela! Pokud jsi stále s kamarádkou v kontaktu, zkus jí doporučit Linku bezpečí. Je to krizová telefonická linka pro děti a dospívající, které se dostaly do jakýchkoliv obtíží. Tato linka je zcela anonymní, funguje 24h denně a je zdarma - číslo i ostatní info najdeš na jejich webových stránkách. Kamarádka by si tu o svých starostech mohla popovídat, jak dlouho by potřebovala s odborníky a navíc by u toho nemusela být její máma. Ti by jí pak mohli v případě potřeby nasměrovat dále a pomoci s jejími starostmi. (Pokud by se jí nechtělo s někým mluvit, je možné využít i chat.)

Ještě jednou bych chtěla ocenit tvůj vstřícný přístup a zájem o kamarádku. Držím palce, aby se Tobě i jí co nejdříve ulevilo.

S pozdravem,
    K. Matalová